Produkty

ShadoWWW
12.4.2012 08:06
Autorská citace #1
12.4.2012 08:06 - Vojtěch
To jako že by se zavedlo něco jako kariéry z battletechu a případně si šlo pak předvolený paklík předělat podle sebe volbou odborností a dovedností? Nebo to jako bude i možnost překopat schopnosti povolání, jako u archetypů v Pathfinderu?
Autorská citace #2
12.4.2012 09:52 - Me-dea
Budeš mít seznam featů, powerů a podobně, které si máš vzít na kterém lvlu a ... s klidem na to budeš moct kašlat. Prostě něco jako jsou buildy v 4e. Jsou to jen rady pro ty, co neví jak na to.
Autorská citace #3
12.4.2012 12:18 - skew
Jo, taky mi to tak připadá, prostě klasika - máš milion možností, ale přichystali pro tebe 5 defaultních pokud nechceš zkoumat všechny.
Což určitě není nic novýho, takže zajímavější je spíš to, že ty featy, skilly a kdovícodalšího seskupují dohromady nějak tematicky, podle minulosti postavy a <něčeho_dalšího_čemu_říkají_motiv>.
Autorská citace #4
12.4.2012 12:26 - Vojtěch
No, nevím jestli se spíš nebát, že se bude spousta věcí jmenovat nějak supercool způsobem aby jim to sedělo v konceptu a pak to bude vypadat ujetě, když se to poskládá (zejména featy a powery). Raději budu mít "Power Attack" než něco jako "Robollari's Mighty Twistblow."

Spíš bych to překládal jako motivace - Proč to postava dělá? Aby zabíjela skřety! (*kucky kucky*)
Autorská citace #5
12.4.2012 12:54 - Me-dea
DM: "Proč se to postava chce naučit?"
Hráč: "Protože ostatní featy stojí za houby."
DM: "Ale no tak, tvá postava přece neví nic o featech. Proč se chce naučit tuhle fintu?"
Hráč: "... Protože ostatní finty stojí za houby?"
DM: "..."
Hráč: "Ale no tak, tady se píše, že na tomhle lvlu si mám vzít tohle!"
DM: *facepalm*
Autorská citace #6
12.4.2012 13:26 - ShadoWWW
Motivace mi taky přijde lepší - opraveno.
Autorská citace #7
12.4.2012 17:40 - skew
Naah, popravdě ani ne. Theme určitě nemá nic společného s motivací. Ostatně jako příklad theme tam mají ostrostřelce, a říkaj že theme ti pomáhá definovat styl, příchuť.
Takže to znamená spíš téma, popř. motiv jako jsi to měl původně.
Autorská citace #8
12.4.2012 17:56 - Vojtěch
Popravdě řečeno raději už zaměření
Autorská citace #9
12.4.2012 18:19 - sirien
nebo "styl", "podání", "přístup".
Nechte to už radši jak to je a o tom jak to definitivně překládat se můžeme pobavit za rok až se bude skládat překladovej klíč
Autorská citace #10
12.4.2012 18:20 - Vojtěch
Tak ale proč se nad ním neporafat už teď? :)
Autorská citace #11
12.4.2012 18:25 - Shako
Chvili mi to pripadalo jako 4e es. postavy.Na zacatku si vyberes akorat povolani a pak uz zadny vyber. Ale ted se trochu bojim,aby balicek pro Chrise nebyl zaklad a zbytek az v dalsich priruckach.
Autorská citace #12
13.4.2012 00:53 - sirien
Vojtěch píše:
Tak ale proč se nad ním neporafat už teď? :)

Protože nevíš jak přesně to funguje, tj. není jasné co přesně tím je myšlené.
Autorská citace #13
13.4.2012 06:24 - Vojtěch
A to nějak brání planým dohadům, které tyhle články jen provokují?
Autorská citace #14
13.4.2012 13:06 - Gurney
Pořád mi nějak nedochátí, čím že by mělo tohle řešení imponovat lidem hrajícím AD&D 1e a starší. Typická výtka spousty těchle lidí k AD&D 2e je že v rámci řady Complete příruček zavedla výběr mezi mechanicky odlišenými alternativami povolání. Takže pokud se z toho minulosti (nebo jak je chcete překládat) a motivace nebudou dát úplně vyhodit, je to asi pro AD&Dčkaře stejně pointless. A že by se jen tak bez náhrady vyhodit daly se mi úplně nechce věřit - resp. věřil bych tomu u jinýho rpg, ale ne u DnD, který má pod sebou Hasbro.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089576959609985 secREMOTE_IP: 44.222.212.138