Produkty

Vojtěch
22.1.2013 06:54
Baldur's Gate
Nevím, jestli jste to někdo zaznamenali, ale Wizardi (a pár dalších) spolu se starými pravidly oprášili i starou klasiku a upravili ji pro tablet atd. včetně datadisků a nových postav.

Baldur's Gate je tu zase :-)

http://www.baldursgate.com/
Autorská citace #1
22.1.2013 07:41 - Me-dea
Přesněji se jedná o BG1 + datadisk, takže ne včetně datadisků. A nové postavy + věci s nimi spojené jsou formou DLC. To, co na stránkách nazývají Enhancements jsou DLC. Samozřejmě, pokud jsi si stáhl pirátskou verzi, nejspíš tam nové postavy máš.

Ale jinak si myslím, že o remaku tu všichni ví, koneckonců na windows to vyšlo nějak před 2 měsíci.

Oprava: První tři postavy jsou už v základním balení, když to kupuješ z netu, další věci budou formou DLC. Omlouvám se, zprostředkované informace + jsem ty 3 postavy ve hře ještě nepotkala.
Autorská citace #2
22.1.2013 07:45 - Merlin
Já o tom třeba nevím...:) nejdu s hlavním proudem, takže nejsem všichni :)
Autorská citace #3
22.1.2013 07:50 - Me-dea
Merline, ani nikdo z tvých známých? Já se o tom taky dozvěděla od známého (když se objevil web a pak když to dokončili pro windows), ne že bych vývoj toho remaku nějak sledovala.

Jinak nevíte někdo, jestli se na tom remaku Wizardi opravdu nějak podíleli, jak píše Vojtěch? Já si myslela, že to jejich logo je tam jen kvůli Forgoten realms a systému D&D, aj tam píší, že je to licencovaný produkt.
Autorská citace #4
22.1.2013 10:58 - Merlin
Medea: ani okruh mých známých..ale nás neber za bernou minci...jsme okres Moskva - venkov :)
Autorská citace #5
22.1.2013 11:28 - alef0
Áno, to vyšlo koncom novembra, prvé informácie boli už niekedy začiatkom leta.
Wizardi s tým majú spoločné len to, že v roku 1998 tam dali svoje logo, keďže je to oficiálna hra AD&D.

Vývojárska firma zobrala zdrojáky starého Baldura, zobrali kopu modov, dali to dohromady, opravili bugy, dodali tie 3 NPCčka a vydali to v úhľadnom balíčku za $20.

Najväčšie prínosy sú možnosť hrať to na veľkých monitoroch, a featury z BG2: kity povolaní, monk, sorcerer, ale pozor: stále sú to pravidlá AD&D (takže THAC0, čo klesá, AC, čo klesá...).

Tie nové NPCčka sú rozhádzané po celej hre, prvého som stretol Blackguarda, vo Friendly Arm Inne.

Inak ktosi mi hovoril, že ak chcete ušetriť peniaze a chce sa vám fidlikať, treba si kúpiť vo výpredaji starých Baldurov, nahodiť na to Tutu a kolekciu modov, čo sa navyvíjali a ušetríte :-)

S tými DLCčkami som veľmi zvedavý, mám totiž pocit, že to nakoniec nebolo až také terno, ako sa to ohlasovalo, plus ako pozerám android verzia stále nie je.
Autorská citace #6
22.1.2013 11:59 - klaymen
Alef0: alebo namiesto hladania vypredajov ist na gog.com, kde sa vsetky BG, ID, ToEE a dalsie tieto hry predavaju digitalne uz vyse roka ak sa nemylim.
Autorská citace #7
22.1.2013 12:17 - Colombo
Taky sem slyšel, že je to jen dojení slavné značky a neposkytuje to nic nového, co by už nebylo v módech. Pokud vím, tak sem v pohodě minulý rok BG s Tutem hrál.
Autorská citace #8
22.1.2013 13:23 - alef0
Hej, na GOGu je BG za $10. (Popravde, mne to nenapadlo, ja mám nejaký multipack Baldurov za pár korún, ešte spred 3 rokov.)

Z noviniek sú tam fakt len NPCčka.

A mód Arény, čo znamená, že prechádzaš pár nových lokačiek a kydlíš monštrá. (Ale tam som prešiel len do druhého levelu.)
Autorská citace #9
22.1.2013 13:50 - skew
Colombo, Alef0:
Jop, Tutu je fajn, a pokud vám nevadí hrát to v angličtině, není ani tak moc *raní s instalací (nevím jak by to bylo s češtinou).

Je fakt že mi přišel Tutu trochu jednoduší oproti vanille. Nějaká lepší nízkoúrovňová kouzla, schopnosti kitů a tak...
Nicméně, pokud ho někdo budete zkoušet, je dobrý promyslet si trochu víc předem jaké postavy budete brát a jak je budete stavět a tak. Např. systém profi bodů do zbraní je ze dvojek a to znamená, že v jedničce jste podstatně víc limitovaní / specializovaní (počet profibodů se nemění, ale např. to co v jedničce bylo shrnuté v jedné kategorii Velký meč je teď rozsekané na bastardy, dlouhé meče a obouručáky).
Autorská citace #10
22.1.2013 14:15 - Colombo
Já chtěl hrát za jednu postavu-- barda s kopím, ale jak sem zjistil, kopí není moc podporováno, tak sem se na to vykašlal.

I když sem četl, že na single-character-gameplay je bard nejsilnější (i bez TUTU a toho blada, nebo jak se ten kit pro barda jmenuje), už z toho důvodu, že může používat hůlky a má k dispozici dost schopností, takže už jen skrze ty hůlky, které bude kupovat a používat, se to dá celkem projet.
http://www.sorcerers.net/forums/showthread.php?t=1399

Ale not enough roleplay for me:/
Autorská citace #11
22.1.2013 14:16 - Almi
NO, až budou BG ve verzi pro Android, tak mi dejte vědět... :-)
Autorská citace #12
22.1.2013 15:19 - Fibriso
každopádně doporučuji v Bereghostu (od vchodu vpravo) najmout mága Neeru, nový charakter, a je s ní legrace. Hodne legrace. doporučuji ukládat.
Autorská citace #13
22.1.2013 19:26 - Vojtěch
Mno, chtěl jsem spíš vyzdvihnout verzi na placky. Od verze na PC jsem toho zase tolik nového nečekal, ale na android verzi se těším taky. Jinak co se týče účasti Wizardů, by se asi dalo ještě připočítat povolení vypustit něco s Dý end Dý a Realmsy.
Autorská citace #14
22.1.2013 20:36 - Me-dea
No Vojtěchu, já jen že jsi psal že Wizardi oprášili ... pak to množné číslo u datadisků ... tak jsem se divila co to píšeš. :-)
Autorská citace #15
22.1.2013 21:37 - alef0
Ako Wizardi neviem či niečo povolili, veď to je prakticky to isté, čo sa predáva na GoGu. (IMHO platia staré licencie z 98). To nejak nemá negatívny vplyv na predaj... vlastne čoho, keď hier k D&D 4e je ... tuším jedna.
Autorská citace #16
22.1.2013 22:06 - Vojtěch
Mno, oficiálně má BG jeden velký datadisk, ale pak je tu dost bince kolem. Avizují ještě nějaké kobky, tak jsem to započítal za další. Jinak to, že by Baldur's Gate vytasili v době, kdy se chystají vypustit i reedici druhé edice, byla náhoda, se mi nechce věřit.
Autorská citace #17
22.1.2013 22:52 - alef0
Čo konkrétne znamená dost bince? :-)

Ja by som koreláciu nevidel: presnejšie povedané, prvá informácia bola 15. 3. a neviem, či už vtedy Wizardi tušili o reedíciách. Niekde som tuším čítal, že to bol experiment pred vydaním ďalších hier, napr. Planescape nanovo.
Autorská citace #18
23.1.2013 05:38 - Vojtěch
To myslím že tušili, i když je to jen spekulace. Bincem myslím ostatní přídavky. V herním průmyslu se občas seberou a taky to pak nazvou datadiskem... k nemalému rozčarování hráčů tedy.
Autorská citace #19
23.1.2013 07:29 - skew
Vojtěch píše:
V herním průmyslu se občas seberou a taky to pak nazvou datadiskem... k nemalému rozčarování hráčů tedy.
Word. No na druhou stranu to neznamená, že je legitimní tomu pak říkat datadisk :)
Autorská citace #20
23.1.2013 12:32 - Colombo
ste hnusní, teď mám chuť si BG za toho barda zase zahrát.
Autorská citace #21
23.1.2013 15:11 - alef0
Čo spadá do bince kolem v BG? Okrem Tales of the Sword Coast?
Autorská citace #22
23.1.2013 17:40 - Vojtěch
Mno, přímo na stránkách slibují tři postavy a nějaké kobky. Dodali ta samá povolání, jako byla v BG2. Jinak je to asi nějaká ta sběř modů, ale kterých jsem nepátral. Stejně to budu chtít, jakmile to pro Android vyjde.
Autorská citace #23
23.1.2013 18:19 - Assassin
BGEE obecně není "sběř modů", obsahuje jen několik fixpacků, které opravují bugy a nepřesnosti v původní hře. Další mody, které byly dostupné pro BG1/BG1TUTU se postupně (dle aktivity jejich autorů) upravují pro BGEE.

