Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
16.8.2007 23:43 - Fibriso
Newevinter nighst je spise takova akcni hra s pravidly DnD, NWN2 je více s pravidly a více akce (a o trochu více crpg nez v 1)
Autorská citace #43
17.8.2007 09:57 - Tony DaMage
No typoval som, že tam bude 3D virtuálny stôl. A už vidím ďalší extra biznis, ktorý možno časom Wizardi spustia. Výroba miniatúr na objednávku podľa digitálnych miniatúr :-P.
Autorská citace #44
17.8.2007 10:15 - vitus
Hezké shrnutí - díky Alnagu. Jenom jsi v článkách zapomněl napsat, že nové pojetí D&D bude asi více svádět (nutit ?) lidi k hraní tzv "noťas pro DMa na stole" stylem (viz odkazy na spoustu DM tools jednoznačně elektronicky myšlených včetně virtual miniatures).
/BTW jsme se touto myšlenkou zabýval taky -> kdyby existoval solidní holografický projektor, tak by si DM mohl připravit hromadu věcí elektronicky a pak to hráčům holograficky promítat na stůl místo figurek -> jenže to je pak kouzlo zapojení fantasie všech tak trochu fuč, ne ? ;o)/
Autorská citace #45
17.8.2007 10:21 - Alnag
No já nevím jak víc... spousta lidí už NB dneska k DnD normálně používá. Tuhle mi rytíř říkal, že jsem asi jedinej, kdo ne...
Autorská citace #46
17.8.2007 10:28 - vitus
Osobně nesnáším, když má někdo při jednání, hraní, sezení v hospodě a další lidský komunikaci hozený noťas před sebe na stůl a tak nějak jsem (zatím) proti aktivnímu používání PC / noťase při hraní RPG (s vyjímkou scifáren - tam to neva). Asi jsem staromilec, ale podle toho, co vím z ruzných fór, tak nejsem sám (a to nejen tady v Čechách, v Evropě, ve Starém světě, ale oni jsou tací i v Novém světě a u protinožců). Halt si budu muset zvykat na pokrok ;o)
Poznámka: aktuálně je sajta wizardů tak trochu mrtvá (ne celá, ale ta, co se týká RPG. EDIT: Jen ta část, co se týká D&D a D&D Minis ).
K zamyšlení: když překopou DnD do 4e, asi taky překopou d20, a když překopou d20, co se stane se Star Warsy ? Taky je uploudnou ?
Autorská citace #47
17.8.2007 10:28 - Noir
A ted jsou Wizardi nepristupny-prejje zaskocil velky zajem o stranky. No to bych teda na jejich miste necekal...
Autorská citace #48
17.8.2007 10:41 - Alnag
Ano... Wizardům se totiž povedla skvělá věc, ušili si proti sobě sami DoS útok nebo jak se tomu odborně nadává. Jak tam jelo to počítadlo, tak ve chvíli kdy dopočítalo tak samo spustilo refresh skript. A protože samozřejmě miliony lidí na světě (nebo minimálně statisíce) měly tu stránku otevřeno, tak miliony počítačů najednou v dokonale synchroniovaném čase vyslaly požadavek na server... a už to bylo.
Nějak to úplně nevykoumali, že to je obvykle to, co není žádoucí... :-)
Autorská citace #49
17.8.2007 11:16 - Noir
Hm, a těmhle lidem by člověk měl věřit, že hraní přes web právě přes ně vnese do RPG větší kvalitu...
Autorská citace #50
17.8.2007 11:24 - Sosáček
DDoS utok :)
To je proto, ze maji ty stranky spatne udelany, kvalitne navrzene systemy zvladnou lidi najednou fakt hodne (google, wikipedia, ...), znate to.
Co se tyka notebooku ... desky, krouzkovej sesit a tuzka to jisti :) pocitace muzou byt uzitecny pro ucely soundtracku, ale to je asi tak vsechno. Jo a kdyz ma nekdo knizky v pdf, pac nad pdf se snaz dela fulltextove vyhledavani (= vsechno prectu dokud nenarazim na to co hledam) nez nad papirovou knihou :)
Ale jelikoz jakykoli hledani v pravidlech behem hry je hrube selhani GM(ST, DM, whateverM), tak asi fakt jen na hudbu.
Autorská citace #51
17.8.2007 11:26 - Malabar
me se to hrani prez net moc nezamlova, kdyby to bylo aspon zdarma pro lidi co si kopili prirucky (neco jako cd key) ale mesicni pladby to je fakt blby. Aby to pak nakonec nedopadlo jako jako ty MORPG jako je wow l2 a podoby. Nakonec to nebude PnP ale FnK (fingers and keyboard)
Autorská citace #52
17.8.2007 11:48 - Alnag
Ono stále můžeš hrát papírově jako dosud. Hraní přes net je pro lidi, kteří třeba jsou na druhém konci Zeměkoule a chtějí si zahrát se starými přáteli nebo tak. Něco jako bonus.
