Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.5.2008 08:57 - Element_Lead
Ahojte jsem tu uplne novy a mam par otazek z trosku jinaciho soudku. Kolik predpokladate cenu 4. edice DnD a realne kdy bude na sklade u cerneho rytire (jelikoz jiny fantasy shop tu snad asi ani neni). A jestli ma smysl cekat na 4. edici a koupit ji nebo jit do slevnenych 3.5 booku. Jak velky bude rozdil.
23.5.2008 09:00 - Quentin
yashamaru: prijd 15.6. od rytire na dnd promo day, tam se dozvis dost a asi budou k mani i prirucky 4e
23.5.2008 09:47 - Alnag
Yashamaru: Myslím, že i kdybys chtěl jít do zlevněných příruček 3.5e tak bych si počkal, až je opravdu zlevní, protože to co teď vydávají za slevu... jinak jsem zvědavý, jak Černý rytíř (resp. Blackfire) překvapí - vzhledem ke kurzu dolaru a tak.
23.5.2008 09:51 - Dalcor
Jak jsem psal jinde, Černý rytíř s cenotvorbou nemá nic společného, doporučené ceny jasně stanovuje dovozce, tedy Blackfire. Berte to takhle booster MTG Shadowmooru se v USA prodává za 3,5 USD u nás za 99kč a to je Magic živí. Dělá to přes 29 Kč za jeden USD.
Tudíž stížnosti směřujte jinam. Už jsem potpal Černého rytíře i Blackfire o cenu a co bude k dispozici (15.6. už má být v US k dispozici i H2). Já mám třeba zájem i /do budoucna) o DnD Dice Set.
K té slevě - pochybuji že ta sleva se ještě navýší, důvod více slevovat neexistuje (neslevuje třeba ani Noble Knight).
23.5.2008 10:00 - LZJ
Ne, že bych někomu chtěl kazit kšeft, ale aby bylo s čím srovnávat: Amazon (US) nabízí Gift Set všech tří příruček za $62.97.
Nevím na kolik se rozpočítá poštovné, když stejně spoluhráč objednávat další knihy a kolik bude právě kurz dolaru, ale řekněme, že to vyjde cca na 1300,- Kč.
23.5.2008 10:01 - Alnag
Dalcor píše:
neslevuje třeba ani Noble Knight.
Myslím, že slevuje. Teď mají sice stránku mimo provoz, tak se nemůžu podívat... každopádně Amazon - DMG 3.5e 20 dolarů (i s poštovným za bratru 500 Kč). Když si koupíte příručky všechny tři, vyjde to ještě levněji. Ale tak já jsem to nechtěl rozmazávat. Ano, Blackfire dělá zvláštní cenovou politiku a chápu, že Černý rytíř je v obtížné situaci.
L.Z.J. píše:
Nevím na kolik se rozpočítá poštovné
Zhruba 12 dolarů. Záleží podle metody... celkově asi 1200, tj. jedna knížka asi za 400 Kč.
23.5.2008 10:07 - Dalcor
Nedávno sjem se bavils šéfem rytíře. Bavili jsem se o cenách a o promo pro vypravěče, nabídl mi slevu 15% na 4E, tak jsem mu, jak jsem od Alnaga věděl, řekl že z amazonu to i po slevě vyjde lépe. Netvářil se vůbec vesele. Amazon si může dovolit nasadit malou cenu protože jeho objem prodeje je několikanásobně větší, než dkyby se sečetli všechny knihkupectví v republice. On Line obchody mají proti kamenným několik výhod jak cenu snižovat, navíc čím větší trh, tím nižší se cena dá staovit.
Budeme li argumentovat že DnD 4E se prodá víc když bude stát o 100 levnějc, tak se o tom dá pochybovat. A dále prodejnost DND IMHO Blackfire netrápí, takže proč by se trápili z cenou.
Ale uvidíme, nechme se, třeba příjemně překvapit.
Alnag - ad Černý rytíř - no nevím Unearthed Arcana za 499Kč mě teda láká hodně. A Nobel Knight měl včera FR za pořád stejné ceny, DND sem nezkoumal.
23.5.2008 10:15 - LZJ
A ještě bych se vrátil k pravidlům. Co se mi nezdá úplně univerzální, jsou doléčovací schopnosti postav. Tedy Healing Surge v počtu na cca 2 až 3 plné doléčení za den a k tomu úplné vyléčení ztracených HP po dlouhém odpočinku.
