Produkty

Lotrando
13.5.2008 12:36
Pathfinder: Monte a Paizo
Monte Cook Joins the Pathfinder Roleplaying Game™ Team
Co-creator of 3rd Edition Dungeons & Dragons® to act as Rules Consultant
Paizo Publishing®, LLC today announced that Monte Cook, the co-creator of 3rd Edition Dungeons & Dragons and author of the 3.5 PHB and DMG as well as the Ptolus™ campaign setting and the recent Book of Experimental Might™, has joined the Pathfinder Roleplaying Game team as a Rules Consultant.
Autorská citace #1
13.5.2008 13:29 - Dalcor
Tak nevím jestli se mám radovat, nebo brečet...
Autorská citace #2
13.5.2008 13:35 - thief
Já mám jednoznačně radost. Sice to neřeší všechny moje námitky k původní 3,5E ale rozhodně je to výrazně sympatičtější než 4E. Jsem pro všemi deseti.
Autorská citace #3
13.5.2008 13:50 - LZJ
Nejblbější na tom je, že se d20 rozběhne dvěma nekompatibilními směry. Jinak oba směry samy o sobě vypadají zajímavě a hratelně.
Autorská citace #4
13.5.2008 14:48 - Lotrando
SNaží se, jen co je pravda. Něco podobného jsem čekal, protože Monte na tom má založené živobytí. Nevím, jestli je dobře mít dvě různé verze d20, ale Paizu a Pathfinderu to rozhodně pomůže.
Autorská citace #5
13.5.2008 15:44 - Gurney
Tím zajímavější bude jestli se Pathfinder uchytí a d20 se rozdělí na dva proudy nebo ho 4E převálcuje. Montymu zřejmě Pathfinder sedí mnohem víc.
Autorská citace #6
13.5.2008 20:33 - Alnag
No... a tolik k větám typu "RPGčka teď hodně dlouho dělat nebudu..." nebo "Nechci pomlouvat 4E, ale je to mnohem horší než co jsem zplodil já." Teda jako nic proti Montemu, on má mechanicky docela dobré nápady, ale teda na důvěryhodnosti mu to úplně nepřidává.
Jinak to "forknutí" d20 do dvou směrů mi nevadí. Naopak. Pokud bude Pathfinder dobrý, tak tím, že je OGL může zajistit vývoj dalších d20 her, což GSL 4e dost komplikuje. Pokud bude blbý, tak se taky nic nestane. Čili z hlediska trhu a mně jako zákazníka je to win/win situace. Samozřejmě, že být na místě WotC, měl bych z toho těžkou hlavu, ale o tom měli přemýšlet, když vytvářeli firemní politiku vůči ostatním vydavatelům...
Autorská citace #7
13.5.2008 22:48 - Gurney
Tak dokud to nepoloží Wizardy (čemuž moc nevěřím) nebo Paizo (které si zase může v klidu krýt záda přechodem na 4E) tak je to pro nás výhra. Ještě bude zajímavé jak se k tomu postaví herní průmysl, jestli se dočkáme BG 3 v 4e nebo v něčem na základě SRD :)
Autorská citace #8
13.5.2008 22:59 - Alnag
No na oblast PC se SRD nevztahuje. Takže tam je to vcelku jasné... 4e nebo nic.
Autorská citace #9
13.5.2008 23:12 - andtom
K tomu forknutí, Alnag myslel určitě tohle: Fork
Autorská citace #10
15.5.2008 08:51 - Almi
Už delší dobu sleduju spíš projet Pathfinder než 4E a musím říct, že mi ten první přijde takovej přátelštější a hezčí. Ale Alnag má pravdu - pro zákazníka je to win/win situace. Každý si najde, co mu sedí :-)
Autorská citace #11
15.5.2008 09:21 - Lotrando
Já to vidím ještě z jednoho úhlu. V jednom hodnocení 4E od betatesterů z řad hráčů bylo jako velký přínos uvedeno zjednodušení pravidel. Výslovně tam autor zdůrazňoval hlavně to, že jeho přítelkyně baví hra mnohem více, protože jsou prop ní schopnosti její postavy srozumitelnější. Nebudeme si nalhávat, že 3.5e je pravidlově jednoduchá. Možná pro nás, ale různé finesy boje a pravidlová zakoutí dají zabrat i skušeným hráčům. Právě zde já vidím možnost uplatnění 4E. Pro svátečnější hráče, pro všechny pro které není kombinace featů a skillů účelem hry.
Nakonec bych to viděl tak, že se prostě oddělí dva proudy. Který převládně sice nevím, ale sázel bych na 4E jestli WoTC něco hodně nepokazí. Ale 3.5E se neztratí, základnu má obrovskou a bude spíš pro ty, co si rádi hrají z pravidly.
Autorská citace #12
15.5.2008 12:20 - LZJ
Lotrando: a nesmíme zapomínat na kouzla, která fungují všelijak - sice dobře a zajímavě, ale často je třeba si pamatovat různé detaily, jak přesně fungují.
V tom je magicovo-figurkový způsob 4E určitě zjednodušující - prostě mám na kartě postavy i stručně a jasně všechny potřebné schopnosti. I když zase tak jednoduché to nebude, přece jen je to RPG se spoustou detailů. A i vychytávky jako "At-will schopnost, která jde seslat jednou denně" se už v KotS objevili.
Pathfinder je dobrý hlavně pro hráče 3.5e - je to celkem příjemná modernizace.

