Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
10.11.2021 16:07 - Jezus
LokiB píše:
Obrázek barbara mě štve, protože má lebku na nárameníku, co je děsně klišoidní a nechci pak takové obrázky používat v pseudohistorických hrách :)


V pořádku. Však Jeskyně a Draci taky nejsou pseudohistorická hra :-)
10.11.2021 16:31 - LokiB
Jezus: vyhraněně stylizované obrázky mají menší použitelnost i ve fantasy hrách, toho seš si doufám vědom. Mě ty lebky na zbrojích štvaly už i ve fantasy dobách, asi nemám patřičný vtzah k SS jednotkám.
10.11.2021 17:30 - Jezus
To je věc názoru, nemyslím si, že stylizované obrázky nutně limitují použitelnost ve fantasy hrách, hrozně záleží na vkusu konzumenta. Navíc málokdo inspirační obrázky převádí jedna k jedné.

A hlavně je to jiný argument. Tys mluvil o jakési pseudohistorii.
Tou DnD 5e určitě není (stačí se podívat na jejich obrázky :-) ) a jeho následovník JaD těžko bude.

Chápu, že máš jiné preference stran stylu, ale to jsou právě jen osobní preference. Bylo by asi dobré hned od začátku pochopit, že JaD není v našich končinách docela oblíbený umírněný pseudostředověk, není to Chainmail nebo tak něco (nevím v těch vykopávkách se nevyznám). Ne že by v něm nešel hrát, ale není to ladění pravidel, lebky na zbrojích jsou tak žánrově zcela v pořádku.

Mluvit o jednotkách SS mi pak příjde už vyloženě směšné.
Jednak lebka je klasické fantasy klišé. Neviděl jsi nikdy Conana?
Jednak sami nacisti odněkud čerpali = ten motiv je obvyklejší, než se zdá, dává smysl i v historii. Fetiš na lebky měli už Římané nebo například Tamerlán.
10.11.2021 17:41 - malkav
Z prosazování gender-culture bych autory neobviňoval, v družině dobrodruhů není žádný žena :)
Mimochodem mě osobně tedy jako leváci na tom obrázku přijdou úplně všichni. Skutečně někdo třeba omylem ten obrázek neotočil?
10.11.2021 17:43 - Pan Bača
malkav píše:
v družině dobrodruhů není žádný žena


hej, nestraš! Nic takového nám tam při kontrole snad neuteklo :-D
10.11.2021 17:57 - LokiB
Jezus píše:
Chápu, že máš jiné preference stran stylu, ale to jsou právě jen osobní preference.


Všechno, co v tom příspěvku píšeš, je tak očividné, že vlastně nechápu, proč to píšeš :)
10.11.2021 18:23 - sirien
malkav: zaprvé, ta čarodějka je vzduch? A zadruhé - you dare to assume their genders?
10.11.2021 18:28 - malkav
sirien: aha, měl jsem za to, že je to oponent :) zadruhé, je pravda, že u skřetoidní postavy si genderem být člověk jist nemůže :)
10.11.2021 18:33 - LokiB
je pravda, že jsem si taky chvíli myslel, že ta čarodějka je ve skutečnosti duch a protivník družiny ... ale logické to moc nebylo, tak jsem to zavrhl, vizuálně to tak vypadalo.
Stejně jako trpaslíka družiny jsem měl nejdřív za kamennou sochu ...
10.11.2021 19:24 - Gergon
ta průsvitná postava není duch co útočí na družinu???
10.11.2021 19:28 - Orsik
Zdá se mi to, nebo má ten elf vousy? Že by se nakonec půlelfové na poslední chvíli vrátili? A s nimi nová rasa Skřepaslík? Nebo ten pomáhá tomu drakovi? Přijde mi to takové chaotické, ale to asi boje bývají...
10.11.2021 19:55 - Pan Bača
siriene, nech tu obálku udělat obráceně i s tím textem. A ideálně to i vytisknout tak, aby se to četlo odzadu :-D
10.11.2021 20:18 - malkav
sirien: Promiň, ale touto větou jsi mě pobavil: "v momentě kdy se někdo začne o něco analyticky zajímat, tak mu to začne děsivě křivit vnímání věci" ... kolik je tu lidí, kteří se tu analyticky zajímají o herní systémy? :D
10.11.2021 20:52 - Tarfill
Tak když už se tu rozjela ta debata o titulce...
Mě přijde hlavně zvláštní. Jako že obrázek ani super, ani bída, ale je prostě zvláštní. Nepoznám, jestli ta ženská je duch, který bojuje proti družině nebo jestli je s nima. Ork je pravda shrbenej
víc než moje babi a ten půlelf je tam do té scény takovej nakloněnej, jako kdyby byl na balkoně a někdo si ho zezadu podával. Trpaslík mi přijde, jak kdyby ho maloval ten samej kreslíř, co maluje v Symbaroum a palec té ruky, co drží meč, je nějakej divně roztrhnutej, přičemž to nevypadá na klasický steh, ale ani na rukavice. Takže těžko říct. Celkově hodně pestrá skvadra dobrodruhů (což je ale vlastně v pořádku, protože takové party jsou běžné) na nějakém dobrodružném místě, budiž. Naopak nápis JaD mi přijde skvělej a jde na něm vidět (logická) inspirace logem DnD.
Nápis se mi líbí nejvíc a i kdyby ta obálka byla sebehnusnější, stejně bych svojí předobjednávku nezrušil, takže je to jedno... :)
10.11.2021 20:52 - sirien
malkav:
sirien píše:
a popravdě to je vidět i u RPG, zejména na indie-teoretické scéně


