Produkty

Vojtěch
22.1.2013 06:54
Baldur's Gate
Nevím, jestli jste to někdo zaznamenali, ale Wizardi (a pár dalších) spolu se starými pravidly oprášili i starou klasiku a upravili ji pro tablet atd. včetně datadisků a nových postav.

Baldur's Gate je tu zase :-)

http://www.baldursgate.com/
Autorská citace #21
23.1.2013 15:11 - alef0
Čo spadá do bince kolem v BG? Okrem Tales of the Sword Coast?
Autorská citace #22
23.1.2013 17:40 - Vojtěch
Mno, přímo na stránkách slibují tři postavy a nějaké kobky. Dodali ta samá povolání, jako byla v BG2. Jinak je to asi nějaká ta sběř modů, ale kterých jsem nepátral. Stejně to budu chtít, jakmile to pro Android vyjde.
Autorská citace #23
23.1.2013 18:19 - Assassin
BGEE obecně není "sběř modů", obsahuje jen několik fixpacků, které opravují bugy a nepřesnosti v původní hře. Další mody, které byly dostupné pro BG1/BG1TUTU se postupně (dle aktivity jejich autorů) upravují pro BGEE.

Nový obsah BGEE je v podstatě TUTU + drobná vylepšení uživatelského rozhraní (zoom, barvičky, statistiky) + 3 nová NPC + víceméně nepříběhové arény (black pits) + bonusy

oproti TUTU je ta změna, že ve hře jsou dostupné i svitky a exotické zbraně z BG2, což v TUTU tuším nebylo (už je to dlouho co jsem to hrál, tak snad nekecám), čímž se hra mírně zjednodušuje.

3 nová NPC jsou plně namluvená, mají romance, dialogy, úkoly, nové lokace, čímž znatelně převyšují původní NPC, které stejným způsobem upravoval mod BG1 NPC Project, ten však zatím pro BGEE není.

+ bonusy jsem napsal z toho důvodu, že v nejnovějším patchi nalezli hráči, kteří hru rozehráli od začátku obsah, který autoři nezmínili v logu, takže jde o takový "tajný bonusový obsah". Ukazuje se tedy, že autoři se nebojí i za běhu měnit a rozšiřovat hru, konkrétně šlo o čtvrté nové NPC a co jsem četl na oficiálním fóru, tak řada hráčů našla v kódu hry přípravu pro přidání nových kitů a snad i subras.
Autorská citace #24
23.1.2013 18:26 - alef0
EDIT: Assassin ma ninjol.

Aby bolo jasné: mám to kúpené a platí, to, čo som písal vyššie (vysoké rozlíšenie, pravidlá z BG2, tri nové postavy: jedna vo Friendly AI, druhá v Beregoste, tretia netuším.) Ale existujú odlišnosti, dokonca aj v interpretácii mechaník medzi Tutu a BGEE -- detaily si však nepamätám.

Tie kobky -- to je tá Aréna, čo som spomínal vyššie -- čo je to taký pseudomarketingový trik. Nie je to čistá nová lokácia v rámci hry, ale separátny režim hry, ktorý si spustíš z úvodnej obrazovky, nageneruješ partu, nakúpiš veci a ideš mlátiť.
Autorská citace #25
27.1.2013 20:48 - Colombo
The game will be succeeded by Baldur's Gate II: Enhanced Edition, a remake of Baldur's Gate II: Shadows of Amn and its expansion, Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. The game will include the new classes and content from Baldur's Gate: Enhanced Edition, and will be available for all of the same platforms.[41]

In addition, Overhaul Games has revealed their intent to make Baldur's Gate 3 following their completion on both enhanced editions, describing it as their "long-term goal". They would, however, reveal that Baldur's Gate 3 would only be possible if the Enhanced Editions do well financially and if the team demonstrates the ability to successfully make their own original content.[42] Overhaul Games has also stated that they would like to produce overhauls of Icewind Dale and Planescape: Torment using rules from Baldur's Gate: Enhanced Edition, if it is successful.[43][44] The Planescape: Torment overhaul would use the Infinity Enhanced Engine as well as possibly set up the stage for a sequel to Torment.[45]

