Produkty

ShadoWWW
6.5.2015 16:54
Autorská citace #61
4.11.2016 12:18 - Aegnor
LokiB píše:
ShadoWWW: fakt ti vyhovuje při eleltronickém hraní na portále stále házet fyzické kostky? fíha, to by mě vůbec nenapadlo :-o

Některé lidi prostě baví házet. :-)

A když jsme si na roll20 tvořili postavy na SWN, tak kamarádka chtěla nahazovat atributy ručně (hod 3k6), protože na šestistěnkách jí obecně velice často padá 5+ (zkušenost z naší vlastní modifikace Warhammeru, cca 80 hodů, pokaždé jsme se všichni shodli, že těch pětek a šestek padá fakt hodně). Takže i tohle může být motivace pro házení ručně.
Autorská citace #62
4.11.2016 12:22 - LokiB
Aegnor: ne, to nemůže ... :) hrát hru podle nějakých pravidel s tím, že v použité mechanice mi padají pravidelně nadstandardní hodnoty je obtížně představitelné. asi jako hrát macháčka, když mi obvykle padá několik apačů :)
Autorská citace #63
4.11.2016 12:30 - Aegnor
LokiB píše:
Aegnor: ne, to nemůže ...

Dle přísné logicky může.

LokiB píše:
hrát hru podle nějakých pravidel s tím, že v použité mechanice mi padají pravidelně nadstandardní hodnoty je obtížně představitelné.

Tak 3d6 je v SWN pouze na nahazování atributů. A hrával jsem Warhammer proti tomuhle (Warhammer používá d6 dicepooly) a jakž-takž to šlo.
Autorská citace #64
4.11.2016 12:44 - ShadoWWW
Na Roll20 je nejlepší, že základ je zdarma a že běží v běžném prohlížeči. Je dobré hlavně na příběhové hraní a dobrý je, že existuje i jako plugin pro Google Hangout, takže když mají hráči webky, vidí na sebe během hraní.

Blbý je, že když hraješ dlouhodobě s obrázky, mapami apod., tak ti rychle dojde místo na cloudu pro účet zdarma a musíš jít do placené verze, která stojí už stejně jako FG. A blbý taky je, že si nelze koupit doživotní licenci.

Fantasy Grounds je nejlepší pro hraní her, pro které má vytvořeno rulesety. Tj. že tam máš přímo udělané deníky postav v daném systému a hodně věcí, které se v Roll20 dělají složitě, se tady dělají jednoduše díky automatizaci. Nejlepší podporu má DnD 5e, kde pak máš k dispozici obsah celých knih. Na pár kliků si do deníku nalinkuješ konkrétní schopnosti, kouzla a vybavení (tj napíše ti tam názvy a vytvoří ikonku, na kterou když klikneš, otevře se ti okno s popisem příslušné schopnosti/kouzla apod.) a program ti spočítá vše potřebné (životy, útoky, OČ, celkovou váhu předmětů apod).

Během dobrodružství pak PJ může vytvořit střetnutí, kde jen z integrovaného Bestiáře vybere příslušné nestvůry, program automaticky doplní jejich žetony pro mapu a spočítá obtížnost střetnutí. Nestvůry můžeš přímo nalinkovat na konkrétní místa v mapě a tam se pak ukážou na začátku střetnutí.

V boji PJ naskládá do trackeru postavy a nestvůry se tam buď naskládají automaticky taky (pokud si PJ vytvořil ono střetnutí), nebo je tam může naskládat ručně. V tomto trackeru se pak udržuje přehled o stavu aktérů. Tracker umí automaticky počítat zásahy a zranění (odečítat životy), při léčení přičítat životy, automaticky počítat příslušné postihy či bonusy za různé stavy a schopnosti, automaticky ukončovat stavy dle nastavení, automaticky házet příslušné záchrany a vyhodnocovat je, automaticky vyhodnocovat konkrétní zranitelnosti/odolání/imunity apod.

