Produkty

ShadoWWW
6.5.2015 16:54
Autorská citace #1
6.5.2015 16:54 - Shako
Zajímavé, poslechnu si. Na první zapnutí je to málo hlasité (oproti všemu, co mám běžně puštěné - jiná videa, notifikace z emailu, fb...)

YT ukazuje Kategorie Cestování a události - to asi nebude úplně správně, co?
Autorská citace #2
8.5.2015 13:20 - Atterdag
Díky, rád se podívám
Autorská citace #3
14.5.2015 17:23 - ShadoWWW
Fíha, teď mi přišla na mail zpráva, že můj Youtube profil si dal do sledovaných Fantasy Grounds. (Oficiální profil Smite Works.) :-D
Autorská citace #4
31.5.2015 20:10 - Gurney
Návod pěkný, díky za něj, jenom v tom yt videu je zvuk nějak moc potichu (přitom třeba v Hoard of the Dragon Queen 2 už je hlasitost v klidu).

Co se týká samotných Grounds, na jednu stranu to vypadá všechno moc pěkně, ale stejně mi asi přijde pohodlnější a rychlejší mít i při hraní po netu osobák na papíře a monitor si nechat čistě pro video a GMovy mapy. Nemluvě o tom, že i divočejší houserules pak nejsou žádný problém.
Autorská citace #5
4.6.2015 15:52 - ShadoWWW
Právě vyšlo dobrodružství Rise of Tiamat pro FG. Ale zatím mě nepřesvědčilo, že stojí za těch $20. Asi si počkám na jiné. Naopak Lost Minde of Phandelver jsem si zpětně koupil, i když jsem ho už jako hráč prošel, protože to dobrodružství je prostě super a určitě ho ještě někdy projdu, možná jako Dungeon Master.
Autorská citace #6
4.6.2015 16:41 - Shako
ShadoWWW píše:
dobrodružství Rise of Tiamat pro FG. Ale zatím mě nepřesvědčilo, že stojí za těch $20.


Dobrodružství za $20? Nějak si nemůžu pomoct, ale nenapadá mě dobrodružství, za které bych dal 20 dolarů. Připadá mi to jako absolutně nedostupná cenová relace - aspoň v našich poměrech.

Na kolik sezení vydrží takový materiál za takové prachy?
Autorská citace #7
4.6.2015 17:03 - ShadoWWW
Mně $20 nepřijde nic dramatického. Ono taky "české" dobrodružství a současné D&D dobrodružství je velký rozdíl. České vydrží na kolik sezení - 2? 3? Za Hoaad of the Dragon Qeen jsem dal $20 a nelituji. Hráli jsme ho už asi 10 čtyřhodinových sezení a pořád nejsme u konce, takže ta cena vychází fakt dobře. Rise of Tiamat je podobně rozsáhlé, takže o cenu nejde. Spíš o to, že zatím mě to dobrodružství jako takové nepřesvědčilo. Lost Mine of Phandelver je kratší, ale taky za $20. Vydrží minimálně na 20 hodin zábavy, takže ta cena je poměrně nízká.

Jako jo, Fantasy Grounds umožňuje i ruční konverzi dobrodružství z externích materiálů (z PDF, přepis z knihy, jpg obrázků apod.), ale je to tolik práce, že těch $20 je úplně zadarmo. V příštím díle video ukázky tohoto článku chci ukázat, co takové orig. dobrodružství v podání FG umí. Ale zatím netuším, kdy se k tomu dostanu.
Autorská citace #8
4.6.2015 17:13 - York
ShadoWWW píše:
Ono taky "české" dobrodružství a současné D&D dobrodružství je velký rozdíl.


Jaké české dobrodružství? AFAIK u nás žádná podobná dobrodružství už pěkně dlouho nevychází. Ostatně tu ani nemáme žádnou hru, pro kterou by vycházet mohla.
Autorská citace #9
4.6.2015 17:14 - Vojtěch
Pathfinderovský Adventure Path se k této ceně také blíží a myslím, že také vydrží docela dlouho. Plus je tam nějaký ten článek, čtení a potvory. 20 USD za knihu, či dobrodružství jde celkem snést, pokud je náležitě graficky vyvedeno.
Autorská citace #10
4.6.2015 17:28 - ByTrit
20$ mi nepríde ako pre zamestnaného človeka nejak extra veľa. Ešte k tomu keď je to len raz za pár mesiacov za niečo čo človeka baví :) (lepšie ako to nechať každý víkend v krčme no nie?)
Autorská citace #11
4.6.2015 17:46 - sirien
York píše:
Ostatně tu ani nemáme žádnou hru, pro kterou by vycházet mohla.

Charlesova dobrodružství pro Tarii byla vždycky dost systémově neutrální.


A dát 20 USD za příručku, která té skupině vydrží třeba 5 her - to je 4 USD za jednu hru. Když to hráči berou týmově (což mimochodem často berou, protože většina skupin si hraje pro sebe a nejsou freaci jak my aby hořeli sběratelstvím a kupovali věci pro nějakou hru s někým někdy), tak to je 1 USD na člověka na hru.

