Příběhy

Autorská citace #61
31.12.2008 15:05 - A15
Ebone, přirozená reakce by bylo ji okamžitě zabít, neb kdo zradí jednou, zradí tě kdykoliv - a Alex je paranoidní.
Na druhou stranu - Veronika je evidentně jednoduchá, naivní husička s přehnanou důvěrou ve svůj luzný zjev. (Na vesnické balíky to možná fungovalo, ale trochu znalejší chlap (Alex) se ji prakticky vysmál.). A proč nevyužít takového pěšáka? Na gambit je času dosti.
Alespoň mi dost jednoduchá přišla, když si myslela, že jí stačí dost nahlas řvát, aby zastavila rozvášněný dav toužící po krvi. A jaký chtěla svolávat soud? Vždyť tam byli všichni.
K odzbrojení Tatiany: je zřetelně popsáno, že meč držela jak panna ocas a on byl cvičený šermíř. Obcházením ji provokoval k útoku (meč na ni byl těžký - držela ho oběma rukama - nebyl by pro něj problém nechat ji promáchnout) a když viděl, že není psychicky schopná na něj zaútočit, šel jí na tělo. Meč byl jednoruční, tj. na těch cca 70-80 cm mu stačí, i s výpadem stranou, dva kroky. Alex měl mistra šermíře - tohle nacvičovat musel.
Spíš mě překvapuje bodnutí při masáži. "Zamířila hrot, vydechla a bodla." Tohle bych chápal při střelbě, ale jinak člověk vydechne při bodnutí. On se otáčel až při výdechu, to už by bylo pozdě. Když je paranoik, proč nechává dýku u postele? Musel počítat s tím, že se jej pokusí zabít i "řezivo".

PS: žhavé uhlíky na podbřišek je rozkošný nápad, ale než se to propálí srstí, je z toho akorát smrad a zdržování :-)
Autorská citace #62
31.12.2008 19:45 - Max
Lethian:
"kdo zradí jednou, zradí tě kdykoliv" Optimální strategií (pokud jde o vícekolovou teorii her) je zkoušet občas "půjčku na oplátku". Pokud jde o přirozenost, tak je dle mě přirozené občas zareagovat nepřirozeně ;)

"naivní husička" ani bych neřekl. Působila spíš dojmem že ví co dělá a zná rizika. To bych jako naivitu neviděl.

"A jaký chtěla svolávat soud?" možná, že právě žádnej.

"K odzbrojení Tatiany" tohle mi nedochází. Mě přišlo že jí vědomě nechal ať ho bodne, nebránil se. Tedy jestli jsi narážel na situaci u matčina hrobu.

S výdechem mě to tam taky trklo. Člověk se nadechne a nechá vzduch v plicích aby to mělo sílu.


Sathel:
Jinak během četby mi tam osobně přišla divná jen jedna věc a to občasné (ke konci se to vyskytovalo častěji) časté používání jmen, i když tam byly jen dvě postavy a nebylo pochyb kdo komu tu větu říká.

Každopádně díky za zveřejnění, pěkný počtení.
Autorská citace #63
31.12.2008 21:26 - Alnag
Max píše:
Optimální strategií (pokud jde o vícekolovou teorii her) je zkoušet občas "půjčku na oplátku".


Optimální strategií je začít systémem půjčka za oplátku. Ale protože, když tě někdo zradíš, on ti to oplatí zradou a ty mu to pak oplatíš taky zradou atd. Tak vlastně "kdo zradí jednou, zradí tě kdykoliv" v optimálním světě platí. :)

Jinak to IMO strašně to analyzujete. To prostě musíte vychutnávat. Je to jako obrazy. Taky kolem nich neběháte se spektrometrem (teda doufám...?).

Sathel: Je to moc pěkné a povedené... a co se týče vůle psát pokračování. Jsi si jistá, že odoláš masovému nátlaku svých četných fanoušků? :D
Autorská citace #64
31.12.2008 23:30 - Max
"Optimální strategií je začít systémem půjčka za oplátku."

