Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
15.9.2017 22:06 - sirien
lol.
LOL.
ROFL.

Píše:
Po dlouhé době tápání a snahy přepracovat naše vlastní pravidla do nové, hratelnější verze, jsme se nakonec rozhodli implementovat pro Končinu skvěle fungující pravidla Dungeons and Dragons páté edice


...takové hrozné práce, aby dospěli k tomu, co jim mnozí říkali už z kraje věci. Well - někteří lidé holt nevěří, že je plotna horká, dokud si na ní nešáhnou :D


Bohužel, zjevně stále ještě nepochopili, jak věci vlastně fungují:

Píše:
Zároveň musíme do světa implementovat určitá povolání, se kterými se dosud nepočítalo.

(zvýrazněno mnou)

...well, těším se na další popcornovou jízdu. Sice to nebude zdaleka taková kvalita co minule, ale to holt sequely obvykle nejsou...
15.9.2017 22:19 - Skaven
PetrH píše:
To jako fakt? Skavene:((( https://koncina.cz/blog/15


Čekal jsem kdy to příjde :D Ano, máme za sebou několikero jednání a kluci opravdu budou svět Končiny přepracovávat pro Jeskyně a Draky. Osobně se mi zamlouvá feeling pramenící z kombinace fantasy, postapo a steampunku (zbožňuju Arcanum) a věřím, že se autoři po předchozím fiasku s pravidly dostatečně poučili a budou tvořit víc pro komunitu a s její podporou.

Měl jsem možnost pročíst si aktuální materiály a není to špatné (v porovnání s tím, co je u nás jinak k dispozici - tedy mohu srovnávat s Taurilem, který mi právě leží na stole nebo s Asterionem, který jsme už také vydávali) - vidím tam slušný potenciál slušný potenciál a hlavně je to konečně něco jiného než klasická generická fantasy. Jeskyně to v neposlední řadě představí novému publiku, protože autoři mají dobře zmáknuté některé marketingové kanály, na které my sami prostě nedosáhneme.

No a na mě teď bude ten snadný úkol mediátora, který bude smiřovat zneuznalé tvůrce a nabroušené diskutéry. Ach jo, že já jsem si raději neotevřel řeznictví...
15.9.2017 22:22 - sirien
Well. Problém autorů Končiny rozhodně nebyl jen s jejich pravidly, ale i s jejich světem.

A s jejich přístupem dětinského amatérismu kombinovaného s naprosto doočíbijící arogancí a představou vlastní namachrovanosti (a budu to opakovat a připomínat, dokud se Karpianus veřejně neomluví za ten shitpile of crap co vyplodil v tom svym Skóre rozhovoru. A ano, překlad do angličtiny je nejvíc co sem ochotnej udělat k optickému umenšení vulgarity, kterou to sdělení nese)
15.9.2017 22:41 - Skaven
sirien píše:
a budu to opakovat a připomínat, dokud se Karpianus veřejně neomluví za ten shitpile of crap co vyplodil v tom svym Skóre rozhovoru
nečetl jsem, není to někde online?
15.9.2017 22:51 - sirien
#637, stále online, díky Vojtěchovi.

Výběr nejkvalitnějších perel můj post #717. Při individuálním čtení tohoto postu bohužel není úplně cítit kontextem celkové diskuse daný fakt, že každý jeden jeho odstavec byl ode mě doprovázen vztekle blijícim smajlíkem.
15.9.2017 22:58 - sirien
aside:
Skaven píše:
tedy mohu srovnávat s Taurilem

To sis - co sem viděl ukázky a nějaké neveřejné materiály - nenastavil moc vysokou laťku.

Co takhle třeba srovnání s Tarií a jejími dalšími moduly od Charlese?
15.9.2017 23:15 - Merlin
Osobně jsem neměl takový problém s pravidly, jako právě s tím světem/popisem světa a přístupem autorů (arogance je až to poslední)

edit: myšleno, že jsem pravidla nepodroboval rozborům
15.9.2017 23:42 - Skaven
sirien píše:
Co takhle třeba srovnání s Tarií a jejími dalšími moduly od Charlese?


Taria je výborná, Charlese se nám bohužel Dračáku uloupit nepovedlo :) Já jsem se snažil oslovit všechny stávající nebo potenciální tvůrce settingů v ČR, myslím, že JaD je budou potřebovat...
16.9.2017 08:21 - PetrH
[ironie]Tak snad znasilnujici potvory, vily na voditku, slouzici jako prenosny bordel zustanou...nebo zivoty zbrani a veci. Ty jo a co pravidla na sber srotu... [/ironie] verjne se omlouvam za tuto vetu, nejak mi uklouzla a (ne)bude se opakovat;) bohuzel pro autory to jedine se mi hned vybavi pri slove koncima.
16.9.2017 10:43 - Log 1=0
Já bych nesoudil předem. Satyrů a svého systému se byli ochotni zříci, třeba se zřeknou i nesmyslů a vílího nevěstince. A krotit autorská ega považuji za denní chléb nakladatele (byť je to jen takový dojem). Třeba je Skaven zvládne, a ten svět přestane být blbý.
16.9.2017 11:18 - Shako
Překvapuje mě, že s tím autoři nesekli úplně a po třech letech se konečně obrací na správnou cestu. :) Třeba z toho za další tři roky bude i rozumný setting.
16.9.2017 15:55 - LKarpianus
To nás překvapuje vlastně taky... :-D
A všechna čest Skavenovi za projevenou důvěru, pokusíme se ho nezklamat. Vývoj vlastních pravidel byla slepá ulička, měli jste pravdu, jak tady, tak na rpgfóru. Ještě donedávna jsme testovali druhou verzi pravidel a nám došlo, že je to běh na mnohem delší trať, než jsme si představovali.