Určitě to dává smysl při soustředění na boje nebo na dění po dnech. Taky nebude takový rozdíl, jestli má skupina s sebou klerika nebo ne. Ale na druhou stranu jeden těžký boj postavy nemůže vyčerpat na dýl než do příštího rána. Takže žádné dlouhodobější plánování a pod.
A přitom i nadále zůstává (a spíš roste, když denní schopnosti a autoléčení mají všichni) síla přepadení na ránem, když postavy nemají obnoveny HP a denní schopnosti, oproti o pár hodin později, kdy jsou všichni plně fit.
23.5.2008 10:54 - Lotrando
Dalcor píše:
A dále prodejnost DND IMHO Blackfire netrápí, takže proč by se trápili z cenou.
A proto je jediná cesta Amazon, pokud můžete platit po netu. Cenová politika těhle místních překupníčků je opravdu divná, skoro bych řekl že jim jde jen o vlastní kapsu. Což je sice v pořádku z principu byznysu, ale pak bych je neobhajoval a nehledal problémy jinde než jsou. Prostě jsou drazí, protože chtějí vydělat peníze. Jsou drazí i proto, že díky nastaveným cenám je většina DnD zboží ležák, koupený za mnohem dražší dolar než je v současnosti, ale oni stejně neslevní. Asi to tam chtějí mít jako dekoraci, nebo čekají, až to bude sběratelský kousek a stoupně na ceně.
23.5.2008 11:48 - Dalcor
Já s tebou naprosto souhlasím, ač se to nezdá.
23.5.2008 12:04 - Noir
bigby: Píšu podle zkušeností lidé, kteří už 4e hráli, většinou dle dikuzí na EnWorldu. Tak třeba: "Per day powers are so ultimately awesome that we rested as much as we could. Utterly undermining the design logic."
23.5.2008 12:14 - LZJ
Noir: Tomu nějak nerozumím - dlouhý odpočinek je jen jednou denně - víc se nepočítá, míň nedává smysl. Nenapadá mě, jak to ovlivnit.
23.5.2008 13:18 - Noir
L.Z.J: Asi dělali kraviny a "mrhali" časem, aby mohli jít spát co nejdřív...
23.5.2008 14:14 - LZJ
To asi byli v nějakém málo dobrodružném místě. My se spíš každého spaní děsím předem, co nás ještě přepadne :-)
23.5.2008 19:02 - bigbythewise
Noir: Ja zase vychazim primo z popisu 4E kouzel, ktere vubec awesome nebyly. Napriklad Improved Invisibility (daily) byla snad az 12 uroven (mozna i vic) a fungovala jako 2nd level kouzlo Invisibility ze 3.5E - kratke trvani a po zautoceni se kouzlo rusi. Nevim co je NA EPIC UROVNICH awesome na tom, mit tyhle kouzla dve. To je vtip.
26.5.2008 09:35 - Dalcor
Už znám cenu DnD 4E ale z ochranných důvodů jí sdělím do pouze do PM,a ž na Core Set to není tak špatné!
26.5.2008 10:22 - Quentin
Dalcor ... prosim, prosim ... prozrad
necham si ji pro sebe :)
26.5.2008 18:50 - Alnag
No myslím, že ochranné důvody netřeba, neboť Černý rytíř ji má na stránkách uvedenu.
Core Gift Set - 1999 Kč (doporučená koncová cena v dolarech - $104.95; po přepočtu na koruny 1688 Kč; Amazon - 62.97 neboli 1001 Kč + tak 200 Kč poštovné).
Jednotlivá příručka PHB, DMG, MM - 699 Kč (doporučená koncová cena v dolarech 34,95 tj. 555 Kč; Amazon 23.07 neboli 366,8 Kč + 200 poštovné, pokud si necháte poslat jen jednu knihu).
Počítal jsem to podle dnešního kurzu dolaru, ceny se mohou mírně lišit. V případě předobjednávky dává Amazon ještě slevu tuším 5%. Navíc, dnes mi dorazil Keep on the Shadowfell, tj. 6 dnů po oficiálním datu vydání a 8 dnů po odeslání (poslali ho trochu dřív).
26.5.2008 20:22 - bigbythewise
Tady uz neni to odpocitavadlo?
27.5.2008 08:18 - Dalcor
Áha, já si těch cen nevšiml, jinak bych je taky odtajnil. V den DnD Day by tedy cena Core Book měla být 595 a Core Setu 1699.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089327812194824 secREMOTE_IP: 18.118.140.108