Nový obsah BGEE je v podstatě TUTU + drobná vylepšení uživatelského rozhraní (zoom, barvičky, statistiky) + 3 nová NPC + víceméně nepříběhové arény (black pits) + bonusy

oproti TUTU je ta změna, že ve hře jsou dostupné i svitky a exotické zbraně z BG2, což v TUTU tuším nebylo (už je to dlouho co jsem to hrál, tak snad nekecám), čímž se hra mírně zjednodušuje.

3 nová NPC jsou plně namluvená, mají romance, dialogy, úkoly, nové lokace, čímž znatelně převyšují původní NPC, které stejným způsobem upravoval mod BG1 NPC Project, ten však zatím pro BGEE není.

+ bonusy jsem napsal z toho důvodu, že v nejnovějším patchi nalezli hráči, kteří hru rozehráli od začátku obsah, který autoři nezmínili v logu, takže jde o takový "tajný bonusový obsah". Ukazuje se tedy, že autoři se nebojí i za běhu měnit a rozšiřovat hru, konkrétně šlo o čtvrté nové NPC a co jsem četl na oficiálním fóru, tak řada hráčů našla v kódu hry přípravu pro přidání nových kitů a snad i subras.
Autorská citace #24
23.1.2013 18:26 - alef0
EDIT: Assassin ma ninjol.

Aby bolo jasné: mám to kúpené a platí, to, čo som písal vyššie (vysoké rozlíšenie, pravidlá z BG2, tri nové postavy: jedna vo Friendly AI, druhá v Beregoste, tretia netuším.) Ale existujú odlišnosti, dokonca aj v interpretácii mechaník medzi Tutu a BGEE -- detaily si však nepamätám.

Tie kobky -- to je tá Aréna, čo som spomínal vyššie -- čo je to taký pseudomarketingový trik. Nie je to čistá nová lokácia v rámci hry, ale separátny režim hry, ktorý si spustíš z úvodnej obrazovky, nageneruješ partu, nakúpiš veci a ideš mlátiť.
Autorská citace #25
27.1.2013 20:48 - Colombo
The game will be succeeded by Baldur's Gate II: Enhanced Edition, a remake of Baldur's Gate II: Shadows of Amn and its expansion, Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. The game will include the new classes and content from Baldur's Gate: Enhanced Edition, and will be available for all of the same platforms.[41]

In addition, Overhaul Games has revealed their intent to make Baldur's Gate 3 following their completion on both enhanced editions, describing it as their "long-term goal". They would, however, reveal that Baldur's Gate 3 would only be possible if the Enhanced Editions do well financially and if the team demonstrates the ability to successfully make their own original content.[42] Overhaul Games has also stated that they would like to produce overhauls of Icewind Dale and Planescape: Torment using rules from Baldur's Gate: Enhanced Edition, if it is successful.[43][44] The Planescape: Torment overhaul would use the Infinity Enhanced Engine as well as possibly set up the stage for a sequel to Torment.[45]

http://en.wikipedia.org/wiki/Baldur%27s_Gate:_Enhanced_Edition
Autorská citace #26
27.1.2013 20:51 - Alnag
Wow. Tak to je ale hustá novina. To si možná (po letech) i zahraju nějakou PC hru. :)
Autorská citace #27
27.1.2013 22:37 - Geralt
Jakkoliv jsem byl k EE původně skeptický (co si člověk neomoduje, to nemá, že), začínám zvažovat, že rozšířím svou sbírku Baldurů o čtvrtou kopii a nějakou tu korunu jim taky pošlu. Fakt bych si chtěl "na stará kolena" zahrát BG 3 postavenou na Infinity Enginu. :-)
Autorská citace #28
27.1.2013 23:36 - alef0
colombo, ta novinka je z akeho datumu? lebo ta [41] je 3/2012 teda z rovnajeho casu ked sa ohlasila bg1

bg2 by som sa tiez extremne potesil, ale zatial nevysla na android ani bg1

su k tomu nejake novsie info?
Autorská citace #29
28.1.2013 00:05 - Colombo
alef0: hledám další info

BG: next

another


from FAQ

Will there be a Baldur's Gate 3?
We are pursuing the idea.

http://forum.baldursgate.com/discussion/4765/faq

Jestli někdo vykope na tom fóru další info...
Autorská citace #30
28.1.2013 00:28 - alef0
toto (z toho druheho linku, december '12)

Meanwhile Baldur's Gate 2: Enhanced Edition will shortly start work, with a planned release at some point next year. New characters from Baldur's Gate: Enhanced Edition are expected to return, too.

takze niekedy v lete hadam.
Autorská citace #31
28.1.2013 09:21 - Blaine
Píše:
Planescape: Torment using rules from Baldur's Gate: Enhanced Edition, if it is successful.[43][44] The Planescape: Torment overhaul would use the Infinity Enhanced Engine as well as possibly set up the stage for a sequel to Torment.[45]

.............................................................................
COZE?!
COZE?!
Ne, muj cas, muj zivot. Nikdy jsem Torment nedohral, protoze jsem se k nemu dostal pozde a graficky jsem to nedokazal.
Autorská citace #32
28.1.2013 17:58 - Vojtěch
Chyba, stálo to za to :)
Autorská citace #33
29.1.2013 10:16 - Colombo
Co takhle no reload challenge?
Autorská citace #34
29.1.2013 16:05 - Assassin
Colombo: Jak si to představuješ?
Autorská citace #35
29.1.2013 17:13 - Colombo
Normálně. Hraješ, ale bez reloadu (tím nemyslím, že večer to vypneš komplet, ale bez "tak sem umřel, tak si to tady loadnu...). A pak sepsat report (kam si se dostal, jak si pokračoval, co tě zabilo). Když umře společník, umře nadobro. Žádné oživování v klášteře.

Half-Orc, blackguard. Síla 19, konstituce 19, obratnost 18. S inteligencí, charismem a wisdom je to trochu slabší (8).
Prof.: sekery +2, shield and sword (one handed) +2

Začal sem zhurta. Winthrop kecal něco o tom, že po mě chce poplatek za vstup do hostince. Tak sem ho poslal někam. Načež on mi nadal do nevychovaných spratků (pche, co ten ví!). Koupil sem si u něj sekeru a štít. Vybral sem nějaké poličky v přízemí a šel sem vylamovat zamky do druhého patra. No a pak, když už sem držel jednoho šlechtice pod krkem a druhou rukou sem vybíral jeho skřínku zavolal ten parchant stráž. Udělal sem na něj pěkná očka a poprosil ho, jestli by mi to nemohl pro teďkom odpustit. Bylo mi vynadáno do drzých spratků a ten parchant na mě vzal hůl, HŮL! Pak si jen mlhavě pamatuju že jeho hlava byla všude kolem a já dál mlátil sekerou do prázdného místa nad krkem znovu, znovu a znovu... (rep -2 na 6)
Když sem se probral, sebral sem jeho plátovku a mazal odsud. Winthropovi sem řekl, že sem si tančil dupáka a koupil sem pro šéfa stráží nějaké šipky.
Pochválil mě, ale když sem pak v kasárnách začal vylamovat zámky, moc nadšený nebyl. Tak sem raději mazal pryč, ať stráže polykají prach. Tak sem pelášil za fotříkem.

Po tom, co fotříka zabili sem vybrakoval všecko, co tam zbylo, Imoen poslal někam (zase sem ten drzý spratek) a zamířil do Beregostu. Hned v prvním hostinci si nějaký parchant myslel, že si na mě může vyskakovat. Tak sem mu jednu vrazil. Sekerou. Do obličeje. Nevydýchal to.
Když sem se šel jít vyspat do mé pronajaté komůrky v prvním patře, zahlídl sem nějakého tlouštíka. Když sem se mu smál, začal mi vyhrožovat, že zavolá stráže. To mě naštvalo. Zarazil sem mu sekeru do jeho tlustého krku až krev stříkala všude kolem. Pobral, co zbylo (-2 rep na 4, jestli teď někoho zabiju, pujdou po mě stráže v městech, ale charisma+charm plášť:)) a začal sem vylamovat truhly. Někdo to všecko asi dole slyše, když mi začaly dýchat na krk stráže, zdejchnul sem se.
Když sem utekl strážím, šel sem do kovárny. Protože byla zrovna noc a nikdo v kovárně nebyl (asi proto měli na dveřích zámek), sebral sem, co sem unesl a šel se do hostince vyspat. Ráno sem prodal, co sem mohl, a vydal sem se do Nashkelu.
Autorská citace #36
29.1.2013 22:54 - skew
Heh.
Jinak pokud někdo s tou ideou seriózně laškujete, návody a tipy zde.
Autorská citace #37
29.1.2013 23:12 - Colombo
4. Level, ac -6 a bude ještě klesat, až koupím vybavení za právě zabitého Bassiluse.
Ankheg armor, sekera +1. Házecí sekery sou boží a kitování s nima je super. S mou silou 19 dávají obrovský DMG. Dva prsteny +1 (BG2 tweaks umožňují aktivovat několik magických předmětů najednou). Helma s protekcí proti Charmu, pásek odolnosti proti střelám (ještě boots of avoidance a z šípů si můžu dělat už jen legraci).