S DnD5 edice to snad půjde lépe. Skaven už nám poslal řadu poznámek (některé se dost shodují už se zde zíměnými). Do nových povolání se nechceme moc pouštět, spíš musíme ta stávající zapracovat do settingu Končiny. Ono se to nezdá, ale fakt, že stavíme na DnD páté edice nás docela dost zásadním způsobem nutí překopat i samotný setting, kde jsme původně počítali spíš se skill based hraním... A to nemluvím ani o některých rasách, které v DnD jsou a u nás v Končině původně ne...

Narozdíl od původního vývoje, který byl dost nešikovně uzavřený a zbytečně "rádobykorporátní" budeme postupně jednotlivé části knihy zveřejňovat. Jak obrázky, tak samotné texty nebo nápady na implementaci "steampunkového addonu" k Jeskyním a Drakům. Budeme samozřejmě rádi za jakýkoliv konstruktivní feedback, pokud jste nad Končinou přeci jen ještě nezlomili hůl. Pokud ano, chápeme to... Aspoň nakrmíme trolly... :-D
16.9.2017 16:10 - ShadoWWW
LKarpianus: S vytvářením světa nemám moc zkušenosti, ale co se pravidel týče, začněte "málem". Nemusíte do svého světa hned implementovat úplně všechno. Vemte si pár základních ras a povolání a zkuste k nim napsat své popisy, jak pasují do vašeho světa. Docela zajímavou věcí by mohlo být vytvoření vlastních zázemí pro váš svět.

Přidávejte věci postupně. Pokud budete chtít do svého světa zapracovat hned všechno, tak vás to zahltí a zpomalí.

A jako vždy, základem je zkusit si podle těch pravidel zahrát nějakou kampaň ve vašem světě. A psát si u toho poznámky.
16.9.2017 16:13 - PetrH
Podival bych se vedle do vlakna na aime... tam je videt, jak tonmuze fungovat v dnd5, neni treba mit 1000% dnd. Presto to v tom tolkientovskem svete sakra funguje a je to luxus.
16.9.2017 16:25 - ShadoWWW
Jo, viděl jsem víc světů pro DnD 5E. Primeval Thule (svět barbara Conana), Tal'Dorei (Critical Role), jsem zvědavý na Midgard... ale přijde mi, že Adventures of Middle Earth jsou nejlepší ukázkou, jak lze přizpůsobit pravidla DnD 5E konkrétním potřebám settingu. (Respektive jak s minimálními úpravami lze vytvořit velmi konkrétní herní svět, jiný než Forgotten Realms.) AiME působí, jako by ho psal sám JRRT a zároveň byl členem autorského týmu DnD 5e. ;-)
16.9.2017 16:32 - LokiB
ShadoWWW: no AIME bych tedy neříkal "s minimálními úpravami" ... už jen třeba komplet nová povolání,to není tak minimální změna, aspoň co se práce týče.
16.9.2017 16:49 - ShadoWWW
LokiB: Na druhý pohled zjistíš, že:
- slayer je jen trochu upravený 5E barbar
- treasure hunter je trochu upravený 5E tulák
- wanderer je jen trochu upravený 5E hraničář
- warrior je jen trochu upravený 5E bojovník
- warden je upravený 5E bard
- scholar je asi nejvíc originální, ale i tak má zjevnou inspiraci v 5E klerikovi

Na AiME je vidět hafo práce. Zejména ve fluffové rodině, a to je dobře, protože to je to, proč si hráči volí AiME před DnD. Chtějí hrát ve Středozemi a AiME je tolkienovské ve všech ohledech. Že dle ohlasu hráčů jsou upravená povolání mechanicky horší než to, jak je umí udělat Wizardi? Ve výsledku to vůbec nevadí, protože tady jde hlavně o fluff a ten je na jedničku. Ruku na srdce, nikdo neumí taková mechanická kouzla jako Wizardi. (Už kvůli počtu testerů a velikosti zpětné vazby.)
16.9.2017 17:05 - LokiB
Tak nejde jen o classy ... cultures, virtues, corruption, audiences ... a tak. prostě mi přijde, že nazývat to "s minimálními úpravami" je trochu zavádějící pro případné následovníky :)
16.9.2017 22:10 - chrochta
Skavene, ty jsi... masochista. Jinak to nemůžu říct. Zkus si sehnat někoho, kdo umí atmosféricky psát, ať ti fluff přepíše do postapo. Smrt ve světě aktivního boha v přímém přenosu je něco, po čem se všem věřícím totálně sesype svět - a spoustě z nich i (nevratně) psychika. Atomová genocida je ve srovnání s tím uťáplá dětská hra.
16.9.2017 22:19 - Gurney
Byl jsem docela zvědavý, jestli na Končinu v 5e fakt dojde. Nicméně očekával jsem spíš přizpůsobení 5e pravidel tomu světu než naopak - nějakou classless variantu, tři nebo čtyři široce pojatá povolání...

Jen si nejsem jistý, že změny prezentované v článku Končinu zachrání - kromě už tolikrát propraných ultrabizarností jako satyři a víly tam vlastně nic moc zajímavého nebylo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092060089111328 secREMOTE_IP: 13.59.34.87