Příručky skutečně budou mít něco jako CD-key, který odemkne odpovídající možnosti v tvorbě postavy, ale ty měsíční platby jsou de facto jakoby za časák (Dungeon/Dragon) a další služby, které jsou prostě takové - měsíční. A ano, skutečně je to přesně jako World of Warcraft, což je ostatně největší konkurence D&D v tuto chvíli.
Pokud jste si do teď nekupovali časopisy a nehráli s pomocí počítače můžou vám být přidružené služby více méně spíš šumák. Možná pár věcí zamrzí, obávám se, že volného obsahu k DnD bude méně než dosud a to je asi tak všechno.
Já osobně bych používal počítač k RPG hrám jedině, kdyby to bylo něco ve stylu UMPC, ale s výkonem a schopnostmi současného standardního notebook a ne takové ožužlaniny a taky kdyby to bylo levné a sériově vyráběné. Pak bych pro to možná našel využití, protože by to bylo lehké a skladné. Mít velký screen, který mne odděluje hráčů fakt netoužím.
Autorská citace #53
17.8.2007 12:12 - Malabar
Jo jen tak uvazoval, ted je to moznost priste to bude nutnost ...
Autorská citace #54
17.8.2007 12:16 - Joe
Ak by DnD 4e fakt streamlinovali, ako slubuju, tak by som sa do toho konecne mohol dostat - teda ziskat chut si to prestudovat. Internetove hranie nech si pouzivaju ti, ktori chcu. My si budeme sediet v jaskyniach, svietit si faklou, listovat rolkami papyrusu a hadzat nepravidelnymi kostenymi kockami :)
Autorská citace #55
17.8.2007 19:45 - Alnag
Wizardi konečně zprovoznili nový web, tak se na něj podívejte raději dřív, než jim zase spadne :-)
Autorská citace #56
17.8.2007 23:49 - Alnag
Updatoval jsem článek takže na stránce 4 jsou novinky z diskuse na GenConu s tvůrci (spousta zajímavého) a na poslední straně jsou potom nějaké odkazy, zatím nic moc, ale pokud se objeví další, budu přidávat... minimálně videa ale stojí za shlédnutí.
Budu rád, když dáte vědět, že vás to zajímá a že to nedělám úplně zbytečně, protože je pro mne rozhodně mnohem snazší si to jen číst, než se to snažit dát nějak dohromady z těch útržků a toho zmatku...
Autorská citace #57
18.8.2007 12:36 - Alek
Alnag píše:
Budu rád, když dáte vědět, že vás to zajímá a že to nedělám úplně zbytečně, protože je pro mne rozhodně mnohem snazší si to jen číst, než se to snažit dát nějak dohromady z těch útržků a toho zmatku...
Já se rozhodně přimlouvám za pokračování. A věřím, že nejsem sám! Že ne, lidi? ;) Takže jen tak dál a dikes.
Autorská citace #58
18.8.2007 13:02 - Vannax
Jen pokračuj. Já nemám čas sledovat události ve světě WotC, tak si tvoje shrnutí rád přečtu.
Edit: Vyrozuměl jsem, že DnD Insider bude jakýsi online nástroj na postav. (I když nechápu proč jen on-line, těžko budou všichni hráči lízt na i-net aby si vytvořili postavy. Anebo to bude tvorba postav jen pro hraní na netu? Asi tomu moc nerozumím. A druhá věc kterou jsem nepobral - copak je to ten Gleemax?
Autorská citace #59
18.8.2007 13:32 - Alnag
DnD Insider bude hm... jak to říct... nástroj na dojení peněz z hráčů. Takže to bude v sobě kombinovat spoustu věcí. V prvé řadě to nahrazuje klasické tištěné časopisy Dungeon a Dragon (v rámci předplatného je budeš mít elektronicky ke stažení), dál budeš mít generátor postavy online. To znamená, že to co byly e-tools u 3e teď bude na internetu s tím, že jak budou vycházet nové příručky tak se ti budou odemkyat i nové možnosti. Samozřejmě, že ti to vytiskne deník na papír pro normální hru a nebo budeš moct hrát pomocí toho virtuálního stolu on-line. S tou samou postavou. Plus ještě dalších X dalších věcí.
Gleemax je resp. měl by být, protože zatím nebeží (běží jen fóra) místo ve stylu myspace. Jestli nevíš, co je to Myspace, tak tohle je odkaz na wikipedii. Stručně řečeno... vytvoření sociální sítě hráčů na internetu. Máš svůj profil, který si můžeš přizpůsobit, můžeš pulikovat obrázky, povídky, dobrodružství, atd. Můžeš si vytvořit síť přátel (odkazovat se vzájemně, komentovat), hrát hry přes net atd. Strašně těžko se to vysvětluje, ale až to poběží určitě to bude snáz pochopitelné. Zatím můžu říct jen Myspace je ukázka toho, jak to funguje na nehráčské populaci.
Autorská citace #60
18.8.2007 16:06 - Alnag
Takhle třeba má vypadat Gleemax po svém spuštění, ne to provizorium co je tam teď.
Další; a další; a další; a další; a další; a ještě jeden; a poslední screenshot. :-)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088024854660034 secREMOTE_IP: 3.17.162.247