Produkty

Malfin
24.11.2012 14:54
Dungeons Command
Vyzkoušeli jste někdo už některý z těchto produktů?
Díval jsem se na to a asi bych využil ty figurky, ale jinak mi to přijde jako "ždímání peněz". Ale ty figurky...když už nejdou sehnat jinak.
Autorská citace #1
24.11.2012 17:02 - Almi
Ano, v Praze ho mám já a řada mých přátel okolo. Po prvnotní nedůvěře se z toho vyklubal velmi solidní produkt a nápaditá deskovka. Něco mezi magicem a miniaturama.
Autorská citace #2
25.11.2012 09:31 - Sparkle
Malfin: jestli jsi z Prahy, přijď si to vyzkoušet :)
Autorská citace #3
25.11.2012 10:53 - Vojtěch
Magic, D&D a miniatury v jednom celku... a to jsme se chlemili, že takhle nějak nakonec bude vypadat 5E... Hodina velkého trestu se přiblížila! :o)
Autorská citace #4
25.11.2012 11:05 - Sparkle
Já v tom nějak Magic nevidím...
Autorská citace #5
25.11.2012 11:31 - Alnag
Sparkle: Deck-building order karet. (Ve chvíli, kdy přestaneš hrát s předpřipravenými balíčky a začneš si tvořit vlastní.
Autorská citace #6
26.11.2012 19:12 - Malfin
Sparkle: Děkuji za pozvání, ale z Prahy bohužel nejsem. No mě na tom táhnout ti figurky. Z Ravenloftu nebo Drizzta používám v RPG. Ty ale nejsou namalované.
Autorská citace #7
27.11.2012 09:18 - wlkeR
Sokolov má taky testovací krabice :)

V klubu je o DC velký zájem, i když cena je od ideálu docela daleko. Hry jsou opravdu zajímavé, protože:
- mapy jsou variabilní (standardní mapa je složená z 8 dílů)
- hru ovlivňuje výběr miniatur, příkazů a velitele
- bitvu ovlivňuje, jaké karty příkazů a příšer nalížete
- lze dělat i jiné věci než jenom bojovat, dá se i třeba sbírat poklad
- magicáři co hrají D&D pochopí pravidla prakticky okamžitě, i když mají problémy s odtapy na konci kola
- náhoda a balancování nejsou tak divoké jako u původních miniatur
- je možný multiplayer klidně i 8 hráčů.

Momentálně pracuji na českém překladu pravidel, měl bych opravdu pohnout, protože jak říkám, kluci se o ty dvě demo krabice div neperou a klubový fond určitě brzy dostane další kusy.
Autorská citace #8
27.11.2012 10:09 - SilverBlade
dotaz když už tu zmiňujete Legendu o Drizztovi a Return to Castle... Je složení komponentů ve hrách podobné? - zhruba stejný počet figurek, kartiček, dílků mapy? Ptám se protože uvažuju o pořízení Drizzta (nemám ani jednu z těch DnD deskovek) a zároveň by se mi hodil i velký počet figurek. Z popisek v Rytíři jsem nevyčetl kolik figurek obsahuje Drizzt.
Děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám, že to píšu do topicu o Dungeon Commandu.
Autorská citace #10
27.11.2012 10:52 - Jarik
Abys vedel co v tech hrach je za figurky
Castle
Drizzt
Ashardalon

... s tim, ze pravidla se verzi od verze mirne rozsiruji (ale muzes stavet i na tech zakladnich.
Autorská citace #11
27.11.2012 14:56 - Almi
wlker: Hezky napsáno :) Ono může hrát klidně hráčů hodně, ale důležití jsou stejně jak dva sousední..a taky to, aby to někdo, koho neovlivníš, nevyhrál dřív než ty.. :-)
Autorská citace #12
27.11.2012 21:28 - Sparkle
Je tu někdo, kdo by si chtěl v neděli 9. 12. zahrát Dungeon Command v Praze? Ať už úplný nováček, nebo pokročilý.
Autorská citace #13
29.11.2012 07:28 - Malfin
Někde na youtube.com jsem viděl i jak kombinují tilesy s Dungeon Command a Drizzta. Takže možnosti rozšíření jsou patrně hodně velké.
Autorská citace #14
29.11.2012 18:13 - Sparkle
jj ty hry jsou kompatibilní.
Autorská citace #15
12.12.2012 14:29 - Sparkle
Navrhuji uspořádat Dungeon Command Day v sobotu 19. 1. 2013 v Praze v Mephitu. Zkušení hráči si sehrají turnaj, pro nováčky bude krabice na vyzkoušení a někdo, kdo hru vysvětlí. Přespání pro mimopražské umím zajistit. Jsou tu předběžní zájemci?
Autorská citace #16
12.12.2012 14:50 - Alnag
Možná. :)
Autorská citace #17
13.12.2012 01:00 - Vojtěch
O tom popřemýšlím...
Autorská citace #18
13.12.2012 08:22 - Beltar
Připojím se mezi přemýšlející :D
Autorská citace #19
13.12.2012 19:54 - Almi
Předběžně se klidně přihlásím. Pokud budu v Praze ten víkend, rád přijdu.
Autorská citace #20
16.12.2012 00:55 - Vivusmay
Jelikož už hrdě vlastním první čtyři sety (pátý jsou Orkové :-) ), uvítal bych daleko podrobnější vysvětlení pravidel (moje angličtina není nic moc) Ale Praha je dost z ruky. Nicméně uvidím. :-)
Autorská citace #21
16.12.2012 14:33 - wlkeR
Vivusmay: Kdybyste nebyli v tý nový klubovně tak zatraceně nedobytný, už jsem se s tebou o tom chystal hodit řeč. Bohužel jsem na tě poztrácel všecky kontakty ^^;