Zatím trávím čas vykrádáním domů. Kdo protestuje, toho praštím po hlavě. Když zavolají stráže, zdrhám.
Teď si asi pujdu koupit velký štít+1

Slabší potvory sekám po tuctech, silnější kituju s házecíma sekyrama. Horší je to s kouzelníky. Mají velký DMG-output, fear a hold person (jako kněží). Tam, kde mají kněží hromadu minionů se to dá, charmnou se minioni a kněží/mágové vyplýtvají kouzla na ně (tak sem zabil Bassilia). Kouzelníkům se dá někdy i útéct (do baráčku atp., tak sem zabil Silke).
Kouzelníci budou do budoucna obrovský problém. Jsou svitky protekcí, ale ty sou šíleně drahé, 1k za jeden (a to mám nahraný tweak z BG2 tweaks kde čím nižší reputace oproti průměru, tím nižší ceny, s vysokou reputací jsou taky nižší ceny jako normálně).
Prolémy jsou dva. Barevné kamínky a lahvičky. Opět BG tweaks a to, že krom magických předmětů se musí identifikovat i kameny a lektvary. Za barda je to v pohodě, s jeho obrovským lore všecko identifikuje by nature. Ale za tupce, který má furt lore 0?

Naštěstí pomohl Garrick. Postavil jsem ho před obchod, kde skládá o mně dlouhé básně, semtam k němu přindu, ukážu mu pár lahviček, barevných kamínku a on mi řekne, kolik za to můžu dostat nebo co to umí. Vzhledem k tomu, že za loot z potvor dostávám už fakt málo, bo všici maji toho lootu tolik, že spousta zbrojířů, nožířů a mečířů asi dostane padáka, celkem mi schne zdroj lehkého příjmu a já se bojím kamkoliv jít, bez pořádných lektvarů, které by ošéfovaly jed, léčení, imunitu vůči hold, fear a panic lektvar -- neviditelnost (jen tak pro všechny případy).

Tenhle blackguard mě totiž baví a nechci, aby umřel. Snad se mi schopnost namáčet zbraně do jedu, kterou dostanu na 5. levlu, proti mágům osvědčí a bude jim rušit kouzla.

Možná se zkusím přidat k banditům.
Autorská citace #38
29.1.2013 23:22 - Colombo
Skew: hlavně bych doporučil:
walktrough + mapy
Autorská citace #39
29.1.2013 23:35 - Colombo


Za neořezání se omlouvám.
Autorská citace #40
30.1.2013 01:56 - Assassin
Colombo: to máš EE nebo TUTU s modama? A co máš za mody? Z BG2Tweaks máš všechno?
Jak budu mít čas, tak to vyzkouším, stejně nepředpokládám, že přežiju dýl než pár minut:D
Autorská citace #41
30.1.2013 10:03 - Colombo
BGTutu

módy:
Hromadu věcí odsud
Song & silence (thief and bard kits and items)
BG2 tweaks (hromada věcí, nastavitelné dle vlastní chutě)
Sword & fist (tady zase válečníci a monk)
Unfinished business (dodělané věci, které byly "odstřiženy", kvůli nedostatku času, spousta napůl rozdělaných dialogů, questové itemky, kde chyběl týpek, kterému se odevzdaly atp.)
Autorská citace #42
30.1.2013 10:11 - Colombo
Spellcasteři jsou zlo!

Potkal sem druida v lese. Kecal něco o tom, že sem zabil jeho kamarády. Tak sem mu řekl, že jo, zabil a vypil jejich krev, hehe.
Zaútočil na mně.
Využil sem své nové schopnosti propůjčené mým bohem. Dokážu vysát život (larchovo menší vysátí, za to, že sem došel do Nashkelu, dobré postavy dostanou lesser healing) a otrávit svou zbraň. Dlouho nevydržel a šel k zemi. Ani nedokázal seslat žádné kouzlo.
Najednou se vyloupl druhý druid. Ukázalo se, že všechny pozabíjel on a svého kolegu otrávil!
Protože mi došly schopnosti, spoléhal sem se na sekyru.
Zakouzlil hold person, save.
Zakouzlil hold person, save.
(sem v cajku, řikal sem si, ani lektvar sem nepoužil)
Zakouzlil hold person... held.

V tu chvíli sem jen pozoroval, jak mi postupně ubývají životy. A to sem si říkal, že jich mám dost.
8 dmg
8 dmg
8 dmg
5 dmg
8 dmg
8 dmg...
A sem volný s třemi životy!
Zhltl sem léčivý lektvar a pro jistotu ho sejmul z dálky sekyrou.
To zatím bylo nejtěsnější setkání.

Lépe si vedu proti válečníkům. Slyšel sem, že u Firewine mostu se potuluje nějaký mistr šermíř.
Myslím, že ho půjdu vyzkoušet.
Autorská citace #43
30.1.2013 10:37 - skew
Jo, to je ten s hustejma rukavicema. Pro bojový povolání nutnost (ono v jedničce stejně skoro žádný rukavice nejsou, max +1 thaco nebo 18/00 STR, což nepotřebuješ).
Ve firewine je pak ještě ten zlobr kouzelník, Kahrk methinks.
Je za něj dost expů, ale nemusel by ti dělat takový potíže. Především metá blesky, což rozdejcháš pokud máš dost HP... Nebo si srkneš nějakej lektvar / svitek (a je ~imunní na kouzla, což ti asi vadit nebude).
Autorská citace #44
30.1.2013 10:54 - Colombo
A taky má hromadu obranných kouzel proti střelám (menší kouli nezranitelnosti atp.)

Právě jsem si zkusil, jak funguje jed na spellcastery.
Elvenhair to nevydýchal:)
V poslední dobé jsem udělal příliš dobrých skutků a lidi se mě přestali bát. Musel sem jim ukázat, co jsem zač!
(nehledě na to, že 2700 expů za takový souboj je super)
Autorská citace #45
30.1.2013 11:58 - Colombo
Teď uvažuju o další postavě. Rozhoduju se mezi mage/thief a bardem.
Idea: dagger-wielding/throwing caster.
Důvod: dýka jedu, brnění pro spellcastery v Song & silence (od vycpávaných po kroužkovku) a vracející se vrhací dýka v S&s
Důvod2: Bard má bonus na lore (identifikace), mage může používat prsten co zdvojnásobuje kouzla 1. levlu (moc moc silná magická střela, například, z počátku silný spánek, slušná slepota), oba můžou používat magické hůlky (když magický předmět prodáte a zase koupíte zpátky, dobije se na 100 charges, to u extrémně silných hůlek--fireball, animal summon, staff of paralyzation) je sakra OP. Cena je vysoká, ale s maximalizovanou reputací a charismem (15+tome of leadership + Algebůhvíjaksetopíše/Sirene cloak + kouzlo friends=24)
Hromada svitků s užitečnými kouzly, které se nemusí prodat, ale rovnou použít v boji + super kouzlo jako protection from petrification (lvl 1, stačí slušnější střelecká zbraň a nějaké nemizerné thaco a člověk může v klidu jít vraždit bazilišky a dostat se tak z 1. na 3-4 level)

Taky uvažuju, že při dalším playtrough prubnu armor rebalance mód, který snižuje to šílené AC u zbrojí a místo toho jim dává lepší odolnosti. Lepší AC naopak mají lehké zbroje.

btw. další dobrý zdroj itemků (například pro naplánování postavy) je tutaj
Autorská citace #46
30.1.2013 13:12 - Fibriso
moje první hraní dopadlo za kouzelníka stylově, zabil mě druhý assasin v candlekeepu...
Za zloděje jsem již v baldurově bráně, jediné smrti jež mi byla způsobena byla kouzelnicí Neerou (Spojenec, ne nepřítel), jež v jedné hospodě v Beregostu na assasina místo magic missile udělala wildsurge, a vyvolala démona, který následně snědl celé osazenstvo hospody (reputace z 15 na 1) . Po dvojích vyspáních v jiné hospodě jsem se šel podívat jestli tam je. Byl tam. přímo za dveřma.
Autorská citace #47
30.1.2013 13:25 - Colombo
Já si teď všimnul, že Amn má trochu vyšší požadavky na reputaci než Baldur's gate:D -> reputace 1 (a to jsem jim šel osvobodit důl) Alspoň jsou věci levnější v obchodech:D
A taky jsem tak blbý, že nepřečtu ochranný svitek:)

Když chcete být zlí a neumřít:
Donation guide
Autorská citace #48
30.1.2013 16:51 - skew
Colombo píše:
(15 tome of leadership Algebůhvíjaksetopíše/Sirene cloak kouzlo friends=24)

Není už rovnou lepší dumpnout do toho další dva bodíky navrch na 17? S knihou a pláštěm máš pak 20, což je maximum (pro účely ceny v obchodech).
Nebo naopak pokud se spokojíš se sesíláním friends v jednom kuse, pak stačí 11 (+1 tome +2 cloak = 14, +6 za friends = 20).
Autorská citace #49
30.1.2013 17:15 - Colombo
jn, teď čumím na tabulku. Pravda je, že lepší bude mít 11, než 15, protože to jinak prakticky nepotřebuješ. Krom nějakých maličkých bonusů. Ono stejně moc věcí, u kterých by se to výrazně projevilo, nebudeš kupovat. Takže nemá cenu tam zbytečně házet dva body.
Autorská citace #50
30.1.2013 20:29 - Colombo
38 den: Přidal jsem se k banditům. Netrvalo dlouho a porazil jsem všechny přítomné velitele a získal kontrolu nad táborem.

lvl 7, thaco 8, ac -7. Umím povolat mrtvé, aby mi sloužili.

