Produkty

ShadoWWW
30.4.2012 17:23
Autorská citace #1
30.4.2012 17:23 - sirien
hezké, hezké... takže léčivé vlny ze 4e nám zústanou... doufám že změněj formu, na 4e mi vždycky lezlo krkem že léčivou vlnu aktivují spíš schopnosti než to že dobrovolně vycouvám ze střetu, rozdejchám se a zase naběhnu zpátky
Autorská citace #2
30.4.2012 18:13 - Vojtěch
Mno, nevypadá to tak. V originálním článku je "healing spells" o surge ani slovo.
Autorská citace #3
30.4.2012 18:28 - sirien
...pravda, jak čtu ShadoWWWovy překlady tak se pak už originál studovat obvykle nenamáhám...
Autorská citace #4
30.4.2012 18:37 - Vojtěch
Mě zrovna zaujalo, že by měl jeden kněz surge a druhý ne, tak jsem začal pátrat, jestli tam nemají nějaký skrytý prokec na to, jak bude tedy vapadat to léčení. A taky mě zajímá jestli bude v pohodě vystavitelný kněz-ničitel. Z počátku už jsem se bál, že ne, ale pak se autor zasnažil.
Autorská citace #5
30.4.2012 19:00 - ShadoWWW
Za ty vlny se omlouvám. Ty mi tam nějak ujely. S vlnami se v Next nepočítá. (Aspoň v základu ne.)

Už jsem to opravil.
Autorská citace #6
30.4.2012 19:39 - Gurney
Já chci další článek od Schwalba, tohle je zase jak kdyby to někdo vypustil z Altaru :(
Autorská citace #7
30.4.2012 20:06 - ShadoWWW
Gurney: V nedělním článku nebylo nic moc. Psal o rasách, že jich dají do příruček více než méně (budou tam i drakorození a tieflingové), akorát u ras dají značku vzácnosti, aby tím naznačili, jak moc je to běžná rasa (respektive jak moc bude běžná v oficiálních světech a kolik pro ně bude vycházet materiálu).
Autorská citace #8
30.4.2012 20:15 - Vojtěch
Že by se tentokrát pokusili umožnit v základu udělat kterýkoli charakter, co umožňovaly předchozí core booky?
Autorská citace #9
30.4.2012 20:28 - ShadoWWW
Jo, to je cílem. Tedy minimálně Core1 booky.
Autorská citace #10
30.4.2012 20:37 - Vojtěch
No. 4E s tím měla problém a taky jí to nechali sežrat (mimo jiného tedy).
Autorská citace #11
30.4.2012 20:55 - ShadoWWW
Samotný Schwalb v tom článku říká, že když viděl v PHB1 drakorozeného a tieflinga, tak si řekl: "WTF?!" Ale když s nimi pak někteří jeho (mladší) hráči hráli, tak to byla zábava.
Autorská citace #12
2.5.2012 00:01 - sirien
Gurney píše:
Já chci další článek od Schwalba, tohle je zase jak kdyby to někdo vypustil z Altaru :(

Mě tohle naopak přišlo docela zajímavá, myslím že to docela dává představu o koncepci class.
Každopádně si mazej na web drd2 přečíst co vypouštěl Altar, protože tahle Tvoje věta je takřka hereze.


Jinak osobně bych co se class týče ocenil u 5i určitou... větší koncentrovanost. Mám tím namysli - když mám modulární systém a navíc multiclass (pokud multiclass nebude, tak to asi WotC dobře slízne), tak nemusim mít každou classu totálně separátně. Paladin je pro mě třeba docela hezkej příklad toho co by mělo vzniknout tematicky nakombenym knězem správného boha a ne něco co existuje systémově nezávisle.
Autorská citace #13
2.5.2012 06:11 - Vojtěch
To by zase museli miláčkové zajistit, aby kombinace schopností svou silou odpovídaly úrovni postavy. 3E mela s tímhle problém u všech casterů (cleric-mage treba bez mystic theurga byl looser... teda i s ním to nebylo ono, ale...) a 4E se mi taky nezdála zrovna ideálně řešená pro takovéhle míchání.
Autorská citace #14
2.5.2012 11:18 - Gurney
sirien: Sdělení celýho toho článku by se dalo shrnout do věty "o mechanikách a jak jsou propojeny s naším konceptem se nedozvíte vůbec nic, ale kněz bude jako v 3e, ale bude hodně upravitelnej". Marně se snažím přijít na to, jakej je v tom rozdíl oproti deseti jiným d20 hrám a proč tedy nehrát místo 5e dejme tomu ADnD2 s použitím "Complete" příruček nebo 3e s Uhearted Arcanou (pokud tedy odpovědí není "protože je to nové DnD", což by trumflo i "protože je to česky"). Oproti tomu u článků od Schwalba se doopravdy dozvím něco konkrétního o tom jak lidi, kteří tu hru dělaj nad mechanikama přemýšlí (byť mi to třeba nemusí být po chutí, ale aspoň se nad tím můžu zamyslet, u Mearlse vlastně ani nevím jestli mi to přijde dobrý nápad nebo ne).
Autorská citace #15
2.5.2012 11:42 - Vojtěch
Nejdřív vyhodí cooka, protože píše voloviny. Teď jim nejde pod fousy Mearls... Co bude příště? :D
Autorská citace #16
2.5.2012 14:12 - sirien
Gurney: Obávám se, že dokud neuvidím na betatestu, jak je ta hra stavěná, tak se k tomuhle asi nezvládnu dost dobře vyjádřit.
Autorská citace #17
3.5.2012 20:12 - OzzKar
Gurney píše:




Já chci další článek od Schwalba, tohle je zase jak kdyby to někdo vypustil z Altaru :(

on Altar někdy pouštěl informace? :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08393406867981 secREMOTE_IP: 44.200.145.114