Produkty

Vojtěch
22.1.2013 06:54
Baldur's Gate
Nevím, jestli jste to někdo zaznamenali, ale Wizardi (a pár dalších) spolu se starými pravidly oprášili i starou klasiku a upravili ji pro tablet atd. včetně datadisků a nových postav.

Baldur's Gate je tu zase :-)

http://www.baldursgate.com/
Autorská citace #61
1.2.2013 09:52 - Naoki
Jak tu na vás koukám tak asi challenge accepted, i když jsem BG nikdy nehrál.
Jen pro upřesnění: 1 nebo 2?
Autorská citace #62
1.2.2013 10:04 - Colombo
Naoki: ono by to chtělo, aby někdo nahoře hodil všecky ty informace, protože jak dudlyho, tak mikeho budeš celkem nutně potřebovat. Další varianta je založit si nový thread.

Hrajem jedničku, já BgTutu, Assasin BG Enhanced Edition (to nové). Tzn., obojí je to v enginu dvojky.

Assasin: Tak to si velký frajer. Já mám celkem problémy a snažím se alspoň nějaké itemky atp. získat.
Autorská citace #63
1.2.2013 20:36 - Colombo
Schylovalo se k večeru, slunce již pomalu zapadalo. Mrtví však příliš klidu neměli, nedaleko Beregostu šílený kněz shromažďoval mrtvé. Cyrikův kněz stál v kruhu svých nejbližších a rozmlouval ke své "rodině", umrlcům a kostlivcům. Kosti praskali a lesem se ozýval Mulaheyův šílený smích.

K mýtině kráčela malá postavička zakutá ve zbroji. Snad hobit či gnóm. Kráčel rozhodně a na krku se mu pohupoval symbol blesku.

Tvé šílenství skončilo, Mulaheyi. Tito mrtví budou sloužit nyní lepšímu účelu, než pouhému postávání a děšení malých dětí. Cyrika již zde není třeba. Nyní budou sloužit Talosovi a mně!

Tak zvolal a oba kněží na sebe začali metat kouzla. Ohnivá koule smetla většinu nemrtvých. Mulahey se snažil seč mohl, ale žádné jeho kouzlo nemělo účinnek. Cyric se dnes od svého služebníka odvrátil, zato Talos stál při svém. Dalším kouzlem Talosův kněz paralyzoval svého soka. Ten již nic nemohl dělat a sledoval, jak jeho nástupce jen mávl rukou a povstali kostlivci, kteří se hned na něj vrhli. Jeho vlastní služebníci již nezvládli svého pána ochránit a když kouzlo konečně vyprchalo, jeho tělo se již chladnoucí sesulo k zemi.

Les měl nového vládce. Byl jím Talos a jeho služebník: Prokletý Yereshy.



Autorská citace #64
1.2.2013 21:24 - Colombo
Řiká se, že když se narodil, tak v celé vesnici potratily krávy a měsíc krvácel. Prý způsobuje neštěstí všem okolo, včetně své matky, jež zemřela při porodu. Celá vesnice se od něj držela dál a když jej chtěli obchodníci koupit, všem se oddechlo.
Den na to při strašné bouřce vesnice vyhořela a ty, co neumřeli v hořících chatrčích, zabil blesk.
Ti, co jej Yereshyho koupili nebyli však obyčejní obchodníci či otrokáři, ale kult Bhaala, který shromažďoval podivné děti a obětovával je pro slávu či spíše oživení jejich boha.
Když Harpeři rozprášili tento kult, našli spoustu dětí, mezi nimi i Yereshiho a Imoen, které si vzal Gorion pod svou ochranu. Kdyby věděl, co je Yereshy zač, neudělal by to. Neboť kletba postihla i jej.
Život v Candlekeepu byl pro samotářského gnoma s pletí černou jako uhel těžký. Všichni se mu stranili, těm co ne se stávaly smrtelné nehody (Elvenhairovi dokonce dvakrát). Yereshiho nejbližším přítelem byla bouřka. A jednoho dne k němu i promluvila.