Pokud jde o to, vybrat si verzi, která mi jako hráči líp sedne, tak mám logicky se 4E a Pathfinderem větší šanci. Mě jako problematické přijde jen to, že cizí hry a doplňky budou buď pro jedno nebo druhé a nemusí existovat kombinace, kterou bych chtěl. Ale asi to bude jedno - jiné d20 implementace budou možná dost univerzální nebo dost samostatné (jako Conan nebo Spycraft), aby to nemělo cenu řešit.
Autorská citace #13
15.5.2008 20:31 - Gurney
To zjednodušení je asi nejlepší věc na 4E ale podlě mě se to dá dosáhnout i her postavených na 3.5, už jenom nějaké logické seřazení kouzel (viz. třeba Warheart nebo almirský systém) místo haldy efektů každý s jiným mechanismem udělá hodně.
Autorská citace #14
19.5.2008 16:11 - Dalcor
Já se ještě nedostal k tomu abych přečetl jedno nebo druhé druhé...aspoň v lite verzi
Autorská citace #15
20.5.2008 23:20 - Alnag
Monte Cook - blog píše:
My role is "rules consultant," and I'll be really up-front with you regarding what that means (and doesn't mean). The way it's been working for the last couple of weeks is, Jason emails me with the occasional question or bounces an idea off of me, and I tell him what I think. I also review the new material he comes up with and give my 2 cents. And that's really about it. Jason's not under any obligation to take any advice I might give. It's his baby. He makes the final decisions. I'm not a designer on this project, I'm a resource. Don't, for example, expect to see a ton of stuff from the Book of Experimental Might books showing up in Pathfinder (although there might be a little). Pathfinder and the BoXM books have very different goals. Also, because that's the way my role works, don't come to me with your own ideas or feedback regarding Pathfinder--I'm not going to be able to do anything with them. The Paizo folks, however, are eager to get any and all feedback that people provide, which I think is supremely cool and part of the reason I'm glad to be a part of this.
Part of me wishes I could be involved more deeply, but to be very honest, I just don't have the time with the other (non-P&P game related) projects I have going on. I feel fortunate and honored that they value my opinions enough to let me be involved at all.
Jason and Erik have so far been great to work with. Jason and I met for an afternoon a couple of weeks ago and discussed a lot of the stuff that ended up in Alpha Release 2.
Autorská citace #16
21.5.2008 09:41 - Lotrando
Potom to úvodní prohlášení představuje jen PR prohlášení, aby Pathfinderu dodali váhu.
Autorská citace #17
14.8.2008 22:04 - Alnag
A další novinka (jak začíná ten GenCon je toho hodně), Paizo vydalo "betu" svého Pathfinderu. Jako PDF je ke stažení zdarma na jejich stránkách (i když je to už docela macek a celkem to trvá), ke koupi jako paperback na GenConu nebo na objednávku (ale to už bych si teda počkal na finální).
Autorská citace #18
19.11.2008 10:15 - SEBastian_Chum
co na to pdf říkáte?

mně to přijde jako nedostatečnej odklon od 3.5
Autorská citace #19
19.11.2008 12:55 - Lotrando
je to mrtvý, umřelo to s vydáním nové edice DnD a podepsání smlouvy mezi Paizo a Wizards to jen dokonalo.
Autorská citace #20
19.11.2008 13:06 - SEBastian_Chum
takže pathfinder nevyjde?
Autorská citace #21
19.11.2008 13:12 - Lotrando
A on ho někdo chce? Fakt nevim, Paizo už vydává 4E knížky, nechme se překvapit.
Autorská citace #22
19.11.2008 13:34 - SEBastian_Chum
no já bych ho bral...
a vždyť je pořád na stránkách Paiza ohlášený vydání na srpen 2009, včetně předobjednání...

a uvědomil jsem si že to že mi beta přijde jako nedostatečnej odklon nejni chyba - ani se o něj nesnažili.
Autorská citace #23
24.10.2021 12:19 - ShadoWWW
21. října v Paizu vznikly odbory
Píše:
Paizo is pleased to announce it has voluntarily recognized the United Paizo Workers union, which is affiliated with the Communications Workers of America (CWA).
Autorská citace #24
24.10.2021 21:15 - crowen
The end of Paizo

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076008081436157 secREMOTE_IP: 18.217.194.39