Příběhy

Horacio
15.12.2009 11:10
Zdar, byl jsem vyzván, abych sem postnul zápis z nedávného závěrečného sezení našeho krátkého kuduckého (ano, vidíte dobře) tažení, tak to zkouším.
Kritzujte jemně, je to jenom zápis :-)
Autorská citace #1
15.12.2009 11:10 - Vannax
Čéče, ty máš dobrý pisecký střevo :-)
Autorská citace #2
15.12.2009 21:29 - Ebon Hand
Jsem zamáčkl slzu, jo to byl epický závěr kampaně! :-)
Měli by jsme zase začít něco plánovat!
Autorská citace #3
16.12.2009 11:23 - Horacio
Vannax: Dik, že sis to přečet :-) I jednu reakci považuju za úspěch, zvlášť od tak významné osobnosti.

Ebon: JJ, něco zase přišoulim. Už se na to chystám.
Autorská citace #4
16.12.2009 14:47 - Vannax
Horác: :-) fakt jsi to napsal hezky.
A mimochodem, jaká já jsem významná osobnost? Vždyť jsem jenom prašivej druhoedičník, na kterýho shlížej všichni "RPG T-shirt-jerk-offs" buď nechápavě, shovívavě nebo s odporem.... :-)
Autorská citace #5
16.12.2009 15:14 - Horacio
Pro mě jsi významná osobnost a basta! Do toho mi nikdo kecat nebude. Jo a druhá edice rulez :-) i s kudukama.
Autorská citace #6
16.12.2009 16:54 - DenGrasse
Moc hezké.. epika nade vše! A hrdinský étos!
Nicméně, nejásej předčasně, sepsat pár řádek kolem hrdinské bitvy je sice nadějné, ale zdaleka ne všechno... vtělit to do delšího zajímavého děje je úkolem podstatně těžším...
Ale pokusit by ses mohl, svět i příběh vypadá zajímavě.
Autorská citace #7
16.12.2009 17:17 - Vannax
DenGrasse rulez :-) :-)
Autorská citace #8
16.12.2009 20:16 - Ebon Hand
Vannaxi, my tam jsme všichni druhoedičníci a na tom se už nic měnit nebude. :-)

DenGrasse, tohle je zápis poslední session z lokální kudůcké kampaně, která měla pokud se nepletu 11 nebo 12 sezení. Ale tenhle svět už žije vlastním životem snad 18 let.
Horaci si schopen říci, kolik se v něm už odehrálo sezení?
Znáš to strašné číslo? :-)
Autorská citace #9
16.12.2009 21:19 - DenGrasse
Ebon: Z našich her mi utkvěli jenom dva kudůci, chrabrý válečník Míra Kutálek a můj kudůk alchymista Admétés Sedmispáč, obdařený od PJ nelichotivou vlastností usnout kdykoli a kdekoli. Následkem toho jednoho dne usnul a odplul na ledové kře... :-)

18 let je na svět poměrně dlouho.. snad příliš dlouho na to, aby nepocházel z úplně raných dob DrD :-) Taky jsem jeden takový měl, ale trpěl mnoha nedostatky, zejména tím, že jsem do něj nacpal všechno co kde ve fantasy vyšlo, takže jsem ho pak musel opustit a založit Ornilii, kde jsem se toho vystříhal. Ono když z toho chce člověk psát knížky, nesmí mu tam falírovat názvy atd.
Autorská citace #10
16.12.2009 23:18 - Horacio
DenGrasse: tak já si samozřejmě uvědomuju, že zápis ze hry není žádné velké psaní a na to si vlastně ani netroufám.

All: Svět je skutečně z raných DrD dob, když jsem měl na střední škole hafo času. Nebyl jsem tehdá troškař a udělal jsem ho tak obrovskej, ža by se tam vešlo hraní ještě na pár desítek let :-)

Dělal jsem ho každopádně bez myšlenek na psaní. Kdyby mělo na nějaké přeci jen dojít, asi bych ho mohl umístit na nějaké jakž takž "normální" místo. A nebo bych musel vyrobit nový, konzistentnější.