Jde o to, že lepších výsledků se dosahovalo tím, že i když tě někdo podrážel, tak mu občasně nabídneš spolupráci. Pokud se chytne, tak se začne spolupracovat, pokud ne, pokračuješ v oplácení stejnou kartou.

Což v reálu taky platí, protože jinak by se nikdy nikdo nemohl "napravit" ;)
Autorská citace #65
1.1.2009 12:04 - Sosáček
Hele, co se tyka toho jak ten typek uhnul kdyz lezel ... myslim ze kdyz se clovek docte na konec a zjisti co tam particka peti sermiru provadela kdyz proti nim meli presilu asi deset na jednoho, tak je jasny ze meli nadlidsky schopnosti a to ze je mel i jejich sef nikoho neprekvapi.
Autorská citace #66
1.1.2009 12:16 - Sosáček
Jo, a nechci vam do toho kecat, ale abyste mohli rozhodovat jestli nekomu date druhou sanci (a obecne rozhodovat se) je dobre vedet krom sance ktera moznost je pravdepodobnejsi taky ztratu ktera plyne z toho ze se netrefite. Nekdy je lepsi zvolit mene pravdepodobnou, ale take mene riskatni moznost.

Proste bayesovske riziko dava lepsi vysledky jak naivni bayes.
Autorská citace #67
1.1.2009 13:19 - unknown
Nadlidské schopnosti? Proč? To, že parta bijem zakalených a sehraných šermířů s výškovou převahou (byli na schodišti) zmasakruje dav vidláků, kteří nikdy nikoho nezabili a nikdy nebojovali, mi přijde zcela přirozené.
Dav si jen překáží navzájem. Zkuš si v reálu šerm s více protivníky - často je to jednodušší než šerm s jedním - překáží si v útoku, váhají (nechám zaútočit druhého a pak bodnu já), takže když se dobře pohybuješ a víš co dělat, tak to není problém. Zvláště, když se můžeš spolehnout na šermíře po boku, že ti nepustí nikoho do zad.

Bayesovské riziko je hezká věc, ale ne pro paranoidního člověka, jež žije v neustálém strachu (proč jinak by postupoval taktikou brutálního teroru). K němu mi spíše sedí minimalizace rizika - až do té doby každý "problém" raději okamžitě "odstranil". Nezdá se jako týpek, jež by dával druhé šance.

Dosti však technické stránky šermu, pojďte se vrhnout na konstruktivní kritiku erotických scén :-)
Autorská citace #68
1.1.2009 13:20 - A15
A ještě ke všemu to tu píši nepřihlášený :-(
Autorská citace #69
1.1.2009 16:21 - Sathel
Veronika - není hloupá husička, řvaní jí stačilo, protože má autoritu a tupý dav poslouchá toho, kdo vypadá, že ví co dělá. Soud nechtěla žádný, chtěla čas, někde to tam Alexovi i říká. Všichni tam nebyli... půlka byla zraněná a staří lidé se boje neúčastnili, přičemž většinou soud rozhodují ti nejzkušenější. Ve skutečnosti tam mohlo být tak deset lidí.

Zabít jí měl na místě, to je pravda. Přiznávám, že to možná trochu hapruje. Ale když o tom přemýšlím nalézám stále víc důvodů proč by to neměl udělat. Třeba proto, že kdyby jí v tom sklepě zlomil vaz tak se z té vesnice nedostane živý. Nebo proto, že v poslední scéně na cestě by musel zabít i Tatianu, která by to viděla... Alex je možná paranoidní a vznětlivý, ale taky pragmatický a myslí logicky.

Odzbrojení Tatiany: Opravdu v tom nevidím problém, jak říká Lethian

Bodnutí při masáži: Ten výdech je tam naschvál špatně. Možná zbytečně. Asi to změním.

