Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #61
18.8.2007 17:15 - Sosáček
S tou obdobou myspace je to zajimavej napad. Skoda ze to omezi na hrace dnd, teda, nepredpokladam ze jim by to vadilo, ale ostatnim to muze pripadat jako skoda.
Autorská citace #62
18.8.2007 17:20 - Alnag
Hrngz píše:
S tou obdobou myspace je to zajimavej napad. Skoda ze to omezi na hrace dnd, teda, nepredpokladam ze jim by to vadilo, ale ostatnim to muze pripadat jako skoda.
Tak to pro tebe mám dobrou zprávu, není to omezeno jen na hráče D&D, právě naopak. Jednak je to otevřené vůči všem, jak dalším produktům WotC (magic, figurky...), ale doufají, že přitáhnou hráče i jiných her, otázka je, jaký k tomu ti zaujmou postoj.
Například by se to mělo částečně oprostit od závislosti na WotC tím, že Gleemax bude mít nezávislou komisi řízení se zástupci z řad hráčů (nominace proběhla nedávno), dále z řad designérů (tam myslím se dostal Monte Cook, upozorňuji, že už dávno nedělá pro WotC) a dalšími, někdo z WotC tam teda taky bude, když to platí.
Jedinou překážkou tak budou nějaké možné bariéry ze strany hráčů v podobě animozit vůči smyšlenému nebo reálnému nebezpečí unifikace nebo masáže reklamou nebo vím já čím vším. Ze strany poskytovatele žádné bariéry pokud vím nebudou.
Autorská citace #63
19.8.2007 13:20 - OneHeart
bohové... ten D&D Insider může sice na první poslech znít jako dobrá věc, ale bude to akorát permanentní zajištění přisunu peněz wizardům (evokuje mi to placený onlajnovky)
Autorská citace #64
19.8.2007 13:50 - Alnag
OneHeart píše:
bohové... ten D&D Insider může sice na první poslech znít jako dobrá věc, ale bude to akorát permanentní zajištění přisunu peněz wizardům (evokuje mi to placený onlajnovky)
Vítej! Určitě máš pravdu. Online hry jsou v tuhle chvíli pro D&D větší hrozbou než papírová konkurence, takže ano, jde o zajištění přísunu peněz, to bez pochyby. Jedinou výhodou je, že abys to hrál, tak na to DnD Insider nepotřebuješ, to je spíš pro takové fajnšmekry...
Autorská citace #65
19.8.2007 14:08 - Bajo
Podle toho co jsem zatim videl a slysel se mi smerovani designu celkem libi a smerovani marketingu celkem nelibi :)
Autorská citace #66
19.8.2007 14:36 - Alnag
Qualdezar píše:
Podle toho co jsem zatim videl a slysel se mi smerovani designu celkem libi a smerovani marketingu celkem nelibi :)
Asi je to v celku blbá otázka, ale co konkrétně se ti líbí na designu (a co se ti na něm event. nelíbí nebo bys udělal jinak) a co konkrétně se ti nelíbí na marketingu (a event. líbí) a jak bys to udělal jinak?
Autorská citace #67
19.8.2007 20:01 - Alek
Vždycky když kouknu do článku, je v něm něco novýho. ;)
Rozdělení povolání na 4 větve nevypadá špatně, ale mám pocit, že to je takovej mezistupeň k obecnejm povoláním. Těch se asi dočkáme až v 5. edici. ;)
Autorská citace #68
19.8.2007 20:26 - Alnag
Alek píše:
Vždycky když kouknu do článku, je v něm něco novýho. ;)
Tak to se do něj musíš koukat častěji, aby to v něm rychleji přibývalo. :o)
Autorská citace #69
19.8.2007 20:58 - Tony DaMage
Rozdelenie na 4 vetvy je nové? Ja som vždy povolania v DnD chápal ako 4 vetvy... ...mystická vetva: Kúzelnik, čarodej...
  • Bojová vetva: Bojovník, hraničiar, paladin...
  • Kňažská vetva: klerik, druid...
  • Túlacka vetva: Túlak, bard...
  • Mystická vetva: Kúzelnik, čarodej...
No ešte sú tu psionici... ale tých som nikdy nemal naštudovaných...
EDIT: Ale ako pozerám na nové vetvy... sú oveľa lepšie...:)
Autorská citace #70
19.8.2007 21:26 - Alek
Tony: Máš pravdu, není to tak úplně nové, nové je to v tom, že by to v 4e mělo být takto vyloženě koncipováno a asi bude zvolená větev více klíčová pro další vývoj postavy. Alespoň tak jsem to pochopil...
