Produkty

Alnag
5.6.2008 19:16
Hunter: The Vigil
White Wolf ohlásil novou hru pro new World of Darkness - Hunter: the Vigil. Podrobnosti zde.
27.10.2011 09:05 - Noldo2
Sirien Děkuju. Inspirovalo mě to k (snad) elegantnímu řešení.
27.10.2011 11:34 - Ebon Hand
Arya, začínám se připravovat na další kampaň. Stávající dark fantasy se nezadržitelně blíží k epickému vrcholu, nebo katastrově, to nejsem shcopen určit a začínám přemýšlet co dál.
Systém Hunterů se mi líbil svojí intutivností a napojením na stávající dobu, která vše usnadňuje. Koketuji jestli přímo Huntery, jako jsme hráli na Dálavě, nebo to překlopit do roku 1938, či do postapo třeba po třetí světové.
Každopádně zatím rekognoskuji terén. :-)
27.10.2011 12:48 - wraiths
sirien píše:
Rockefeler a Rotchild jsou dobré nápady, ale budou fungovat spíš v anglosaském světě než v Evropě

A co být trochu patriot... zapomněli jste na Českého ševce - BAŤU. Ten je celosvětový. Tohle téma by třeba mě bavilo hrát(děda byl švec :-D )
A fotky a film byl myslím v tý době docela rozvinutý, viz. ty propagandistický naci filmečky. A němci si prý v tý době hráli i s 3D filmem( někde se dokonce i našel).
27.10.2011 13:17 - noir
A všude může fungovat Společnost národů, která mohla vzniknout na Wilsonův popud jako zástěrka boje proti Jiným :)

A nezapomínal bych ani na zednáře, ti byli v té době prakticky všude.

A co pozůstatky Východoindické spoelčnosti? Nějaký klub gentlemanů, jejichž předkové narazili v orientu na děsivé věci?

A předchůdci Bilderbvergu (připustíme-li, že existuje a má onu moc, která mu jě některými připisována).

Z Česka bych teda Baťu zase tak nevytahoval (je nudný), to spíš legionáře, kteří se v Rusku mohli dostat k zajímavým materiálům (třeba v carském pokladu), anebo Maffii, která mohla nechat vzniknout ČSSR třeba jen proto, aby měla pod kontrolou zemí plné uúpírů a vlkodlaků. Proč si ymslíte, že jsme dostali Podkarpatskou Rus, že...
27.10.2011 14:22 - wraiths
noir: nudný? nudný! ty snad nemáš fantasii ;-). Na jedné nejmenované televizi by si jistě poradili. :-P
V reálu,ale máš pravdu, byl to suchar. :-)
27.10.2011 14:52 - Nachtrose
noir/wraiths: Je libo boticky z vlkodlaci kozesiny s podrazkou z demonova jazyka? Idealni pro vsechny milovniky turistiky, obzvlaste te vysokohorske. Krasne zahrejou a bezpecne drzi na jekomkoli povrchu! Nebo snad tady pro damu: strevicky site z kuze baziliscich mladat. Lehounke, mekounke a pohodlne, avsak neznam zadnou damu, ktere by se je kdy podarilo prosoupat! A ktomu puncosky z hedvabnych vlaken samotne pavouci kralovny!

:-D
27.10.2011 14:55 - noir
Nachtrose: to jde ale proti filozofii pana Bati - tech chtěl dělat boty co nejlacinější a z co nejstandardnějších materiálů.
27.10.2011 15:33 - Nachtrose
noir: jo, jenze to je nudny a chteli jste ho ozvlastnit ;-)
27.10.2011 16:39 - Colombo
Noir: ti legionáři, to by bylo drsné.
27.10.2011 17:40 - Gurney
noir: Napadlo mě něco podobného jako ten klub gentlmanů, ale spíš jsem přemýšlel o partě lovců a badatelů najatých výchoindickou, která tuší, že ne každá podezřelá smrt je způsobená tygrem a kult Kálí není jen parta praštěných sektářů.
27.10.2011 17:46 - Colombo
Gurney: nedostává se to trochu do Příběhů Impéria?
27.10.2011 17:53 - sirien
Nachtrose píše:
Vzhledem k tomu, ze zasazenim do jineho historickeho obdobi se tak jako tak zmeni feel cele hry, osobne nevidim problem v tom, ze se primerene dobe zmeni i feel nekterych organizaci.

