Produkty

Amuldur
30.9.2009 14:45
D&D Miniatures
Hrajete miniatury? Možná by jste mi mohli poradit... Zajímalo by mě zda-li se dají kombinovat figurky ze starší série s novějšími, kmarád mi řekl, že ty starší figurky mají odlišné karty statistik než ty novější...
4.9.2014 18:09 - Nachtrose
Jo... airsoftky me nenapadly... jelikoz delam v zavodu na loziska, zkousel jsem to s loziskovejma. Nebyl to moc dobrej napad...
4.9.2014 18:11 - Gurney
neumyls je?
4.9.2014 18:13 - Nachtrose
Umyl. I v saponatu, i v lihu. Jenze po case zacli v te barve rezivet :-/
4.9.2014 18:14 - Gurney
Tak to bych taky nečekal že se stane. A jenom v akrylu nebo i syntetice?
4.9.2014 18:53 - Nachtrose
Syntetiku nemam.
5.9.2014 07:13 - Jerson
Já do barevhážu broky osušené od oleje a je to super na míchání. airsoftové kuličky jsou moc lehké, broky. to zamíchají lépe.
10.9.2014 14:10 - Nachtrose
Po dlouhe dobe konecne hotovo:

10.9.2014 14:25 - ShadoWWW
hezký!
5.1.2015 14:24 - Nachtrose
Tuší někdo z vás modelářů, co přesně je "Pergamen paper"? Používá se to do wet palette a je to podobné pečícímu papíru, ale bez tekutinám odolné povrchové úpravy. Chtěl bych si zkusit práci s wet palette, ale díky neznalosti překladu nevím, jak přesně ji vyrobit :-/
5.1.2015 15:12 - ShadoWWW
že by toto?
5.1.2015 16:38 - Nachtrose
Se asi pujdu stydet do kouta :-) Jsem to nezkusil prelozit doslovne. Btw. mate s vlhkou paletou nekdo zkusenosti? Jsem premyslel, ze podle popisu by tomu snad mohl byt blizkej i "pauzak" ( taky momenralne ale nemam zadny na vyzkouseni, proto ten dotaz ).
6.1.2015 11:44 - Malfin
Já mám jiný dotaz, mimo malování a modelování. Jak velký rozdíl je mezi figurkami od wizardů a pathfinderu? Jsou některé větší? Nebo se dají libovolně zaměňovat? Když postavím vedle sebe draka od wiazardů a hobita od pathfinderu nebude hobit větší nebo tak? :)
6.1.2015 12:20 - Vojtěch
Pathfinder používá stejně jako Wizardi palcové čtverce, takže jsou stejné. Nevím, jak ty 5E, ale ty co jsem viděl dosud z 4E a miniatures se vedle Pathfinderovských poznaly akorát podle toho, co měly na spodku (a podle toho, že 4E měla rasy vizuálně docela unifikované divně hranaté zbroje a šperky trpaslíků, thieflingové s charakteristickými rohy, dragonborni a případně warforged. V Pathfinderu zase gonómové mají jasně barevné vlasy a elfové úplně černé oči... no a taky draci, které mají wizardi chráněné obchodní značkou se v PFRPG vizuálně liší a taky tam nejsou Mind Flayeři a Beholdeři, kteří nejsou OGL).
8.1.2015 08:00 - Nachtrose
Nachtrose píše:
Tuší někdo z vás modelářů, co přesně je "Pergamen paper"? Používá se to do wet palette a je to podobné pečícímu papíru, ale bez tekutinám odolné povrchové úpravy. Chtěl bych si zkusit práci s wet palette, ale díky neznalosti překladu nevím, jak přesně ji vyrobit :-/


