Produkty

Alnag
4.12.2006 13:51
V tomto článku se vám pokusím přestavit devět dle mého názoru nejvýraznějších vydavatelů doplňků pro systém D20. Třeba, až se jednou zmocníte mezinárodní platební karty, se vám to bude hodit při brouzdání po Amazonu.
Autorská citace #1
4.12.2006 13:51 - andtom
Nedá mi, abych s odstupem času nenapsal, že toto je jeden z mých nejoblíbenějších článků, graficky hezký, přehledný a narvaný informacemi. Výborně! P.S. A navedl mě ke Kingdoms of Kalamar :)
Autorská citace #2
4.12.2006 15:52 - Alnag
Dík. Teď když se na to dívám, možná by to chtělo nějakou aktualizaci nebo spíš pokračování...
Autorská citace #3
5.12.2006 12:59 - andtom
Ke Kingdoms of Kalamar bych něco klidně napsal, ostatní bych si rád přečetl :)
Jinak v tomto článku je pikantí svět Sovereign Stone od vydavatele Sovereign Press, a to s ohledem na diskusi o rasových stereotypech, co se před časem rozvinula na jiném místě na této stránce. Z trpaslíků v sedle by se leckomu protočily panenky ... že Rytíři :)
Autorská citace #4
5.12.2006 13:52 - Rytíř
Trpoši v sedle pádících koní, jo..hmmm... maj taky péřový čelenky a pomalovaný tváře? :) Ještě že to neznam, nabouralo by se mi krásný klišé o tom, jak vypadá pravý trpaslík!
Autorská citace #5
6.12.2006 13:59 - Dalcor
Alnagu v Sovereign Stone se kouzlí trochu jinak než si popsal. Mám rozepsanou recenzi. Každé kouzlo má Casting Threshold který musíš za pomoci spellcraftu a D20 přehodit, threshold je od 5 do 150 tj jak vidíš kástí se pomalu (jedno kouzlo i několik kol). Rytíř - hele už jsi viděl mongola s čelenkou? Jsou to mongolové ne indiáni!
Jinak Alnag zapoměl zdůraznit že i lidé nejsou jednou rasou, ale každá lidská rasa je naprosto odlišná (v mezích D20). Joa trpoši mají i nejezdeckou subrasu - vyděděnce, kteří žijí v městěch a učí se převážně řemeslu.
Autorská citace #6
6.12.2006 14:31 - Alnag
Hele, bral jsem to v rychlosti a globálně... sypu si popel na hlavu, ale pokud je zájem můžeš se o SS (rozuměj Sovereign Stone) nebo jiných záměrech těchto vydavatelství směle rozepsat. Do průřezu jsem to nechtěl zas tak detailně rozvádět...
Autorská citace #7
6.12.2006 15:17 - vitus
Pročetl jsem si článek a musím poznamenat, že by si zasloužil drobnou aktualizaci - obávám se, že Mystic Eyes jsou na nejlepší cestě do říše bájí. Na druhou stranu si silnou pozici vydobilo Goodman Games (jejich Dungeon Crawl Classics jsou bestsellery) a bylo by dobré uvést nejsilnější značky, jež spadají pod Sword & Sorcery jako jsou Necromancer Games (a jimi přichýlenými znovuobnovenými Judges Guild).
Rovněž u AEG by bylo dobré uvést, že tat firma má dvě naprosto odlišné fáze své existence, kdy ta první (minuvší) je spojena s vydávání instatních dobrodržství a 7th sea je teprve součástí druhé fáze.
Pro zvídavé by pak bylo dobréhodit odkaz například na www.rpgnow.com , kde jssou snad zastoupeni všichni (obzvláště po sloučení s Drivethru).
Ale to je jen moůj soukromý názor.
Autorská citace #8
6.12.2006 15:57 - andtom
Vitus: Ahoj, moc rád Tě tady vidím :)
Uf, vidím, že to podrobně sleduješ, co se s kým děje, smekám.
