Produkty

ShadoWWW
9.3.2010 20:48
World of Darkness zadarmo
Na RPGNow teď probíhá mimořádná akce, kdy si můžete stáhnout PDFko World of Darkness Rulebook zadarmo! :-)
Autorská citace #1
9.3.2010 22:57 - Nachtrose
Dik.
Autorská citace #2
10.3.2010 01:37 - Shako
Az po registraci nebo to jde i bez ni?
Autorská citace #3
10.3.2010 01:55 - Shako
I pres registraci je to krasny pocit legalne vlastnit pdfko RPGcka. :-) Diky.
Autorská citace #4
10.3.2010 05:57 - Nachtrose
Az po. Ale zjistil jsem, ze uz tam z nejakeho duvodu registraci mam :-) Snad onehda kvuli free exaltum?
Autorská citace #5
10.3.2010 10:09 - Shako
JJ, taky jsem zjistil, ze registracu mam. Stahoval jsem nejaky rychloprehled... :D
Autorská citace #6
10.3.2010 10:48 - yokuzava
Diky, az se nekdy budu nudit prozkoumam :)
Autorská citace #7
10.3.2010 13:24 - LZJ
Koukám, že tu knihu už mám staženou z roku 2008. Zřejmě ta akce není až tak mimořádná :-)
Autorská citace #8
10.3.2010 14:12 - sirien
Nebo máš knihu která není legální, navrhuji smazat a stáhnout tu legální variantu :) (tyhle blbosti kolem vlastnictví elektronickejch dat sou fakt vtipný :D)
Autorská citace #9
10.3.2010 15:22 - Magus
Super už jsem to stáhnul.Díky ShadoWWWe zahraju si z Dracainem =) a je někde i česká varianta? Ono těch stránek není zrovna nejmíň=)
Autorská citace #10
10.3.2010 17:12 - Noldo2
2 Magus Mám myslim doma český překlad ve Wordu, hoď mi e-mail do pošty, večer nebo zítra Ti to pošlu.
Autorská citace #11
10.3.2010 23:49 - sirien
český překlad mám na compu, nic hledat nemusíš, stačí dodat cílový mail. Každopádně předem varuju že se nejedná ani tak o překlad jako spíše o volné přeříkání pravidel. Moc jsem to nestudoval (ani nevím jak se to ke mě dostalo), ale nepřišlo mi to nijak zvlášť špatné, jen tam prostě nemusíš vždycky najít... správné a doslovné znění mechanik. Ale tak myslím že s tím zeptat se tady na Kostce jak to je zrovna Ty ostych mít nebudeš, takže to je asi ok :)
Autorská citace #12
13.3.2010 13:55 - Magus
Chtěl bych se zeptat ohledně pravidel Wod_překlad píše:
2. Zvolte Atributy, vrozené schopnosti charaktera:
Máme tři kategorie Atributů (5/4/3). Váš charakter začíná s jednou tečkou v každém Atributu automaticky! Jsou zaznačeny v Deníku. Další tečky můžete nyní přidat. Ale pátá tečka vás bude stát dvojnásobný počet.
Příklad: Olson chce, aby jeho charakter měl Obratnost 5. To představuje 5 teček. První tečku má zdarma (automaticky), druhá až čtvrtá stojí po bodu a jeho pátá tečka bude stát dva body z těch, které můžeš rozdělit.
Podrobnější informace naleznete v kapitole Atributy.
3. Zvolte Dovednosti, naučené schopnosti charaktera:
Jsou tři kategorie (11/7/4). Pátá tečka stojí opět dvojnásobek.
Podrobnější informace naleznete v kapitole Dovednosti.

Kolik mám bodů k přičítání Atributů? Tolik v hranaté závorce? Nebo kolik mám bodů, teda? Díkes.
Autorská citace #13
13.3.2010 14:20 - Nachtrose
Mas 3 skupiny. ( fyzicke, psychicke a ... jak je ta treti? ). Dle libosti muzes do jedne skupiny rozdelit 5 bodu, do dalsi 4 body a do posledni 3 body.
Autorská citace #14
13.3.2010 17:26 - Magus
...společenské ;)
Jo super, už chápu. Díkes:)
Autorská citace #15
13.3.2010 19:41 - Magus
Už jsem si konečně přepsal osobní deník (chvíle na potlesk), všechno jsem pochopil a vyplnil až na "výhody"...Co to je? A co s tím? Dík =)
Autorská citace #16
14.3.2010 01:28 - sirien
Merits nejsou tak úplně "výhody". Jedná se o background postavy - její finanční zázemí, znalosti jazyků, "významné" přátele, nohsledy, případně velmi specifické schopnosti rozšiřující běžné dovednosti jako jsou bojová umění, vojenské výcviky ve střelbě...
a prostě tam je vůbec tak nějak všechno co může mít nějaké hodnoty, ale zároveň to není ve zbytku deníku. Seznam a popis meritů viz jednotlivé sourcebooky WoD. V hlavní knize by měly být ty nejzákladnější.

Do začátku máš 7 bodů meritů. Zvyšování stojí 2x nové hodnocení meritu, žádný bod nesmíš přeskočit a to ani v případě, že daný konkrétní merit pro tuto hodnotu nemá vlastnosti (tedy má-li merit hodnoty 2 nebo 4 a chceš si ho zvýšit ze 2 na 4, tak musíš zaplatit i 3ku, i když z toho vlastně nic moc nemáš).

Některé merity (krása, fotografická paměť, encyklopedické znalosti...) si lze vzít pouze při tvorbě postavy.
Autorská citace #17
14.3.2010 08:50 - Magus
Díky ti chodící encyklopedie=) tak už můžu pomalu začít hrát...;)
Autorská citace #18
14.3.2010 10:37 - Magus
A píšou tam k Dovednostím: +3 specializace... Mám si jako vybrat 3 dovednosti a když ano co s nima? Dík.
Autorská citace #19
14.3.2010 20:37 - sirien
To funguje tak že si zvolíš tři dovednosti a k nim si připíšeš nějakej podobor, ke kterému dostaneš ještě jednu kostku navíc. Například Firearms - pistole. Computer - programování. Subterfuge - lhaní o identitě (jsem z FBI...)

Některé hodně složité věci není možné provádět, pokud nemáš přislušnou specializaci (efektivně máš pro danou věc hodnocení 0 dokud si tu specializaci nevezmeš). Jsou to třeba podobory Medicine (chirurgie, neurochirurgie...), extrémní sporty (athletics - hlubinné potápění, skákání z padáku...), pilotování letadel, vrtulníků (Drive).

Některé specializace si nelze brát bez znalosti předcházejících specializací (myslím že takhle extra vypíchnutý jsou třeba věci jako "pilotování velkých letadel" (nutné mít nejdřív pilotování), neurochirurgie (nejdřív musíš mít chirurgii) a tak. V zásadě jde o věci které moc nepotřebuješ, spíš to tam je popsaný pro případ že bys chtěl hrát specifickou kampaň nebo hodně specializovanou postavu.
Autorská citace #20
30.7.2016 13:02 - Lurker
Na HumbleBundle je te balíček Vampire: the Masquerade příruček za babku.
https://www.humblebundle.com/books/vampire-masquerade-rpg-bundle

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085225820541382 secREMOTE_IP: 3.235.243.45