Produkty

Vojtěch
22.1.2013 06:54
Baldur's Gate
Nevím, jestli jste to někdo zaznamenali, ale Wizardi (a pár dalších) spolu se starými pravidly oprášili i starou klasiku a upravili ji pro tablet atd. včetně datadisků a nových postav.

Baldur's Gate je tu zase :-)

http://www.baldursgate.com/
Autorská citace #1
22.1.2013 07:41 - Me-dea
Přesněji se jedná o BG1 + datadisk, takže ne včetně datadisků. A nové postavy + věci s nimi spojené jsou formou DLC. To, co na stránkách nazývají Enhancements jsou DLC. Samozřejmě, pokud jsi si stáhl pirátskou verzi, nejspíš tam nové postavy máš.

Ale jinak si myslím, že o remaku tu všichni ví, koneckonců na windows to vyšlo nějak před 2 měsíci.

Oprava: První tři postavy jsou už v základním balení, když to kupuješ z netu, další věci budou formou DLC. Omlouvám se, zprostředkované informace + jsem ty 3 postavy ve hře ještě nepotkala.
Autorská citace #2
22.1.2013 07:45 - Merlin
Já o tom třeba nevím...:) nejdu s hlavním proudem, takže nejsem všichni :)
Autorská citace #3
22.1.2013 07:50 - Me-dea
Merline, ani nikdo z tvých známých? Já se o tom taky dozvěděla od známého (když se objevil web a pak když to dokončili pro windows), ne že bych vývoj toho remaku nějak sledovala.

Jinak nevíte někdo, jestli se na tom remaku Wizardi opravdu nějak podíleli, jak píše Vojtěch? Já si myslela, že to jejich logo je tam jen kvůli Forgoten realms a systému D&D, aj tam píší, že je to licencovaný produkt.
Autorská citace #4
22.1.2013 10:58 - Merlin
Medea: ani okruh mých známých..ale nás neber za bernou minci...jsme okres Moskva - venkov :)
Autorská citace #5
22.1.2013 11:28 - alef0
Áno, to vyšlo koncom novembra, prvé informácie boli už niekedy začiatkom leta.
Wizardi s tým majú spoločné len to, že v roku 1998 tam dali svoje logo, keďže je to oficiálna hra AD&D.

Vývojárska firma zobrala zdrojáky starého Baldura, zobrali kopu modov, dali to dohromady, opravili bugy, dodali tie 3 NPCčka a vydali to v úhľadnom balíčku za $20.

Najväčšie prínosy sú možnosť hrať to na veľkých monitoroch, a featury z BG2: kity povolaní, monk, sorcerer, ale pozor: stále sú to pravidlá AD&D (takže THAC0, čo klesá, AC, čo klesá...).

Tie nové NPCčka sú rozhádzané po celej hre, prvého som stretol Blackguarda, vo Friendly Arm Inne.

Inak ktosi mi hovoril, že ak chcete ušetriť peniaze a chce sa vám fidlikať, treba si kúpiť vo výpredaji starých Baldurov, nahodiť na to Tutu a kolekciu modov, čo sa navyvíjali a ušetríte :-)

S tými DLCčkami som veľmi zvedavý, mám totiž pocit, že to nakoniec nebolo až také terno, ako sa to ohlasovalo, plus ako pozerám android verzia stále nie je.
Autorská citace #6
22.1.2013 11:59 - klaymen
Alef0: alebo namiesto hladania vypredajov ist na gog.com, kde sa vsetky BG, ID, ToEE a dalsie tieto hry predavaju digitalne uz vyse roka ak sa nemylim.
Autorská citace #7
22.1.2013 12:17 - Colombo
Taky sem slyšel, že je to jen dojení slavné značky a neposkytuje to nic nového, co by už nebylo v módech. Pokud vím, tak sem v pohodě minulý rok BG s Tutem hrál.
Autorská citace #8
22.1.2013 13:23 - alef0
Hej, na GOGu je BG za $10. (Popravde, mne to nenapadlo, ja mám nejaký multipack Baldurov za pár korún, ešte spred 3 rokov.)

Z noviniek sú tam fakt len NPCčka.

A mód Arény, čo znamená, že prechádzaš pár nových lokačiek a kydlíš monštrá. (Ale tam som prešiel len do druhého levelu.)
Autorská citace #9
22.1.2013 13:50 - skew
Colombo, Alef0:
Jop, Tutu je fajn, a pokud vám nevadí hrát to v angličtině, není ani tak moc *raní s instalací (nevím jak by to bylo s češtinou).

