Produkty

Magus
2.3.2011 23:48
Povídky
Tak máme tu už nejlepší seriály, filmy, knížky, tak proč ne povídky?

Sem pište vaše nejoblíbenější povídky, ty co vás hluboko zasáhly, ty nad kterými ste dlouho přemýšleli, nebo prostě jen ty co se vám jednoduše líbí..
Autorská citace #1
2.3.2011 23:52 - Magus
Tak kdybych měl začít.. Je fakt hodně povídek, které se mi líbí. Ale ze všech se mi nejvíc líbí povídka od Edgara Allana Poeho (Pád do Maelströmu, Havran..) Démon Zvrácenosti (odkaz) ..
V té povídce je toho opravdu hodně nad čím se dá přemýšlet.. Doporučuju;)
Autorská citace #2
3.3.2011 08:43 - Argonantus
Mnjo. Na Poeovi jsem taky začínal, jako skoro kdekdo. Potom Bradbury, kterého Noir nemá rád; svým způsobem nejlepší povídkář vůbec. Taky se ostatně považuje za jednoho z Poeových žáků. Jiní jsou Ambrose Bierce, co toho napsal velice málo, ale stojí to zato, a Lovecraft, který je dnes stále in. K této tradici patří i Stephen King. A Clive Barker, ale to už jsme dost daleko. Každý z nich se časem začal opakovat, a každý z nich napsal pár povídek, co jsou opravdu geniální.

Kdybych měl vybrat reprezentativní sadu, pak ten Maelstrom není špatný tip; u Bierce Případ na mostě přes Soví řeku; u Bradburyho třeba Kosa, Námořník, Sloup ohně, i když Kostra je asi daleko nejslavnější; u Lovecrafta Volání Cthulhu; u Kinga plno věcí, třeba Dýchací metoda; a Barker... Města v horách.
Autorská citace #3
3.3.2011 09:13 - noir
Když se učit povídku, tak u Čapka, Salingera a Leacocka.
Autorská citace #4
3.3.2011 09:41 - Magus
Jj Kinga mám taky moc rád, ale nelíbí se mi filmové zpracování jeho povídek a knížek.. Ani nevím proč.
Bradburyho neznám jak je to jen možné? Tak to napravím;)
A Lovecraft, jednou jsem si řekl že si Call Of Cthullu přečtu. Pak jsem na to. Jaksi zapomněl, tak díky za připomění;)
Autorská citace #5
3.3.2011 11:33 - sirien
Osobně nesnášim povídkové sborníky, kde máte namixovaných víc autorů. Ten koncept mi je prostě čtenářsky nepříjemnej. Naopak zbožňuju povídkové sborníky jednotlivých autorů. Moje zdaleka nejoblíbenější jsou:

GRR Martin: Píseň pro Lyu. Kdybych tam měl některé vypíchnout, tak to bude NMR, kratičká povídka o vývoji FTL motorů s nehezky sarkastickou pointou, a pak samotná Píseň pro Lyu, po jejímž přečtení mám vždycky sklony k depresi. Ta o hotelo v oblacích na neznámé planetě má také hodně do sebe.

T. Pratchett: Divadlo krutosti. Povídka o hodné Bábi Zlopočasné nejspíš vede, ale jsou tam i jiné, které si teď z hlavy nevybavím, které stojí za to.

N. Gaiman: Kouř a zrcadla, sbírka povídek více z reálného než z fantasy světa, často s tématy sexuality nebo osamění. Žádnou konkrétní si teď úplně nevybavím, protože to nemám před sebou a ten sborník na mě působil vždycky spíš jako celek.

N. Gaiman: Křehké věci, sbírka povídek z různých urbanfantasy prostředí. Zvlášť rád mám Rytířství o tom, jak stará paní najde v obchůdku Svatý grál a pak jednu kterou si nepamatuju jménem, odehrává se na zvláštním večírku plném podivných dívek (jméno je nějak jako "jak si na večírku povídat s dívkami nebo tak něco)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061903953552246 secREMOTE_IP: 35.153.134.169