Sirény při pobřeží byly překvapivě jednoduché. Asi díky velkým savům, vysoké odolnosti proti střelám a helmě s protekcí proti charmu. Teď s odolností 20 se ve spánku regeneruju.

Nemyslel jsem si, že za single válečníka to bude tak jednoduché.
Autorská citace #51
30.1.2013 23:38 - skew
Máš odstraněnej experience cap, nebo jsi na ToSC sto šedesát něco tisících?
Jinak by pořád ještě mohly být dost challenge některé souboje proti družinám (především poslední a předposlední, plus těch 6/7 chlapíků nahoře v železném trůnu, kde k několika válečníkům jsou i dva nebo spíš tři spellcasteři).
Autorská citace #52
31.1.2013 00:11 - Colombo
Skew: jo, odstraněný exp. cap, ale ještě jsem nedosáhl té hranice z datadisku (myslím).

Každopádně, týpek v dole v dole v cloackwoodu byl zase pitomě jednoduchý. Charmnul jsem guarda co byl na začátku, poslal ho do předu (bohužel neaktivují pasti) a šel vybírat truhly. Najednou vidím lightning se několikrát odráží (nevím, jestli mě to taky hitlo, ale měl sem nachystané botičky).

Takže, aktivoval jsem první past a čekám, až na mě ta vyvolaná potvora z pasti přinde (byla pěkně tuhá, sice na tři rány, ale než se half-ork trefí...). Pak aktivovat druhou past a to samé. Prochlastat se uzdravovacími lahvičkami, připravit se, vykouzlit si kostlivce (spešl schopnost blackguarda), ať schytají první nápor kouzel. Připravit se na vypití lektvaru proti magie a jedem!

Ale čumim, kostlivci útočí a kouzla nikde. Co to sakra? Tak se dívám, kostlivci toho mága pomalu zabíjejí (rychle k němu přijít, ať se aktivuje konverzace) a von nic nesesílá. Trošku antiklimatické. Mnohem větší bobky sem měl z ogre-mage o patro výš, protože na mě seslal clumbness (or what, udělal ze mě ťululum), pak horror (tím si naopak uškodil, protože sem mu tímhle utekl). A pak ten Aglanogorogoro žár (cool kouzlo, dycky sem ho měl rád, takový ten plamen ohně z ruky co jede pár kol a zraňuje i všecko, co je mezi cílem a sesilatelem). Nebo v pavoučím cloackwoodu, kde mi ani Koran (najmutý právě pro tenhle účel) nenašel pasti a mě pak málem zabily.

Pro příště: inteligenci alspoň 9

Ale z toho blackguarda se stal tak příšerný tank, že nevim jak a kde chcípne. Jestli (protože polovina věcí jde obejít). Já furt hraju ten no-load challenge a začíná mě ta postavička trochu děsit. Jak najde pod candlekeepem tome str+1 a pak někde tome int+1, takže bude moci sesílat kouzelné svitky a spellcasteři tak budou mít útrum (ochrana proti magii...). Nejvíc mě štve, jak lahvičky volné akce či jak, které potřebuju, jsou všude, krom BG, vykoupené. Při tom je to esenciální věc proti spellcasterům.

Zkusím to nějak proběhnout ať pak můžu nainstalovat ten armor rebalance a prubnout cigána.
Autorská citace #53
31.1.2013 02:31 - Assassin
Elf Assassin, BGEE, skoro všechno z BG2Tweaks, polovina z toho jsou sice kraviny, ale aspoň testnu jak jim to funguje v EE. Obtížnost Normal.

No load challenge

Svítící tvrz

Tak jako každý den, i dnes jdu potají vybrat truhlice všech nájemníků místního hostince. Nikdo mne nikdy neviděl, a tak dokonce vznikla povídačka o pradávné kletbě, kterou jsou zaklety všechny místní truhlice, ale která může přínést i obrovské štěstí tomu, kdo v truhlici nechá drahokam vysoké hodnoty a nechá jej zmizet. Do mé kapsy samozřejmě. Tuto povídačku jistě rozšiřuje hostinský Winthrop, ten jako jediný zná pravdu. Ještě aby ne, když všechno končí v jeho tajných skladech.

Dnes je to však naposled, s Gorionem konečně opouštím stísněné prostory zaprášené knihovny, a jako by tomu sám osud chtěl, v jedné z truhlic nacházím hvězdný safír. Doufám, že pan Christian z Hlubiny bude mít štěstí kolik si zaslouží, hlavní je, že já budu mít katanu od Winthropa a ještě mi zbyde víc, než bych si vydělal čištěním skladu od krys za celý rok od toho hrabivce Reevora.

Všechno zkrátka vypadalo jako dokonalý den, než se objevili oni! Nájemní vrazi, jasně, že najatí na mou osobu. Mám dokonce tušení o tom, kdo je poslal. V celé Svítící tvrzi je jen jeden cizinec natolik mocný a bohatý, že by si to mohl dovolit. A dokonce má motiv! Ten lidský čaroděj Firebead Elvenhair, již z jeho přezdívky je jasné, že nemá rád elfy. Slyšel jsem, že dokonce vyslýchal Imoen. A proč by tu jinak byl? Nemá ani odvahu se mi postavit přímo, proto i já mu to oplatím stejným způsobem, jedem potřenou katanou v jeho páteři.


Útěk

Všechno špatně! Můj otec je mrtvej, doma už mě nechcou, schyluje se k válce a armáda mě nepustí na jih do Tethyrských lesů, kde by snad mohli žít další mého druhu. Dle starosty Naskhelu by mohla být tajná cesta na jih v dolech, ale obávám se, že kecá, jen aby mne do těch prokletých dolů dostal s nadějí, že zjistím, co se v nich děje. Zoufalé časy si žádají zoufalé činy. Tedy jdu do Naskhelských dolů.

Banda koboldů v dolech by si snad nevšimla, ani kdyby se kolem nich provalil trpaslík s řehtačkou. Překvapilo mne však, že je vedl lidský kněz Mulahey a všechno nasvědčuje velkému spiknutí. O jednoho spiklence méně, má katana mu setla hlavu rychleji než stihl vykřiknout. Dobré hračky, tady ty lektvary rychlosti.

Cestu na jih jsem nenašel, ale starosta byl rád za vyřešení problému. Můj problém však vyřešen není. Kam teď? No myslím, že když se půjdu podívat na pana Tranziga, nic tím nemohu ztratit, jak by mne mohl zabít, když ani nebude vědět, kdo mu pustil jed do žil. Navíc je sám samotinký v Beregostském hostinci a ani nečeká žádné nebezpečí.

Za prodané Mulaheyovo vybavení a ještě hromadu nalezených nesmyslů k tomu jsem si koupil nádhernou zbroj, Stínové brnění, s tím už Tranzig nemá žádnou šanci, ať už je to kdokoliv. Naštěstí pro něj, je to chytrej kluk, dokonce mág, sám poznal, kdo má navrh a prozradil vše co ví. Vypadá to, že za vším vězí banditi a jejich vůdce Tazok. Tohle úplně mění situaci, protože Tazok a jeho banditi by jistě ocenili, kdyby se do jejich řad přidal někdo tak dokonalý jako jsem já, namísto, abych jim ze stínů likvidoval členy. Vzhůru do tábora banditů.


Banditi

Zrada! Tazok v táboře nebyl a dokonce dal banditům rozkaz mne odstranit za jakoukoliv cenu. Stihl jsem jim sebrat další plány, ale jen tak tak jsem unikl z tábora díky lekvaru rychlosti. Teď je to špatný, naštval jsem je a ať půjdu kamkoliv, lovci odměn mne budou stopovat. Nemám moc možností, musím se dostat k některému z jejich vůdců a vše vysvětlit, dyť já jsem hodnej elfí klučina. Dle svitků z jejich tábora to je Davaeorn nebo nějaký Sarevok. Davaeorn by měl být v dole v Zahaleném lese. To je má šance!

Prošel jsem tedy les, dostal se k dolu, obešel hromadu žoldáků a došel až na úplné dno k mágu Davaeornovi, již od pohledu mne překvapila jeho odlišnost od všech mágů, které jsem doposud potkal. Měl kolem sebe snad čtyři magické aury, jeho zrcadlové obrazy stáli okolo něj, tady už nezbívalo nic než jen padnout na kolena a prosit. Proč jsem si byl tak jistý svými schopnostmi a nesehnal si od mágů nějakou ochranu proti magickým bleskům, protože právě takový projel mím tělem.

Samozřejmě mé boty ochrany proti bleskům mne zachránili jen s mírnými popáleninami. Ale blesk se odrazil od stěny a spálil mne na uhel. Ale přiznejme si, je to tak dobře, Davaeorn je prostě drsňák...
Autorská citace #54
31.1.2013 09:41 - Colombo
Cool. Hrál si to taky tak opatrně, jako hraju já? Výbava? Level?
Autorská citace #55
31.1.2013 13:24 - Assassin
Až moc opatrně...žádný subquesty, pouze příběh, což ve výsledku byla asi chyba, protože měl pak elfík pouze 4. level.
Za celou hru zabil pouze 2 zabijáky ve Svítící tvrzi, asi 5 krys v Reevorově skladu, Firebeada Elvenhaira a Mulaheye. Přičemž jen krysy běžným způsobem, ostatni byli backstabnuti, jen Mulahey přežil první ránu, druhou už ne.

