Produkty

Shako
17.9.2010 22:28
DnD Board Game




Pokud znate: Hrali jste? Slyseli jste? Nebo jste snad i vlastnikem? Co na to rikate, jak se vam to libi? Jste jinak velci priznivci DnD?

Pokud neznate:
Podivejte, co se nachazi v bedne. Pro vsechny pripady jeste jednou o co tedy jde:
Je to kooperativni deskova hra. Ze neznate pravidla? Ale omyl, vzdyt jste hrali DnD. Takze si kazdy vezmete jednu postavu: figther, rogue, ranger... Kazda postava ma nejake AC, HP.. at-will, daily a utility powers. A nechybi d20. Dnesnim cilem bude najit nejaky ztraceny poklad, ktery je v nejake kobce, takze at to nezdrzujeme, tak tady je vchod. Prave jsme tam vsichni vezli, takze kde chcete kdo stat?
Tak jste v dungeonu, kde jsou chodby, poklady, pasti a prisery + samozdrejme hlavni mistnost s pokladem a hromadou potvor. Cilem je vetsinou vsechno pozabijet, aniz u toho nektera z postav zemre. Proste jako vzdycky.

Co na to rikate? Zni vam to jako zahada, proc se WotC pokousi vydat neco tak "noveho"? Nebo je to konecne krok tim spravnym smerem a z DnD se definitivne stala deskovka?

Další DnD hry, tentokrát už nejenom random dungeon:


Autorská citace #21
20.9.2010 15:12 - Jarik
Almi: copak nevis, ze mraz pali? :D
Autorská citace #22
22.9.2010 00:44 - Element_Lead
Tak dneska to prislo.

Dal jsem si dve hry s gf. Prvni hrala ona sama. Druhou jsme hrali spolu. Prvni a druhe scenario.

Dojmy jsou rozporuplne. Docela mi vadilo, ze na kazdem ctverci proste musi byt potvora. Neuskodilo by tomu trosku variability, treba aby tam nebyla a nebo jich tam byl hloucek.

Nekdy je to vazne nesmyslne. Potkat vlka uprostred nejakych katakomb mi prijde jako silne kafe.

Figurky jsou nadherny, tilesy taky. Asi jsme to nehrali uplne 100% protoze 95% ruznych zetonu jsem nepouzil. Jinak system jednoduchy a svizny to jako jo.

Radeji asi dam vzdy prednost DND. Tohle bych hral, kdybych chtel zapojit do zabavy nekoho, kdo dnd nemusi, nebo se treba na nej jeste neciti.

Koupil jsem si k tomu nejake malovatka z warhammeru i s par modylkama. Prvni co me rozesmalo byli ti miniaturni night goblini. Jako necekal jsem action figurky, ale aby to bylo velke jako nehet. Nasledne jsem jednoho ctyri hodiny barvil podle navodu o 10 krocich. Vysledej krasnej. Ale z pomysleni ze me ceka jeste dalsich 9 z te jednotky a potom treba cela armada me omejvali.

Ale nejakej zaklad jsem pochytil a tak jsem si pomaloval badass horiciho kostlivce. Zatim mi schne cervena, tak uvidim co z toho vyleze, ale na nejaky velky barveni ty figurky nevidim. Holt musej stacit nebarevny.

Vi nekdo jestli ty puzzle tiles jsou kompatible s normalnima tilesama? Chtel bych si je zacit kupovat od essentials dal.

Jinak lito mi tech 11 set neni. Uz jen kvuli tem figurkam. Ale doporucit to nekomu? to asi ne :(

Ono me takovy ty. Dones, ochran, znic, ukradni, prozkoumej, utec, infiltruj. Nebavi ani v normalnim dnd. A tady je to orvany jeste o ty rp vecy a pribeh, ktery tomu davaji smysl.

Zahraju vic her a treba zmenim nazor. Zase je fakt, ze bych si s chuti zahral jeste jednu hru, tak neco na tom asi je. Tu druhou krabici s cervenym drakem si koupim taky. :)
Autorská citace #23
22.9.2010 02:34 - Element_Lead
No tak blazing skeleton vypada dost badass. Cernej zaklad na to cerveny plameny. Kostra na bilo a co sem s bilou prejel do plamenu pretrit na zluto. Na to nejakej wash pro starodavny a zanedbany efekt. Vsecny hnusky takto vybarveny to se musi krasne hrat.

