Produkty

Alnag
5.3.2007 18:25
V první verzi preview Monte Cook's World of Darkness se nám nabízí zatím pouze pohled na obálku... :o)
Autorská citace #41
15.6.2007 14:28 - Alnag
Mně to přijde docela zajímavý, ale zatím zůstávám ve stavu nejdřív vidět reakce a recenze a až pak kupovat. Zatímco po některých jiných věcech jsem měl už z preview jasno, že je musím mít... :-)
Autorská citace #42
17.6.2007 12:10 - Bajo
Kazdemu se libi neco jineho. Pckam si na systemove specifikace. Ale co e settingu tyce, vice se mi libi treba Dark Matter.
Autorská citace #43
22.6.2007 13:09 - Dalcor
Něco bližšího o démonech? Co jsou zač?
Autorská citace #44
24.6.2007 08:57 - Rytíř
Tak jsem si na to konečně našel chvilku a pročet to celý... opět dobré preview!! Obsáhlé :)
Mě se tam zalíbilo, že je všechno nový. Že se po mě nechce, abych si "přepsal" celé dějiny jak je znám, protože tohle a tohle udělalo Bratrstvo těchtomágů, tohle ve skutečnosti byl upír.. atd. atd. Když jsem hrál Mage: the Ascension, tak to byla ta věc, co mě trochu odrazovala. Nechytlo mě to natolik, abych si studoval X příruček a přitom k dobrému prožití hry to bylo tak trochu třeba.
Tady je pro každýho všechno nové, to se mi líbí, objevovat slabiny a souvislosti, které NIKDO nezná! Bejt jedinej nevědomej ve světě zkušených je deprimující, opak je mnohem lepší :)) Takže si myslim, že tahle hra by se mohla docela ujmout!
Autorská citace #45
24.6.2007 11:36 - Alnag
No... musím říct, že nevím kdo píše ty preview, ale v originále jsou dost hrozné a nevím jestli se mi to daří vylepšit v překladu, obvykle to nejde. Ale naštěstí teď tím novým dnešním článkem to Monte Cook dost vylepšil, je takový úhlednější a jsou tam zajímavé věci.
Jinak souhlas, taky se mi líbí, že je to nové a že je všechno v jedné knize. Navíc různé variace d20 systému mi vždycky připadaly na objevování lákavější než objevování desítek naprosto odlišných systémů. A tak si asi rozšířím sbírku. ;-)
Autorská citace #46
24.6.2007 12:54 - Bajo
No uvidime, co z toho jeste vyleze....;-)
Autorská citace #47
24.6.2007 21:18 - Rytíř
Hm, tak ne že by toho řek o tolik víc, ale tak něco se přece našlo. A řekl to dobře, to souhlasím. Nicméně, četl jsem jen překlad - a asis to udělal dobře, protože tam velký rozdíl nevidím ;)
Tedy až na jednu věc. Tam kde se popisují upíři a vlkodlaci se píše, že oba mají dvě duše a jedno tělo.. ale Monte píše, že vlkouši mají jen jednu duši a dvě těla. Tak jak je to?
Autorská citace #48
27.6.2007 14:37 - LZJ
Tak jsem si dočetl vyjádření autora a jsem zvědavý na magii. Učení se popisům kouzel z DnD už mě jako hráče moc nebaví.
Autorská citace #49
16.7.2007 09:58 - Sosáček
Davat d20 a WoD dohromady je samozrejme (samozrejm!) kacirstvi, ale teoreticky by z toho mohla byt dobra fantasy hra, s par upravama. vim o lidech co po presne takovy hre touzi.
Autorská citace #50
16.7.2007 10:14 - Alnag
Mám rád kacířství... :-p
Autorská citace #51
21.7.2007 20:36 - Alnag
Z posledního preview je vidět, že nejen myšlenky designérů SW Saga editions řešili problémy málo životů na první úrovni a málo dovednostních bodů, aby to mělo význam plus aby toho nebylo málo - prázdné úrovně.
Výsledek je ve srovnání s D&D drsně nabouchaná postava (skoro nechci vědět, jak vypadá ten zbytek), ale zase je dobré vědět, že designéři už věděli, kde systém nejvíc tlačí bota a hrábli do toho sice pořád dost po staru (narozdíl od SW SECR), ale přesto poměrně odvážně.
Autorská citace #52
14.8.2007 15:00 - Joe
Existujú niekde zhrnutia a porovnania MC WOD vs WW WOD?
Autorská citace #53
14.8.2007 15:23 - Alnag
Těžko porovnávat knihu, která ještě nevyšla, ale já bych řekl, že je to jednoduše jiná hra, která má z marketingových důvodů stejný název. Můj osobní dojem z dosavadních preview je, že půjde i o jiný druh hororu, stejně jako i dilemata, před která budou hráči stavěni nebudou tak moc v rovině osobní jako spíš v rovině globální.
Ale chce to nejdřív vidět...
Autorská citace #54
4.9.2007 12:07 - Tony DaMage
No takže som si stručne prebehol pdf verziu Monte Cook's World of Darkness... a tu je niekoľko postrehov:
Hra vychádza z DnD 3.5 aj keď je v modernom prostredí (nepoužili d20 modern), to znamená že väčšina vecí je veľmi podobná s d20, skilly sa nespájali a pod. Je to stand-alone produkt, nepotrebujete žiadne ďalšie priručky (preto nenesie logo d20).
Kapitola o vedení hry GM je dosť podrobná, príručka obsahuje dva ukážkove miesto z MC WoD.
V dodatkoch najdete prevod postáv z orig. WoD a odporučanú fikciu (literatúru a filmy).
Príručka je doplnená aj o krátke príbehy z prostredia WoD, a niekoľko stranové popisy rás (narozdiel od DnD).
Autorská citace #55
4.9.2007 15:50 - LZJ
A jak vypadá magie mágů? Něco zajímavého?
Autorská citace #56
4.9.2007 16:41 - Alnag
Právě mi to přišlo, vydržte v nejbližší době bude recenze. Ovšem zároveň jsem získal Esoterroristy a teď mám potíže se rozhodnout co dřív. :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098346948623657 secREMOTE_IP: 44.201.131.213