Výbava:
Katana(Winthrop)
Shadow Armor (koupeno v Beregostu u kováře)
Gauntlets of Weapon Expertise (nechápu jak se vzali v truhle v táboře banditů, tuším, že měli být na mostě, a že tam taky při původním hraní BGEE byly)
Boots of Grounding (Mulahey, asi jsem si měl spíš skočit pro Boots of Stealth, 2x za hru mi hodně nevhodně vypadl stealth a 2x mě to málem stálo život)
Nějakej pásek +100% resist chlad, -100% resist oheň, co má v BGEE Gorion

Hlavní neúspěch byl v tom, že jsem nečekal nahozený ochrany Davaeorna už v době příchodu do místnosti. Možná jsem mohl počkat jestli náhodou nespadnou nebo tak něco.
Autorská citace #56
31.1.2013 13:31 - Colombo
Já teď založil Akrobatku-bardku (2 prof. do thief-aligned weapons, may use only those, + nějaké AC atp.) Úžasnou Elisu -- vrhačku dýk. Zkusím taky hrát méně powergamersky (už při naházení postavy sem nešel po maximu) a méně věcí prolézat. Mám nahraný armor rebalance bo jak, tak uvidím, jak to funguje.
Uvažoval sem mezi hromadou screenů a videem. Asi prubnu video. Večer tu něco hodím.
Autorská citace #57
31.1.2013 18:20 - ShadoWWW
Základ BG je projít (okrýt) každou mapu na 100% a posbírat všechny zkušenosti. :-) Pak teprve jít dál...
Autorská citace #58
31.1.2013 19:57 - Colombo
Příběh Úžasné Elisy


Elise se nechtělo nikam chodit. Občas pomohla tam vrátit knihu, tam vyzvednout lahvičku, tam štípnout peníze z nezamčené truhly a tuhle ukrást magickou dýku. Ale nevlastní otec naléhal. Asi věděl proč.



Po tom, co zabili Goriona si i úžasná Eliza vyzkoušela, jaké je to házet dýky i na něco jiného než jablka. Jablka se ji totiž nesnažila vykousnout kus masa z tváře. Celkem jí to šlo. Každá její dýka zasáhla a zabila odporné divousepoznámka: Házecí dýky mají něco do sebe

Tatíček řekl do Friendly Arm Inn, tak jdeme do Friendly Arm Inn! Kvůli množství vlků to byla dost hektická cesta. Tak Elisa, jakkoliv byla úžasná, došla do pevnosti poměrně vyčerpaná.



Aby toho nebylo málo, začal na ni mluvit nějaký muž. Nechtěl její podpis, ale její hlavu! Prýč!

Naštěstí tatíček nelhal a v hostinci Elisa potkala jeho dva staré známé. Když jim řekla o tom hrozném muži, řekli, že splní Gorionovu poslední vůli a Elisu ochrání!





Útočník byl mrtev ale Jaheira to odnesla. Khalid nešťastně, neschopen slova, stál nad mrtvolou své mrtvé. Nuže, nechme Khalida jeho neštěstí, Elisa se šla konečně vyspat a vydala se vstříct Nashkelu, neboť zaslechla zprávy o dolech a otráveném železe.

Na cestě narazila na městečko Beregost. Toto městské prostředí byla vítaná změna oproti špinavým silnicím plné potvor. Krom shledání s jedním starým známým šla úžasná Eliza pozdravit všechny měšťany.



V hospodě na ni zase začal mluvit nějaký trpaslík stejným způsobem, jako předtím ten muž v hostinci! Rychlé nohy pomohly! Místo na Elizu se vrhl na nějakou paní a zabil ji! (pani byla ovšem poměrně bohatá... asi byla zlá, patřilo ji to) Traslík byl naštěstí potom dosti oslaben a pár vhozených dýk a magických střel se o něj postaralo.



Bylo už ráno a tak Eliza skočila do místní kovárny. Tam byla nádherná dýka s magickým jedem, krásná, ale drahá! Těch pár zlatech z podomních krádeží na to nestačilo. Ale prý na západě od města je magická věž a v ní mág, který vykupuje nějaké magické tretky. Pár jsme jich našli cestou tak, snad nám je dá za dobrou cenu. Taky tu prý řádí nějaký šílený kněz a odměna je 5000! Snad bude mág mít nějaký lektvar proti šíleným kněžím.

Když ovšem Eliza již k večeru spěchala do magické věže, postavili se ji do cesty tři gnolové (o nějakých se zmiňoval nějaký gnom nebo hobit v hospodě). Ani dýky ani magie nepomohla. Jedna rána se svezla po zbroji, druhá už však zasáhla Elisu plnou silu. poznámka: jedna rána od gnola mě málem zabila, začal sem zdrhat ale než jsem odešel, přišla druhá, smůla, blbá smrt, nic glorious
Autorská citace #59
31.1.2013 23:10 - skew
Colombo píše:
Nejvíc mě štve, jak lahvičky volné akce či jak, které potřebuju, jsou všude, krom BG, vykoupené. Při tom je to esenciální věc proti spellcasterům.

Co takhle obětovat štít a nechat si pavoučí zhoubu?
Popř. si ji nechat v inventáři pro tyhle účely a jenom přepínat proti spellcasterům (v TuTu už stejně jde pauzovat při boji a těch tužších spellcasterů zas až tak moc v jedničce není).
Autorská citace #60
1.2.2013 01:22 - Assassin
ShadoWWW píše:
Základ BG je projít (okrýt) každou mapu na 100% a posbírat všechny zkušenosti. :-) Pak teprve jít dál...

To bych se bez loadů za zloděje moc daleko nedostal, viz Colombova Eliza a gnolové.
Tanka, co si to může dovolit jel Colombo, tak jsem chtěl zkusit alternativní způsob. Překvapilo mne, že jsem se dostal tak daleko, ikdyž za to může i štěstí. Dalo se určitě i připravit na souboj s Davaeornem a dostat se ještě dál.
Autorská citace #61
1.2.2013 09:52 - Naoki
Jak tu na vás koukám tak asi challenge accepted, i když jsem BG nikdy nehrál.
Jen pro upřesnění: 1 nebo 2?
Autorská citace #62
1.2.2013 10:04 - Colombo
Naoki: ono by to chtělo, aby někdo nahoře hodil všecky ty informace, protože jak dudlyho, tak mikeho budeš celkem nutně potřebovat. Další varianta je založit si nový thread.

Hrajem jedničku, já BgTutu, Assasin BG Enhanced Edition (to nové). Tzn., obojí je to v enginu dvojky.

Assasin: Tak to si velký frajer. Já mám celkem problémy a snažím se alspoň nějaké itemky atp. získat.
Autorská citace #63
1.2.2013 20:36 - Colombo
Schylovalo se k večeru, slunce již pomalu zapadalo. Mrtví však příliš klidu neměli, nedaleko Beregostu šílený kněz shromažďoval mrtvé. Cyrikův kněz stál v kruhu svých nejbližších a rozmlouval ke své "rodině", umrlcům a kostlivcům. Kosti praskali a lesem se ozýval Mulaheyův šílený smích.

K mýtině kráčela malá postavička zakutá ve zbroji. Snad hobit či gnóm. Kráčel rozhodně a na krku se mu pohupoval symbol blesku.

Tvé šílenství skončilo, Mulaheyi. Tito mrtví budou sloužit nyní lepšímu účelu, než pouhému postávání a děšení malých dětí. Cyrika již zde není třeba. Nyní budou sloužit Talosovi a mně!

Tak zvolal a oba kněží na sebe začali metat kouzla. Ohnivá koule smetla většinu nemrtvých. Mulahey se snažil seč mohl, ale žádné jeho kouzlo nemělo účinnek. Cyric se dnes od svého služebníka odvrátil, zato Talos stál při svém. Dalším kouzlem Talosův kněz paralyzoval svého soka. Ten již nic nemohl dělat a sledoval, jak jeho nástupce jen mávl rukou a povstali kostlivci, kteří se hned na něj vrhli. Jeho vlastní služebníci již nezvládli svého pána ochránit a když kouzlo konečně vyprchalo, jeho tělo se již chladnoucí sesulo k zemi.

Les měl nového vládce. Byl jím Talos a jeho služebník: Prokletý Yereshy.



Autorská citace #64
1.2.2013 21:24 - Colombo
Řiká se, že když se narodil, tak v celé vesnici potratily krávy a měsíc krvácel. Prý způsobuje neštěstí všem okolo, včetně své matky, jež zemřela při porodu. Celá vesnice se od něj držela dál a když jej chtěli obchodníci koupit, všem se oddechlo.
Den na to při strašné bouřce vesnice vyhořela a ty, co neumřeli v hořících chatrčích, zabil blesk.
Ti, co jej Yereshyho koupili nebyli však obyčejní obchodníci či otrokáři, ale kult Bhaala, který shromažďoval podivné děti a obětovával je pro slávu či spíše oživení jejich boha.
Když Harpeři rozprášili tento kult, našli spoustu dětí, mezi nimi i Yereshiho a Imoen, které si vzal Gorion pod svou ochranu. Kdyby věděl, co je Yereshy zač, neudělal by to. Neboť kletba postihla i jej.
Život v Candlekeepu byl pro samotářského gnoma s pletí černou jako uhel těžký. Všichni se mu stranili, těm co ne se stávaly smrtelné nehody (Elvenhairovi dokonce dvakrát). Yereshiho nejbližším přítelem byla bouřka. A jednoho dne k němu i promluvila.

