Produkty

Alnag
23.12.2008 16:27
Je DnD 4e vůbec RPG?
Proč si půlka lidí myslí, že 4. edice je WoWko na papíře nebo to není RPG? Je na tom něco pravdy a co?
3.6.2009 09:05 - Lotrando
jejda, Magusi, ty jsi teda mlaďas. Jsem si myslel, že už ti raší aspoň nějaký vous :).

btw, co vlastně hrajete (kromě kartiček).
3.6.2009 09:09 - wraiths
Magus: No napsal jsi to pekne a doufam,ze to myslis uprime.Píše:
...cennim lidi kteri tu jsou a jejich vzajemnej respekt
Zkus se chovat tak aby jsme ti tohle mohli verit.
3.6.2009 09:18 - Magus
No vous rasi ale chápu jaks to myslel=) DrD,Chci si poridit DnD a hraji deskovy hry ale spis to DrD i když uz me prestavaji bavit porad stejny pravidla tak si porizuji to DnD.....
3.6.2009 10:01 - Magus
Wraits;No chtel si napsat ZKUS nebo ZKUSTE....?? Napasals "Zkuse" tak nevim... Ja k vám respekt mam... Aspon se to snazim dat najevo ale jestli to tak nevypada....
3.6.2009 11:02 - Lotrando
DnD je fajn, když umíte anglicky aspoň trochu. My začínali na DrD taky a hráli ho hrooozně dlouho. Ty vzpomínky.

Špatnej není podle mého ani Shadowrun a na posledním srazu jsem závistivě naslouchal Lokkenovu Starwars. Mě ten svět sice nikdy neoslovil, ale ta hra se sledovala docela příjemně.
3.6.2009 12:31 - wraiths
Asi bych taky doporucil D&D, respektive 3+e ktera je tu tusim trochu prelozena(materialy) pokud moc anglicky neumite.
Jinak DrD je klasika u nas(je to cesky),na tom zacinal asi kazdy. Presne jak pise Lotrando, ty vzpominky...
Ad&d je dobry,ale lehce zprvu nepochopitelny(THACO, savy, zapas...ten jsme nepochopil dodnes :-/) ,ale zas se asi da sehnat za dobrou cenu od nekoho kdo to nehraje.
3.6.2009 12:40 - Merlin
jojo..nostalgicky vzpomínam na první balení DrD (ručně balený se dvěma kostkama) a sešitý sešívačkou...tuším v roce 1991?? to byly časy...
3.6.2009 13:04 - unknown
AD&D mělo jednu super věc - vycházela k tomu spousta zajímavých PC her. Jak je to dnes, no škoda řeči. Promrhaný potenciál.
3.6.2009 13:05 - andtom
To bylo ode mě.
3.6.2009 13:18 - Colombo
andtom: nic proti, ale já si myslím, že Adnd není pro hry zrovna nejlepší materiál.
Co můžu říct, tak třeba Baldurs gate či Icewindale, kde vzhledem k pravidlům dostávali postavy jen bojové schopnosti(krom zloděje - kradení). Kdežto, když si vezmu hry, kde si udělali firmy vlastní systém, ať už Morrowind, Fallout či Arcanum, pořád zde byl mnohem volnější systém, kde postavy dostávali i mimobojové schopnosti(míchání lektvarů, možnost opravovat...) což velice obohacovalo hru, zvětšovalo znovuhratelnost.
3.6.2009 13:27 - andtom
Colombo: Víš, ono je jedno, co postavy dostávaly nebo ne. Mně šlo o tu stránku věci, že to byly hry s krásnými singleplayer příběhy, které si myslím v našich zemích u spousty lidí vzbudily zájem o RPG. Mrzí mě, že v licenci třetí edice už nevyšlo pěkných tolik licencovaných her a pod čtverkou zatím sucho.
3.6.2009 14:23 - Lotrando
hodně licencí tuším koupili, když TSR krachovala. Dnes je to hodně drahej špás.
3.6.2009 19:25 - Blaine
andtom: ono je RPG celkove malo. A tak hraju ty japonsky:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079674005508423 secREMOTE_IP: 3.88.16.192