...myslim, že tvrzení o odlišnosti preferencí mezi místní komunitou a hráči mimo ni jsem opakoval už mnohokrát - a nejsem zdaleka sám, takže jestli Tě něco "pobavilo", tak zjevně jen protože nedáváš moc pozor.
10.11.2021 21:12 - ShadoWWW
Já musím říct, že z DnD příruček se mi nejvíc líbí ta na MM, pak na DMG a ta na PHB až jako poslední. Úplně nejvíc se mi líbí ilustrace na Beginner Boxu.
10.11.2021 21:12 - malkav
sirien: Kde v mém příspěvku čteš, že se snažím tvrdit něco o odlišnosti preferenci místní komunity a hráči mimo ni? :)
Třeba já osobně považuji některé zdejší za lidi, kteří se (minimálně snaží) analyticky zabývat herními systémy jako takovými a analyzují jejich funkčnost a herní design. V tomto ohledu považuji některé zdejší členy za lidi na určité úrovni. Proto mě pobavilo tvé stanovisko, že čím víc člověk vidí do jádra problematiky a čím víc se z něj stává odborník na dané téma, tím víc se mu křiví pohled na danou věc.
10.11.2021 21:33 - Aegnor
malkav: sirien ale tvrdí (pokud jsem ho pochopil správně) něco jinýho, než jak jsi jeho stanovisko vyložil teď.

EDIT: Jakože myslí lidi, co se o něco zajímají pouze analyticky, tzn. už se na to vůbec nedívají jako běžní lidé.
10.11.2021 22:50 - Colombo
Za mě palec dolů.

Je to takové užmoulané, tmavé, špatně rozlišitlené a když už něco jde vidět, vypadá to divně (to, jak skřepaslík drží kuši).

Vidím meč, pár postav, kde nejdou vidět žádné zajímavé detaily, pak nějaký divný vír s něčím jako figury či co a tam někde vzádu je nějaký drak. Jestli tam má být i nějaká jeskyně, tak já tam žádnou nevidím.

First-Person view může být fajň, ale to by tam něco muselo být vidět. IMHO First-Person view kde je vidět komunikace s družinou by bylo něco lepší, takhle je to dost promrhané.

Za mě DrD2 mělo lepší obálku s mnohem čistším designem.
10.11.2021 22:55 - sirien
Aegnor: to slovo "pouze" v Tvém postu ve skutečnosti nedává moc smysl, prakticky nikdo nic "jen neanalyzuje". Ono jakýkoliv zájem o cokoliv postupně mění pohled na věc. Spíš bych to formuloval tak, že čím víc se něčím zaobíráš analyticky, tím víc hrozí, že se Tvůj pohled na věc pokřiví (odtrhne od mainstreamu, začneš si cenit věcí které ostatní nezajímají a naopak).

malkav: no ale ono to tak u některých lidí prostě fakt je. Ostatně svého času třeba celá Forge indies komunita ujížděla právě na tomlhe.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096518993377686 secREMOTE_IP: 3.142.119.241