Sparkle: minulé zkušenosti mi konečně dodaly pár ranků v Neslibování účasti na čemkoli ve vzdálenosti více než 20 km od místa bydliště. Kdyby se naskytla nějaká extra příznivá shoda okolností co by mě zavála do Prahy, ozvu se.
Autorská citace #22
17.12.2012 13:36 - Vivusmay
wlkeR kýblohlav: No nedobytný se snad nedá říct. :-))
Vivusmay@seznam.cz :-)
Autorská citace #23
20.12.2012 11:50 - kin
Já bych se možná taky stavil, jednou jsem to zkoušel a bavilo mě to :)
Autorská citace #24
24.12.2012 03:14 - Vivusmay
Kin: Pokud máš chvilku mezi svátky, tak 27.12. budeme hrát, začínáme od dvou hodin.
Adresu klubovny najdeš zde: http://www.d20.cz/skupina/174/ Rádi Tě uvítáme.
Autorská citace #25
15.1.2013 11:20 - Sparkle
V lednu nakonec na Dungeon Command Day nebudu mít já ani manžel čas, takže navrhuju 9. 2. (sobota?)
Autorská citace #26
21.1.2013 16:16 - Sparkle
Takže Dungeon Command Day se bude konat v sobotu 9. února, od 13:00, v Mephitu (Praha).

V plánu je turnaj pro ty, kdo již mají krabici (propozice upřesním), plus vysvětlování hry novým zájemcům (k zapůjčení bude krabice Heart of Cormyr).

Jaká pravidla turnaje by vám vyhovovala? A kdo předběžně dorazí?
Autorská citace #27
24.1.2013 09:00 - Almi
Se mnou příliš nepočítejte. Je minimální šance, že budu ten víkend v Praze. Pokud přece jen, dám to vědět v tom týdnu předem...

Jinak, měl jsem možnost si ho tenhle víkend párkrát zahrát a skutečně - hodně zajímavá a fajn hra!
Autorská citace #28
24.1.2013 13:03 - Alnag
Ani já nepřijdu. Plánované hraní.
Autorská citace #29
3.2.2013 23:10 - Sparkle
Hm, tak to zas budem muset přesunout na jindy, páč rodinné povinnosti :( Chjo. Leda že by se někdo jiný chtěl ujmout předvádění pro nováčky.
Autorská citace #30
4.2.2013 18:25 - Sparkle
Po dohodě s Almim bude Dungeon Command Day v jeho režii, datum si sám určí, bude to lepší než aby to stálo a padalo na naší rodině... omlouvám se za zmatky.
Autorská citace #31
8.4.2013 16:51 - Beltar
Tak jsem se o víkendu konečně dostal k této hře, na kterou jsem se docela těšil.
Testoval jsem s Ramsesem a oba dva jsme veteráni předchozí skirmishovky od Wizardů, DnD Miniatures.
Pravidlově nás hra oba dva hned zpočátku velmi zaujala. Kombinace battle plánu, figurek a karet, to vše bez házení kostkou vypadala velmi lákavě.
Ramses zvolil Sting of Loth s velitelkou co dává +2 speed a já Hearth of Cormyr se zvláštní schopností jednou za kolo prolíznout order deck.
Hra se pro mě už od začátku nevyvíjela dobře. Ultrarychlý drowové se rychle rozmístili po pokladech a zpoustu jich posbírali. Díky rychlosti získali i výhodu v prvním střetu, kde se hromadně vrhli na mou nejsilnější figuru a bez milosti ji popravili. V dalším kole se za pomoci shiftů rychle stáhli a začali mě ostřelovat z dálky a sbírat zbytek pokladů. Po chvíli nahánění se, jsem se stáhl a seskupil síly. Drowové opět využili firststriku danému jim rychlostí a snadno získali v boji převahu, kterou zůročili až k vítězství.
Druhého dne, jsem zkusil hru otestovat s úplným nováčkem, který skirmishovky nikdy nehrál a dopadlo to podobně, jeho Drowové porazili můj Cormyr, i když už né s takovým přehledem.
Takže hra je to zajímavá, bohužel minimálně v kombinaci Loth vs Cormyr velmi nevyvážená. Problématickým se jeví i to, že se hráči v aktivaci svých figur nestřídají, ale odehrávají je všechny najednou, což právě umožňuje ten silný první úder vyplývající z rychlosti.
Armáda Cormyru také dojíždí na svoji nekonsistenci v abilitách. Poměrně zajímavé INT schopnosti může používat jen 1 wizard, kterého, ale do ruky nemusíte ani dostat. Drowové, kteří jsou všichni přes DEX tento problém nemají.