http://en.wikipedia.org/wiki/Baldur%27s_Gate:_Enhanced_Edition
Autorská citace #26
27.1.2013 20:51 - Alnag
Wow. Tak to je ale hustá novina. To si možná (po letech) i zahraju nějakou PC hru. :)
Autorská citace #27
27.1.2013 22:37 - Geralt
Jakkoliv jsem byl k EE původně skeptický (co si člověk neomoduje, to nemá, že), začínám zvažovat, že rozšířím svou sbírku Baldurů o čtvrtou kopii a nějakou tu korunu jim taky pošlu. Fakt bych si chtěl "na stará kolena" zahrát BG 3 postavenou na Infinity Enginu. :-)
Autorská citace #28
27.1.2013 23:36 - alef0
colombo, ta novinka je z akeho datumu? lebo ta [41] je 3/2012 teda z rovnajeho casu ked sa ohlasila bg1

bg2 by som sa tiez extremne potesil, ale zatial nevysla na android ani bg1

su k tomu nejake novsie info?
Autorská citace #29
28.1.2013 00:05 - Colombo
alef0: hledám další info

BG: next

another


from FAQ

Will there be a Baldur's Gate 3?
We are pursuing the idea.

http://forum.baldursgate.com/discussion/4765/faq

Jestli někdo vykope na tom fóru další info...
Autorská citace #30
28.1.2013 00:28 - alef0
toto (z toho druheho linku, december '12)

Meanwhile Baldur's Gate 2: Enhanced Edition will shortly start work, with a planned release at some point next year. New characters from Baldur's Gate: Enhanced Edition are expected to return, too.

takze niekedy v lete hadam.
Autorská citace #31
28.1.2013 09:21 - Blaine
Píše:
Planescape: Torment using rules from Baldur's Gate: Enhanced Edition, if it is successful.[43][44] The Planescape: Torment overhaul would use the Infinity Enhanced Engine as well as possibly set up the stage for a sequel to Torment.[45]

.............................................................................
COZE?!
COZE?!
Ne, muj cas, muj zivot. Nikdy jsem Torment nedohral, protoze jsem se k nemu dostal pozde a graficky jsem to nedokazal.
Autorská citace #32
28.1.2013 17:58 - Vojtěch
Chyba, stálo to za to :)
Autorská citace #33
29.1.2013 10:16 - Colombo
Co takhle no reload challenge?
Autorská citace #34
29.1.2013 16:05 - Assassin
Colombo: Jak si to představuješ?
Autorská citace #35
29.1.2013 17:13 - Colombo
Normálně. Hraješ, ale bez reloadu (tím nemyslím, že večer to vypneš komplet, ale bez "tak sem umřel, tak si to tady loadnu...). A pak sepsat report (kam si se dostal, jak si pokračoval, co tě zabilo). Když umře společník, umře nadobro. Žádné oživování v klášteře.

Half-Orc, blackguard. Síla 19, konstituce 19, obratnost 18. S inteligencí, charismem a wisdom je to trochu slabší (8).
Prof.: sekery +2, shield and sword (one handed) +2

Začal sem zhurta. Winthrop kecal něco o tom, že po mě chce poplatek za vstup do hostince. Tak sem ho poslal někam. Načež on mi nadal do nevychovaných spratků (pche, co ten ví!). Koupil sem si u něj sekeru a štít. Vybral sem nějaké poličky v přízemí a šel sem vylamovat zamky do druhého patra. No a pak, když už sem držel jednoho šlechtice pod krkem a druhou rukou sem vybíral jeho skřínku zavolal ten parchant stráž. Udělal sem na něj pěkná očka a poprosil ho, jestli by mi to nemohl pro teďkom odpustit. Bylo mi vynadáno do drzých spratků a ten parchant na mě vzal hůl, HŮL! Pak si jen mlhavě pamatuju že jeho hlava byla všude kolem a já dál mlátil sekerou do prázdného místa nad krkem znovu, znovu a znovu... (rep -2 na 6)
Když sem se probral, sebral sem jeho plátovku a mazal odsud. Winthropovi sem řekl, že sem si tančil dupáka a koupil sem pro šéfa stráží nějaké šipky.
Pochválil mě, ale když sem pak v kasárnách začal vylamovat zámky, moc nadšený nebyl. Tak sem raději mazal pryč, ať stráže polykají prach. Tak sem pelášil za fotříkem.