Autorská citace #71
19.8.2007 21:35 - Alnag
Tak je pravda, že v 3e by se daly najít taky nějaké skupiny povolání, ale nebyl to tak explicitně předmět herního designu jako nyní. Pokud jsem to správně pochopil, tak tato "úloha" každého povolání by měla být zjevná, to povolání by v ní mělo být dobré a nikdy by mu neměly dojít zdroje, aby tuto úlohu mohlo vykonávat. Ale já bych v tomhle přeci jen počkal na nějaká další vyjádření, zatím je to hodně věštění z velmi malého množství informací...
Když se ale podíváš na to, jak jsi rozdělil ty skupiny... tak co je třeba úlohou tulácké větve? Těžko říct, že? Tady je to jasné. Ranger a rogue mají v boji úlohu kdy si vyberou nepřítele a zlikvidují ho. Ale budou se lišit jednak v prostředcích jak toho dosáhnout, jednak svými úlohami mimo boj...
Autorská citace #72
19.8.2007 22:39 - Rytíř
NO, já zírám, jak už je to velký! A taky co všechno už se ví.. Co se líbí mě, je ten nástin změny v pojetí rasy postav. Je prima, že to konečně trochu zdůrazní, rozdíly v postavách z hlediska rasy!
Autorská citace #73
20.8.2007 10:31 - OneHeart
popravdě se mi ale vůbec nelíbí ta nová povolání Warlock, Warlord... to by měly zůstat nějaký prestige nebo tak. A co se mi nelíbí ještě víc, že těmhle pseudopovoláním ustoupí jedno z nejkrásnějších povolání - bard. No snad to maj promyšlený a moc to nezmršej.
Autorská citace #74
20.8.2007 10:50 - Fibriso
Oni vyhodily barda? Tak to začínám mít silné pochyby, že to nebude RP ale MP
(Munchkin powerplay)
Autorská citace #75
20.8.2007 11:22 - Alnag
Je Star Wars Saga Edition podle tebe munchkin powerplay? Protože to má být "významné preview 4e"? A teď si vezmi kolik povolání dali pryč oproti předchozí edici...
Autorská citace #76
20.8.2007 12:16 - Fibriso
SW naštěstí neni munchkin powerplay...
ja sem havně napsal ten příspěvek blbě... mělo by to být "mám silné pochyby ABY to nebylo místo RP MP...
sorrry
ale když se to vezme, MP se dá udělat prakticky z čehokoli....
Autorská citace #77
20.8.2007 14:32 - Alnag
OneHeart píše:
popravdě se mi ale vůbec nelíbí ta nová povolání Warlock, Warlord...
Úplně tě chápu. Podle jedné hm... spekulace je Warlord možná poněkud přepracovaný barbar nebo něco na ten způsob. Warlock je základní povolání z nějaké doplňující příručky a zase podle jiné spekulace se možná nějak sloučí se sorcererem, který by se tím víc odlišil od Wizarda.
To samozřejmě neřeší problém toho, co se stane s monkem (možná jako varianta bojovníka), druidem (varianta kněze?) a bardem (varianta tuláka?). Jinak ovšem i ve 3.Xe šel bard relativně nasimulovat multiclassem (až na nějaká úplná specifika jako je hudba) a byl to i předmět jednoho fórku v Order of the Stick - když se setká Elan se svým zlým dvojčetem, takže bych ještě neházel flintu do žita.
Autorská citace #78
20.8.2007 14:48 - vitus
píše:
...když se setká Elan se svým zlým dvojčetem, takže bych ještě neházel flintu do žita.

Chtěl jsi napsat loutnu do žita, ne ?
Autorská citace #79
20.8.2007 14:52 - Rytíř
No, s bardem... je to nejmíň hraný povolání, není zdaleka tak ikonický jako ostatní, tak co s ním? Jednoduchý do pryč.. jen zabíral místo, pro drtivou většinu skupin. Velitel nebo jak mu budou řikat, to je jiná, ten má svý místo v jakýkoliv době a družině.
Autorská citace #80
20.8.2007 14:53 - andtom
Pokud bard nebude samostatné povolání, tak i dle mého názoru bude existovat cesta k jeho postavení. Je to příliš populární povolání, zvlášť pro veterány.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10883903503418 secREMOTE_IP: 34.205.246.61