Což je značně míň, než kafe - v cenových relacích USA nebo Z Evropy to je asi jakobys platil 5 korun. A i v přímém přepočtu to je kolik dneska, 25 korun za hru na člověka? Yaaaawwwn, chipsy co si ke hře kupuju stojej víc.
Autorská citace #12
4.6.2015 22:17 - Shako
Dobrodružství je pro mě něco, co sehraju tak za 2-3, max 4 sezení. Nikoliv minikampaň na 10 a víc sezení. Za 3 sezení bych fakt 20 dolarů nedal. Za hraní na půl roku v pohodě. Ale ten název "dobrodružství" je potom hooodně zavádějící.
Autorská citace #13
4.6.2015 22:48 - Gurney
A komu se zdá i tak 20$ moc, má možnost si vybrat z 3rd party dobrodružství (seznam, nevím jak často aktualizovaný), které se cenově pohybují někde mezi úplně free a 10$.

York píše:
Jaké české dobrodružství? AFAIK u nás žádná podobná dobrodružství už pěkně dlouho nevychází. Ostatně tu ani nemáme žádnou hru, pro kterou by vycházet mohla.

Njn, když ti mladí nemají žádný respekt k tradicím, tedy vlastně Dračímu doupěti, a místo aby dělali českým tvůrcům radost (a obsah do jejich her), hrají moderní zápaďácké hry...
Autorská citace #14
4.6.2015 22:50 - Colombo
Souhlas se sirienem. Na české platy je to hodně, ale na zahraniční je to není tolik.

Ostatně, u nás bývaly takové věci v Dechu Draka, ni? A lidi to kupovali.

Jo, kdyby bylo s kym hrát... tož bych si i nějaké to RPG kupil a nepirátil to furt.
Autorská citace #15
4.6.2015 23:09 - ShadoWWW
Marketingově to dává větší smysl než dobrodružství vydaná knižně*. Protože:

- Když je člověk mladej žák či student, tak má hafo času na vymýšlení dobrodružství a celých světů své skupině na míru. To v rámci dlouhodobého tažení je stejně vždycky lepší než vydané dobrodružství. Této cílovce stačí Základní pravidla v pdf zdarma a Starter Set za pár šupů a zbytek si vymyslí sami zadara. Pro echt náruživé hráče je tu pak trojice PHB+DMG+MM, se kterou si v pohodě vystačí až do dospělosti a založení rodiny.

- Pak se ale situace dramaticky změní. Člověk už nemá čas vymýšlet vlastní dobrodružství, natož tvořit vlastní světy. Je rád, když stíhá přijít na hru včas a jedno sezení týdně je super, dvě už je luxus. Často nepohrdne ani hrou jednou za dva týdny. V této etapě života je $20 menší nákup v obchodě, zanedbatelná částka. Zvlášť, když takto rozsáhlá dobrodružství (spíš kampaně, teda) vychází jen jednou za 3 měsíce. A to je taky cílovka Fantasy Grounds a tohoto produktu. Značka ideál, co šetří neskutečné množství času, který tato skupina nemá. Není divu, že většina lidí hrajících online jsou starší hráči. Děti mají ten luxus, že mají hafo času se setkávat osobně.

A Fantasy Grounds má cool vychytávky, co se týče online hraní. Je vidět, že s tím mají velké zkušenosti. Pokud jste už viděli moje video o tvorbě postavy ve FG, tak vězte, že to je nic proti tomu, co FG nabízí pro Game Mastera. Bohužel teď nemám vůbec žádný čas zpracovat další díl. Ale příští týden, nejpozději 15.6., se k tomu dostanu.

----------
*Knižní produkce dobrodružství bude podle mě do budoucna upadat. Jak jsem psal, pro děti a studenty je pohodlnější si něco sami vymyslet. Pro starší hráče je zase pohodlnější hrát online skrz FG, kde jsou všechny materiály na dosah pár kliků v elektronické podobě. Knižně vydaná dobrodružství budou v budoucnu imho jen pro fajnšmekry a okrajová záležitost.
Autorská citace #16
4.6.2015 23:19 - sirien
Shako píše:
Za 3 sezení bych fakt 20 dolarů nedal.

Jenže když si to koupí celá skupina, tak to neni 20, ale 5.
A to be fair: pokud stabilní skupina hraje dlouhodobě spolu, tak pokud GM neni někdo koho prachy fakt netrápěj tak je asi fér, aby si to nějak šábli, že...

Colombo píše:
Souhlas se sirienem. Na české platy je to hodně, ale na zahraniční je to není tolik.

Život na NZ člověku posune vnímání cenových hladin, co? :) Dávej pozor po případném návratu, z mojí zkušenosti pár týdnů trvá, než se člověk zas vrátí zpátky...

Každopádně já ve skutečnosti říkal, že ani na cz platy to není tak hrozně moc.
Autorská citace #17
4.6.2015 23:59 - Colombo
Sirien: Já jsem naprostý škrt. A i tak z toho, co na NZ dostávám jako PhD student zvládnu ušetřit celkem dost. A to je NZ co se týče jídla a vlastně všeho dost drahý. ČR je směšně levná (ačkoliv některé produkty jsou srovnatelné)
Autorská citace #18
5.6.2015 01:07 - ShadoWWW
Colombo: Byl jsi už v Dánsku? ;)
Autorská citace #19
5.6.2015 01:44 - Colombo
Já v životě nebyl pořádně v zahraničí (nepočítám slovensko). Tak sem si řekl, když už, tak pořádně daleko. No a protože tu misi na mars odložili, zbyl NZ.

Takže ne, nebyl sem v dánsku. Proč?
Autorská citace #20
5.6.2015 02:13 - Gurney
ShadoWWW: Já jsem v Dánsku byl. Moc jsem tam nejedl :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12388610839844 secREMOTE_IP: 34.207.180.141