Příběhy

Vojtěch
3.11.2010 22:49
H. P. Lovecraft
Vážení přátelé!

Tento dlouho nesehnatelný klasik se opět objevil v Knihkupectvích v naší mateřštině a to hned dva sborníky.

Jinak na této stránce (připravte se na menší grafický šok) je možno sehnat většinu jeho díla spolu s dalšími klasiky (Stoker, Poe, Shelly, ...) v sekci knihovna volně dostupné.

Jinak také jeden celkem stylový komiks na netu inspirovaný jeho díly.

Tak dobré chutání!
Autorská citace #21
15.2.2012 07:44 - Vojtěch
Zrovna pán prstenů mi lezl docela na nervy, ale možná mám jiný...
Autorská citace #22
15.2.2012 23:14 - Temná kápě
andtom: Výpověď Randolpha Cartera jsem slyšel a hodnotim to vcelku pozitivně, ale autentickou atmosféru mi tam trochu kazí "ňoumovitost" Soukupa s Navrátilem.
Ještě víc mi neštymuje obsazení hlasu Josefa Somra u Vyděděnce, ale taky se to dá...

Rozhlasových dramarizací moc neznám, zato bych všem příznivcům kvalitního horroru doporučil audio-antologii Hlas krve (viz. info) s velmi kvalitním předčítajícím Janem Hyhlíkem.

Kromě Krys ve zdech je tam pár "pseudoLovecraftovitých" povídek (Hlas ve tmě, Černý muž s rohem, Netvor z hlubin, Tváře v Borových dunách, Hřbitovní krysy).
Na mě nejvíc zapůsobily povídky Zapovězené (Clive Barker), Hlas ve tmě, Lakandů, Holubi z pekel (R. E. Howard) a Loterie.

Btw. ještě jsem si vzpomněl na Hrůzného starce, ale to je taky jen četba.
Autorská citace #23
16.2.2012 07:28 - andtom
Temná kápě: Díky za tipy, některé z nich znám, některé ne, takže super, po těch se poohlédnu. Výpověď Randolpha Cartera je pro mě hodně poslouchatelná a herci mi vyhovují, s Vyděděncem souhlasím - ač mám Josefa Somra rád jako herce, Vyděděnec je pro mě takřka neposlouchatelný, pokud jde o atmosféru.
Autorská citace #24
16.2.2012 10:21 - Wild West
V Drakkaru 29 je výpověď jednoho Barker - maniaka.
Na RPGF se debata propadla do daleko hlubších pater Necronomiconské magie.
Tak nějak vám tu vylézají jako nejlepší povídky, které jsou prostě nejlepší (Carter, Zann).
Autorská citace #25
17.2.2012 07:09 - Malfin
Také děkuji za inspiraci.
Autorská citace #26
18.2.2012 14:56 - Magus
Můžu se optat na nějaký film? Nemusí to být přesně podle tvorby Lovecrafta, ale něco podobného, s podobnou tématikou..
Nemám chuť rozkoukávat ty céčkový filmy..
Autorská citace #27
18.2.2012 15:51 - Sir_Pete
Pro anglicky rozumejici doporucuju tenhle literarni podcast :)
http://hppodcraft.com/
Autorská citace #28
18.2.2012 17:19 - Sadako
Magus: Ověřená jistota jsou filmy z dílny H. P. Lovecraft Historical Society
Call of Cthulhu
Whisperer in Darkness

Údajně dobrá je i německá Die Farbe na motivy Barvy z vesmíru

A mně se třeba líbil i poněkud béčkový Dagon (vzdor názvu je předloha Stín nad Innsmouthem)

Koukatelný je i Re-Animator

A hodně chválené je From Beyond - pravda, většinou skalními fanoušky tria Gordon, Combs & Y(b)uzna, takže kdoví, jaké to ve skutečnosti je.
Autorská citace #29
18.2.2012 17:26 - noir
Mlha. Jednoznačně nejlepší.
Autorská citace #30
18.2.2012 17:51 - Hawkeye
Mlha je podle povídky Stephena Kinga, ne Lovecrafta, i kdyz je tam jistá podobnost.
Autorská citace #32
18.2.2012 17:56 - Magus
Sadako: S tím Dagonem jsem váhal, ale první se vrhnu na Whisperer in Darkness o tomhle jsem neměl ani páru. Díky.
noir: Mlhu jsem viděl, ale jak říká Hawkeye, je to dle Stephena Kinga.
Autorská citace #33
18.2.2012 19:00 - noir
Kluci, reaguju na větu "Nemusí to být přesně podle tvorby Lovecrafta, ale něco podobného, s podobnou tématikou...".
Autorská citace #34
18.2.2012 19:07 - Magus
Noir: V pořádku já jen, že sem to už viděl:) A navíc jsem v tom moc tu Lovecraftovskou náladu neměl.
Autorská citace #35
18.2.2012 19:17 - Wild West
Na opravdový lovecraftí film se teprve čeká. Všechno jsou buď patinované starožitnosti, viz ta Society, a nebo strašlivá béčka.
Pokud tedy nepočítáte Vetřelce 1-4 + 2xAvP
Autorská citace #36
18.2.2012 21:12 - chrochta
Myslím, že se někde na stránkách Kostky toulá plakát ke (stařičkému) filmu Hrůza v Dunwichi. Na CSFD mají informace o "velmi volné" adaptaci z roku 1970.
Autorská citace #37
18.2.2012 22:09 - Wild West
Taky je Herbert West, Reanimátor.
Dagon je daleko spíš Stín nad Innsmouthem.
A někde je i Lurking Fear.
Vše v kategorii těch strašlivých béček.
Autorská citace #38
20.2.2012 17:00 - Temná kápě
Nedávno jsem narazil na španělskej počin La Herencia Valdemar /II: La Sombra Prohibida/ - dalo se na to koukat a Kutululů (Cthulhu) vypadá věru "roztomile" - přesto téměř jistý zklamání pro ty, co čekaj Lovecraftovskej feeling...



Zato jsem hodně nadšenej PC-hrou Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth - hratelnost je sice trochu slabší, ale atmosféra je téměř dokonalá! Slušnej podíl na tom má skvělej soundtrack.
Autorská citace #39
20.2.2012 17:22 - noir
Nezapomínejte na prvního Hellboye, ten měl taky slušně Cthulhu pocit.
Autorská citace #40
20.2.2012 17:31 - Gurney
Temná kápě píše:
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Atmosféru to má skvělou, nicméně akční a stealth části hry jsou naprostým utrpením obvykle obsahující hledání jediného možného, autory schváleného způsobu jak se dostat dál, často metodou pokus omyl. Pro mě obrovské zklamání.
Autorská citace #41
20.2.2012 18:19 - Temná kápě
Gurney: Jasně, ty herní aspekty celkovej dojem kazí, ale ani tak u mě frustrace z akčních/stealth pasáží nebyla tak veliká, abych si to - jakožto hororovou adventuru - nevychutnal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088314056396484 secREMOTE_IP: 18.191.186.72