Po tom, co fotříka zabili sem vybrakoval všecko, co tam zbylo, Imoen poslal někam (zase sem ten drzý spratek) a zamířil do Beregostu. Hned v prvním hostinci si nějaký parchant myslel, že si na mě může vyskakovat. Tak sem mu jednu vrazil. Sekerou. Do obličeje. Nevydýchal to.
Když sem se šel jít vyspat do mé pronajaté komůrky v prvním patře, zahlídl sem nějakého tlouštíka. Když sem se mu smál, začal mi vyhrožovat, že zavolá stráže. To mě naštvalo. Zarazil sem mu sekeru do jeho tlustého krku až krev stříkala všude kolem. Pobral, co zbylo (-2 rep na 4, jestli teď někoho zabiju, pujdou po mě stráže v městech, ale charisma+charm plášť:)) a začal sem vylamovat truhly. Někdo to všecko asi dole slyše, když mi začaly dýchat na krk stráže, zdejchnul sem se.
Když sem utekl strážím, šel sem do kovárny. Protože byla zrovna noc a nikdo v kovárně nebyl (asi proto měli na dveřích zámek), sebral sem, co sem unesl a šel se do hostince vyspat. Ráno sem prodal, co sem mohl, a vydal sem se do Nashkelu.
Autorská citace #36
29.1.2013 22:54 - skew
Heh.
Jinak pokud někdo s tou ideou seriózně laškujete, návody a tipy zde.
Autorská citace #37
29.1.2013 23:12 - Colombo
4. Level, ac -6 a bude ještě klesat, až koupím vybavení za právě zabitého Bassiluse.
Ankheg armor, sekera +1. Házecí sekery sou boží a kitování s nima je super. S mou silou 19 dávají obrovský DMG. Dva prsteny +1 (BG2 tweaks umožňují aktivovat několik magických předmětů najednou). Helma s protekcí proti Charmu, pásek odolnosti proti střelám (ještě boots of avoidance a z šípů si můžu dělat už jen legraci).

Zatím trávím čas vykrádáním domů. Kdo protestuje, toho praštím po hlavě. Když zavolají stráže, zdrhám.
Teď si asi pujdu koupit velký štít+1

Slabší potvory sekám po tuctech, silnější kituju s házecíma sekyrama. Horší je to s kouzelníky. Mají velký DMG-output, fear a hold person (jako kněží). Tam, kde mají kněží hromadu minionů se to dá, charmnou se minioni a kněží/mágové vyplýtvají kouzla na ně (tak sem zabil Bassilia). Kouzelníkům se dá někdy i útéct (do baráčku atp., tak sem zabil Silke).
Kouzelníci budou do budoucna obrovský problém. Jsou svitky protekcí, ale ty sou šíleně drahé, 1k za jeden (a to mám nahraný tweak z BG2 tweaks kde čím nižší reputace oproti průměru, tím nižší ceny, s vysokou reputací jsou taky nižší ceny jako normálně).
Prolémy jsou dva. Barevné kamínky a lahvičky. Opět BG tweaks a to, že krom magických předmětů se musí identifikovat i kameny a lektvary. Za barda je to v pohodě, s jeho obrovským lore všecko identifikuje by nature. Ale za tupce, který má furt lore 0?

Naštěstí pomohl Garrick. Postavil jsem ho před obchod, kde skládá o mně dlouhé básně, semtam k němu přindu, ukážu mu pár lahviček, barevných kamínku a on mi řekne, kolik za to můžu dostat nebo co to umí. Vzhledem k tomu, že za loot z potvor dostávám už fakt málo, bo všici maji toho lootu tolik, že spousta zbrojířů, nožířů a mečířů asi dostane padáka, celkem mi schne zdroj lehkého příjmu a já se bojím kamkoliv jít, bez pořádných lektvarů, které by ošéfovaly jed, léčení, imunitu vůči hold, fear a panic lektvar -- neviditelnost (jen tak pro všechny případy).

Tenhle blackguard mě totiž baví a nechci, aby umřel. Snad se mi schopnost namáčet zbraně do jedu, kterou dostanu na 5. levlu, proti mágům osvědčí a bude jim rušit kouzla.

Možná se zkusím přidat k banditům.
Autorská citace #38
29.1.2013 23:22 - Colombo
Skew: hlavně bych doporučil:
walktrough + mapy
Autorská citace #39
29.1.2013 23:35 - Colombo


Za neořezání se omlouvám.
Autorská citace #40
30.1.2013 01:56 - Assassin
Colombo: to máš EE nebo TUTU s modama? A co máš za mody? Z BG2Tweaks máš všechno?
Jak budu mít čas, tak to vyzkouším, stejně nepředpokládám, že přežiju dýl než pár minut:D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11959910392761 secREMOTE_IP: 44.221.87.114