Jinak neodolal jsem a dal sem si prvni scenar znovu sam. Jo je to dobry :). Jak se tam zacnou kupit priserky a na zada funi upir.

Muzu v hero fazi jit svym speedem i do neodhalenych tilesu nebo se zaseknu o ten kraj a prepnu se do exploration faze?

Jinak ranger mi prisel trosku silnej s tim ze ma autohit za zivot. Skoro vse tam umre za na jednu ranu, tak mi prisel takovej srabackej.
Autorská citace #24
22.9.2010 14:56 - Almi
Yashamaru: lol :D

Jo, ranger je silnej, ale zkus si třeba ten druhej solo scénář...to je maso. Mně se nejvíc líbí, že každý z těch scénářů je vyloženě něco úplně jinýho..a ty na konci se dají dokonce poskádat to minikampaně o třech dílech (včetně bonusového z Wizardích stránek, kde získáš meč na Strahda).

Jinak, co vím, tak ano, zarazíš se na hraničním políčku. Nemůžeš, co vím, přejít do neodhalených tilesů.
Autorská citace #25
22.9.2010 16:21 - Shako
Yashamaru píše:
Neuskodilo by tomu trosku variability, treba aby tam nebyla a nebo jich tam byl hloucek.


Nevypadne tam obcas z nejakeho encouteru hloucek potvor? (Mam pocit, ze neco takoveho se nam stalo, ale presne nevim, odkad to prislo:)) A nebo aspon v nekterych zaverecnych lokacich jsou tam hloucky, ne? A karticka "No monster" by asi byla trosku zvlastni... Pak by ta hra nebyla tak pod tlakem, jak tu popisovala usata.

Yashamaru píše:
Nasledne jsem jednoho ctyri hodiny barvil podle navodu o 10 krocich. Vysledej krasnej.

Bavil jsem se s typek v obchode a ten se tvaril, ze je to pomerne jednoduche. Tak jsem se mu snazil vysvetlit, ze me moc nebere sedet nekolik hodin a barvit figurky. Nicmene mel tam docela dobre kombo (hlavne to stalo na seriove vyrobe a velkem stetci), jak ty figurky nabarvit vcelku rychle. Dovedu si predstavit, ze za relativne kratky cas se tomu da dat zakladni koncepce - jakoze ohnivy kostlivci budou cervenobily... S detaily si pak muzes vyhrat dle libosti a chuti. Takze ta ukazka v obchode me presvedcila, ze to barveni neni az tak hrozne.
Kazdopadne tvoje 4 hodiny na figurku me zase vydesili.:D Dej pak vedet, jak dopadnul zbytek figurek - zda doba barveni vyrazne klesa ci nikoliv.

Yashamaru píše:
Muzu v hero fazi jit svym speedem i do neodhalenych tilesu nebo se zaseknu o ten kraj a prepnu se do exploration faze?

My jsme hrali, ze nemuzes. A taky to tak sedi dle referecni karticky, kde jsou ty faze rozdelene. To by se pak dungern dal probehnou strasne rychle nebo se treba pres rogue's power posunout na tiles, ktery ani nenavazuje na herni plan.
Autorská citace #26
22.9.2010 17:00 - Sethi
Yashamaru píše:
Prvni co me rozesmalo byli ti miniaturni night goblini.

Takoví ti s kopím a měsíčkem na štítu?

Na tom začínal snad každý... Taky jsem si jednoho dala, než jsem emigrovala k rekreačním tyranidům.
Autorská citace #27
22.9.2010 21:54 - Element_Lead
Ušatá™ píše:
22.9.2010 17:00 - Ušatá™
Yashamaru píše:
Prvni co me rozesmalo byli ti miniaturni night goblini.
Takoví ti s kopím a měsíčkem na štítu?

Na tom začínal snad každý... Taky jsem si jednoho dala, než jsem emigrovala k rekreačním tyranidům.

Tyranidi me taky lakaji. Jsou mi nejsypatictejsi ze vsech ras. Hlavne ti necogaunti.

Jinak jo jsou to oni.

Nevi nekdo jak je to s tema tilesama?

Jinak doba barveni trochu klesa. Ale nijak dramaticky. Zato je to takove chytlave. Uz mam i wraitha a skeletona. Od kazdy figurky asi jednu nabarvim. As bude nejake lepsi svetlo tak to i vyfotim a postnu :)
Autorská citace #28
22.9.2010 22:05 - Sethi
No ony normální tilesy nemají puzzlovou úpravu, jako ty ve hře, nicméně bych ty ravenloftí úplně nezatracovala, přinejmenším dungeony z toho postavit půjdou.
Autorská citace #29
22.9.2010 22:30 - Shako
Yashamaru píše:
Od kazdy figurky asi jednu nabarvim.


