Produkty

PetrH
18.9.2014 09:48
Kouzlem a mečem

minimalistická hra podporující oldschool. Zahrajete si ji ve vlaku, ve škole, na chatě, v herně... Vhodná jak pro one shoot, tak kampaň.
Licenčně vychází z DungeonSquad. V zahraničí existuje vícero rozšíření, v Čechách a na Slovensku se vyskytují dvě. Moje a od Skewa. Každá jde trošku jiným směrem.
Můj Kouzlem a mečem mikroblog
Rozšíření PH
Rozšíření Skew
Interaktivni denník postavy

Stojíte o novou přepracovanou verzi?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
ano - zcela přepracovatkladné body0
ano - zapracovat některé prvky z rozšířeníkladné body8
vyhovuje mi jak jekladné body1
asi ne, stejně to nikdo nebude hrátkladné body0
nevímkladné body2
Autorská citace #21
9.2.2015 12:22 - Sparkle
V Mephitu jsou víkendy volný až do půlky března, pak 21-22 březen a 28-29 březen spíš ne, to tam bude plný magicářů. Duben je zatím volný.
Autorská citace #22
10.2.2015 06:57 - PetrH
to je vcelku dobrý termín toho 21-22.
Autorská citace #23
10.2.2015 08:32 - Sparkle
Právě že ty dva víkendy (21-22 a 28-29) jsou špatný.
Autorská citace #24
10.2.2015 09:33 - PetrH
aha, tak ten predtim zalezi na poptavce. teoreticky tedy dez z rozptylu 27.2-1.3. by mohl byt schudny
Autorská citace #25
7.4.2015 09:29 - PetrH
přidal jsme anketu:) docela mě zajímá váš názor. třeba se ledy hnou;)
Autorská citace #26
7.4.2015 09:47 - ShadoWWW
Nehlasoval jsem, protože se nemůžu rozhodnout:
- Pokud má být KaM minimalistické, pak mi vyhovuje tak, jak je.
- Pokud není prioritou, aby pravidla byla minimalistická, pak bych byl pro kompletní přepracování a rozšíření. Velké rozšíření. Ne jen nějaké šolichání s bonusy, ale kompletní, koherentní pravidla kolem 100 stran A4, nebo 160 stran B5 (A6 se pro jiná než minimalistická pravidla nehodí). S obyčejnými i kouzelnými předměty, kompletním bestiářem, radami pro tvorbu jeskyně a dobrodružství atd. Také bych uvítal více povolání a herních modifikací.
Autorská citace #27
7.4.2015 10:41 - PetrH
shadowww: diky moc, to je slovem do pranice, podle me na to co pises dale se hodi dobre dnd 5 starter :) ale proc ne v KaM - za me je idelani zustat u formatu jako nyni, jen prepracovat trosku pojeti pravidel, udelat rozsireni o predmety, kouzla, mozna udelat vice povolani typu - chces rytire tady je co muze mit a pod. trsku vice si pohrat s timto jako trba doprovodne pdf. takze za sebe ano se zapracovanim nekterych prvku.
Autorská citace #28
7.4.2015 10:47 - Shako
Podobně jako Shadow moc nevím, jak hlasovat. Základní KaM mám, hodí se to skutečně jen na nezávazný rychlý fantasy oneshot. Rozšíření jsem nečetl, tak nevím, zda to výrazně mění hru. Akorát narozdíl od Shadowa bych zůstal bych u formátu pravidel, co vysvětlím za pár minut a to většinou stačí pár stránek pravidel (max několik A4, třeba ala Risus).

