Příběhy

Autorská citace #1
22.12.2008 14:56 - Rytíř
Jako je to dobrý.
Ale něco tomu chybí. Žel nevím co... taková ta jiskra, co se mi v jiných tvých povídkách Ebone moc líbí. Tady to je asi moc, zbytečně popisné, jsou tam detaily, které nic neřeknou tomu, kdo se hry neúčastnil.. Ale není to jen o tom. Zkusím si to s odstupem přečíst později znovu, třeba to pak najdu.
Autorská citace #2
29.12.2008 20:20 - Sathel
Nádherné popisy, úplně jsem se tam viděla. Dovedu si tu hru perfektně představit, skvěle jsi taky vystihl atmosféru trpasličího světa. Líbí se mi to.

Musím ale souhlasit s Rytířem, že tomu něco chybí. Je to tím, že je to zápis ze hry, což je obtížný úkol. Soustředil ses hodně na popis událostí a jednotlivé postavy mi splynuly do jedné "družiny". Nevím, co si myslí, co cítí, jaké mají cíle, či motivace... přiznávám, že jsem četla pouze tuhle, ale i z té bych se chtěla něco dozvědět. Jenže to je kámen úrazu, protože jako hráč nemůžeš vidět do hlavy ostatním spoluhráčům natožpak storytellerovi.

Když píšu zápisy ze hry, píši je "ich formou", je to jednodušší a můžu tam víc rozvádět důvody chování postav (i když jen domělé). Ochuzuješ čtenáře o některé scény, namísto toho jim dáváš náhled do duše tvé postavy.
Autorská citace #3
30.12.2008 10:33 - Ebon Hand
No ono je to totiž takové zamotanější.
Upřímě, nepovažuji se za žádného talenta, takže se to psaní musím postupně naučit.
Vybral jsem si jeden herní příběh (abych si ušetřil vymýšlení zápletky..) a ten prvně zpracovávám.
Bohužel jako první jsem zapsal závěr, který je velmi akční (to je ta povídka, na kterou odkazuje Rytíř). Kde to šlo celkem samo, tady se mělo jednat o popis cesty podzemím k té (prozatím) závěrečné scéně, kde jsem si dal za cíl trénovat popis prostředí, který by ukázal, jak to tam vypadá.
A poslední, co budu psát bude úvod, který vedl k rozhodnutí postav vyrazit do podzemí, kde si chci vyzkoušet zapsat myšlenky postav a víc se věnovat i jejich vykreslení. Avšak přidávání částí retrospektivně nebylo nejšťastnější, i když mi přišlo jednoduší, než se ve třetí povídce rovnou snažit popisovat postavy, prostředí i akci.
Takže tyto tři části budou/jsou testování, možná mezitím dodělám jiný materiál a až v něčem dalším se pokusím zúročit zkušenosti.

Formu již nyní nebudu měnit a dokončím to ve 3.osobě, i když o ich formě jsem uvažoval, nechám ji na něco dalšího.

Každopádně kdyby se vám podařilo zformulovat co tomu chybí, bude to pro mě TO, co nejvíce potřebuji a TO, proč jsem se odvážil, to zde publikovat. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053987979888916 secREMOTE_IP: 34.205.2.207