Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
25.9.2014 12:40 - Vojtěch
Deadlands myslím byly takhle zaměřené. Pak snad ještě Owl Hoot trail, ale ani jedno jsem nečetl.
25.9.2014 12:42 - skew
Vojtěch píše:
A že nejsou high fantasy? 13 ras a magie ohnivých koulí, telekineze atd.? Hrm :/
Jak se říká: Shots fired.
Asi mají na mysli, že není to über high magic, magii neprovozuje každej druhej pobuda (...jen každej druhej dobrodruh).
25.9.2014 12:54 - Vojtěch
Tedy asi jako 90 % fantasy settingů, které o sobě neporhlašují že jsou high magic a i dost těch, které prohlašují, že jsou? Jako běžnou magii v každodenním životě jsem obsáhle zaznamenal jen v Eberronu, kde magie nahrazovala technologii, ale jinak ani magií prolezlé Forgotten Realms namají u každého drnohryza něco magického a většina takových pohlíží na magika s podezřením. Ve městě jako lidi potkají občas nějakého toho čaroděje, nebo kněze, ale sami na magii zpravidla nemají.
25.9.2014 13:22 - noir
Nachtrose: Asi nejvíc se mi líbil jeden z paralelních světů, co byl popsaný v shadowrunovém dobrodružství Harlekins Return. Divoký západ s biotechnologií. Trošku to pak připomněli Vesmírní kovbojové od J.W. Procházky...
25.9.2014 13:32 - sirien
Příběhy Impéria maj hezkou Wild West stylizaci, Éčka jí loni hráli na GC
25.9.2014 16:05 - skew
Vojtěch: jo, asi tak.
Nachtrose: když western, tak doge in the vineyard! (such anotation)

Mimochodem, nechce se nějaké dobré duši vyfotit/nascanovat ten článek ze score?

Also, zdá se mi, že místnímu obyvatelstvu unikl nový článek: Co je to roleplay?
25.9.2014 16:12 - Vojtěch
Dneska to naskenuji a postnu. Už se mi povedlo patřičné Score najít.
25.9.2014 16:59 - sirien
skew píše:
Also, zdá se mi, že místnímu obyvatelstvu unikl nový článek: Co je to roleplay?

Nic hroznýho, ale popravdě... poněkud nudné a suché. Šlo by napsat (a bylo již mnohokrát napsáno) značně líp.
(pokud chtěj timhle někoho nalákat na placenej článkovej obsah, tak na tom Kostka může časem výborně parazitovat - "za tyhle shity platíte? Lol, choďte zadarmo k nám...")
25.9.2014 18:08 - skew
Já sdílím Sniperův sentiment (v diskusi ke článku), to vyhranění se proti gejmistům je imo trochu zbytečné...
I proto, že mi přijde že ten systém si vyloženě říká o to, aby k němu hráč podobně přistupoval.

Možná díky tomu (a ještě jedné předešlé diskusi na stejné téma, tedy powergaming a tak) mě kladně překvapila ta pasáž o tom, že není třeba tlačit se do hraní role, mluvením v prnív osobě ani produkce dramatu.
25.9.2014 18:09 - Vojtěch
Tady je ten mrzký scan
25.9.2014 18:21 - PetrH
Sakra mam chut zapalot pochoden a vyrazit do podzemi a nekde tam potkat autory jako npc...
25.9.2014 19:32 - skew
Vojtěch: díky

Ať má člověk sebevětší výhrady k článku (nebo celé hře a světu), musím uznat, že je v tom dost práce a elán jim evidentně nechybí...
25.9.2014 20:07 - Nerhinn
Ježíš, to jsou bláboly. Ale díky za scan.
25.9.2014 20:14 - ShadoWWW
Prej první hra s digitálními nástroji. A co D&D 4E? Nebo Dungeonscape pro 5E?

Prej stolní RPG je mrtvé. A to prohlásili ve chvíli, kdy na prvním místě v žebříčku knih na Amazonu bylo D&D.

Prostě kec vedle kecu.
25.9.2014 21:59 - Vojtěch
Množství aplikací pro Pathfinder, Star Wars, atd. je taky nemalé.
25.9.2014 22:01 - Jerson
Říkal jsem, že tam fakt hodně kecá.

Btw. četl jsem si znovu diskusi na RPGF a je tam krásně vidět, jak původně nadšené očekávání postupně kesá s každou další vydanou informací až k pochybnostem a nakonec ještě níže. Tady vládla zpočátku taky celkem příznivá nálada.
25.9.2014 23:22 - Nachtrose
skew píše:
musím uznat, že je v tom dost práce a elán jim evidentně nechybí...



To ani Gedimanovi...

Jinak prvni chut na zavreni a nedocteni clanku jsem dostal pri vete: "Koncina je totiz svetove unikatni projekt, ktery vznikl shodou okolnosti v nasi rodne zemi..."
25.9.2014 23:49 - Gurney
Score, hlásná trouba Končiny, píše:
...nehledě na to že pokukujeme lehce i po Kickstarteru kvůli anglické lokalizaci, která by Končině otevřela najednou široké publikum z celého světa.

<poker face>Myslím že tohle je zatím nejlepší nápad autorů vůbec. A určitě by neměli zapomenout poslat Končinu RPGPunditovi na review.</poker face>
25.9.2014 23:49 - noir
Je to hodně trapné. Jestli takhle hodnotí Score i hry počítačové, tak potěš koště...
25.9.2014 23:54 - tony
myslím že článek až na ten kousek s kickstarterem nebyl uplně urážlivej.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076374053955078 secREMOTE_IP: 3.92.1.156