Produkty

Dalcor
4.9.2007 15:31
Díky Gaimanovi, či Mievillovi je Urban Fantasy na vzestupu. A Dreaming Cities je asi nejlepší výceučelové Urban Fantasy herní prostředí. Tentokrát se na něj podrobně podíval Dalcor
Autorská citace #41
31.10.2007 11:54 - Dalcor
Joe - budu tě moc potom poprosit o spolupráci na případném překladu do angličtiny?
Autorská citace #42
31.10.2007 11:55 - Dalcor
Promárně potřebuji text který popisuje jak působí noční strana na člověka
Autorská citace #43
31.10.2007 12:21 - Joe
Ok, skusim pozriet...
A anglicky preklad no problem!
Autorská citace #44
31.10.2007 12:23 - Joe
Dalcor, hneď tu niečo mám:
„Noční strana je tajemství, skryté, temné srdce tohoto města. Zlé dvojče Londýna. Tam se dějí ty skutečně drastické věci. Jestli tam vaše dcera našla cestu, je v tom až po uši.“
je to hneď na začiatku prvej knihy (stránku neviem, lebo to mám v inom formáte :D ale rátam tak 5-6 strana možno...). Odstavec začína „To mě nepřekvapuje.“
Autorská citace #45
31.10.2007 12:28 - Joe
Ďalej (asi o 3-4 stránky ďalej):
"Londýn a Noční strana se o sebe otírají už tak dlouho, že se hranice mezi nimi nebezpečně ztenčily. Jednou se protrhnou úplně a všechen jed z Noční strany se vylije ven; tou dobou už ale plánuji být bezpečně mrtvý a v hrobě. Tak či tak, tahle cesta je pořád nejbezpečnější.“
Odstavec začína: Pokrčil jsem rameny. „Tohle byla nejkratší cesta na Noční stranu. ....
Autorská citace #46
31.10.2007 12:42 - Joe
Ďalej:
V 2. kapitole: Piju víc, než je zdrávo, a většinou je mi to fuk. Na chlastu si cením, že otupuje. Mám na co zapomínat.
Kapitola 4, začiatok: "K Podivínům, do nejstarší putyky, tlachárny a pasti na ochlasty v historii člověčenstva, se dostanete tak, že vyrazíte do některé z těch uliček, co se z nich člověku ježí chloupky vzadu na krku, a pak odbočíte do postranní uličky, která tam někdy je, a někdy ne."
Pri konci 4. kapitoly: „Jsou to dobří lidé?“
„Jistěže. Paranoidní, násilničtí, šílení jako ratlíci, ale…“
Koniec 6. kapitoly: „Takových jako jsme my, moc nenajdete,“ dodala Suzie Brokovnice.
„Díky Bohu,“ ozval se hlas zpoza barikády.
8. kapitola, Hawkova kaviareň: Výzdobu tvořily převážně reflektorky a psychedelie s vlnitými ornamenty v základních barvách na stěnách, na stropě, a dokonce i na podlaze. Jukebox velký jako Tardis duněl nekonečným proudem hitů a klasiky z popové scény šedesátých let a naprosto ignoroval přání těch pošetilců, kteří ho krmili penězi. Kinks právě dokončili ,Sunny Afternoon‘ a vystřídali je Lovin’ Spoonful s ,Daydream‘.
a ešte niekde o stránku ďalej: Hawkova kavárna dělala všechno pro to, aby nepodlehla tyranii času. Uprostřed sálu energicky tančily ve zdobených zlatých klecí dvě go-go tanečnice oděné jen v hrstce bílého peří; svíjely se a natřásaly až k nevíře. Číšnice přiklapala k našemu stolu na dvaceticentimetrových jehlových podpatcích, v minisukni z latexu, naškrobené bílé pánské košili a s vlasy natupírovanými do tvaru včelího úlu. Vstal jsem, svlékl jsem si trenčkot, abych ukázal, jak je zakrvácený, a číšnice chápavě přikývla.
rozhovor s Walkerom pri konci 8. kapitoly o Blaiston street: Každý, kdo se dobrovolně vydá do Blaiston Street, se v podstatě zřekl lidské rasy. Ale v poslední době… do Blaiston Street zabloudilo několik docela důležitých lidí a už odtamtud nikdy nevyšlo. Takže přišel pokyn shora, abych to vyšetřil.“
Autorská citace #47
31.10.2007 12:53 - Dalcor
Díkes - stačilo mailem :)
Autorská citace #48
31.10.2007 13:11 - Joe
... ať vidí, že na to máme!!!
Autorská citace #49
1.11.2007 13:28 - Dalcor
Nástřel jsem kvůli rozsahu hodil na PRG F

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058544874191284 secREMOTE_IP: 34.238.143.70