Produkty

nanula
30.7.2014 00:10
Začiatky s DnD
Ahoj, chcela by som začať hrať DnD, pretože som na túto hru čítala plno zaujímavých recenzií a spojenie fantázie so stolnou hrou sa mi zdá úžasné.
Mám však menší problém a to, že neviem kde resp. s čím začať. Pravidlám už viac menej rozumiem, to som si na nete preštudovala, ale čo je dobré si kúpiť ako úplne prvú vec. Potrebujem tú základnú výbavu na hru. A ak mi poviete čo, môžete mi poradiť aj KDE to zohnať.

Ďakujem! :)
Autorská citace #41
30.7.2014 18:51 - sirien
Jesus... tady nováček a vy na ní takhle trollíte, taková banda veteránů, ani trochu se nestydíte?

Nanula: Prosím ignoruj Merlina, Void, DrD2 a Končina jsou od něj jen (velmi nevkusné) vtipy.

Otázka je o co stojíš. Pokud přímo o DnD tak tomu teď zrovna vychází pátá edice, ale ještě není zcela venku: pouze volně dostupná základní pravidla a momentálně vyprodány Starter Set. Zbytek bude v příštích měsících. Vypadá to že to bude i stát za to... tradiční klasika, v podstatě sázka na jistotu.

Dřívější edice mají své "nástupce" od jiných firem.

Pokud máte rádi plány a figurky a takový hodně gamerský přístup, pak nástupce 4. Edice je 13th age. (Pokud neznáš filmy Gamers a Gamers 2: Dorkness rising, pusť si je s přítelem z YouTube, nejlepší intro do DnD/RPG ever)

Pokud chcete širokou podporu vydaných doplňků a připravených dobrodružství, pak nástupce 3. Edice je Pathfinder.

Pokud vám až tak moc nejde o DnD ale hlavně o RPG a na pravidlech vám moc nesejde, pak rozhodně doporučuji Fate (pravidla v pdf oficiálně zcela zdarma). I pokud chcete hrát přímo DnD, tak stojí za přečtení - většinu příručky tvoří návody a rady k hraní obecně a hráči napříč systémy je oceňují jako jednu z nejlepších příruček v tomhle směru - spolu s radami ke hře z DnD Dungeon Master Guide by vám to mělo říct 99 procent potřebných věcí)
Autorská citace #42
30.7.2014 18:55 - nanula
Ďakujem, už mám informácií plnú hlavu, celý deň len niečo čítam a už mi pri tom padajú oči :D
Autorská citace #43
30.7.2014 19:42 - Nachtrose
sirien píše:
Pokud máte rádi plány a figurky a takový hodně gamerský přístup, pak nástupce 4. Edice je 13th age.


Sirien: tak tady silne zavádíš. 13th Age možná duševně vychází z 4e, ale zrovna potřebu map a figurek a "deskovkový" gamerský přístup úplně ruší. Battle grid nám rozhodně víc chybí při 5e než při 13th Age.
Autorská citace #44
30.7.2014 21:28 - Vojtěch
Tak tak. 13th Age nemá s figurkovými orgiemi 4E mnoho společného...
Autorská citace #45
30.7.2014 23:11 - sirien
Má omluva... nějak jsem z diskusí tady pochytal že to to je 4e revival, očividně jsem se unáhlil.
Autorská citace #46
30.7.2014 23:36 - Sparkle
13th Age převzalo z 4e v podstatě hlavně magický systém, prostě to že nemáš manu ale powery, který můžeš aktivovat za určitých podmínek, a mechaniku healing surge, který jsou akorát přejmenovaný. Tyhle mechaniky jsou hodně nápadný při zběžným prohlídnutí hry, takže se může zdát, že je to fakt nástupce 4e, ale když si to člověk prostuduje pořádně, tak zjistí že ve skutečnosti jsou tam mnohem hlubší věci, ve kterých se to naopak odklonilo.
Autorská citace #47
31.7.2014 04:31 - Vojtěch
Ani ten magický systém není zcela pravda. Kouzla jsou posaná ve stylu poweru, ale s několika podstatnými výjimkami. Nejsou to také 3E jednorázové záležitosti, ale některá jsou neomezeně opakovatelná, některá jednou za bitku, nebo za den. Další pak běhají v závislosti na eskalační kostce. Kouzlící postavy dostávají na každé úrovni určitý počet slotů, které fungují podobně jako klasické kouzelnické sloty ze starších edic, nicméně je jich méně a všechny jsou stupnované pode síly do kruhu 1, 3, 5, 7, nebo 9 (hezká retro věc). Tyto sloty ale korespondují úrovní, na které se k nim dostanete a postupně jich přibývá, a zvyšuje se jejích síla, takže na 2. úrovni má klerik 5 lvl 1 slotů, na 3. úrovni už má 2 lvl 1 sloty a 3 lvl 3 sloty. Na 7. úrovni má už třeba 2 sloty lvl 5 a 5 slotů lvl 7. Seznam kouzel se pak s každým zpřístupněným kruhem o něco rozšiřuje, ale i stará kouzla mají lepší účinek, pokud se dají do vyššího slotu. Tedy jsou všechna perfektně relevantní po celou hru a není tu ani postupný odsun do zapomnění jako v 3E a ani neustálé vyhazování jednoho poweru druhým, jako v 4E. V základu je to tedy 3E/4E hybrid.
Autorská citace #48
31.7.2014 08:13 - Merlin
Sirien: Ohrazuji se proti nevkusnosti mých vtipů :). Od mistra nevkusnosti to bylo nevkusné.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.054275989532471 secREMOTE_IP: 3.91.8.23