Po smrti Goriona šířil prokletý Yereshy chaos a destrukci. Divočina bez lidí a otevřená krajina mu byla blíže. Shromažďoval majetek, zabíjel nehodné a budoval svou malou armádu nemrtvých. Když chtěl však do Baldurovy brány, největšího města v okolí, nepustili jej. Prý kvůli banditům, železné krizi a válce s Nashkelem. Alspoň že v nedaleké hospodě měli pár magických serpentiček vhodný pro Talosova kněze. Nuže, je na čase se podívat, co se děje v Nashkelu a získat hromadu zlatých. U jednoho kouzelníka byla pěkná magická hůlka vhodná pro kněze...
Poznámka: Rozhodl jsem se hrát bez charm pláště, koupený byl: Cloack of displacement a taky Firestrike staff, nevím jak silná, ale efekt má úžasný

Na samém konci dolů byl další kněz Cyrika. Cyrik je za tím vším?! Cyrik se snaží získat příliš moci! Je na čase, aby Talos ukázal, že za ničením a destrukcí je pořád pouze ON!
Vyvolaní nemrtví a paralyzace mrknutím oka zabili toho kněze, stejně jako najatého vraha v Nashkelu. Jejich poklady jsou mé. Jejich těla nyní slouží Talosovi.

Další zastávkou byli bandité. Epická to bitva! Talosův oheň sršel na Yereshovy nepřátele a jeho nemrtví služebníci pobíjeli badity jako kuřata.





Level: 7, výbava: rukavice +1THAC0+2DMG, kladivo+2+2ele. dmg., kněžský prsten kouzel +1, cloack of displacement, ankheg armor

Armor rebalance je dost drsný! Hodně moc drsný! Místo zdvojnásobení bonusů (lepší zbroj -AC a zároveň lepší odolnosti proti DMG) dělá jen jedno nebo druhé. A ještě snižuje dexteritu!
Autorská citace #65
2.2.2013 01:20 - Assassin
Colombo píše:
Elvenhairovi dokonce dvakrát

Tenhle "bug" byl fajn, v EE je ale opraven.

Jinak, nějak jsem nepostřehl kam až se v noload challenge dostal ten tvůj půlork.
A nezkoušel jsi někdy v TUTU rebalancovanýho shapeshiftera z Tweaks? To by mohla být procházka vlkodlačím rájem.
Autorská citace #66
2.2.2013 01:26 - Colombo
Půlork byl moc beefy a nevěřím, že by ho něco sundalo:) (pokud se připraví dostatečně do předu, pokud narazím na něco s datadisku nebo tweaků atp., tak pak chcípne dost rychle:P) -- můžu s ním nějak naběhnout, ať to s ním skončím.

Já si vemu desetistěnku, hodím si na rasu, hodím si na povolání a na kit. Další mi vyšel half-orc Barbarian. Ale nějakého druida můžu zkusit.

Jinak, začínám si dost zvykat na nutnost používání hůlek, amuletů, lahviček a bůh-ví čeho v každém druhém souboji.
Autorská citace #67
2.2.2013 09:08 - Vojtěch
Docela ošklivý by mohl být boj s Talovým vyslancem v ruinách. Je to nějaký blurovaný battle horror za 4000 XP. Tak zkus, jestli ork dá i jeho :-)
Autorská citace #68
2.2.2013 16:06 - Colombo
Ork už battle-horrory dal v dolech, takže by ten neměl být problém.

Yereshy zemřel, večer napíšu report.
Co se týče guardů... nevi někdo, jestli na to existuje mod/případně kde se skript tohle řídící nachází? Jde mi o to, aby se guardi nespawnovali pořád. Tedy jeden tým, člověk je ani nepobije a už je tu druhý team, třetí... Podobně je to v Nashkelu, kde člověk projde půl městem a už k němu jde 10 bounty hunterů (ti jsou naštěstí strašně slaboučtí...)

Tohle bych chtěl upravit, aby hraní za (silnou) chaotic evil (někteří tomu říkají stupid evil, ono ale lawful evil možností jak koruptovat, rozjet vlastní žoldáckou společnost atp. není, takže smůla) bylo feasible.
Autorská citace #69
2.2.2013 17:38 - Vojtěch
On je krapet silnější, než standardní horror, jen používá stejný model. Docela tuhý fight by taky mohl být s Drizztem, nebo s Revenantem u výlezu z Naskhelského dolu.
Autorská citace #70
2.2.2013 19:54 - Colombo
Nevíte jak to přinutit, aby se to nepauzlo, když je to minimalizováno/altabnuto?

Hraju to v okně a moc bych to ocenil.
Autorská citace #71
3.2.2013 00:48 - Colombo
Momentálně jedu na BGTutu a módy:
Sword and fist (fighter kits)
Song and silence (theif and bard kits and items)
iiItem mode (hromada itemků)
Thalantyr upgrade (vylepšuje Thalantyre -- High Hedge, dokáže dělat moc pěkné itemky, třeba vracející se dýku jen za 500 a hromadu hodně moc advanced itemků)
Full plate and packing steel (armor rebalance, lehká zbroj dává lepší AC, těžká zase lepší odolnosti)
BG2 tweaks
BG1 unfinished business (taky hodně super)

Reinstaloval sem, bo sem si to něčím podělal.
Autorská citace #72
3.2.2013 14:57 - Assassin
Colombo:
Využiješ vůbec v té jednoduché hře všechny ty nový itemy a tak? Co si ju trochu znáročnit (http://www.gibberlings3.net/scs/) ?

V BG1 s tím sice zkušenosti nemám, ale BG2 bych už bez SCSII nebo některých vybraných částí Tactics nehrál. Mnohem zajímavější, když jsou ve hře vyrovnaní soupeři.

Momentálně mám rozehranou BG2 s následujícími mody (resp některými částmi):
BG2 Fixpack
BG2 Tweaks
Sword Coast Stratagems II
Ascension
Item Upgrade
Solaufein
Refinements
Tower of Deception
Teleportační kouzlo
Autorská citace #73
3.2.2013 16:14 - Colombo
BG2 fixpack je součástí BG2Tweaks, ni?

Btw. jednoduhé hře? Modni si armor a pak mluv.
Autorská citace #74
3.2.2013 16:48 - Colombo
Assassin: jak to tak čtu, stalo by se to za jednu postavu bez loadování prakticky nehratelné. Musel bych to savescummovat a zneužívat všemožné glitche ještě víc, než teď (a to se snažím neglitchovat).
Autorská citace #75
3.2.2013 17:17 - Assassin
Tweaks imho neobsahuje Fixpack. Ascension/SCS je stavěný pro partu, což je takovej standard v BG, za jednu postavu bych to určitě s těmito mody nehrál. A taky to rozhodně není hratelný pro no-load, myslel jsem, že už si s tím skončil a hraješ normálně.
Autorská citace #76
6.2.2013 15:20 - mloko
Ahoj,všichni jsem tu novej, rád bych se optal zda je lepší hrat BG1-TUTU nebo BG-ENCHA. momnetalně hraju BG1 z GOG ale bez žádných vylepšení či něčeho jiného hraju za hobita zloděje solo,ale s loadem, je to více jak 10let co jsem BG1 nehrál a už si to nepamatuju... díky za rady
Autorská citace #77
6.2.2013 16:18 - Assassin
Výhody a nevýhody BG1EE oproti TUTU:
+ Mnohem jednodušší instalace
+ Lepší uživatelské rozhraní
+ Bonusový obsah
- Nedokončená čeština
- Zatím ne zcela vychytané bugy

Navíc k TUTU je při instalaci potřeba BG2.
Autorská citace #78
6.2.2013 16:52 - Colombo
Assassin: lepší uživatelské rozhraní? V Čem?

Btw. EasyTutu je primitivní nainstalovat.
Autorská citace #79
6.2.2013 16:53 - Colombo
Ono je tu ještě BG: Trilogy, což umožňuje hrát BG1 a BG2 jako jednu hru a přidává to nějaký příběh mezi ně či co...
Autorská citace #80
6.2.2013 17:17 - Assassin
Hlavní otázka, kterou by si měl hráč zodpovědět, je, v jakým jazyce to chce hrát.

Nemám teď EE nainstalovaný, tak ti všechny rozdíly UI neřeknu přesně, ale co si vzpomínám:
Statistiky v inventáři, THAC0, zranění, AC i s tím, co vše je ovlivňuje.
Vylepšenej deník.
Možnost zoomovat hru kolečkem na myši.
Možnost mít rozdělený kolečka kolem postav barevně.
Barevný výpisy podle typů zranění atd.
Součet vlastností při nahazování postavy.
Teď co vyšel novej patch, kterej jsem nezkoušel, tak zas má v logu napsaný UI improvements, tak je tam možná zas něco novýho.
Autorská citace #81
6.2.2013 21:23 - mloko
dik za info:o) mno zatim dojedu toho rouga v zakladni verzy BG1 z GOG a pockam nez dodelaj cestinu na BGEE to uz budou snad vychytane vsecky bugy
Autorská citace #82
7.2.2013 19:22 - pipux
Taky jsem četl tohle téma - líbily se mi hlavně Colombovy přispěvky (ty s obrázkama; slova jsem vynechal).
Že tedy Baldurs Gate Enhanded Edition zkusím ...