Tracker je plně interaktivní s mapou, pokud se boj odehrává na mapě. Tj. Útočník buď může označit svůj cíl v trackeru, nebo přímo na mapě, což se někdy hodí víc, hlavně u plošných kouzel, kde si třeba na mapě označíš přímo příslušnou oblast působení a program už umí sám spočítat všechny záchranné hody, nebo započítat zranění cílů.

PJ má nástroj, kde může vyhodnocovat skupinová ověření, má přístup do všech deníků, má nástroj na rozdělování zkušeností a pokladů: např. označí, ať se započítají ZK z proběhnutého střetnutí a program automaticky rozdělí příslušné zkušenosti, může dávat i zkušenosti za splnění úkolů apod., u peněz lze nastavit, jestli se mají rozdělit rovnoměrně mezi všechny, nebo jen někomu, podobně PJ může rozdělovat předměty a u kouzelných předmětů může nastavovat identifikaci, tedy jestli se má předmět postavě ukázat, jaký je, nebo jestli se má tvářit jako normální předmět.

Pak má ještě další věci, jako třeba že PJ může do chatu napsat něco jistým jazykem a ten, kdo má v deníku uvedeno, že danému jazyku rozumí, se ukáže význam, a těm ostatním jen hatmatilka ve fontu daného jazyka.

Program ale podporuje jen chat, takže musíš mít externí nástroj na zvuk/obraz, nejčastěji se používá TeamSpeak nebo Skype. FG taky nemá interní systém na zvukové efekty, ale má plugin pro Syrinscape. Výhodou je, že funguje ne jako cloud, ale jako server-client, kde klienti jsou hráči a server je počítač PJe, a ten je omezen jen volným prostorem na svém disku. Taky je dobrý, že si lze koupit doživotní licenci, i když je drahá.

Celkově shrnuto: Pro krátkodobé hraní (one-shoty apod.) nebo nepodporované systémy je lepší Roll20, pro dlouhodobé hraní podporovaných systémů (hlavně DnD 5e) je lepší FG. Oficiální podporu DnD 5e už mají oba produkty, i když Roll20 implementoval zatím jen pár dobrodružství. V obou produktech si můžeš skriptovat automatizaci, ale v Roll20 máš mnohem víc automatizace předskiptované již autory (ale vše lze vypnout nebo nepoužívat), takže se s tím nemusíš dělat.
Autorská citace #65
4.11.2016 12:51 - ShadoWWW
Ještě k té automatizaci: Mrkni na to video, co jsem linkoval ráno. Má asi 45 minut, ale je tam vše, co PJ využije pro přípravu a vedení dobrodružství.

Teda kromě pinování map a toho, že když do statistik vlastní nestvůry napíšeš kouzlo, tak se ti automaticky slinkuje s daným kouzlem v PHB nebo jiném zdroji. Ty ostatní věci pak jsou ukázány na dalších videích na Youtube kanálu Fantasy Grounds.
Autorská citace #66
4.11.2016 12:59 - LokiB
ShadoWWW: dík, kouknu. Roll20 jsem měl koupený v licenci pro GM, v tom problém nebyl
Autorská citace #67
4.11.2016 12:59 - Vojtěch
Vrtění kostkami a čílení se nad výsledky je součást zážitku! :D
Autorská citace #68
4.11.2016 14:15 - LokiB
Vojtěch: jj, asi jako natahování a sundavání gumové ochrany :D
Autorská citace #69
4.11.2016 14:25 - Vojtěch
Někdo rád hází, někdo se rád dívá, jak někdo hází. Já jsem hol u těch prvních :P
Autorská citace #70
13.11.2016 14:00 - wlkeR
Mluvě o doživotní licenci, má na ní FG občas nějaký slevy? Někde jsem něco takýho zaslechl, ale už ani nevím kde.
Autorská citace #71
21.11.2016 08:49 - ShadoWWW
Každou chvíli mají slevu na nějaký z produktů 5E. Konkrétně doživotní licenci několikrát za rok. Akci vyhlašují vždy na FB profilu a trvá obvykle několik dní, sleva je obvykle 10-25%.