Pokud to nekoho zajima, tak jsem vcera konecne sehnal pauzovaci papir a vyzkousel to s nim. Nemam sice s cim srovnavat, ale podle mne byl vysledek uspokojivy a pouzitelny. Barvy nezaschnuly ani po cele noci a to byla ta paletka nezakryta.
8.1.2015 09:27 - Almi
Malfin: Obecně - oboje figurky jsou stejně velké. Jak psal Vojtěch, je drobný rozdíl v jejich designu, ale ten je v pohodě. Jen, figurky z posledního roku (zejména ty pro DnD 5e, jsou předražené, odfláklé a hnusné. Zejména v porovnání se srovnatelným ekvivalentem z dob dřívějších nebo ze současných figurek pro Pathfinder. Pikantnější je to o to víc, že pro oba herní systémy je v současné době hlavním dodavatelem figurek WizKids. Je prostě znát, že 5e je pouze brand určený k dojení peněz :(

Proto varuju i před nákupem Battle wings, nebo jak se ta kopie od wizardů jmenuje. Figurky jsem měl možnost si prohlédnout na živo a je to otřes. Zejména za tu cenu. Nejlepší jsou asi figurky ze starých edic, nebo docela hodně slušné (zejména v porovnání se současností a cenově taky) z Dungeon Command - věci odtud použiješ snad všude, včetně deskovky Castle of ravenloft a jejích pokračování.
8.1.2015 09:35 - Merlin
Figurky z DC jsou vesměs původní figurky z DnD Miniatures. Stejně tak i figurky z Castle of ravenloft (tam jsou nebarvené).
8.1.2015 10:06 - Almi
Merlin: Nejstarší DC byly koncipovány tak, aby tam byla vždy (aspoň) 1 nová figurka. V posledních krabicích (nebo krabici) se ten poměr ještě zvýšil, orkové snad mají komplet nové figurky. Ale i kdyby ne - staré se většinou nedají sehnat a jsou kvalitnější, než současná produkce. A za tu cenu je to nádhera (kdo viděl ceny a figurky pro 5e, pláče). Dokonce i nenabarvené figurky pro Ravenloft jsou použitelnější, zejména pro lidi, co rádi barví.

Ze současné produkce figurek mne osobně zaujali jen kompletní Goblini od Paiza a obdobně krabice s nemrtvýma. Oboje nádherně zpracované, stojí to za to. Pak jsou ještě docela zajímavé speciální velké figurky od Wizkids dělané pro Paizo, plné detailů, nápadité. A za výrazně rozumnější cenu, než totéž pro 5e, které má figurky navíc značně odfláklé (jediné, co se mi na nich líbí je třeba u draků zachycení dynamiky pohybu).
8.1.2015 10:21 - Merlin
Rozhodně musím souhlasit, že staré edice DnD minis byly neskutečně kvalitní. Navíc poměr cena/kvalita. Lituju jen, že jsem jich tehdy nekoupil víc, když byly ještě dostupné. Dnes se booster starších edicí šplhá do neskutečných výšin a i ty běžné common figurky co mám doma pohybují kolem 100 korun za kus. neřkuli ty rarka. (vzhledem k tomu, že jich mám doma tak 1200 ks, začíná v tom být celkem majlant)
Kvalita pak začala klesat kolem posledních dvou řad. úplný závěr už byl fakt děsný (hrdinové a padouchové a tematické řady).
Bohužel figurky 5e jsou v dnešní době naprosto nepoužitelné, jelikož poměr cena/kvalita je naprosto mimo. Jsou neskutečně škaredé, odfláknuté (nejspíš děti v Čajně nedostaly slíbený dolar).
8.1.2015 10:29 - ShadoWWW
Nejhorší je, že nové figurky vypadají na obrázku nebo na digitální prezentaci pěkně. A pak člověk otevře balíček a málem se poblije. (Měli by ty balíčky dělat větší, kdyby k tomu skutečně došlo. ;-))
8.1.2015 10:52 - Vojtěch
Otevírej boostery nad kýblem. Můžeš se pak zbavit obsahu i s figurkou, která je od sajrajtu k nerozeznání, pokud tuto reakci vyvolala.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073340892791748 secREMOTE_IP: 54.226.226.30