No, nainstaluji hru, a pak i 1.0.2011 patch -> spustím, naházím postavu ...


WTF? Co to má být? A jak si s tím poradit?
(chyba zřejmě nebude na mém přijímači - Infinity engine hry zde jely)
Autorská citace #83
8.2.2013 01:10 - Assassin
Pipux: CURRENT VERSION: v1.0.2012 (Update #6)
Ale zkusil bych aktualizovat ovladače grafické karty.
Autorská citace #84
15.2.2013 22:08 - mloko
Ahoj, tak ňák jsem koukal na verzy BG EE v1.0.2012 a nejde mi narozum jedna věc pokud si vytvořim v klasickém bg1 postavu například válečníka a dám mu 2 body specializaci do luků tak má počet útoků (2½) ale pokud vytvořím tu samou postavu v BG EE tak má počet útoků pouze (2) nevíte čím to je ? přitom dva body specializace si myslím že mají přidávat 1Thac0 a ½ do počtu útoků, ale tímto si nejsem uplně jistej... díky :o)
Autorská citace #85
16.2.2013 07:35 - Assassin
mloko: jde o bug nového patche, v příštím patchi bude opraven, do té doby by měl stačit tenhle fix http://forum.baldursgate.com/discussion/14852
Autorská citace #86
16.2.2013 09:07 - mloko
co je lepsi koupit si verzy BG EE přímo od Beamdog nebo přes steam ? protoze na neoriginal verzy to nechdí nebo nevím kam bych to měl nahrát vytvořil jsem podle adresář c:Program Files (x86)Baldur's Gate - Enhanced Editiondata00766override ale nic se nezměnilo...
Autorská citace #87
16.2.2013 09:46 - Assassin
mloko: nemám už BGEE nainstalovaný, tak nemůžu vyzkoušet.
Autorská citace #88
20.6.2013 14:32 - Assassin
http://www.baldursgate.com/ píše:
Dear Friends of Baldur's Gate,

We recently removed Baldur's Gate: Enhanced Edition from sale on Beamdog and the Apple App Store. We've taken this step at our publishing partner's request as we attempt to resolve a number of contractual issues.

Unfortunately, until this matter is resolved, we are unable to release the latest Baldur's Gate: Enhanced Edition patch or Baldur's Gate: Enhanced Edition for Android.

This also prevents the launch of Baldur's Gate II: Enhanced Edition. I sincerely apologize to the series' fans and promise we are working diligently to remedy the situation.

Regards,
Trent Oster
President, Beamdog & Overhaul Games

Game Over
Autorská citace #89
20.6.2013 14:49 - Me-dea
Pokud řeší bordel v kontraktu s vydavatelem, tak to není game over. Dohodnou se na jiných podmínkách nebo změní vydavatele.
Autorská citace #90
20.6.2013 18:13 - alefo
na kotaku spekuluju, ci sa neozval niekto zo spletenca wizards / atari / interplay a nechce vytrieskavat peniaze

poukazovalo sa na watchmenov-film, ktory sa releasol a potom vyliezol spod zeme fox a zacal trieskat po zmluve a kricat na warner...skoncilo to tym, ze 8 percent zo zisku z kin isiel foxu
Autorská citace #91
20.6.2013 19:32 - klaymen
Kotaku je bezcenny blog s hromadou polopravd co sa rad zenie za senzaciami. To co tam napisu ma asi vahu ako spravy na Fox News alebo ako nas Novy Cas.
Autorská citace #92
21.6.2013 11:44 - alefo
Wizards.com to nie su:

We were disappointed to learn that Baldur’s Gate Enhanced Edition has been temporarily removed from sale on Beamdog.com and the Apple App Store. We are confident that Beamdog is working diligently to resolve issues with their publishing partner so they can resume sales of Baldur’s Gate Enhanced Edition.
Autorská citace #93
21.6.2013 11:47 - alefo
alternativne je mozne, ze to suvisi s atari, ktore je na pokraji zrutenia a idu predavat svoje intellectual properties

http://www.geek.com/games/atari-plans-to-auction-off-all-its-game-assets-in-july-1556174/
Autorská citace #94
21.6.2013 12:59 - Colombo
zajímavé je, že ačkoliv skrze beamdog to nejde koupit, skrze atari a steam (kde to ovládá nejspíše atari) to koupit stále jde.
Autorská citace #95
25.6.2013 13:59 - Hugo
Coz o cemsi svedci...
Autorská citace #96
4.7.2013 12:00 - Nerhinn
Na Steamu je momentálně se slevou Enhanced edition za 3,50€
Autorská citace #97
24.5.2014 09:42 - Colombo
Tak, BG2:EE vyšla, nevíte, jaké jsou další plány? Nemůžu se k žádnému prohlášení progooglit.
Autorská citace #98
24.5.2014 10:04 - Alwaern
Jejich cílem bylo BG:EE a BG2:EE předělat na kompatibilní s Mac a Andriodem, teď se čeká na patch 1.3 (a protože Trent OSter má ke slovu soon stejný vztah jako Blizzard Entertainment, tak to nebude hned).

Mimo to se nějak spekulovalo o dalším díle, ale zapadlo to prachem.

Naštěstí existují mody, které přidávají stovky hodin příběhů a bojů, takže to není zas tak špatné.
Autorská citace #99
24.5.2014 10:07 - Colombo
j, podobný soon jsem četl i s linux verzí. Patch 1.3 sem si všiml, ale překvapilo mě to, že původně slibovali Icewindale 1&2, BG2, Planescape a potom i BG3 a když vyšlo BG2:EE... tak žádné prohlášení "co teď".

Btw. hrál někdo BG multiplayer?
24.5.2014 11:22 - Vojtěch
Jedině když jsem cheatoval s postavou :-)
24.5.2014 13:13 - Assassin
Colombo píše:
Btw. hrál někdo BG multiplayer?

Já, ale nikoliv Enhanced Edition. Pouze BG1Tutu a BG2.

Jinak BG2:EE jsem už taky dohrál (akorát teď nevím s jakým patchem, 1.2 asi?) a musím říct, že přidaný content mě velmi potěšil(narozdíl od BG1EE). Na druhou stranu je to tak zabugovaný, že bez zásahů přes konzoli bych to nemohl dohrát.
24.5.2014 19:05 - Colombo
Můžeš to rozvinout? Oba body?

Jaký byl multiplayer? Dá se to? (dáme to?:P)

Jaký přidaný obsah v BG2:EE?
24.5.2014 20:01 - Assassin
Colombo píše:
Jaký byl multiplayer? Dá se to?

Hráli jsme přes hamachi, ve dvou někdy třech hráčích. Každý hrál za jednu postavu. Hned po načtení hry měli hosti trochu větší odezvu, po chvíli se to vždy srovnalo.

Snažili jsme se to hrát role-play, byli jsme u toho na ventrilu / team speaku. Pro ty další dva hráče to byla jejich první hra BG, takže některý scény byly dost zajímavý.

Odehráli jsme to komplet včetně Watcher's Keep, ale Demogorgon se ukázal být jediným soupeřem ve hře, kterýho v naší sestavě nedokážeme sejmout.

Celkově bych to hodnotil fakt dobře, hodně nás to bavilo. Na druhou stranu byly tam i slabší místa. Několikanásobný loady na jednom místě u těžkýho souboje jsou otravný už v singleplayeru. Myslím, že přítomnost dalších hráčů frustraci násobí.

Pak se dá ještě považovat za nevýhodu nevyváženost jednotlivých povolání. Když mnich IKne draka, na kterýho se jiný hráč těší celej dungeon, trochu to zamrzí. Nebo time stop, vyloženě nekolegiální kouzlo.

Colombo píše:
Jaký přidaný obsah v BG2:EE?

Každá z nových postav má svoji vlastní příběhovou linii. Každá tato linie se skládá ze +- tří nových questů v SoA a jednoho dlouhého questu v ToB. Dost se mi líbilo, že ty questy jsou poměrně dlouhé, náročné a někdy i nápadité. Úplně nová hudba, prostředí, předměty a pro mne osobně bylo i plus, že se questy někdy dotýkaly důležitých NPC Forgotten Realms, které mám rád a využívám je i ve vlastní DnD kampani.

ToB tím pro mě získalo úplně nový rozměr, protože původně neobsahuje žádný NPC questy a pouze řeší konečný osud hlavní postavy. Pokud má hráč v družině všechny nové postavy z EE, pak se celý datadisk může i zdvojnásobit.

Setkal jsem se však asi s třemi bugy, které mi znemožnili quest dokončit. A v jednom případě dokonce i pokračovat ve hře. Ale na oficiálním fóru je příkaz do konzole, který to opraví.

Musím ale uznat, že je pravděpodobné, že průměrný hráč na tyto bugy nikdy nenarazí. Já hrál dost evil-alignment zaměřenou družinu, což není úplně standardní (na druhou stranu, dvě nová NPC jsou evil, takže tvůrci s tím měli počítat).

Colombo píše:
(dáme to?:P)

Sry, ale v současné době mám jiné priority a ani mě to neláká.
25.5.2014 18:52 - Colombo
multiplayer -- a někdo jiný? Oceníte ty single-char-challenge, když to tu dám?

