Příběhy

Alek
3.3.2007 15:50
Pátá část příběhu Leorika, Gotfruy, Hagrida a jejich přátel. O cestě zpět do Bílého města, návštěvě u Sarumana a o konečném vypořádání s vrahem Lukasem.
Autorská citace #1
3.3.2007 15:50 - Merlin
Nechci ani hodnotit, ani kritizovat....jen...ehm...prostě mi nesedí používání názvů a jmen, které jsou poněkud zprofanované...saruman, Sauron, Hagrid...možná je to jen můj pocit, ale tohle mi docela narušuje celý děj i text...
Autorská citace #2
3.3.2007 17:27 - Alek
Jasný, chápu...jen to trochu osvětlím, jsou to zápisky z hraní, a jeden z hráčů si vybral jméno Hagrid (proti gustu...nutno dodat, že ho hraje podobně:-)).
Co se týče Sarumana a Saurona, jména těmto postavám dal profesor Tolkien, náš DM tyto postavy použil v našem dobrodružství a já to vše jen popsal. Takže v tomhle případě nejsou "zneužity" jen jména, ale celé postavy:-) Chápu, že to někomu nemusí sednout, možná bych k tomu zaujal podobný postoj, kdybych to neprožil na vlastní kůži ve hře....
Autorská citace #3
4.3.2007 01:43 - Merlin
jak říkám...nijak nekritizuji literární sloh ani styl hry....jen snad by bylo záhodno si promluvit s DM o vhodnosti používání těchto postav...tedy pokud nehrajete v Ardě...( každopádně to ber jen jako názor, pokud vám takový styl hry vyhovuje, pak je to jen dobře)
Autorská citace #5
4.3.2007 10:31 - Alek
Je to tak, hrajem na Ardě:-) onehdá tu existoval podprojekt arda.d20.cz, v budoucnu se snad zas rozjede...nicméně i DM postupem času usoudil, že nás moc často pouštěl do styku lidí z první ligy (s Galadriel a tak), takže teď se to snaží trochu víc korigovat. Sauron je však všudypřítomný a za vším špatným stojí on (což je takovým nepsaným mottem naší grupy:-)), takže ten bude z příběhu dýchat i dál, pokud se dostanem k dalšímu hraní...
Autorská citace #6
4.3.2007 13:09 - Rytíř
To, jak hrajem na Ardě, se sem pokusím hodit tak nějak relativně brzy, slibuju :)
Jinak klidně styl (hry) Merline kritizuj, protože já osobně bych si nejradši nafackoval vždycky, když si vzpomenu, jak sem dovolil, aby se postavy kluků už na nízkých úrovních dostaly do styku s tou první ligou, jak to hezky popsal Alek..! :)) Ale tak zvládli to dobře, celkem jsme to nakonec snad ukočírovali a hra na Ardě je holt prostě taková opravdu typická epická hra, kde hráči jen málokdy řeší něco podružného :)
Na mou obhajobu - Ardu hrajem už hezkých pár let a člověk se pořád učí ;) Takže sem s tim, jak ti to připadá, jako nezúčastněnému člověku teď, když víš, že se to opravdu odehrává ve Středozemi, cca 300 před Válkou o Prsten?
Autorská citace #7
4.3.2007 15:09 - Alnag
Ono mezi náma je to asi stejný, jako když se to v příbězích z FR začne hemžit Elminsterem nebo Drizztem... :-)
Autorská citace #8
4.3.2007 17:26 - Merlin
:-) dobrá...ted, když už vím že se hraje v Ardě, pak to trochu mění pohled na věc. Na první pohled mi to připadalo jako směs různých jmen z různých fantasy . Vzpomněl jsem si na vlastní začátky cca v roce 1990-1991 kdy se to v naší družině hemžilo Frody, Aragorny, Stilgary, Lety a jinými postava z románů. Vzpomínám na to se smíšenými pocity.
Většinou mé současné hry nakonec zklouzávají do zákulisí politických intrik, vedení válek mezi státy a jinými "prvoligovými" úkoly. Nakonec se neudržím a postavám svěřuji nějaké významnější místo ve státě, nebo v organizaci--což mi pak dává další možnosti s nimi manipulovat a dělat z nich hlupáky :-) a když už jedou tuhle ligu, je tu pak i ta možnost, že se setkají s těmi známějšími postavami...a kdybych hrál v Ardě, pak by bylo riziko, že se dostanou do setkání právě s těmito na které jsem poukazoval.
Takže ted již chápu, že to nebyla mladická nerozvážnost ( nebo ne až taková) ani u hráčů ( teda až na Hagrida :o)) ani u DM, při výběru jmen.
PS: vždy se snažím mít originální jméno. což zním dost podivně, když se dívám na svůj nick, ale dyž já už ho nosím skoro 15 let, tak mi to ani tak nepřijde.
Autorská citace #9
4.3.2007 20:35 - Rytíř
Nojo, Hagrida sme mu vymlouvali všichni fest, že je to na Ardu fakt divný jméno.. ale tak když ho pořád chtěl, tak co s nim, žejo. :)
Náhodou, přestože Saruman jednu postavu učí, tak se myslím povedlo, že zůstal pro všechny nadále jako mocná a ne úplně čitelná postava, která sice trochu zasahuje do jejich životů, ale není to nikdo, s kym by zaskočili na pivko, když mají po šichtě. A např. Gandalfa třeba ještě vůbec nepotkali :)
Co mi ulítlo asi nejvíc je chudinka Galadriel, s tou už to jednu chvíli vypadalo, že to je tetka ze sousedství, která nemá co na práci než dohlížet na jejich partu. Tam už sme se museli domlouvat, že to je prostě blbost a má mladická nerozvážnost :)) a dávat to trošku do latě metaherní domluvou..
Jinak prvoligová účast na dění světa není samo vůbec špatná, jen je třeba se právě vyhnout tomu, aby postavy začaly považovat činy a akce mocných za předem dané a jim vyhovující, to je všechno. Takový Bilbo a ni Frodo nebyly (minimálně na začátku) žádní epický gerojové a vida jaký příběh z toho byl, že.. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077956914901733 secREMOTE_IP: 34.201.16.34