Příběhy

Magus
6.6.2009 21:55
Povídka o bratrech a jejich cestê za štestím....
Autorská citace #1
6.6.2009 21:55 - Magus
Doufám že se vám bude príbeh líbit...
Autorská citace #2
6.6.2009 22:17 - unknown
Píše mi to tohle:

Článek neexistuje, nebo ještě není schválen.
Autorská citace #3
11.6.2009 10:42 - Sethi
co do obsahu, není to zlé, byť trochu... hektické.

ale hrozně, hrozně to chce, aby ses blíže podíval na použití interpunkce. odkoukávej z knížek, neboj se ptát. umístění mezer kolem čátek, teček, uvozovek má svoje pravidla. a co se vykřičníků týče, méně je někdy více... také by to chtělo naučit se dělit odstavce podle přímé řeči, člověk se jinak snadno ztratí, co kdo říká.

hádám, že jsi to psal na telefonu (jsou tu jemné náznaky jako třeba nutkání udělat barrel roll kdykoli narazím na ê) - hrozně ti doporučuju takovéhle věci prohnat počítačem, pokud máš tu možnost. vyfiltruje se tak spousta chyb, které na telefonu nemusíš ani postřehnout.

rozhodně bych to na tvém místě nevzdávala, myslím, že to na první pokus není špatné, po příběhové stránce. nemuselo by být na škodu tu informaci ze zápatí nějak zahrnout přímo do příběhu, nedávat ji na konec jako vysvětlivku.

jistě je i z dějového hlediska co leštit, začni ale na gramatice a interpunkci - tam leží základ úspěchu =)

udělila bych bonusové body za jazyk zaklínání, dost mě pobavil.
Autorská citace #4
11.6.2009 10:53 - wraiths
obsahova stranka dobra, jen ty hrubky, ty hrubky. Ale urcite pis, mas sanci se zlepsit,zivoat ve 12ti mas pred sebou otevren.
Sethi: me to zaklinani prislo dobry.
Autorská citace #5
11.6.2009 10:55 - Sethi
Píše:
Sethi: me to zaklinani prislo dobry.


vždyť já neřekla, že je špatné. dokonce jsem za něj udělila bonusové body =)
Autorská citace #6
11.6.2009 11:17 - Magus
Díky. Určitê upravím... Delal jsem to na mobilu jako vše v nejblizsi dobe upravim!
Autorská citace #7
11.6.2009 11:38 - Merlin
hmmm...nerad beru iluze, ale kritika je tady na místě:
a) gramatika otřesná (ale to už bylo řečeno
b) slovosled a členění odstavců taky děs (co vás v té škole učí?) :)
c) opakuješ ve dvou třech větách stále tu samou věc, působí to rušivě
d) běhame pár vět strašně moc jmen a myslím, že zbytečně
e) děj- poměrně zmatený, hektický a "bez logiky"
f) několikanásobná změna jmen (ryan, Rayn, Ryen...)
g).......x)
Moje doporučení: vezmi celou práci a předělej ji. Hlavně ji piš v klidu a nesnaž se nacpat všechny informace do dvou tří odstavců. Ty věty by měly na sebe navazovat a tvořit nějaký postupný děj.

btw. a než tě napadne, že takhle drtím jen tebe, tak ne. Takhle bych drtil "literární" dílo každýho jinýho
Autorská citace #8
11.6.2009 11:48 - Jerson
Připadá mi to jako povídka psaná podle hry - postavy jednají hned, když se rozhodnout spát, už leží, podle mapy zjistí kde jsou a o kus dál mají na mapě prázdné místo ... Je to psané podle hry nebo ne?