Alnag píše:
"K odzbrojení Tatiany" tohle mi nedochází. Mě přišlo že jí vědomě nechal ať ho bodne, nebránil se. Tedy jestli jsi narážel na situaci u matčina hrobu.


Tak to bylo. Chtěl vědět, jestli to dokáže.

Jména: pravda, ty jména jsou tam moc často. Nějak to předělám.

Nadlidský schopnosti... tam žádný nejsou. Parta pěti šermířů nejlepších v kraji, protože od mala nedělají nic jiného... a taky jestli se nemýlím všichni padli ;-)

Lethian píše:
Dosti však technické stránky šermu, pojďte se vrhnout na konstruktivní kritiku erotických scén :-)


Ach jo, už je to tu... to bude samé: "tohle by chlap nikdy neudělal" a "vůbec nevíš o čem mluvíš" a "takhle to nefunguje" ...;-) To jsem na tu konstruktivní kritiku zvědavá.
Autorská citace #70
1.1.2009 17:50 - Sosáček
Lethian: nechces prijet na nejakou slezinu rpgfora, nebo daz d20 nebo tak? budu se tesit az mi ten boj s deseti lidma zatimco stojis zady ke zdi ukazes -- pac nejak neverim na kavarnove expertizy a radsi se podivam v realu.
Autorská citace #71
1.1.2009 18:48 - Merlin
No, vážně nemůžeš srovnávat "porobený zemědělný lid" :D a cvičené vojáky. Prakticky všechny okupační armády a nejenom ony byly menší než kolik je dospělých lidí ve státě,městě, vesnici. Působí tam psychologický efekt, strach, neznalost, nešikovnost s improvizovanou zbraní a jiné věci. Netvrdím, že je to adekvátní 10:1, ale rozhodně tam je podstatný rozdíl.
Autorská citace #72
1.1.2009 19:07 - A15
Uzivatel #1513: Na nějakou slezinu bych rád dorazil, určitě se někde můžeme srazit.
Pokud jde o boj s 10 lidma - pokud nás bylo více jak 4, tak už to bylo k ničemu. Je pravda, že dotyčný uprostřed byl cca o 20 let zkušenější šermíř než my, ale to by tak odpovídalo rozdílu mezi gardou a "vesničany". A dotyčného jestli jsme zasáhli jednou.
Pokud máš kryté boky, tak na tebe zaútočí max 2.
Chce to ukázat v praxi, jinak jsou to fakt jen teorie. Co se sejít třeba na Libušíně? Nebo pokud bude nějaká bitva dříve, tak tam.

Veronika. Pokud měla v komunitě autoritu a tudíž nějaké postavení, tak by mohla ten dav zastavit. Je pravda, že přišli o vůdce a dav bez vůdce ...
Jelikož však šlo o klasickou ukázku linče, tak by je idea soudu nezastavila (alespoň neznám případ, kdy se tak stalo).
To že je to husička mi vyplynulo z děje. Dokud se nestala travičkou, je vykreslována jen jako hezká panenka lehkých mravů, která je zvyklá, že po ní chlapi jedou.
To možná fungovalo na místní koloušky, ale na prvního chlapa s větším rozhledem (Alex) to samozřejmě mělo nulový účinek.
S takovou ženskou Alex přirozeně jedná jako se spotřebním zbožím a ona si stále myslí, že na něj dokáže zapůsobit - proto jsem ji označil za naivku a husičku.
Autorská citace #73
1.1.2009 19:52 - unknown
For Lethian: už do toho moc zabředáváš. Je to povídka ne sága, aby byly postavy dopodrobna popsány. Autorka ti dokreslila Veroniku, tak si to přečti znova s tím, že taková je.
Autorská citace #74
1.1.2009 20:05 - Sosáček
lethian: v prostoru kde nemuze udelat krok stranou nebo dozadu? hmm. ale nevermind.

prvniho chlapa s vetsim rozhledem? myslis na paranodiniho a zvraceneho vraha?
Autorská citace #75
1.1.2009 20:36 - A15
Nejde o vraha, ale "zkušeného" svůdníka. Na toho zamlácení řasama a vypnutí prsou platit nebude.