Po smrti Goriona šířil prokletý Yereshy chaos a destrukci. Divočina bez lidí a otevřená krajina mu byla blíže. Shromažďoval majetek, zabíjel nehodné a budoval svou malou armádu nemrtvých. Když chtěl však do Baldurovy brány, největšího města v okolí, nepustili jej. Prý kvůli banditům, železné krizi a válce s Nashkelem. Alspoň že v nedaleké hospodě měli pár magických serpentiček vhodný pro Talosova kněze. Nuže, je na čase se podívat, co se děje v Nashkelu a získat hromadu zlatých. U jednoho kouzelníka byla pěkná magická hůlka vhodná pro kněze...
Poznámka: Rozhodl jsem se hrát bez charm pláště, koupený byl: Cloack of displacement a taky Firestrike staff, nevím jak silná, ale efekt má úžasný

Na samém konci dolů byl další kněz Cyrika. Cyrik je za tím vším?! Cyrik se snaží získat příliš moci! Je na čase, aby Talos ukázal, že za ničením a destrukcí je pořád pouze ON!
Vyvolaní nemrtví a paralyzace mrknutím oka zabili toho kněze, stejně jako najatého vraha v Nashkelu. Jejich poklady jsou mé. Jejich těla nyní slouží Talosovi.

Další zastávkou byli bandité. Epická to bitva! Talosův oheň sršel na Yereshovy nepřátele a jeho nemrtví služebníci pobíjeli badity jako kuřata.





Level: 7, výbava: rukavice +1THAC0+2DMG, kladivo+2+2ele. dmg., kněžský prsten kouzel +1, cloack of displacement, ankheg armor

Armor rebalance je dost drsný! Hodně moc drsný! Místo zdvojnásobení bonusů (lepší zbroj -AC a zároveň lepší odolnosti proti DMG) dělá jen jedno nebo druhé. A ještě snižuje dexteritu!
Autorská citace #65
2.2.2013 01:20 - Assassin
Colombo píše:
Elvenhairovi dokonce dvakrát

Tenhle "bug" byl fajn, v EE je ale opraven.

Jinak, nějak jsem nepostřehl kam až se v noload challenge dostal ten tvůj půlork.
A nezkoušel jsi někdy v TUTU rebalancovanýho shapeshiftera z Tweaks? To by mohla být procházka vlkodlačím rájem.
Autorská citace #66
2.2.2013 01:26 - Colombo
Půlork byl moc beefy a nevěřím, že by ho něco sundalo:) (pokud se připraví dostatečně do předu, pokud narazím na něco s datadisku nebo tweaků atp., tak pak chcípne dost rychle:P) -- můžu s ním nějak naběhnout, ať to s ním skončím.

Já si vemu desetistěnku, hodím si na rasu, hodím si na povolání a na kit. Další mi vyšel half-orc Barbarian. Ale nějakého druida můžu zkusit.

Jinak, začínám si dost zvykat na nutnost používání hůlek, amuletů, lahviček a bůh-ví čeho v každém druhém souboji.
Autorská citace #67
2.2.2013 09:08 - Vojtěch
Docela ošklivý by mohl být boj s Talovým vyslancem v ruinách. Je to nějaký blurovaný battle horror za 4000 XP. Tak zkus, jestli ork dá i jeho :-)
Autorská citace #68
2.2.2013 16:06 - Colombo
Ork už battle-horrory dal v dolech, takže by ten neměl být problém.

Yereshy zemřel, večer napíšu report.
Co se týče guardů... nevi někdo, jestli na to existuje mod/případně kde se skript tohle řídící nachází? Jde mi o to, aby se guardi nespawnovali pořád. Tedy jeden tým, člověk je ani nepobije a už je tu druhý team, třetí... Podobně je to v Nashkelu, kde člověk projde půl městem a už k němu jde 10 bounty hunterů (ti jsou naštěstí strašně slaboučtí...)

Tohle bych chtěl upravit, aby hraní za (silnou) chaotic evil (někteří tomu říkají stupid evil, ono ale lawful evil možností jak koruptovat, rozjet vlastní žoldáckou společnost atp. není, takže smůla) bylo feasible.
Autorská citace #69
2.2.2013 17:38 - Vojtěch
On je krapet silnější, než standardní horror, jen používá stejný model. Docela tuhý fight by taky mohl být s Drizztem, nebo s Revenantem u výlezu z Naskhelského dolu.
Autorská citace #70
2.2.2013 19:54 - Colombo
Nevíte jak to přinutit, aby se to nepauzlo, když je to minimalizováno/altabnuto?