Assassin: Takže evil way je v BG2:EE hratelné?
25.5.2014 19:19 - Alwaern
Já bych si i BG2 zahrál, ale mezi přírůstkem v rodině, prací, atestací, ženou, RPG, WoW, překlady a hospodou to momentálně možné není :/
25.5.2014 19:42 - Assassin
Colombo píše:
Takže evil way je v BG2:EE hratelné?


Podle mě bylo BG2 vždy evil way hratelné, a to tak, že tvůrci s touto možností přímo počítali (rozhovory, motivace postavy postupovat v ději, alternativní dějová linie v Athkatle atd.)

Dokonce si myslím, že evil way v BG2 je herně snažší* (znatelně silnější zlá NPC než dobrá, výhodnější řešení mnoha questů, lidé se zabíjí mnohem snáz než mocní nemrtví a co teprve hloupá nabídka jedné stříbrné dračice...).

BG2:EE na tomto nic nemění, jen přidává další obsah, kde minimálně jeho polovina je stavěná přímo na míru zlé hlavní postavě.


* toto předpokládá, že postava se nechová jako šílenec nebo se tak začne chovat až poté co opustí Athkatlu. Městská stráž + zahalení čarodějové na každým kroku jsou více než důstojní soupeři.
25.5.2014 20:32 - Colombo
hmm, asi bych si měl dvojku někdy zahrát. Když ten první dungeon mi vždycky sebral všecku motivaci. Bo jednička je z hlediska evil-gameplay brutálně omezená a pořádně mody na to taky nejsou, co se týče "příběhu" a možností.
25.5.2014 21:11 - Assassin
Stejně jako se DnD velmi liší při hře na nízkých a vysokých úrovních, tak i BG1 a BG2 jsou hodně odlišný hry. Zajímavý je, že zatímco v DnD mě baví spíše ty nižší úrovně, tak u Baldur's Gate mi první díl přijde z větší části nudnej. Ta opravdová perla PC RPG pro mě je a vždycky byla dvojka.
26.5.2014 15:55 - Sadako
Colombo píše:
Btw. hrál někdo BG multiplayer?

Jo, ve dvou (elf thief/mage, half-orc kensai). Bylo to BGII+ToB, GOG verze, tuším. Chvíli dalo práci přemluvit hru ke spolupráci, ale pak to jelo jak po másle. Klidně si někdy takhle střihnu i jedničku.
Ve dvou teda teda není problém dosáhnout xp cap 50 (ano, používám remover), ke konci jsme byli totálně nabušení, jediný, kdo se nedal, byl Demogorgon. Melissan na konci sejmulo mé historicky první použití pastí během sekundy, to jsem dost zíral.

A hráli jsme teda dva lidi na dvou počítačích v jedné místnosti, takže přes LAN.
26.5.2014 17:17 - skew
Sadako píše:
Melissan na konci sejmulo mé historicky první použití pastí během sekundy, to jsem dost zíral.
Jo, to samé platí o Demogorgonovi. Pět Spike trapů = gg (těch 5 je myslím současně limit). Těch 5 současně je šílenost schopná dát 370+ dmg, což ne něj stačí.
EDIT: zrovna u toho demogorgona to navíc není ani takovej metagaming cheat, přeci jen na něj člověk jde s tím, že ho uvolní a démon by mu ani IRL nemohl nijak zabránit tam ty pasti naklást. Pokud se pamatuju.
6.8.2014 23:04 - Assassin
Baldur's Gate: Reloaded - remake BG pro Neverwinter Nights 2
http://www.nexusmods.com/neverwinter2/mods/794/? - kdyby to někdo chtěl zkusit, tak po téměř sedmi letech je hotovo. Musím se přiznat, že jsem nikdy nevěřil v dokončení tohoto modu.
7.8.2014 00:11 - ShadoWWW
Wow!
7.8.2014 09:08 - Sadako
Díky za info, po těch letech jsem úplně zapomněla, že se na tom pracuje.
7.8.2014 11:30 - Malabar
Super, o tomto počinu jsem neveděl, díky moc.
7.8.2014 11:31 - Dalcor
Super, paráda...
7.8.2014 23:08 - Nachtrose
Assassin píše:
Baldur's Gate: Reloaded - remake BG pro Neverwinter Nights 2
http://www.nexusmods.com/neverwinter2/mods/794/? - kdyby to někdo chtěl zkusit, tak po téměř sedmi letech je hotovo. Musím se přiznat, že jsem nikdy nevěřil v dokončení tohoto modu.


Pod steamovou platinum edici mi to nefunguje :-/
30.10.2014 19:07 - ShadoWWW
Icewind Dale: Enhanced Edition Available Now
JO!
6.3.2015 01:24 - žlebís
Zdravím.
Po delší době jsem oprášil Baldur´s Gate 1 a mám problém. chci zkusit sbalit Neeru Jako ve dvojce ( Nalii ) :D všechno šlo dobře až mi dala úkol, že chce navštívit starého Divokého mága jménem Adoy. má být někde východně od mostu Firewine, ale tam jsem ho nikde nenašel a na víchod už nejde jít na další mapu. nevíte náhodou někdo jak ten úkol udělat?
dík Žlebís
6.3.2015 01:39 - Colombo
http://baldursgate.wikia.com/wiki/Neera_%28quest%29
6.3.2015 16:13 - žlebís
jo už ho mám dík moc :)
26.12.2015 07:34 - Colombo
Koho nebaví rerollovat, a chce nějaký pořádný roll, tak může použít toto:
Baldur's Gate Non Random Roll Generator
26.12.2015 18:27 - Fibriso
Nebo použít Cheat Engine, velmi jednoduché, zvládne to i ekvivalent automatické pračky.
14.7.2018 21:21 - ShadoWWW
James Ohlen si na stará kolena dělá radost. Po 22 letech odchází z Bioware, kde jako vývojář pracoval i na BG1 a 2, NWN či KOTOR. Zakládá společnost, která bude vydávat dobrodružství pro DnD 5E. Jako první to bude Odyssey of the Dragonlords.

10.4.2019 17:43 - ShadoWWW
Proslýchá se, že by snad už letos v létě mohl vyjít Baldurs Gate 3.
10.4.2019 21:20 - Jarik
dyť já ještě nedohrál 2ku :D
10.4.2019 21:48 - Šaman
@Jarik: Ta je stejně zábavná hlavně v první sandboxové půlce. Druhá je RR jak vyšitý, dohrál jsem to jednou čistě pro příběh, ale hrál jsem ji asi 10x :)

Ovšem kdyby vydali trojku a jako bonus 1 a 2 na novém enginu… to by bylo porno.
10.4.2019 21:57 - Jarik
porno? hele. to je hodně na hraně - místní diskuse.
já jsem asi ochotný to shlédnout, ale provozovat?...
ok. přiznávám. Když k tomu dají 1ku a 2ku jako bonus (se všemi děvčaty v životní velikosti), ... tak jsem ochotný se překonat a ... odehrát to od počátků. Přestože ten svět vůbec nemám nastudovaný (já fakt literaturu a fluf tohoto prostředí nečtu).
Jen nevím, kdy. Protože pro mne je rodina = základ státu. A rodina mi usíná kolem 21:00 a já v 5:00 vstávám do práce.
To mám tak cca 2hod na hru (v ideálním případě). A to moc není, teda,... :D
10.4.2019 22:07 - Šaman
No, bylo by to super. Teda, ještě možná o něco víc než super. A co je víc než super? :D
(Opravdu to nebylo myšleno nijak negativně.)
10.4.2019 22:26 - sirien
Jarik: kde je problém? Rodina může zakládat stát a Ty mezitim můžeš hrát, ne? :)
10.4.2019 23:02 - Jarik
Sirien: Tak založ rodinu, a ... pak přijď.
Do té doby, podobné výkřiky, beru jako omyl v systému.
Já totiž chci mít funkční rodinu (co nejblíže ideálu), a tím dostat stát blíže ideálu.

Jsem příliš dalek tomu, být pubescent. (tvůj výrok mi podobně působí)
10.4.2019 23:09 - Šaman
Jarik píše:
Jsem příliš dalek tomu, být pubescent. (tvůj výrok mi podobně působí)

Ou, tak to raději nechci vědět, jak na tebe působí můj výrok. :D
10.4.2019 23:13 - Jarik
Šaman píše:
Ou, tak to raději nechci vědět, jak na tebe působí můj výrok. :D


Ten je v pohodě.
a) necílí na mne.
b) dovedu si představit, co je víc než super, tak proč to konfrontovat? Protože i já beru slovo super spíše pozitivně :D
10.4.2019 23:33 - Colombo
Řešení je jednoduché.

Multiplayer.
10.4.2019 23:46 - LokiB
Colombo: to bohužel zrovna do tohoto typu her není až tak jednoduché smysluplně dostat.
ale jo, je to fajn, když je možné si zahrát hru jako BG s kamarády v partě.
12.4.2019 07:17 - efram
Aby mohla byt radina spokojena, mel by byt spokojen kazdy jeji clen. A kazdy jeji clen ma pravo i na seberealizaci. Na cas vymezeny sobe. Probud se Jariku, hraj, hraj za lepsi stat a rodinu!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1927649974823 secREMOTE_IP: 52.54.111.228