Proč by nešlo udělat krok? Nestáli ani u zdi, ani mezi futry. Ty si snad v bitvě stoupneš tak, abys nemohl manévrovat? To bys byl první, koho znám.
Autorská citace #76
1.1.2009 20:37 - Jerson
Tedy v jednu chvíli jsem si říkal, že chování těch dvou holek nechápu (zejména ne Tatiany, kterou napřed Alex znásilnil, pak jí zabil snoubence, a ona mu stejně pomůže, navíc pomůže i jiné holce ... ale protože jsem muž, tak je to takto možná o kus věrnější a mé nepochopení ženského myšlení je správný stav.

Pokračování by být mělo, protože takový ... jedinec ... jako Alex by neměl zůstat nepotrestán :-)
Autorská citace #77
1.1.2009 20:45 - A15
Jak nepotrestán?!
To je pro mne nesympatičtější postava!
:-)
Autorská citace #78
1.1.2009 21:39 - Max
Jerson píše:
nepochopení ženského myšlení je správný stav


Nedávno sem zrovna koukal na Jádro kde o tom mluvil Koukolík. Samosebou žádná víra, jde jen o teorie založené na soudobých poznatcích.

Mikroeseje Františka Koukolíka píše:
Empatie neboli prožití bolesti druhého člověka aktivuje v pozorovatelově mozku systém, jehož těžiště jsou některé oblasti kůry zevní a vnitřní plochy čelních laloků a kůry skryté v rýze mezi čelním a spánkovým lalokem. Jakmile sledovali hráčky a hráči bolest člověka, který s nimi hrál poctivě a nepodrážel, aktivoval se v jejich hlavách tento systém vcítění – jakoby bolest spoluprožívali. Jakmile však hráčky a hráči sledovali bolest člověka, jenž podrážel, hrál nefér, stalo se něco nečekaného: u mužů, nikoli u žen, klesla míra vcítění. U mužů, nikoli u žen, se naopak aktivoval mozkový systém odměny, systém, jenž tvoří slast. Jako by tento systém říkal: „Jsi lump, patří ti to a mně je z toho dobře.“

To může mít hluboké vývojové kořeny. Mohli to být muži, kdo ve vyvíjejících se lidských skupinách trestali podrazáky. Může jít o jeden z kořenů altruistického trestání, tohoto tmelu lidských skupin. Altruistickým trestáním mám na mysli chování lidí, kteří trestají podrazáky, i když je to hodně stojí, i když se jich osobně podraz netýkal. Jakmile se tato možnost zablokuje, lidská skupina se rozpadne, protože v ní vyhrají paraziti.


Celá mikroesej
Autorská citace #79
2.1.2009 00:04 - Sathel
Připadám si jak Caesar. Můj nejhorší kritik je jeden z mých nejlepších přátel :-)

Lethian píše:
Jelikož však šlo o klasickou ukázku linče, tak by je idea soudu nezastavila


Beru na vědomí a souhlasím, ta pasáž chce přepracovat. Teď to zkus konstruktivně. Co může krásná mrcha jako Veronika udělat proto, aby udržela krvelačný dav od Alexe? Zkus něco vymyslet.

Jersone, to je vpořádku. Tatiana není zrovna inteligencí oplývající děvče a pro ženy je sebeobětování pro nějakého muže (v tomto případě jejího bratra Erika) docela normální věc. Vidím to kolem sebe pořád a sama jsem to taky už párkrát udělala. Navíc by Alexe stejně nedokázala zabít a nechat ho zemřít je to samé jako vynést rozsudek. Veronika má motivaci jasnou. Pracuju na pasáži, která jí osvětlí i pro muže :)
Autorská citace #80
2.1.2009 00:05 - Sathel
Níže uvedené je samozřejměm můj příspěvek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086481809616089 secREMOTE_IP: 3.144.189.177