Celkově bych hru ohodnotil tak na 60% oproti předchozím DnD Miniatures, které cením na 75%.
Autorská citace #32
8.4.2013 18:13 - Alnag
Beltar: Nemůžu potvrdit tvou zkušenost. Já hrál Cormyr vs. Drow několikrát a vždycky jsem drowy udolal. Je to asi i trochu o štěstí a tak (a myslím, že jsem měl toho druhého velitele), ale neviděl bych to tak tragicky.
Autorská citace #33
8.4.2013 18:48 - Beltar
Alnag: Zkoušel jsem to i s druhým velitelem, je to trochu lepší. Ale možná jsme hráli něco špatně. A taky jsem nikdy nedostal na ruku wizarda, to taky může dost měnit poměr, je to silný střelec.
No někdy si můžeme zkusit zahrát, dej vědět, vezmeme Almiho a ještě někoho.
Autorská citace #34
9.4.2013 07:24 - Me-dea
No stejně jako má Cormyr wizarda, má Lolth kněžku, nemrtví liche a tak podobně. Hodně pomůže koupit si balení 2 a zkombinovat je, abys měl v balíčku mágy 2 a poprohazoval pár karet. Víš jak se to říká ve warhammeru, k výtězství potřebuješ mít dobře postavenou armádu, skvělý plán, zvládlý deployment a nakonec štěstí na hody (tady na lízání karet).

I když osobně také preferuji rychle se pohybující armády, které vymanévrují protivníka, ne každý (hlavně nováčci) je schopen takovou výhodu správně využít. Bohužel sběr surovin v této hře takovým armádám docela nahrává.

Taky, i když se to nemusí zdát, lízání karet je imho ještě horší verze náhody než hody na zásah a dmg. Je fakt super, když si nalížeš dozačátku drahé, silné a pomalé potvory a ke konci ti chodí levné a slabé.

Já si to koupila jen kvůli figurkám do D&D a možnosti zapojit tilesy a potvory do D&D boardgames.
Autorská citace #35
9.4.2013 11:23 - Night of Triumphator
je tam možnost propojit tilesy z Dungeon Command do DnD board game? Jak je vyřešeno, že některé tilesy jsou větší než 4x4 čtverečky?
Autorská citace #36
9.4.2013 11:24 - Night of Triumphator
edit: myšleno pravidlově - když má např. power dosah 2 tilesy tak jak se to řeší u těch větších. Děkuji
Autorská citace #37
9.4.2013 11:50 - Malfin
A mě by zajímalo v jaké kvalitě jsou ty figurky. Protože taky bych to chtěl koupit jen kvůli figurám a tilesům.
Autorská citace #38
9.4.2013 13:10 - Beltar
Figurky odpovídají kvalitativně posledním edicím DnD Miniatures, takže nic moc paint, ale na hraní to není špatně.
A když rád maluješ a přebarvil by jsi si je, tak budou dobré, protože detaily na těch modelech jsou hezké, jen nejsou dobře nabarvené.
Autorská citace #39
9.4.2013 17:59 - Alnag
Kupovat si dvě krabice téhož mi přijde jako zvěrstvo (i když chápu, že v to asi WotC trochu doufá). Kombinovat různé krabice mi přijde o poznání zajímavější a je fakt, že trocha customizace věci neuškodí, minimálně třeba vyházení pár karet nad limit.
Autorská citace #40
12.4.2013 18:08 - noir
Včera jsem to hrál poprvé. A bavilo mě to víc, než jsem čekal. Nicméně na mě taky působili drowové s velitelkou s boostem rychlosti hrozně silní, minimálně v první fázi hry. A podle toho, jak účinně vypadali orkové, se mi zdá, že v téhle hře vítězí rychlost nad hrubou silou. Dostat jednotky včas na dané místo mi přišlo jako mnohem důležitější než jejich životy a útoky. Cormyr než někam dojde, tak už je protivník pryč.

Hodně silní mi přišli i nemrtví. Na to, jak mizerný hráč deskovek, tak jsem s nimi slavil i proti zkušeným hráčům pozoruhodné úspěchy...
(možná to ale bylo tím, že jsme hráli dost atypickou hru s pěti hráči)
Autorská citace #41
14.4.2013 09:04 - wlkeR
Na Wizardech vyšel rozbor hry s dvěma custom "balíky," jejich následné překopání a další hra: http://www.wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/4dnd/dcdisplay3#83254

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1126549243927 secREMOTE_IP: 3.145.63.136