Produkty

arester
23.1.2012 10:08
Navrátilci a co hrát?
Ahoj,

urcite tu stejna otazka padla uz opakovane, ale nenasel jsem rozumnou odpoved tak se radeji zeptam. Jsme skupinka dospelych, ktera si po dlouhe dobe zahrat nejake to RPG. 3/4 z nas v praveku hrali (DnD/DrD), pravidla si samozrejme nikdo nepamatuje. Hledame tedy nejakou orezanou verzi RPG, ve ktere tvorbou postavy nestravime cele odpoledne a ktera je sice hodne zjednodusena, ale funkcni. Kdyz nas to i po letech zacne bavit, tak se samozrejme presuneme k necemu sofistikovanejsimu, ale do zacatku proste nechceme studovat kvuli jednomu odpolednoveceru nekolikaset strankove prirucky.

Mate nejake doporuceni? Cestina je vyhodou nebot ne vsichni umi radne anglicky, ale s tim si kdyztak poradime.

Diky za rady a nasmerovani.
Autorská citace #21
23.1.2012 17:29 - Dukolm
Shako píše:
A zkuosel si i ten uvodni pribeh, co tam je?

Ne nezkoušel měli jsme trošku jiné preference na příběh a co by se v něm mělo odehrávat. Zatím sem se ke KaMu dostal jen jednou.
Autorská citace #23
23.1.2012 18:17 - alef0
Fraškovitosť je presne o tom, že keď to hráčov baví, tak nie je o čom debatiť.

Pokiaľ to hráči chápu tak, že "požiada ma o reroll = zasiera mi = vrátim mu to, lebo môžem", tak sa s tým nedá nič robiť.

Pôvodný účel týchto mechaník je posúvať príbeh a ozvláštňovať príbeh. To zdanlivé zasieranie vedie ku kreativite -- len to hráč musí tak pochopiť a prijať.

To isté platí pre Baróna Prášila (kde zasieranie žetónom pomáha, lebo inak sa hráč ukecá xmrti), to isté platí pre Mexican Standoff (i keď je tam je to viacmenej kompetitívna hra), to isté platí aj pre FATE a body osudu a to isté platí aj pre dodávanie karty v konfliktoch v Primetimoch.

Ale k téme: keď som si to prečítal znovu, tak mne to príde tak, že pán autor chce zabiť jedno popoludnie hrami -- tam by som zobral KaM a mám pokoj.
Autorská citace #24
23.1.2012 19:17 - Sparkle
@arester: Jestli se chystáš na PragoFFest, budu tam s sebou mít Kouzlem a Mečem, můžu ti to tam předvést. Zatím jsem to nehrála, nemám s kým, ale půjčovala jsem to kamarádovi na hory a pochvaloval si to.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067379951477051 secREMOTE_IP: 35.171.22.220