Hraju to v okně a moc bych to ocenil.
Autorská citace #71
3.2.2013 00:48 - Colombo
Momentálně jedu na BGTutu a módy:
Sword and fist (fighter kits)
Song and silence (theif and bard kits and items)
iiItem mode (hromada itemků)
Thalantyr upgrade (vylepšuje Thalantyre -- High Hedge, dokáže dělat moc pěkné itemky, třeba vracející se dýku jen za 500 a hromadu hodně moc advanced itemků)
Full plate and packing steel (armor rebalance, lehká zbroj dává lepší AC, těžká zase lepší odolnosti)
BG2 tweaks
BG1 unfinished business (taky hodně super)

Reinstaloval sem, bo sem si to něčím podělal.
Autorská citace #72
3.2.2013 14:57 - Assassin
Colombo:
Využiješ vůbec v té jednoduché hře všechny ty nový itemy a tak? Co si ju trochu znáročnit (http://www.gibberlings3.net/scs/) ?

V BG1 s tím sice zkušenosti nemám, ale BG2 bych už bez SCSII nebo některých vybraných částí Tactics nehrál. Mnohem zajímavější, když jsou ve hře vyrovnaní soupeři.

Momentálně mám rozehranou BG2 s následujícími mody (resp některými částmi):
BG2 Fixpack
BG2 Tweaks
Sword Coast Stratagems II
Ascension
Item Upgrade
Solaufein
Refinements
Tower of Deception
Teleportační kouzlo
Autorská citace #73
3.2.2013 16:14 - Colombo
BG2 fixpack je součástí BG2Tweaks, ni?

Btw. jednoduhé hře? Modni si armor a pak mluv.
Autorská citace #74
3.2.2013 16:48 - Colombo
Assassin: jak to tak čtu, stalo by se to za jednu postavu bez loadování prakticky nehratelné. Musel bych to savescummovat a zneužívat všemožné glitche ještě víc, než teď (a to se snažím neglitchovat).
Autorská citace #75
3.2.2013 17:17 - Assassin
Tweaks imho neobsahuje Fixpack. Ascension/SCS je stavěný pro partu, což je takovej standard v BG, za jednu postavu bych to určitě s těmito mody nehrál. A taky to rozhodně není hratelný pro no-load, myslel jsem, že už si s tím skončil a hraješ normálně.
Autorská citace #76
6.2.2013 15:20 - mloko
Ahoj,všichni jsem tu novej, rád bych se optal zda je lepší hrat BG1-TUTU nebo BG-ENCHA. momnetalně hraju BG1 z GOG ale bez žádných vylepšení či něčeho jiného hraju za hobita zloděje solo,ale s loadem, je to více jak 10let co jsem BG1 nehrál a už si to nepamatuju... díky za rady
Autorská citace #77
6.2.2013 16:18 - Assassin
Výhody a nevýhody BG1EE oproti TUTU:
+ Mnohem jednodušší instalace
+ Lepší uživatelské rozhraní
+ Bonusový obsah
- Nedokončená čeština
- Zatím ne zcela vychytané bugy

Navíc k TUTU je při instalaci potřeba BG2.
Autorská citace #78
6.2.2013 16:52 - Colombo
Assassin: lepší uživatelské rozhraní? V Čem?

Btw. EasyTutu je primitivní nainstalovat.
Autorská citace #79
6.2.2013 16:53 - Colombo
Ono je tu ještě BG: Trilogy, což umožňuje hrát BG1 a BG2 jako jednu hru a přidává to nějaký příběh mezi ně či co...
Autorská citace #80
6.2.2013 17:17 - Assassin
Hlavní otázka, kterou by si měl hráč zodpovědět, je, v jakým jazyce to chce hrát.

Nemám teď EE nainstalovaný, tak ti všechny rozdíly UI neřeknu přesně, ale co si vzpomínám:
Statistiky v inventáři, THAC0, zranění, AC i s tím, co vše je ovlivňuje.
Vylepšenej deník.
Možnost zoomovat hru kolečkem na myši.
Možnost mít rozdělený kolečka kolem postav barevně.
Barevný výpisy podle typů zranění atd.
Součet vlastností při nahazování postavy.
Teď co vyšel novej patch, kterej jsem nezkoušel, tak zas má v logu napsaný UI improvements, tak je tam možná zas něco novýho.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079908132553101 secREMOTE_IP: 18.222.108.18