Produkty

ShadoWWW
31.1.2012 17:25
Autorská citace #1
31.1.2012 17:25 - Sorcerer
Když si to čtu tak pomalu přemýšlil že zas tak špatná verze to nebude, ikdyž časem se ukáže.
Autorská citace #2
31.1.2012 17:27 - sirien
To co píše v tomhle blogu jsou v podstatě záměry, které mají, a záměry mohou být hezké vždy (DrDII). To co píše v dalších blozích (a co se ukázalo na těch seminářích teďka) často naznačuje jaké bude reálné provedení a bez ohledu na krásu úmyslů, reálné provedení může být nakonec dost děsivé (DrDII).
Autorská citace #3
31.1.2012 17:37 - Sorcerer
Uvidí se. Třeba se jim to povede.
Autorská citace #4
31.1.2012 19:55 - Me-dea
Já konečně pochopila, proč tomu říkají iterace a ne 5e. Bude to něco, jako když se z D&D udělalo aD&D. Tedy že nepůjde o další edici ale o nový blok edic. Pokud jsem tu jediná tak hloupá, tak mě klidně ignorujte :-).
Autorská citace #5
31.1.2012 20:23 - Gurney
Líbí se mi jak dokonale na konci MC srnul svůj vlastní článek:
Monte Cook píše:
Přílišné zobecňování? Jistě.

:)

A u těch anket moc nevěřím, že je to k něčemu jinýmu než k pobavení členářů a vyvolání dobrého pocitu (zajímá nás co si myslíte!), ty otázky jsou položeny moc vágně.
Autorská citace #6
1.2.2012 08:38 - noir
Me-dea: Jejda, tak teď jsi jim IMHO strašně skočila na háček. Bude to nová edice, jednoznačně. Ale výrazem edice by strašně lidí nakrkli, tak raději používají výraz iterace. On si málodko představí, co to znamená, zní to hrozně nově a zajímavě. Prostě klasický (a docela chytrý) marketingový tah. Jen tomu proboha neměřit!
Autorská citace #7
1.2.2012 09:29 - Vojtěch
*chystá popcorn a napalm na edi... éééé... iterační válku*
Autorská citace #8
1.2.2012 15:31 - sirien
noir: počkat - já měl prostě za to že jen změnili terminologii jako takovou aby to bylo víc cool, takže teď máme originální iteraci, první iteraci, druhou iteraci, třetí iteraci, tři a půltou iteraci, čtvrtou iteraci a čekáme na pátou iteraci - nebo ne?

Gurney: asi si tentokrát uvědomil, že to s pitomostí své výpovědi asi trochu přehnal, tak to zkusil na konci trochu uhladit.

Jako samotnej nápad analýzy těch jednotlivejch edic neni špatnej, ale jestli to dělali tim způsobem, kterej popisuje, tak teda fakt nevim.
Autorská citace #9
1.2.2012 16:05 - ShadoWWW
Monte píše, že je, respektive byl, fanouškem všech edic. Nevěřím, že byl někdy fanouškem 4E. Stejně tak, když napíše: "ediční války skončily," tak to na mě působí jen jako zbožné přání. Kdyby napsal: "TADY (odkaz) si můžete stáhnout veřejnou betu a uvidíte sami, že není důvod k edičním válkám," bylo by to něco jiného.

Změnili název na iteraci, stejně jako pátou edici neoznačují číslem, ale slovem Next. Jednak proto, aby to znělo cool a jednak proto, aby si hráči neřekli: "Nová edice po čtyřech letech???" Je to čistě marketingový tah. Stejně jako 4.5E nazvali Essentials. DnD Next prostě bude nová edice.

Jednotlivé edice ale sumarizuje docela pěkně. A myšlenka minimalistické core příručky s malými rozšiřujícími moduly se mi líbí. Otázka je ovšem provedení. Ono to nakonec asi nebude tak malé, když do základní PHB chtějí dát všechna povolání, co se objevila v prvních PHB všech edic.

Co se povolání týče, tak sleduji s nedůvěrou, že chtějí povolání rozdělit do skupin common (např. bojovník, kněz, kouzelník), uncommon (např. bard, černokněžník, paladin) a rare (např. vrah). Aby tak dali hráčům a DM najevo, jaká povolání by se měla objevovat v herním světě častěji a která méně často.

A nakonec uniklá fotka z části deníku vojvody:

Autorská citace #10
1.2.2012 16:13 - Gurney
Dle mého je zbožným přáním i to že hráči různých edic mají víc společného než rozdílů.
Autorská citace #11
1.2.2012 16:24 - Naoki
Píše:

Co se povolání týče, tak sleduji s nedůvěrou, že chtějí povolání rozdělit do skupin common, uncommon a rare. Aby tak dali hráčům a DM najevo, jaká povolání by se měla objevovat v herním světě častěji a která méně často.

O tom jsem neslyšel, ale to se mi naopak líbí. Takový zpsůob jak dávat najevo lidem, že družina s wizardem, sorcererem, swordmagem a upírem není tak normální záležitost :D Jasně, jedna věc je pouze je rozdělit, druhá věc je aby to mělo pravidlový i gameplay dopad, ale dokud o tom neuslyším víc musím to nechat jako prozatím pozitivní bod.
Autorská citace #12
1.2.2012 16:30 - horacio
pro "rare" povolání budou dražší kartičky.
Autorská citace #13
1.2.2012 17:58 - Vojtěch
Hlavně aby to nedopadlo jako u Magicu - R Class power > U class power > C class power

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078054189682007 secREMOTE_IP: 44.220.41.140