Produkty

ShadoWWW
2.4.2012 23:46
Autorská citace #1
2.4.2012 23:46 - sirien
"chci utnout kroniku kolem 12. úrovně" = "nebaví mě hrát tutéž postavu dýl než pár měsíců" ??? Co to je za rovnici?
- chci aby příběh končil v rozumné délce (zápletka - děj - závěr) a pak chci hrát s toutéž postavou další příběh (tj. prostě nechci hrát 30 levelů tentýž příběh, chci v tom mít 3 různé příběhy)
- chci aby příběh končil v rozumném čase (tj. nechci hrát jeden příběh pět let, chci hrát během pěti let s toutéž postavou pět různých příběhů)
- nemám rád vysoké levely, takže chci aby příběh skončil v době, kdy jsem se svou postavou ještě na snesitelném power-levelu...
- ...atd

opět mě napadá, jestli si kladou blbé otázky a pak je berou vážně, nebo jestli záměrně házej do pléna ankety u kterých je výsledek vlastně nezajímá, jen aby měli o čem psát a udrželi si aktivní zájem komunity.

"Každý týden hrajete dvě hodiny" - eh? Je tu někdo, kdo se namáhá organizovat RPGčko namísto hospody, když na hraní nemá ani 4 hodiny? (pro mě jsou 4 hodiny takovej dolní limit pod kterej mi RPGčko nestojí za to a radši si zajdu s lidma zachlastat - a to jen u kronik, kde mám zájem držet herní kontinuitu a můžu tam řešit drobnější záležitosti, charakterizace nebo dokončovat veldejší načaté záležitosti, pro one-shoty a krátké série mám dolní limit tak na pěti, spíš šesti hodinách hraní)
Autorská citace #2
2.4.2012 23:56 - Quentin
Taky jsem měl za to, že 4 hodniny jsou limit, ale třeba Hugo hraje výborné hry a to se scházejí v čajovně na šestou, do půl osmé plkaj, a hrajou do desíti jen 2,5 hodiny.
Autorská citace #3
3.4.2012 00:23 - sirien
Tak já neříkám že to nejde, jen že mě to nesedí a co sem sledoval okolo, tak dost dalším taky ne - znám i nemálo lidí co mají ještě náročnější kritéria než já.

Kdysi sem takhle s jednou partou hrál Exalted a byla to docela pohodová hra co mě poměrně bavila, jenže jsme se sešli v sedm a hrálo se do deseti (ostrouháno o kecy okolo a zprůměrováno) - dřív měla část hráčů práci a pozdějc museli být někteří doma, výjimečně se hrálo třeba do jedenácti, čtvrt na dvanáct, ale ne dýl...
...jenže pro mě to bylo že v šest vyrazim, dorazim tam v půl sedmý, pak se čeká na posledního, začně se hrát se štěstim patnáct minut na to co přijde, prvních dvacet minut máme rekapitulačku a nahození atmosféry a nějaké herní nálady, pak v deset jeden hráč odejde, takže maximálně dohrajeme scénu a já se pak na jedenáctou vracim domů, na konci stejně 10 minut debriefingu... celej večer zabitej kvůli hře která má dvě a půl hodiny, takže se sotva rozjede a už končí a vždycky sem měl pak na konci takovou pachuť že sme vlastně nic moc nezvládli, protože sotva sme se dostali k něčemu zajímavýmu a rozjeli sme to tak sme končili.

Musim říct že to pro mě bylo dost demotivující, nějak sem to držel, ale pak sem nějak musel z tý hry na nějakou dobu zmizet protože sem neměl na hraní čas no a potom co sem ho už zase měl sem fakt neměl vůbec motivaci přidávat se zpátky - a to i když mi ostatní dali najevo že by byli rádi kdybych se zase do hry přidal, i když to bylo asi po půl roce a jak sem psal - ta hra sama špatná nebyla,
Autorská citace #4
3.4.2012 08:50 - Blaine
sirien: Hraji podobnym zpusobem, jaky popisujes RPG uz 2 a pul roku s jednou partou a funguje nam to. Zaciname v pet, spis o pul seste a koncime o pul devate. Obcas jsme jeli az do pul desate, ale to jenom vyjimecne. A funguje nam to, protoze o vikendu bychom se nijak pravidelne sejit nedokazali a dele proste hrat nemuzeme kvuli praci a rodinam. A me i ostatni hrace to bavi, jsou sice dny, kdy se skutecne moc veci nestihne, ale za tu dobu stihnu jeden kombat, dve sceny a pokec okolo. A mame suprovou zabavu kazdou stredu.
Autorská citace #5
3.4.2012 13:50 - Shako
Sirien: A neni to tak mysleno, jakoze nekdo muze hrat pravidelne 2-3 hodiny tydne, nekteri jednou za 2 tydny neco delsiho 4-5 hodin. A nekteri tomu jednou za cas obetujou cely vikend, ale stejne prumerne vsichni hrajou 2 hodiny za tyden?
Jinak taky mi to prislo takove wtf na zacatku 2 hodiny tydne? Jeste jsem koukal do orginalu, zda to neni nejaky bug, co tam vznikl pri prekladu.

