Příběhy

Nachtrose
17.6.2009 09:38
Trochu jsem zabrouzdal archivem dat a oprášil tu jednu léta starou mikropovidku. Snad nebude vadit, že je ve slovenštině.
Autorská citace #1
17.6.2009 09:38 - Sethi
pěkná, líbí se - obzvláště konec.

slovenčiny si cením, je to příjemná rozcvička pro mrtvý mozek po ránu =)
Autorská citace #2
17.6.2009 10:12 - Nachtrose
Dekuju. Kladny ohlas vzdy potesi.

A k tomu konci: ta povidka v podstate vznikala od konce. To me tak jednou napadla pointa, tak jsem k ni pak dopsal zbytek :-)
Autorská citace #3
19.6.2009 12:21 - Ebon Hand
Líbí se mi, ačkoliv mi to přišlo trochu předvídatelné, než jsem zjistil, kdo to je, byl jsem si jist, že bude z rodiny.

Jedna věc v úvodu, pokud má být ticho a pršet v tichosti, což je spíš mrholení nemůže foukat vítr. Takže na ticho bych se vyprdnul.
Autorská citace #4
19.6.2009 12:55 - Nachtrose
Ticho odstraneno. Ale vic se v tom vrtat nehodlam. Uz jsem se to parkrat pokousel upravovat a vyhlazovat a ja nevim co vsechno, ale pokazde jsem nabyl dojmu, ze vysledek je horsi, nez pred upravou.
Autorská citace #5
19.6.2009 14:57 - Ebon Hand
To s tím tichem byla věc, která logicky neseděla. Osobně doporučuji nechat povídku jak je a pokud chceš něco udělat jinak, napiš o té postavě něco dalšího. Tak to řeším já.
Autorská citace #6
19.6.2009 15:05 - Nachtrose
On to byl jen takovy one-shot. Takze zatim zadne pokracovani neplanuju. Je kratka a i presto, ze jsi treba ty ten konec predvidal, tak pro dost lidi i uderna. Ukol splnen. ;-)
Autorská citace #7
19.6.2009 15:07 - Sethi
to zakončení se mi právě líbilo - celou dobu jsem si říkala, že je to takové... tradiční, už párkrát přeprané. konec to ale celé přesekl a dal tomu úplně jiný nádech.
Autorská citace #8
19.6.2009 16:26 - Nachtrose
Sethi: presne to byl zamer.
Autorská citace #9
21.6.2009 20:06 - sirien
Konečně sem si našel chvíli abych to přečetl. Musím říct že se mi to líbí, hlavně jak je to zpracované zároveň popisně a krátce, přitom člověk nemá dojem že to je uměle nastavované.
A v pointě se mi líbí že jí prostě zabil. Těch povídek s tímhle námětem co končí dalším přerodem je hromada, takhle zpracované mi to přijde i hezčí.
Autorská citace #10
22.6.2009 07:45 - Nachtrose
Nad prerodem jsem pri psani ani neuvazoval. Ale kdyz nad tim tak premyslim ted, nebyl by to dobry konec. Takhle je to "vic dark" podle mne a taky vic na miste. Prerod mi prijde zabavny jen pokud se udeje lovci upiru ( vid. Sethiin SilentDeath ).
Autorská citace #11
22.6.2009 08:05 - Quentin
konecne tak kratka povidka, ze sem si ji i precetl. Trochu predvidatelna, ale moc pekne napsana.
Autorská citace #12
22.6.2009 18:34 - Alnag
Tak jsem si to přečetl. Kromě slova "ošarpané", které nevím, co přesně znamená (člověk by čekal že když má v práci 1/3 kolegů ze slovenska mohl by rozumět všemu) jsem to vcelku zvládnul vychutnat. Přiznávám, že i mně to přišlo předvídatelné (dílem asi i proto, jak explicitně je tam ta rodina exponována), to nemění nic na kvalitě pointy.

Fakt je, že by mne třeba víc "zaskočilo" kdyby na konci byla třeba hláška - a tak jsem zabil i poslední ze svých tří dětí nebo podobná dystopická "rána". Ale ani takhle to není špatné.
Autorská citace #13
22.6.2009 19:34 - Nachtrose
Ošarpane je myslim česky ošuntelé (na mobilu mi nejde e s hackem)
Autorská citace #14
9.12.2009 09:47 - Ryanne
Takze,dobre sa to citalo,konec sem predvidala od nejakej pulky textu,aj mna hned napadla ta Veronika.Nevim proc,proste nahoda.Inac spracovani textu fajn,neco v tebe drime,uz to len dostat na povrch:)Podarilo sa ti to moc dobre.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070677995681763 secREMOTE_IP: 54.226.126.38