K vylepšením: Bestiář je vcelku dostatečný (snadno odhadnu, jakou příšeře přiřadit kategorii, pokud není přímo jmenovaná). Hodila by se větší paleta kouzel (nebo podobné zpracování jako bestiář, aby se snadno dali vyrábět nové kouzla). Povolání si moc nedovedu přestavit, ale klidně - ikdyž nijak mi tam nechybí.
Autorská citace #29
7.4.2015 10:50 - ShadoWWW
Pokud by se měla minimalistická pravidla KaM jen trochu rozšířit, pak bych také nejvíc uvítal kouzla.
Autorská citace #30
7.4.2015 11:06 - Sparkle
Já jsem pro výměnu obálky za nějakou atraktivnější, plus vyladit zmatené formulace v textu (psala jsem o nich kdysi do Drakkaru). V pravidlech jako takových a jejich minimalističnosti problém nevidím a do toho bych nešahala.
Autorská citace #31
7.4.2015 11:42 - ShadoWWW
Sparkle píše:
V pravidlech jako takových a jejich minimalističnosti problém nevidím

Já to vidím dokonce jako jejich hlavní přednost, či unikátnost. Pokud chci hrát D&D-like pravidla, mám na výběr:
- Minimalistická pravidla pro hru na jeden večer? KaM
- Stručná pravila pro několik tažení? Basic D&D 5e (která jsou dokonce zdarma)
- Taktické figurkové orgie? D&D 4e
- Indie pravidla? 13th Age
- Maximalistická pravidla? Pathfinder
- Sfi-Fi pravidla? Star Wars Roleplaying Game Saga Edition
- Druhé nejoblíbenější D&D všech?(tm) D&D 5E
- Classic D&D? 2k6 Goblinů

KaM zkrátka pokrývá uniktání prostor.
Autorská citace #32
7.4.2015 11:53 - PetrH
Urcite pokryva, proto si myslim, ze by se melo jit do revize. Me osobne chybi sirsi palta kouzel, predmetu a pripadne trosku pestrejsi bestiar, mozna i ready made postavy jako njaky addon na webu. Ze svych her jsem citil nutnost nejak pojmout viru a kneze, coz v puvodnim kam neni.

Nad anketou se zkusim zamyslet.
Autorská citace #33
7.4.2015 11:55 - York
ShadoWWW píše:
KaM zkrátka pokrývá uniktání prostor.


Už ne :)
Autorská citace #34
7.4.2015 11:56 - Quentin
Shadowww: Zapoměls ve výčtu classic d&d:)
Autorská citace #35
7.4.2015 12:09 - Gurney
ShadoWWW píše:
Indie pravidla? 13th Age

Kvůli tomu poděkování Ronu Edwardsovi, které je tam stejně jen proto, že jeho fanklub je dav lumíků, co slepě skočí kamkoli se objeví jeho jméno ? :D

EDIT: Ajo, ty jsi to asi myslel v tom smyslu "autory vlastněné", až teď jsem si uvědmil, že pro někoho to při výběru hry může hrát roli...
Autorská citace #36
7.4.2015 12:11 - Vojtěch
Tak pokud chceš Indie, tak asi spíš sáhneš po Dungeon Worldu. 13th je myslím o dost blíž mainstreamu a cílí na rychlou akci a snadné DMování.
Autorská citace #37
7.4.2015 12:25 - ShadoWWW
York píše:
Už ne :)

Huš, puntičkáři! :)

Quentin píše:
Zapoměls ve výčtu classic d&d:)

Opraveno. :D
Autorská citace #38
7.4.2015 12:27 - Quentin
Jezis, tak jsem to nemyslel :D
Chtel jsem říct spíš "Dungeoncrawl? Classic D&D"
Autorská citace #39
7.4.2015 12:30 - Vojtěch
Jinak by tomu také prospělo to nějak graficky doladit, aby to nebylo jak když zadám Dračí Doupě do obrázků na Google.
Autorská citace #40
7.4.2015 14:47 - Dukolm
ShadoWWW #26 : to si vystihl perfektně

Z KaM z dlouhodobého hlediska nejvíce používanou věcí jsou kostky.

Možná by se dalo zapracovat na grafice a fontu nadpisů co si tak vzpomínám byl hůře čitelný.

No po KaM sem vybral(mimo prvotní zkušební hry) obvykle když sem potřeboval něco hned z fleku odvést. Osobně přidání bestiáře, kouzel, ... mi jen přijde jako permutace na kX a Yž, ... to zvládnu v klidu z hlavy sám.
Pokud má člověk čas na přípravu tak volím radši jiné systémy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095953941345215 secREMOTE_IP: 54.144.81.21