Příběhy

Sethi
23.4.2009 03:54
Tančící dav ztuhl a stáhl se kolem nás.
Jen tak pro výstrahu jsem barmana zastřelil.
„Příště už to neudělá,“ podotknul jsem.
V davu se objevily ostré věci.
Tek vytáhl dva granáty a odjistil je.
„To neuděláš,“ řekl jeden z nich. Upír.
Elf se usmál.
Autorská citace #1
23.4.2009 03:54 - Lokken
Osiris s Tekem jsou pár k nezaplacení... přesně si vzpomínám na podobné existence co jsem sám GMoval, srandu prudce střídala bolest hlavy :-)
Autorská citace #2
23.4.2009 08:18 - Magus
SIRIEN
ZAKAZ VSTUPU....:)
Autorská citace #3
23.4.2009 08:41 - Gabik
Super, budu si muset zakázat to číst v práci. Když mě pak někdo potká tak se diví, proč mam tak vytlemenej výraz :)
Autorská citace #4
23.4.2009 09:15 - Sethi
lokken: máš pravdu, za to, co prováděli ti dva, by se člověk někdy nedoplatil... i když tak jsi to asi nemyslel =)

gabik: pozitivní přístup, ne? to ti nikdo zakázat nemůže =)
Autorská citace #5
23.4.2009 11:41 - sirien
jj, tohle byla kvalitní akce :))
Autorská citace #6
23.4.2009 19:08 - Lokken
Sethi: ale jo, i tak jsem to myslem, mimo jiné... :-)
Autorská citace #7
25.4.2009 10:52 - Rogan
My jsme snad ani nebyli runneři, ale extrémisti :)
Autorská citace #8
25.4.2009 14:35 - sirien
Ale notak... my extrémisti nebyli, většina extrémistů setkání s námi nepřežila. Vzpomeň třeba na Humanis... :)
Autorská citace #9
4.5.2009 21:39 - Malfin
Zase dobrá část. A taky jsem měl podobné spoluhráče. Ale tihle jsou více...ehm...elegantní. A přežijí oni i jejich spoluhráči :D
Autorská citace #10
5.5.2009 11:41 - sirien
elegantní... to je to správné slovo. Elegance je naprosto dokonalá definice mé a Osovy činnosti, kterou nám Sethi a ostatní dlouho odmítali přiznat... :)
Autorská citace #11
5.5.2009 11:44 - Sethi
že tě huba nebolí =)
Autorská citace #12
5.5.2009 12:02 - sirien
nebolí...

jak to tak procházim... náš etický kód ohledně hodnoty lidského života se přenesl v poměrně dost drsný cynismus... "ještě jsme nedostali prachy, takže si můžem střílet do koho chcem..." sme byli fakt dobře šílený :D
Autorská citace #13
5.5.2009 12:06 - Sethi
no, tehdy prostě etický kód ohledně hodnoty lidského života tak nějak chyběl... věřím, že dneska by to vypadalo jinak.

pro začátek bych vypravěči zlomila ruku, kdyby chtěl nechat rauka jen tak zabít tu holku. =)
Autorská citace #14
5.5.2009 12:09 - sirien
Ireinian.
Náhodou, etický kód jsme docela měli. Všichni. Nějaký. A zahrnoval i postoj k zabíjení... Sethi nezabíjela elfy, Tek zabíjel jen když k tomu měl nějakej rozumnej důvod (pravda že mu stačil i dost malej), Umi zabíjela pouze z nutnosti jako správný profesionál a Os zabíjel... Os zabíjel.
Autorská citace #15
8.5.2009 07:59 - Rogan
Když sem pak začal hrát za Francoise, tak se nám stala ta nepříjemná věc s nechtěným zabitím manželky a dítěte. Nevím jestli si to pamatujete, ale vyhrožoval sem maníkovi, že vyhodim barák s jeho rodinou pokud "něco".... Matka a dítě dostali čas na to utéct, ale brat se kousnul a řekl, že prostě neutekli. Tenkrát sem neměl v úmyslu ani jako postava ani jako hráč nechat je zabít. Prostě sem na to neměl žaludek. Brat si to nenechal vymluvit a já sem pak asi 14dnů řešil to jestli ještě vůbec budu v Shadowrunu pokračovat.
Autorská citace #16
8.5.2009 14:06 - sirien
To si vůbec nevybavuju... hrál sem to?
Nicméně jak znám tvého brata tak si dovedu živě představit že ho argumentace moc nezajímala a že je tam prostě chtěl odpálit a nechat umřít protože mu přišlo cool tam odstřelit nějakou tu rodinku, who cares.
Přiznejme si že sem tam měl tendence kapku bagrovat...
Autorská citace #17
9.5.2009 12:02 - Malfin
Jako GM mám taky v plánu něco podobného. Náš kouzelník má ve zvyku metat firebally kam se dá a moc nad tím užitím nepřemýšlí. Proto mu to chci okořenit nějakými vězni nebo něčím podobným. Chci aby si uvědomil, že se občas v místnosti, kam to šoupeně oknem, může nacházet i někdo jiný než nepřátelé.
Autorská citace #18
9.5.2009 12:08 - Sethi
jedna věc je když ten mág metá kolem ničivá kouzla a je mu šumák, kam dopadnou, věc jiná je, když postava skutečně nechce, aby byl někdo jiný zraněn a bere to v úvahu, ale vypravěč prostě chce, aby tam někdo umřel...
Autorská citace #19
9.5.2009 13:11 - sirien
Kubulinek Jestli de o SR tak bych jen upozornil že pokud tam nemetá manipulační zaklínadla, tak je takřka nemožné aby zasáhl někoho o kom neví...
Autorská citace #20
9.5.2009 20:15 - Malfin
Sethi: to máš pravdu.
Sirien: Ne jde o DnD.
Autorská citace #21
9.5.2009 21:24 - Colombo
Kubulínek: VŠICHNI jsou nepřátelé!
Autorská citace #22
9.5.2009 22:22 - sirien
Píše:
Sirien: Ne jde o DnD.

