Příběhy

Count
7.9.2022 11:42
Autorská citace #1
7.9.2022 11:42 - Jerson
Tedy Counte...
Tvé popisy jsou téměř jako komixová políčka (nejspíš trojúhelníková) s výřezem scény a do detailu nakreslenými podrobnostmi.

Problém mám s tím, že těmto detailním střípkům obrazu nepředchází celkový záběr na scénu, ale celá povídka je sestavená prakticky jen z nich. Asi bych si z těchto střípků měl během čtení sestavit jednotlivé obrazy, z nich scény, a následně příběh. Když bych pak o krok ustoupil, hrany by najednou zmizely a z mozaiky by vystoupil složený obraz v celé své kráse.

Jenže to se mi bohužel nestalo. Pár výjevů jsem jakž takž sestavil, ale výsledek je, jako bych se díval skrz skleněnou tabuli roztříštěnou na ty jednotlivé střípky, a z mnoha nesouvisejících malých odrazů zkoušel zjistit, co se děje za ní. V tom jsem bohužel selhal.

V nemocnici nechá týpek zemřít vrchní sestru na přístrojích, a venku někdo z obrněného auta střílí po sondách-lovcích (?) To celé v kulisách postapo měst držících lidi uvnitř naživu pomocí kvazináboženských pravidel.

Víc jsem z toho nepochopil.

(P.S.: Technické detaily: Kulomet je něco jiného než kanón, a náboj se skládá z nábojnice a střely.)
Autorská citace #2
8.9.2022 09:36 - RoVan
Mně se tenhle útržkovitý styl popisu líbí, nicméně jsou nějaká místa, která, když se nevyplní, tak už to vadí.

Tohle je dobrý příklad, když někdo chce psát špičku lovce, ale ledovec se mu potopí, až nejde nad hladinou vidět vůbec. Mám problém říct o čem to vlastně je, narozdíl od Jersona si třeba myslím, že ten chlápek v nemocnici je stejná postava ujíždějící v Pancíři (nebo není? nevím, je to matoucí), důležité je, že nevíme o čem to je, a vlastně ani jaká je poenta povídky a co chceš Counte sdělit.

Ale ještě jednou, ten styl popisování věcí v hledáčku foťáku je cool, jen bych tam chtěl trochu víc informací, ať vím jak si střípky poskládat.
Autorská citace #3
9.9.2022 10:40 - Count
Chtěl jsem před lety taky něčím přispět, když jsem odtud pořád jen bral, zůstalo to ležet, já na to zapomněl a Sirien se před pár týdny zeptal co s tím, když na D20 uklízel.

Beru to jako ponouknutí sem dát i zbytek, protože uveřejněný text jsou dva kousky z většího celku, který jsem rozepsal kolem 1997. Ovlivněno Hardwired, Neuromancerem a vším, co šlo tenkrát sehnat. Měla to být kniha, ale zůstalo jen u pár kapitol. S komixovou stylizací to více méně sedí.

Jerson našel chybku, kdy jsem pro stejnou zbraň použil pojmenování kulomet a za chvíli kanón. Obojí je správně, ale takhle to zavádí. A fosforeskují mají být střely, ne náboje, teď už to vidím taky a dávám si za to políček :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075659036636353 secREMOTE_IP: 3.17.6.75