Příběhy

Vojtěch
3.11.2010 22:49
H. P. Lovecraft
Vážení přátelé!

Tento dlouho nesehnatelný klasik se opět objevil v Knihkupectvích v naší mateřštině a to hned dva sborníky.

Jinak na této stránce (připravte se na menší grafický šok) je možno sehnat většinu jeho díla spolu s dalšími klasiky (Stoker, Poe, Shelly, ...) v sekci knihovna volně dostupné.

Jinak také jeden celkem stylový komiks na netu inspirovaný jeho díly.

Tak dobré chutání!
Autorská citace #1
4.11.2010 02:47 - sirien
ten komiks nějak nefachá :(
Autorská citace #2
4.11.2010 05:42 - Vojtěch
Link je v pořádku. Co přesně je za problém?
Autorská citace #3
4.11.2010 15:23 - sirien
Už nic. Asi měli v noci když jsem to zkoušel nějakej výpadek serveru, vyhodilo mi to bílou stránku s nějakym malym kecem o nějaký chybě v záhlaví, teď už to běží
Autorská citace #4
4.11.2010 16:41 - Vojtěch
Klasika, Amíci si občas hodí údržbu...
Autorská citace #5
19.11.2010 13:17 - Malfin
Stáhl jsem si nějaké audiobooky...tak to teď poslouchám po večerech. Ale kvalita není nic moc - Volání Cthulhu, Krysy ve zdech.
Autorská citace #6
19.11.2010 13:26 - sirien
v téhle diskusi bych ještě jednou možná zmínil ten film co jsem dával do tématu o filmech - Cast a deadly spell. Lovecraftovská noir detektivka od HBO, vřele doporučuju milovníkům Lovecrafta a hráčům Arkham horror
Autorská citace #7
8.2.2012 09:37 - Wild West
Na RPGF je docela massivní lovecraftí téma
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=108&t=6373
Autorská citace #8
8.2.2012 10:14 - Alnag
A podle Lovecrafta je hned několik zajímavých RPGček... :)
Autorská citace #9
8.2.2012 21:51 - Temná kápě
Vřele doporučuju rozhlasovou "dramatizaci" povídky Slavnost s Tomášem Jirmanem, ze který čiší ta správně "úchylně-bizarní" Lovecraftovská atmosféra. Existuje ještě verze s Jiřím Ornestem, ale ta mi přišla poněkud suchá (jalová).

Autenticky na mě zapůsobila i Hudba Ericha Zanna.
Autorská citace #10
9.2.2012 11:34 - Malfin
Za tu rozhlasovou povídku děkuji. Už ji tahám do MP3ky.
Já mohu doporučit nyní nově vydávané povídky řazené chronologicky podle doby, kdy vyšly + komentáře. http://www.legie.info/serie/1186-spisy-h-p-lovecrafta-albatros
Autorská citace #11
9.2.2012 11:42 - Vojtěch
Jo, konečně je to taky po ruce (opět se noří do zelené knihy).
Autorská citace #12
9.2.2012 11:44 - Malfin
Já přelouskal zatím jen první knihu, ale je to super, mít to takhle všechno pohromadě + ty komentáře, které jsou vážně dobré. Další knihy čekají na nočním stolku až bude "jiná" atmosféra :)
Autorská citace #13
9.2.2012 12:03 - Vojtěch
U mě zatím bezpečně vede Nyarlathotep
Autorská citace #14
10.2.2012 07:34 - Magus
Stáhl jsem si Volání Cthulhu kde to přednáší nějaká ženská, a jsem fakt zklamanej. Žádná atmosféra jen hrozně nepříjemnej hlas.. Raději si to sám přečtu, ale ta Slavnost vypadá dobře:)
Vím že to nepatří k diskuzi ale po poslechnutí Tolkienova Listu od Nimrala a podObně, se mi těžko zalíbí něco jiného, po tak skvělém předčítacím výkonu:/
Autorská citace #15
10.2.2012 09:30 - Wild West
Magusi, pravím ti, že Lovecraft je vlastně jedním z klíčových vynálezců stylu psaní, které se pokouší zachytit náladu a pocit, což zkouší plno lidí po něm (např. Magus: Netvor). Volání Cthulhu je jedna z nejvelkolepějších povídek tohoto druhu, jaké kdy byly napsány. V podrobnostech drze odkazuji na pojednání jistého Argonanta
http://rpgforum.cz/clanky/lovecraftova-strasidla

Nenech si předčítat; čti sám. Lovecraft je krátký a napsal toho poměrně málo. Navíc po přečtení tak pěti nejslavnějších kusů (Volání Cthulhu, Hrůza v Dunwichi, Šepot ve tmě, Stíny nad Innsmouthem, Případ Charlese Dextera Warda) znáš vše podstatné.
Autorská citace #16
10.2.2012 15:07 - Magus
Naprosto s tím souhlasím, ono se mi to zdá nejlepší ve všech případech, tj. číst si to sám. Já to napsal předtím než jsem o něm vůbec věděl a potom ho začal číst, a jsem za to rád:)
Autorská citace #17
13.2.2012 08:35 - Wild West
Prý psáno s ohledem na Maguse - Argonantova pitva Argonanta
http://drakkar.rpgplanet.cz/download/vydani/drakkar_2012_30_unor.pdf
Autorská citace #18
14.2.2012 21:29 - andtom
Temná kápě: Jsi má krevní skupina. Když jsem unaven a chci před spaním vypnout, pustím si na usínání něco z trojice Slavnost, Hudba Ericha Zanna anebo, což vřele doporučuji také, Výpověď Randolpha Cartera (taktéž od Lovecrafta). Pokud bys měl povědomost o dalších atmosfericky zpracovaných rozhlasových dramatizacích (nemusí jít o Lovecrafta), dej pls vědět, budu moc rád.
Jsem odkojen rozhlasovými hrami, mám je rád. Kdysi jsem u nich zvlášť za socíku rád modelařil o sobotách a nedělích. Tehdy u slovenských her, pochopitelně ...
Autorská citace #19
14.2.2012 21:44 - Vojtěch
Jméno růže bylo docela zdařilé IMO.
Autorská citace #20
15.2.2012 07:04 - Malfin
Jméno růže mohu taky doporučit. Líbila se mi i Šifra mistra Leonarda, i když jsem si chvíli musel zvykat na ten hlas. A jak už tady Mágus psal, Tolkienovky, které namluvil Trojan jsou úžasné. Drákula byl taky super.

EDIT: Krysy ve zdech byly taky dobré.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08571982383728 secREMOTE_IP: 3.135.202.224