Nebavili sem se o problému, ale o náročnosti práce :) Pokaždé když u něčeho budeš měnit feeling bude Tě to stát další práci navíc na vhodné stylizaci

chrochta píše:
v meziválečné době byly foťáky rychlé a kamery dostupné (v "Hledání ztraceného času" je dost důkazů, co všechno se dalo s domácí kamerou natočit)

A to cos nafotil/natočil se tak snadno rozmnožovalo a sdílelo ;)
Ne, network Zero prostě přenést nejde, pokud uděláte něco dobově podobného, tak to nebude jen jiný feeling, bude to kompletně odlišná záležitost.

chrochta píše:
FBI vznikla 1910

Ale do příchodu Hoovera to byla jen bandička nezajímavejch úředníků, teprve Hoover jim dal Thompsony a udělal z nich obávanou organizaci jejímž agentům se přezdívalo g-man (gunman) a které se i zarputilí násilní zločinci střílející po kdekom raději vzdali, protože FBI od chvíle co jí Hoover ty Thomsony dal s tim střílenim moc neváhala.

wraiths píše:
A co být trochu patriot

Pláčeš na špatném hrobě :)

noir píše:
A všude může fungovat Společnost národů, která mohla vzniknout na Wilsonův popud jako zástěrka boje proti Jiným

NEdoporučuju. Metakonspirace a zcela globální organizace se zkoušely ve 3. edici WoD a ten koncept se opustil - nevedlo to pořádně k ničemu dobrému a naopak to způsobovalo spoustu problémů.
Všimni si že ani "konspirace" (tier 3) jsou relativně limitované a rozhodně nejsou nějakým New World Orderem

Colombo píše:
Noir: ti legionáři, to by bylo drsné.

taky si s tou myšlenkou docela hraju :)

Colombo píše:
Gurney: nedostává se to trochu do Příběhů Impéria?

SotE jsou dost specifická hra zaměřená na určité období. S WoD ze stejného období bych to nesrovnával
27.10.2011 21:03 - chrochta
Sirien: Množení takový problém nejspíš nebyl, když fungovala kina :)

A co se Hoovera a FBI týče, tak G-man původně mělo znamenat government man, ne pistolník. A s muškou agentů to taky nebylo slavný.

No ano, na zednáře a různé "soukromé kluby", lóže a organizace jsem trošku pozapomněl. A žejich bylo! Ale Maffii bych do toho netahal, to byla čistá politika. To už spíš nějaké pohrobky Vojty Náprstka. Frič nám sem tahal brazilské indiány, přivdala se nám sem jedna Japonka, Eskymo Welzl byl eskymácký náčelník, pámbu ví, s čím se na Tahiti potkal Štefánik a pár těch, co šli po jeho stopách, v Náprstkově muzeu mají zřízenou extra výstavu o indonéském ostrůvku Nias z toho, co jeden český nadšenec kolem roku 1900 přitáhl, je tu tajemný Enrique Stanko Vráz...

A abych nezapomněl, po Leninovi nám do republiky zdrhlo dost Rusů včetně kozáků a dalších "exotů".
27.10.2011 21:06 - chrochta
Já hlava děravá - vždyť my tu měli vynikajícího archeologa a arabistu Musila (za války protihráč "araba" Lawrence), Hrozného, který rozluštil chetitštinu, pár kvalitních egyptologů a na univerzitě velice silnou íránistiku!
27.10.2011 21:20 - sirien
chrochta píše:
A co se Hoovera a FBI týče, tak G-man původně mělo znamenat government man, ne pistolník. A s muškou agentů to taky nebylo slavný.

Původně ano, podsvětí si to vyložilo jinak.
A když máš Thompsona s bubnem, tak obvykle moc mířit nepotřebuješ.
27.10.2011 21:29 - Colombo
Musíte o tom mluvit? Mám strašnou chuť si to zahrát.
25.5.2013 03:34 - sirien
Pokud někdo touží po sbírce suprových monster různého druhu pro Huntery které se nijak zvlášť nekříží proti canonu ani proti templates (upíři, mágové a další "core" havěť), pak velmi doporučuji seriál Grimm. Jsem u čtvrtého dílu a vypadá velmi nadějně - a minimálně jako studnice inspirací na monstra a zápletky to je úžasné.

(takové inteligentně míň hipster a o dost stylovějc udělaný supernatural - týpek (polda) co patří k dědičné sortě hunterů kteří dokáží vidět pravou podstatu monster maskovaných za lidi okolo sebe - stylizace odvozená od Grimmovských pohádek, takže jsou tam nějaké vtipné hlody, třeba jeho kamarád je "vlk z Červené karkulky" (což je ve skutečnosti udělané o dost víc cool než to tady takhle vyznívá))
25.5.2013 09:50 - noir
Mě se Grimm líbil asi 8 dílů, pak mě omrzel, nikam se to neposouvalo. Ale rozhodně patří k tomu zábavnějšímu - doporučuju jeho homepage na webu NBC; je to údajně nejlepší ofiko seriálová stránka, která se dává vývojářům po celým světě jako vzor.

A v češtině (běží na Coolu) má i výjimečně povedený dabing. Preiss a Brzobohatý mi tam sedli, jako už dlouho nikdo...
25.5.2013 13:33 - sirien
tak já zatim viděl jen 4, tak radši zatim nehodnotim seriál jako takovej, to až toho zkouknu víc... zatim se to sledovat docela dá. Sem sem to psal čistě jako vhodnej inspirační zdroj
25.5.2013 18:40 - Night of Triumphator
jak tvrdí noir, pár dílů mě bavilo velice pak mi to přišlo, že je to pořád to samé a "zvířátkodlaci" mě omrzeli.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087632179260254 secREMOTE_IP: 3.91.8.23