Nejvice uspory se da imho ziskat prave tim, ze je vsechny nabarvis najednou... aspon jeden typ. Dohromady to zabere sice vice hodin najednou resp. po castech - pak to zere prostor. Ale potom cas na jednu figurku by mel byt vyrazne mensi.
Autorská citace #30
22.9.2010 22:32 - Element_Lead
To asi jo, ale ja jsem hrozna peclivka :) Znam se a kdyz to budu delat tak jak mam naladu, tak mam vetsi sanci to dodelat nez kdyz se budu nutit. Necekal jsem ze tolik lidi tady barvi. Mate nekde sve vytvory na netu?
Autorská citace #31
22.9.2010 23:43 - Beltar
Zrovna dnes jsem si dělal svojí novou postavičku do DnD, Eladrina Swordmage. Slepit a nabarvit celou figurku i s pláštěm a podstavcem se zasněženou trávou mi trvalo necelé 2 hodiny. Většina těch figurek z Castlu bude mnohem jednoduších, takže bych taky o 4 hodinách velmi pochyboval.
Autorská citace #32
23.9.2010 11:58 - Almi
ad. velikost čtverčeků: Ano, velikost, reps, měřítko je plně kompatibilní. Ono to ani jinak nejde, protože i figurky jsou vlastně většinou vykradený z DnD.
Autorská citace #33
5.9.2011 13:39 - Shako
WoTC vydali dalsi verzi tentokrat: Wrath of Ashardalon.
Hral to uz nekdo? Planuje to nekdo kupovat?
Na prvni pohled to vypada hodne podobne, pri detailnim popisu jsou tam nejake rozdily.

EDIT: Pak tu mame jeste The Legend of Drizzt
Autorská citace #34
5.9.2011 14:02 - Almi
Shako: nehrál, ale podrobně se seznámil - prakticky je to zajímavější než Ravenloft, jsou tam pokročilejší herní mechaniky, resp. rozšíření těch stávajících a lepší variabilnost. Pokud se líbil Ravenloft, nebudou to vyhozené peníze.
Autorská citace #35
9.9.2011 12:24 - Prcek
Wrath of Ashardalon mám i Ravenloft. Wrath je lepší, občas si to zahrajeme jako oddechovku, i když po pravdě jsem obojí koupil kvůli figurkám k DnD. WoA mi také přijdou trošku lepší.
Autorská citace #36
2.4.2012 16:17 - Shako
Lord of Waterdeep:
Podle prvnich ohlasu eurovka s motivem DnD - moc jsem tomu neveril... Ale kdyz jsem si to zahral, tak musim rict, ze je to velmi vystizne oznaceni.

Herni system pripomina spojeni ruznych mechanismu jinych her do jedne nove hry, jak je posledni dobou u deskovek zvykem. Nejvice to pripomina Caylus, ale najdou se i mechaniky z Agricoly nebo jinych her... Pro fanousky DnD je tam mesto Waterdeep, ve ktere se jednotlive frakce (hraci) snazi plnit ruzne questy (vojenske, magicke, nabozenske...) na coz potrebuju najmout vojaky, magy, zlodeje (rogue) nebo kneze, pripadne pridat nejake penize. Jako odmenu za splneni ukolu, pak hrac dostane vitezne body a obcas i neco navic (penize, zetony...). Nejzajimavejsi casti je jsou tam intriky, coz jsou karty, kteryma muzu ovlivnovat sebe nebo/a ostatni hrace.

Zvlastni mix. Pro hrace eurovek nic navic oproti jinym hram. Pro hrace ameritrashe nebo DnD je tam malo interakce mezi hraci - neda se moc skodit, vyjednavani neni potreba. Docela by me zajimalo, co si od toho WotC slibovali nebo o co je to pokus.

Hra se mi libila, ale nevim, proc bych ji mel dat prednost pred cca dalsi stovkou jiny strategickych her, ktere zahraju za stejnou dobu. Chapu, ze znacka DnD je silna, ale rekl bych, ze hrac DnD, ktery deskovky nejak moc nehraje bude spis zklamany obsahem krabice a naplni hry.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068356037139893 secREMOTE_IP: 44.223.31.148