K ultimate licenci se dá dostat i upgradem z GM licence nebo Player licence, vyjde to pak o něco levněji.

Nutno taky dodat, že všechny licence se vážou ke stejnému uživatelskému účtu. Tj. pokud si koupíš vlastní DM/Ultimate licenci, musíš mít i vlastní licence na DnD moduly. Licence na DnD moduly bohužel nelze převádět z účtu na účet.

Jinými slovy, když máš Ultimate licenci a tvůj hráč si koupí DM licenci a třeba DMG, PHB a MM, tak ti ty moduly nemůže převést k tvé licenci na tvůj účet. Jiný slovy, v tomto případě sice může rozjet hru na své licenci, ty se k němu připojíš a on po čas hry ti může knihy zpřístupnit, ale nejde to udělat opačně, že když ty rozjedeš hru na své ultimate licenci, tak tam neuvidíš jeho knihy.

Jinými slovy, k DM/Ultimate licenci potřebuješ i licence knih/dobrodružství na stejném účtu, abys je viděl.

Je také možné si koupit celý balík nazvaný DnD Complete Collection, kdy si koupíš všechny dosavadní DnD moduly najednou se slevou 25%. Pokud již nějaké moduly koupené máš (třeba sis je koupil dřív za plnou cenu nebo v rámci nějaké jiné akce), tak systém to pozná a dá ti do košíku jen dosud nekoupené moduly.
Autorská citace #72
24.11.2016 06:14 - ShadoWWW
Zrovna teď běží v rámci Black Friday slevy. Na doživotní licence i většinu oficiálních DnD 5e produktů je to 25%.
Autorská citace #73
11.12.2016 18:02 - wlkeR
Myslim, že vzhledem k tomu, kolik toho na fejsbuku publikujou, budu raději sledovat tenhle thread, esi se tu ještě něco objeví. BF jsem úplně zazdil ._.
Autorská citace #74
19.12.2016 08:42 - ShadoWWW
Zkoušel jsem o víkendu propojit Fantasy Grounds se Syrinscape přes fanouškovský modul a funguje to skvěle. Udělám na to krátký tutorial.
Autorská citace #75
25.12.2016 09:56 - Atterdag
Ahoj, chtěl bych poradit, zda mi tohle bude fungovat. Rád bych koupil teď ve slevě Fantasy Grounds s oficiálními moduly k DnD 5ed. Určitě PHB, MM, DMG a Princes of the Apocalypse (a časem asi další). Chtěl bych ho používat jako pomocníka při hře face to face na notebooku. Na stole by navíc leželo LEDko s dobrými pozorovacími úhly, které by zrcadlilo hráčskou mapu z FG + obrázky a combat tracker. Myslíte, že to půjde? A jakou licenci bych měl pro tohle koupit? Díky za radu
Autorská citace #76
25.12.2016 21:54 - ShadoWWW
Jo, šlo. GM licence na to stačí. Ideální je pak spustit kampaň na noťasu jako GM a pak program spustit podruhé (takže poběží současně 2x) a připojit se ke kampani jako hráč. "Hráčské" okno pak přesuneš na LEDko ideálně full screen. Na LCD notebooku pak si dáš gm okno na full screen. Pak už se ovládání neliší od toho klasického po netu.
Autorská citace #77
25.12.2016 22:23 - wlkeR
Sleva jen na Steamu, co :<
Autorská citace #78
26.12.2016 09:23 - Atterdag
Asi jo:)
Autorská citace #79
26.12.2016 09:26 - Atterdag
Shadowwwe, a co je prosím ta GM licence?
Autorská citace #80
26.12.2016 09:58 - ShadoWWW
Jo, sorry, oni jí teď říkají Fantasy Grounds License nebo Standard License (měsíčně stojí $3,99, nebo (bez slevy) $39 za doživotní licenci).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088796138763428 secREMOTE_IP: 54.89.24.147