Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
12.12.2016 17:57 - Šaman
Vydat? Já myslel, že se bavíme o tom, jak ve skupině říkat pravidlům, která z historických a nostalgických důvodů stojí tak trochu i na DrD… :)
12.12.2016 18:30 - LokiB
šaman: jinak ... kohokoli, kdo by chtěl oficiálně říkat pravidlům čehokoli "dračák" ;)
12.12.2016 20:00 - Gran
Šaman píše:
Vydat? Já myslel, že se bavíme o tom, jak ve skupině říkat pravidlům, která z historických a nostalgických důvodů stojí tak trochu i na DrD… :)


Tak tomuhle bych také říkal prostě "dračák", to se možná ani nedá něčemu takovému odpárat, ale právěže mi šlo spíše o ten "Oficiální název" případných "nových" pravidel, aneb hezky to vystihl sirien:
sirien píše:
jak sjednotit totálně rozjebanej branding

;D

edit:
Aegnor píše:

DrD2.6+


To vypadá úžasně. xD
14.12.2016 23:38 - Gurney
LokiB píše:
Barbar, který právě slezl z hor asi nebude o mořských pannách vědět to samé (ani co se legend týče), jako námořník, co vyrostl na mořském břehu a lodní palubě.
Jak to budeš rozlišovat v těch 2k6 goblins u možské panny, to mi není jasné .. počtem legend? které mohou jednotlivé postavy znát?

Pokud myslíš u hráčkých postav tak nejspíš nijak.
14.12.2016 23:47 - Šaman
Barbar většinou ani neví, co je panna. Panna a živý nepřítel jsou věci, které v jeho přítomnosti rychle mizí.
15.12.2016 00:33 - LokiB
... hmm ... ale mořská seš pořád, že jo?
15.12.2016 01:30 - Šaman
Když má šupiny, tak určitě. Buď mořská, nebo hadí…
9.8.2017 19:40 - ShadoWWW
Nějaký fanoušek přepsal komplet pravidla DrD+ na web.
9.8.2017 22:06 - sirien
jako... hustě.

Jen jako asi to úplně nepřepisoval, ale stejně...
16.8.2017 10:41 - Crushir
Hustý. Díky ShadoWWW. Snažím se teď znovu s kamarádama hrát Pluska tak by to mohlo pomoct. Hráli jsme je několik let a měli dlouhý tažení kdy se končilo na cca 13.úr kdy už se to nedalo hrát pro velmi komplikovanou přípravu pro PJ (s vyšší úrovní žrala příprava sezení více času). Teď se po letech vracíme a je to nějaký divný. Už to není taková zábava jak před lety a pořád se trápíme s pravidlama. Možná je to tím, že jsme mezi tím hráli DnD 3e, DnD 3,5e a DnD 5. :-D Pořád mě trápí jak jednoduše vytvořit postavu na vyšší úrovni a jaká je průměrná postava (5.úr a staty +5? podle čeho vytvořit průměrného strážného?).
16.8.2017 10:44 - Merlin
Crushir píše:
Možná je to tím, že jsme mezi tím hráli DnD 3e, DnD 3,5e a DnD 5. :-D

to jako vážně se vracíte k DrD+???? To je něco jako RPG SM a nebo máte nějaký dobrý houbičky? :D
16.8.2017 16:02 - Gurney
Crushir píše:
Pořád mě trápí jak jednoduše vytvořit postavu na vyšší úrovni a jaká je průměrná postava (5.úr a staty +5? podle čeho vytvořit průměrného strážného?).

Pokud vím tak co je to průměrná postava nebo vlastnost v pravidlech nikde řečeno nebylo. Pamatuju si, že jsem kdysi měl z nějakého FAQ zkopírované, co zhruba znamená která úroveň, ale prakticky všechny materiály k DrD už jsem dávno smazal. Co se týká tvorby postav na vyšších úrovních, slovo "jednoduše" pluska neznají.
17.8.2017 15:01 - Crushir
To Merlin:
Vypadalo to jako dobrej nápad. Teď už ne. Trpím :-D

To Gurney:
Sem tušil, že tohle se v Pluskách neřeší. Chjo. Jo slovo jednoduše a Pluska nejde dohromady. Kluky baví hrát, ale PJovat je to mor.
17.8.2017 15:06 - LokiB
A nedodávali autoři ke každému koupenému výtisku DrD+ pravidel jednoho matfyzáka, který by pomáhal PJovi s přípravou a vedením hry?
17.8.2017 17:20 - sirien
Ne, ale přímo v pravidlech máš přiložené matfyz tabulky, které by Ti s tím měly pomoct.
17.8.2017 17:43 - LokiB
Z Crushirových vyjádření jsem získal pocit, že mu tolik nepomáhají ... :)
17.8.2017 18:24 - sirien
Že Crushir neumí ani s přiloženejma tabulkama z hlavy vysolit výsledky parciálně diferenciální rovnice fakt neni chyba autorů...
18.8.2017 07:58 - Dukolm
LokiB píše:
A nedodávali autoři ke každému koupenému výtisku DrD+ pravidel jednoho matfyzáka, který by pomáhal PJovi s přípravou a vedením hry?


No vím že někde na GC se k tomu jeden matfizák vyjadřoval slovy že to jediné RPG kde by mělo být místo kostek přibaleno k pravidlům logaritmické pravítko.
(https://cs.wikipedia.org/wiki/Logaritmick%C3%A9_prav%C3%ADtko)
18.8.2017 09:42 - LokiB
sirien: joo, parciální diferenciální rovnice ... tak ty základní, pravidlové, by člověk v hlavě měl mít.

Dukolm: jsi hodný, že jsi přiložil odkaz na pravítko. mám ho doma a vypadá úplně stejně ;)
ve škole jsme se s ním ještě učili pracovat ... třídní byl nadšenec

Ono je to také dost zkreslené tím, že RPG hrajou stále hloupější lidé, kteří si neporadí s tím, s čím by si dřív hráči poradili vpohodě. S tím autoři nepočítali. ;)
18.8.2017 11:13 - Gurney
Crushir píše:
...Kluky baví hrát, ale PJovat je to mor.

Tak to není problém zdaleka jen plusek, ale v nich je to pravděpodobně nejhorší, co jsem zažil (resp. co kámoš-GM zažil, já představu toho to vést vzdal někde po přečtení druhé knihy s povoláními, a to jsem se ani nedostal ke knězi a theurgovi). Moje osobní pozorování je, že lidi hrají pluska v zásadě jedním ze dvou způsobů. Buď "klasicky", což znamená, že se sejdou průměrně tak jednou za dva měsíce, (aby měl GM čas si někde urvat volný víkend na přípravu) a nějaká přílišná aktivita ze strany hráčů (která by dost možná zhatila GMovu titánskou přípravu) se obvykle moc nenosí. Druhá možnost aka "příběhová hra", kde se vytvoří postavy, ale pak se z pravidel používá v podstatě jen hod 2k6+- a když je nejhůř, tak i ta šílená převodní tabulka. A raději se moc nebojuje, protože to jednak není pravých roleplayerů hodno, a hlavně to znamená začít používat souboják. V obou případech se často taky odlehčuje tím, že se zakazují povolání, která přidělávají práci GMovi (obvykle jedno až všechny z trojice hraničář, kněz, theurg).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083899974822998 secREMOTE_IP: 3.141.8.247