Tak to budeš mít těžší... heroic fantasy hry mají obecně problém s tím aby postavy dodržovaly nějaké morální standardy a stavěly se k moralitě jako k součásti charakteru.
To že WW zavedl do WoD plošně princip morality s tím, že pokles morality sice umožňuje víc svinit, ale zároveň postavu může poškodit, hře hrozně přidal.
Autorská citace #23
10.5.2009 10:00 - Malfin
Obecně lze říci, že družina morálku většinou dodržuje. Občas se to ne vždy povede jak chtějí (viz. vypálení půlky města, poté co se jim podařilo vyhodit do vzduchu sklad s výbušninami). Já tomu kouzelníkovi chci prostě ukázat, že plošné kouzlo může použít v případě, že ví že to neschytá někdo kdo by neměl. Je jedno jestli to budou rukojmí, děti, ženy nebo třeba nějaká důležitá NPC (ať už dobrá nebo "zlá").
Autorská citace #24
10.5.2009 12:44 - sirien
V tom případě by to měl schytat někdo, ke komu má onen kouzelník buď blízko, nebo koho on osobně nebo skupina jako celek potřebuje. Jinak to obávám se nebude mít moc efekt.
Autorská citace #25
10.5.2009 21:10 - Malfin
Tak to mám taky na mysli.
Autorská citace #26
19.6.2009 23:48 - Sethi
nevím, jak mě mohlo napadnout tvrdit, že to má vzestupnou kvalitu. zarazila jsem se o dvanáctou povídku, jsem na ní zaseklá už asi dva měsíce. dneska jsem si ji zas optimisticky otevřela, že ji opravím ke zveřejnění...

...to tak strašně nejde. to je tak hrozné čtení. stydím se za sebe.

*facepalm*
Autorská citace #27
20.6.2009 02:30 - sirien
To abych jí vytáhnul z archivu a zasmál se Ti :)
Autorská citace #28
20.6.2009 09:41 - Sethi
si posluž, horší už to nebude.
Autorská citace #29
21.6.2009 17:37 - Alnag
Tak někdy to chce nechat uležet. Nebo přeskočit... třeba je to jen výjimka v jinak vzestupné tendenci.
Autorská citace #30
21.6.2009 17:39 - Sethi
bych to byla přeskočila, jenže tam jsou zřejmě důležitá data pro další příběh.

ale je tam hrozně znát, že to není součást hlavní linie...

uleželé je to až až =)
Autorská citace #31
21.6.2009 20:38 - Malfin
Hoď to sem a nech posoudit ostatní...Stejěn ti to tady nikdo nevěří, že ti to nejde dopsat :)
Jsme všichni zvědaví.
Autorská citace #32
22.6.2009 14:03 - Alnag
Jasně. Pokud ti to nejde upravit, může pomoct i ohlas z publika... fakt :)
Autorská citace #33
9.8.2009 23:31 - sirien
Tak by mě zajímalo, kdy Sethinka asi tak sebere odvahu a otevře sobor SR12-Den blbec.doc aby vám ho ukázala...

(EDIT: má to jen slabejch 25 normostran...)
Autorská citace #34
9.8.2009 23:37 - Sethi
ano, i mě by to zajímalo. nicméně v tomhle okamžiku to není o odvaze, ale o čase, který momentálně nemá a tedy ho tomu věnovat nebude =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10639500617981 secREMOTE_IP: 34.228.168.200