Podobnou povídku jsem četl před lety v Dechu draka a jmenovala se Elf hraničář Xaxy a jeho dobrodružství aneb Jak v žádném, ale opravdu v žádném případě nepsat
I když nutno dodat, že tamto byl kompilát a tvůj výtvor je o něco lepší.
Autorská citace #9
11.6.2009 13:19 - Merlin
Tak jsem si to přečetl ještě jednou s chvilkovou představou, že bych to přepsal jako přibližný vzor, jak by mohla vypadat. Zjistil jsem, že to nepůjde. bude asi nejlepší, když to bude napsáno znovu od začátku a jinak. Vytvoř si nějakou osnovu (to už by jste mohli ve škole brát) a té se drž (aspoň částečně). Vyruš nepodstatné rozhovory typu: "Mlč" "Ne ty mlč" "Ty mlč víc" "Ty mlč nejvíc"....
Autorská citace #10
11.6.2009 13:20 - Magus
Jerson je to tak trochu pribehovy ale zazil jsem to s DrD a Dracain byl PJ... Ale vynechal jsem tam par veci.... TAKŽE JO UDELAL podle hry... Daserict
Autorská citace #11
11.6.2009 15:27 - Jerson
Magusi, takže jedna důležitá rada - pokud už píšeš podle hry, je třeba vzít zajímavé situace (pokud byly) a ty dobarvit, tedy dodat detaily, a všechno ostatní vypustit, nebo jen tu a tam dát nějakou zmínku.
Bylo třeba zbytečné na začátku vypisovat, že rodiče těch dvou dal zabít nějaký král. Jednak to může zůstat utajeno a jednak to nebude působit jako pěst na oko, že vládce není za osm nebo kolik let schopen odstranit dva maníky a jejich strýce.

Jo, a povídka se asi fakt nedá napsat na mobilu. Nemám téměř nic proti moderních techologií, které nepoužívám, ale vše má své limity.
Zkus si přečíst ten návod o kterém jsem psal.
Autorská citace #12
11.6.2009 15:41 - Giovanni
Doporučuji přepsat. Opravit hrubky, mezery za tečkami a čárkami atd. Také bych ti radil to trochu přeformátovat, aby se to dálo lépe číst(např. přímá řeč začíná na novém řádku).

Jinak po obsahové stránce to nevypadá úplně špatně. Kdybys to trochu upravil, aby to nepůsobilo tak hekticky, trošku více se rozepsat např. při popisu situace, mohla by z toho být zajímavá povídka.
Autorská citace #13
11.6.2009 16:23 - Magus
To o tech rodicich... Pokud jsi hral DrD tak vis o tzv. "historii" postavy... Tak tohle byla jejich "historie"...=)
Autorská citace #14
11.6.2009 17:09 - Jerson
Hrál jsem ledacos včetně DrD historii dělám i svým postavám - ale je zbytečné cpát ji na začátek a navíc poměrně suchým výčtem faktů. (Kromě toho že taková historie je příšerné klišé)
Autorská citace #15
11.6.2009 20:19 - noir
Jak že to psal ten obrozenec Cimrmanovi?
Autorská citace #16
11.6.2009 20:20 - Sethi
máš na mysli "a někdo prostě musel říct - tudy ne." ?
Autorská citace #17
11.6.2009 20:30 - pipux
Twilight píše:
Doporučuji přepsat. Opravit hrubky, mezery za tečkami a čárkami atd. Také bych ti radil to trochu přeformátovat, aby se to dálo lépe číst(např. přímá řeč začíná na novém řádku).

No ... tak mě napadá, že by se nám hodily nějaké články o článcích. Gramatiku, typografii, odbornou stylistiku i různé umělecké styly :)

Samozřejmě snaha se cení; příště to, Magusi, určitě bude lepší.
Autorská citace #18
11.6.2009 20:31 - Sethi
pipux píše:
No ... tak mě napadá, že by se nám hodily nějaké články o článcích.

...směle do toho? =3
Autorská citace #19
11.6.2009 20:33 - noir
Sethi: Já spíš myslel: Nepište a nejlíp už nepište vůbec.
pipux: jen ne tvůrčí psaní nebo stylistiku, to bylo až příliš bolestné...
Autorská citace #20
11.6.2009 20:36 - pipux
noir píše:
jen ne tvůrčí psaní nebo stylistiku, to bylo až příliš bolestné...

Nikdo by ti nezadával domácí úlohy a slohová cvičení ... (jen dobrovolně :P )
Nicméně k dobru by to určitě bylo.

sethi píše:
...směle do toho? =3

Nechceš si to vzít pod křídla ty? Já bych to byl pouze prošpekoval odkazy, shrnul do jednoho článku a dál nešahal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095423936843872 secREMOTE_IP: 44.200.249.42