Otazka, zda se ma menit hra v prubehu postupovani po levelech mi neprijde tak uplne mimo, ale nevim, jak vypadali starsi edice. Ale minimalne ve 4e toho az tak moc k tem dalsim lvl neni - porad se tvari, ze to bude plus minus stejne, jen vic a vic epictejsi. Pokud by to melo byt jinak, tak by k tomu meli neco napsat - nerikam pravidla, ale spis poznamky pro DM, jak to vest jinak, pokud to ma byt jine.
Autorská citace #6
3.4.2012 15:13 - Ebon Hand
sirien píše:
Je tu někdo, kdo se namáhá organizovat RPGčko namísto hospody

Ne, organizuji RPGčko v hospodě.. :-)
Autorská citace #7
3.4.2012 16:37 - Gurney
sirien píše:
opět mě napadá, jestli si kladou blbé otázky a pak je berou vážně, nebo jestli záměrně házej do pléna ankety u kterých je výsledek vlastně nezajímá, jen aby měli o čem psát a udrželi si aktivní zájem komunity.

Taky už nad tím nikoli poprvé přemýšlím.

Jinak s tou délkou sezení mám podobné zkušenosti - 4 hodiny nejmíň a to ještě v už "pořešené", rozjeté hře. A i v takovém čase předpokládám, že na hru připadnou reálně tak 3 hodiny, než všichni dorazí, pořeší se případný věci kolem postav a všichni se naladí do správný nálady, je to minimálně hodina. I tak ale počítám že ve hře takové délky se odehraje spíš tak půl normálního dobrodružství a bude se dohrávat ještě na příštím sezení.
Autorská citace #8
3.4.2012 17:26 - skew
Taky jsem na rozpacích. To s tou změnou hry je asi legit otázka (i když mám pocit že už se na to jednou ptali).

Co nechápu je ta první otázka. Když budu milosrdný a budu předpokládat, že je významná korelace mezi "tahle postava je na levelu X" a "chci hrát tuhle postavu dál"...
Pořád zůstává otázka - o jakém levelu k sakru mluví? Když zaškrtnu 16-20, dělám to proto, že mě nebaví epic destiny v 4e, nebo proto, že mě nebaví demigod tier v 3.5e, nebo proto, že v některé starší edici už mám moc IMBA kouzel / nafouknutý HP? Když zškrtnu 6-9, říkám tím "nebaví mě paragon paths", nebo "raději chodím do dungeonů než abych spravoval vlastní panství"? Co když mě na hře přestává bavit počítání statisíců a milionů zkušeností potřebných na postup, podle které edice se mám řídit?
Otázky, samé otázky a žádná z nich položená.
___
Navíc zrovna D&D imo nijak extrémně nevybízí k tomu, aby hráč postavu opouštěl jen tak - spíš mi přijde běžné hrát dokud postava nezemře nebo nedosáhne nějakého epického cíle na polobožské úrovni (kdy už je čím dál těžší pro DMa vytvářet adekvátní dobrodružství).
Autorská citace #9
3.4.2012 17:49 - sirien
Shako píše:
Otazka, zda se ma menit hra v prubehu postupovani po levelech mi neprijde tak uplne mimo

To souhlasim, jen způsob kterym se snažej zjistit názory z komunity mi přijde divnej.
Autorská citace #10
3.4.2012 22:32 - Jerson
hm, koukám že jsem asi exot, ale osobně mi hraní postavy méně než jeden rok přijde spíše jako epizodní věc a když už se k hraní dostanu, tak chci s jednou postavou hrát dost dlouho. Přičemž nemusím až tak moc levelovat jako spíše poznávat nová místa, nové lidi a hlavně získávat v daném světě reálné zkušenosti.
Dvacet pětihodinových her s jednou postavou považuju za dobrý základ rozjeté kampaně, která může trvat třeba třikrát déle. I když zas mám zkušenost, že dobré je, když kampaň nepřesáhne jeden rok, ale postavy zůstávají.
Autorská citace #11
4.4.2012 07:55 - Merlin
hrajeme každý týden v úterý od 17-21,30. většinou reálně začneme (po pokecu, čekání na opozdilce a sumarizaci tak 17,30+-)někteří stihnou přijít třeba až v 19 (po práci). zatím to klape
Autorská citace #12
5.4.2012 14:18 - DenGrasse
Ebon Hand píše:
sirien píše:
Je tu někdo, kdo se namáhá organizovat RPGčko namísto hospody
Ne, organizuji RPGčko v hospodě.. :-)

Ostatní mi organizujou RPGčko v hospodě :-)
Autorská citace #13
6.4.2012 11:50 - Ebon Hand
To bych taky mohl zavést, i když minule mi objednali pečené koleno. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086940050125122 secREMOTE_IP: 34.201.122.150