Je fakt že mi přišel Tutu trochu jednoduší oproti vanille. Nějaká lepší nízkoúrovňová kouzla, schopnosti kitů a tak...
Nicméně, pokud ho někdo budete zkoušet, je dobrý promyslet si trochu víc předem jaké postavy budete brát a jak je budete stavět a tak. Např. systém profi bodů do zbraní je ze dvojek a to znamená, že v jedničce jste podstatně víc limitovaní / specializovaní (počet profibodů se nemění, ale např. to co v jedničce bylo shrnuté v jedné kategorii Velký meč je teď rozsekané na bastardy, dlouhé meče a obouručáky).
Autorská citace #10
22.1.2013 14:15 - Colombo
Já chtěl hrát za jednu postavu-- barda s kopím, ale jak sem zjistil, kopí není moc podporováno, tak sem se na to vykašlal.

I když sem četl, že na single-character-gameplay je bard nejsilnější (i bez TUTU a toho blada, nebo jak se ten kit pro barda jmenuje), už z toho důvodu, že může používat hůlky a má k dispozici dost schopností, takže už jen skrze ty hůlky, které bude kupovat a používat, se to dá celkem projet.
http://www.sorcerers.net/forums/showthread.php?t=1399

Ale not enough roleplay for me:/
Autorská citace #11
22.1.2013 14:16 - Almi
NO, až budou BG ve verzi pro Android, tak mi dejte vědět... :-)
Autorská citace #12
22.1.2013 15:19 - Fibriso
každopádně doporučuji v Bereghostu (od vchodu vpravo) najmout mága Neeru, nový charakter, a je s ní legrace. Hodne legrace. doporučuji ukládat.
Autorská citace #13
22.1.2013 19:26 - Vojtěch
Mno, chtěl jsem spíš vyzdvihnout verzi na placky. Od verze na PC jsem toho zase tolik nového nečekal, ale na android verzi se těším taky. Jinak co se týče účasti Wizardů, by se asi dalo ještě připočítat povolení vypustit něco s Dý end Dý a Realmsy.
Autorská citace #14
22.1.2013 20:36 - Me-dea
No Vojtěchu, já jen že jsi psal že Wizardi oprášili ... pak to množné číslo u datadisků ... tak jsem se divila co to píšeš. :-)
Autorská citace #15
22.1.2013 21:37 - alef0
Ako Wizardi neviem či niečo povolili, veď to je prakticky to isté, čo sa predáva na GoGu. (IMHO platia staré licencie z 98). To nejak nemá negatívny vplyv na predaj... vlastne čoho, keď hier k D&D 4e je ... tuším jedna.
Autorská citace #16
22.1.2013 22:06 - Vojtěch
Mno, oficiálně má BG jeden velký datadisk, ale pak je tu dost bince kolem. Avizují ještě nějaké kobky, tak jsem to započítal za další. Jinak to, že by Baldur's Gate vytasili v době, kdy se chystají vypustit i reedici druhé edice, byla náhoda, se mi nechce věřit.
Autorská citace #17
22.1.2013 22:52 - alef0
Čo konkrétne znamená dost bince? :-)

Ja by som koreláciu nevidel: presnejšie povedané, prvá informácia bola 15. 3. a neviem, či už vtedy Wizardi tušili o reedíciách. Niekde som tuším čítal, že to bol experiment pred vydaním ďalších hier, napr. Planescape nanovo.
Autorská citace #18
23.1.2013 05:38 - Vojtěch
To myslím že tušili, i když je to jen spekulace. Bincem myslím ostatní přídavky. V herním průmyslu se občas seberou a taky to pak nazvou datadiskem... k nemalému rozčarování hráčů tedy.
Autorská citace #19
23.1.2013 07:29 - skew
Vojtěch píše:
V herním průmyslu se občas seberou a taky to pak nazvou datadiskem... k nemalému rozčarování hráčů tedy.
Word. No na druhou stranu to neznamená, že je legitimní tomu pak říkat datadisk :)
Autorská citace #20
23.1.2013 12:32 - Colombo
ste hnusní, teď mám chuť si BG za toho barda zase zahrát.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091346979141235 secREMOTE_IP: 3.133.109.211