Autorská citace #9
6.12.2006 16:19 - Alnag
Jasně... ten článek je docela starý (z Baziliška pokud mne paměť neklame... však jsem říkal, že by to chtělo aktualizaci :-))
Autorská citace #10
6.12.2006 19:33 - vitus
Andtom: Taky tě tu rád vidím a jsem rád, že někdy někde vidím Alnaga. Snažím se to trochu sledovat (a myslím, že s Alnagem používáme stejné zdroje)
Alnag: Je určitě z Baziliška (dokonce tam byla snad i původně hláška, že logo Baziliška je "vydloubnuté" z loga Mystic Eyes). Já jsem měl za to, že jsi ten článek jednou aktualizoval nebo jsi se jej chystal aktualizovat. Osobně bych si na podobný článek netroufnul, protože sice mám přehled o vydatelých a jejich produktech, ale díky nedostatku času a tím naprosté absence možnosti si ty produkty vyzkoušet, bych neměl odvahu je hodnotit. Plus se musím přiznat, že se hlavně zaměřuji na vydavatele dobrodružství (adventure, modulů), a jenom výjimečně si zapůjčím něco jiného na zkouknutí (pokud to má dobré reference)¨.
Autorská citace #11
6.12.2006 20:18 - Alnag
Vitus: Jo, teď si vzpomínám. Ona "aktualizace" zřejmě spočívala v odstranění hlášky o logu a přidání obrázků... no prostě máte všichni pravdu, chce to aktualizaci jako sůl a až bude čas, tak ji určitě udělám. Zatím se holt musíte spokojit s mírně neaktuálním leč historicky cenným dokumentem.
A jinak tě taky rád vidím Vite (nebo Vitusi, tyhle polatinštěná jména mně pletou...)
Autorská citace #12
6.12.2006 20:44 - Dalcor
Jo a Dragonlance už nevydává Sovereign Press ale Margaret Weis Production, došlo k převedení práv. Weldon Chan mi napsal že to je z komerčních důvodů - jedná se o jméno firmy - prostě Margaret Weis prodává lépe než Sovereign Press a od příštího roku by měla jít do prodeje Battlestar Galactice, ale v jakém systému ještě nevím. Každopádně MWP nyní vydávají novej setting Eda Greenwooda Castlemourn (btw jméno mi nejvíce připomíná Gormnghast ale s tím to nebude mít vůbec nic spoelčného!
Autorská citace #13
21.6.2007 09:28 - Dalcor
No koukám aktualizace proběhla. Ale - AGOT distributovalo Sword and Sorcery. Everquest pokdu se nepletu také dělá Sword and Sorcery. Zcela chybí Margaret Weiss Production/Sovereign Press, vzhledem k tomu jaké má nyní pokrytí trhu a projekty tak si myslím že by bylo na místě. Ale ano četl jsem záhlaví ;)
Mimcohodem True20 a AGOT jsi mohl zodkazovat na recenze na těchto stránkách ;)
Autorská citace #14
21.6.2007 09:43 - Alnag
Ano, Sword and Sorcery toho distribuuje fakt hodně. Ale u AGOTu jsem udělal výjimku, protože Guardians jsem chtěl napsat zvlášť, protože toho mají jednak víc a taky je jejich historie zajímavá.
SP/MWP... tak to napiš. :o)
Autorská citace #15
21.6.2007 09:53 - Dalcor
Já???
Okej napíšu, no...
Autorská citace #16
21.6.2007 10:40 - Dalcor
tak jsem ti to poslal :)
Autorská citace #17
21.6.2007 22:25 - Alnag
Přidal jsem heslo od Dalcora. Díky!
Autorská citace #18
22.6.2007 12:46 - Dalcor
Mimochodem pošlu ti z domova ještě obrázky a loga
Autorská citace #19
23.6.2007 10:26 - Dalcor
A ještě jedna oprava kterou udělám přes den Castlemourn Campaign Setting už vyšel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10913610458374 secREMOTE_IP: 3.237.65.102