Produkty

Dracain
18.9.2009 16:34
Jak vysvětlit pojem RPG?
Myslíte, že by to šlo takhle? Vím, že neumím psát články, proto čekám na pár rad, čím "článek" obohatit, ale prosím, nic zdlouhavého, má to být pro ty, co o RPG nikdy neslyšeli! Budu taky rád, když napíšete svou verzi, jak to vysvětlit.
Co Vy na to?
Autorská citace #21
22.9.2009 19:07 - Dracain
Tak jsem zvědavej, jestli z mých odpovědí vznike aspoň nějaký menší Walloftext...

Felouen (6):Děkuji za příspěvek, inspiruju se.

Noir píše:
Ve vysvětlování, co jsou RPG hry zcela selhávám. Když se mě někdo ptá, tak odpovídám zmateně "to se fakt blbě vysvětluje, to bys musela(a) vidět, je to něco mezi člověče nezlob se a operou" a spíš se z toho snažím vykecat. Rozhodně ale vždycky použiju spojení "skvělá zábava" a "asi by tě to nebavilo."


:D Já jsem na tom podobně - proto jsem založil tuhle diskuzi.

Sirien píše:
vysvětluju zcela různě podle toho kdo se ptá...


Nerhinn píše:
mé vysvětlení RPG vychází z toho, komu ho podávám.


Souhlasím, jen to bude v mém případě asi problém, protože můj blog navštěvují pravidelně jen dva lidé, ještě ke všemu úplně jiní. Takže netuším, jací by byli čtenáři, kdyby se mi návštěvnost v budoucnu zvedla. Z toho může vyplynout, že jsem ten článek psal zbytečně, když ho téměř nikdo nečetl, že?

Jerson píše:
pak bych byl opatrný s tím, kdo vymýšlí příběh


- pravda.

Pak tady byla menší výměna názorů, a pak Nerhinnin příspěvek:

Píše:
rozhodně bych se hned nedala do vyjmenování jednotlivých ras, povolání, atributů apod.


- no dobře, tak to udělám tak, to z toho článku vymažu a na konec dám něco jako "Pokud jste pochopili o čem v RPG jde a chtěli byste se obeznámit s pravidly, můžete klikat sem."

Dál píše:
že jsou PC RPG pro někoho možná lepší, tam vůbec imho nemusíš psát.
Je dobré vycházet z toho, že čtenář je lenoch - je líný číst, je líný přemýšlet a je líný poznávat. Vyjmenuješ tam všechno možné -> nebude se mu to chtít číst. Začneš vysvětlovat postupy -> nebude se mu chtít nad tím přemýšlet (dokud se nerozhodl, že to chce zkusit). Připustíš, že na počítači to může být lepší -> nebude se snažit obeznámit se s RPG hranými naživo.


- OK, něco s tím udělám, až budu mít čas.

Dál píše:
btw, všimni si, že třeba mé rodině všechna čísla důsledně zatajuji


:D

A ještě dál :) píše:
zmínila bych kreativitu


- pravda.

No, je toho všeho důležitého tolik, že by byl na vysvětlení nejlepší příklad, jak pár hráčů hraje. Mohl bych třeba odkázat na Aragorn.cz... i když nevím, na jaké úrovni se tam hraje.
Autorská citace #22
23.9.2009 10:23 - Felouen
Felouen píše:
Mohl bych třeba odkázat na Aragorn.cz... i když nevím, na jaké úrovni se tam hraje.

Na Aragornu se prý hraje docela dost dobře jsem slyšela.
Autorská citace #23
23.9.2009 12:30 - Dukolm
Dracain píše:
Mohl bych třeba odkázat na Aragorn.cz... i když nevím, na jaké úrovni se tam hraje.

no takhle vsude se hraje dobře a špatně záleží na vypravěči ale hraní na živo a přes internet (Andor, Abarin, Aragorn, DarkAge,...) je úplně rozdílně
dále bych to moc nerozepisoval pokud chceš je tu i o tom diskuze a nebo přes PM jsem ochotný trochu víc o tom podiskutovat
Autorská citace #24
23.9.2009 15:27 - Dracain
Dukolm: Jak se ta diskuze jmenuje?
Autorská citace #25
23.9.2009 15:34 - Geralt
Dracain: Online hraní
Autorská citace #26
23.9.2009 17:11 - Noldo2
Nerhinn píše:
RPG je zkratka pro Role Playing Game, tedy hru, kdy se sejde několik přátel, kteří odehrávají nějaký příběh. Každý si vytvoří nějakou postavu - vzhled, charakter, vlastnosti - a za tu hraje: co dělá, co říká, atd. Jeden hráč je pak zároveň vypravěčem, který ostatním dodává výchozí situace, hraje za osoby, které hráči potkají, apod. Je to něco jako ochotnické divadlo, kde jsou hráči sami sobě scénáristy i herci ...


Tak takhle nějak to taky popisuju, ale většinou se o to už nesnažim. Když už se na to někdo zeptá, tak se navíc zmíním trochu o hodnotách a poznávání sebe sama a uvědomění, protože hraju WoD a tam tenhle aspekt je.
Autorská citace #27
23.9.2009 17:31 - Dracain
Geralt: Díky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.050122022628784 secREMOTE_IP: 3.91.19.28