Produkty

chrochta
19.11.2008 13:10
Nový pohled na Monster Manual 4e...
Autorská citace #1
19.11.2008 13:10 - Lotrando
uf uf, to bylo dlouhé.

Hezky se to četlo, jen doplním nějaké nejasnosti.

Sociologie mosnter vychází v rámci časopisů Dungeon A Dragon. Je to záměr. Navíc je dostupná přes DnD insider. Samotný Monster Manual je tedy skutečně jen výčtem statistik, nicméně všude jsou LORE poznámky apod.

Draci si zasloužili dokonce dvě samostatné knížky, přesto jsou v MM zastoupeni. S metalickými draky čuju nějakou neplechu, maj mít knížku ale ještě snad není ani v edičním plánu.

Přesvědčení monster - většinou nemají vyhraněné, protože tak funguje 4E. Ty tam jsou doby jednoznačně dobrých či špatných, záleží na příběhu. Já si to tak alespoň vysvětluji. My jsme například posledně vyjednávali se Shadar-kai a ti jsou zlí. Np.

Customizace, úpravy monster jsou vydatně popsány v DMG. Jsou zde jednak předlohy střetnutí, podrobný manuál pro snížení či zvýšení úrovně monstra a pak již zmiňované šablony. Taky bych to čekal v MM, ale už jsem si nějak zvykl, to by v MM mohli zas být i pasti. Člověk stejně potřebuje knížky obě.


EDIT: opraveno po Alnagově opravě.
Autorská citace #2
19.11.2008 13:12 - Alnag
Lotrando: Chybička v jednom tagu...
Autorská citace #3
19.11.2008 13:35 - Merlin
přesvědčení mě taky netrápí...vždy si dosadím to co se mi hodí do příběhu a do situace. Co se týká sociologickohistorického průzkumu...toho jsem se nikdy moc nedržel a opět si je upravuji jak potřebuju. Tzn. když potřebuju gobliny nebo skřety ( orc je skřet Alnagu! :D) v poušti nebo v bažinách, budou žít v bažinách, stejně jako seženu jednorožci v ledové pustině :)....pravda, že občas je nutné změnit trošku lore, ale to mě trápí asi tak nejmíň.
Autorská citace #4
19.11.2008 13:55 - Quentin
Píše:
orc je skřet Alnagu! :D

lol
Autorská citace #5
19.11.2008 15:31 - sirien
skřet je paskvilovej zažitej překlad, ork je ork a tečka :) . Skřet mi asociuje nějakou zakrslou zdegenerovanou zrůdu, která je určená k nudnému zaříznutí, nejlépe hromadnému. Zato ork... to má jméno, živě vidim toho dvoumetrovýho typa s battleaxou ze kterýho de fakt strach

Mimochodem, přesvědčení ve 4e je fakt sakra sux a krok zpátky, buď měli udělat něco zajímavějšího nebo nechat původní, ale návrat z DnD k DrD je fakt špatnej
Autorská citace #6
19.11.2008 15:35 - Quentin
on nekdo jeste na presvedceni hraje? :D
Autorská citace #7
19.11.2008 15:59 - Blaine
Presvedceni, ktere melo nejaky projev v boji? To ze se na specificka presvedceni dala pouzit urcita kouzla? PROC proboha? Jsem rad ze to tam neni, stejne moje banda i v 3,5 hrala na "musim si delat presvedceni? Vzdyt vis jak by to dopadlo...".

Jinak clanek se mi libil, s necim souhlasim s necim ne. Jinak uz v uvodu 4ed bylo receno, ze core setting je "points of light" moc dobra mimo mesta se neda cekat, dokonce ani v tech mestech moc dobra neni, spis je to o chaos vs. order nez o good vs. evil. Teda aspon tak to vidim ja. (boj bohove vs. primordialove, demoni vs. bohove, Far realm vs. hmotny svet atd.)
Autorská citace #8
19.11.2008 16:06 - Merlin
..joooo..starej dobréééj skřééét vs. oooork.....to je něco jako šamšir a to druhý, už nevím co...:) ale stejně jako u "nevímčeho" používám slovo ork :P, i když hlasuju pro skřet

jinak, ani u nás příliš nehrajeme na přesvědčení....spíš posuzuju charakterové vlastnosti a k čemu tíhnou postavy
Autorská citace #9
19.11.2008 16:19 - Alnag
Merline: Já na tebe pošlu skřeta se scimitarem... nebo orka se šamšírem nebo něco. A uvidíme...
Autorská citace #10
19.11.2008 16:21 - Merlin
Alnag:jé...díky..díííky
Autorská citace #11
19.11.2008 16:21 - Merlin
eště mi tam chybí lich...! Lich se šaršounem...nebo snad kostěj s claymorem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061304092407227 secREMOTE_IP: 54.173.214.79