A kolikrát se tam hrálo? To sem ani nebudu psát, abyste mě neměli za magora :-)
Autorská citace #11
17.12.2009 00:49 - DenGrasse
Horacio: to je docela škoda, protože styl máš nadějný a jazyk taky. samozřejmě to ještě neznameá, že se ti povede sestavit příběh, ale to je právě věc, ma které se dá docela zapracovat, klidně i po radách okolí... žádný zásadní důvod proč bys nemohl napsat něco opravdu čtivého neshledávám. krom toho, kudůcká sága by jistě řadu příznivců potěšila... :-)

S počtem hraní se klidně pochlub. Ornilie se posledních pět let skoro nehraje (skoro vůbec), přesto se počet odehraných her pohybuje kolem 80. Když vynechám věci co jsem panoval v jiných světech a Shadowrunu, jen ve starém Vaelnadu se muselo odehrát několik set sezení. Jestli hraješ svět kontinuelně 18 let a scházíte se třeba 2x týdně, může to být hodně přes 1500 seancí.
Autorská citace #12
17.12.2009 13:26 - Ebon Hand
Je pravda, že se hrálo na několika světadílech a v různých časových údobích. Ale mě ten svět vždy přišel kvalitní a konzistentní právě tím, že je takový uvěřitelný a věci tam nejsou naplácané, spíš jsou vzácné.
Dodnes vzpomínám jak několik let brali hráči jako křest ohněm na 3.úrovni zabití mantikory. Jenže v některých krajích vůbec nebyli a museli jsme je strašně dlouho hledat..
Ale to je na místní poměry taková buranská ubohost, když zde čtu o jiných hrdinech..
:-)
Autorská citace #13
17.12.2009 17:21 - Horacio
DenGrasse: No jo, zásadní důvod bude hlavně v tom, že se do psaní nějak neumím zakousnout. Tohle nejdelší text, který jsem vza život mimo školu a práci vyplodil :-) Nemám v tom ten tah na branku jako u některých jiných věcí. Radám okolí se ve věcech, ve kterých tápu, jako je třeba psaní, rozhodně nebráním.

Těch her nebylo zas tolik, poslední roky už hrajem dost sporadicky. Takže ten total bude spíš někde u 600 - 700 a už to skoro neroste :-)

Nicméně co tak nějak začínám s těmi zápisy, vidím je jako další způsob komunikace s hráči, kterým můžu možná sdělit některé svoje představy jasněji než pokecem u piva. Např. jak já bych osobně viděl atmosféru a žánr toho konkrétního hraní.
Autorská citace #14
17.12.2009 21:14 - DenGrasse
Horacio: každému co jeho brko dovolí :-) já jen říkám, že ten potenciál tam je, a myslím si že zrovna tomuhle docela rozumím.
Autorská citace #15
18.12.2009 11:08 - Horacio
No, každopádně díky za povzbuzení. Nechám se překvapit, jestli ze mě někdy něco vypadne :-)
Autorská citace #16
13.4.2012 12:11 - DenGrasse
Tak co, vypadlo z tebe něco? Zničili jste hrdinnými kudůky nějaké další město?
Autorská citace #17
13.4.2012 16:07 - Horacio
čau, vypadlo ze mě jenom pár dalších podobných zápisů a poslední dobou už flákám i ty. Jako na DMování si čas najdu, ale psaní je nějak na mrtvém bodě. Prostě přes tři stránky jsem se zatím nedostal :-)
Autorská citace #18
13.4.2012 17:51 - DenGrasse
Škoda, škoda... nechat dřímat takový talent!
Autorská citace #19
14.4.2012 00:25 - Horacio
Díky za podporu :-) Talent si zkrátka potřeboval dát šlofíka, je to taky jenom člověk. Tak nějak počítám, že se zase jednoho pokusím menšího něco spísnout. Ale kdy, toť otázka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089533090591431 secREMOTE_IP: 34.230.68.214