Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.10.2017 22:07 - LokiB
wlkeR: to věděli už staří impresionisté :))
31.10.2017 20:14 - ShadoWWW
Gnóm a elfka. Autorem je Rimbo.


31.10.2017 20:48 - sirien
meh, tyhle uťáplí elfí uši se špičičkama... kde sou ňáký pořádný elfí ušiska?
31.10.2017 22:14 - Merlin
Gnom se mi líbí, elfka má děsnou tělesnou kompozici a anatomii zvlášť. Nohy děs....:) ale gnóm dobrý (když pominu podivný plamínek svíčky, jdoucí k otevřenému oknu a absolutně nesmyslný stín mříží, který jde z jiné strany než měsíc)

edit: nejsem lékař..ale koukám, že páteř na nákresu má výrůstky na opačnou stranu
31.10.2017 22:21 - sirien
Ahá, tak pán sice neni lékař, ale je expert na nohy elfek a na výrustky na gnómích páteřích, jo?
31.10.2017 23:08 - Merlin
No jo, elfí nohy tě zavedou do tajemných mystických elfích míst...a gnómí páteř je dobrá na svícny
31.10.2017 23:28 - sirien
Mi nevim proč připomnělo...

S.T. Potter: Tahle kobyla je dcerou od téhle
H. Pierce: Jo, to se hned pozná podle toho zadku
S.T. Potter: Vy rozumíte koním?
J. McIntyre: Ne, on rozumí zadkům.
1.11.2017 06:41 - Babaj
tak svicka se da vysvetlit povzdechem gnoma :_)) a stiny poulicni lampou vedle okna :-)...
A treba jsme se vsichni mylili v souvislosti s krasnymi stihlymi koncetinami elfek... stejne tak o malych nohou trpasliku :-)
1.11.2017 09:06 - Merlin
povzdech je nepravděpodobný, jelikož se gnom dívá do stolu...jinak se mi ten obrázek líbí
1.11.2017 09:38 - ShadoWWW
Když jsme u těch spekulací:
- Vlevo od obrázku (naproti gnómovi) jsou vstupní dveře a někdo právě otevřel.
- Neviditelná postava se snaží sfouknout svíčku.

Každopádně ten kouř od svíčky je luxusní, stejně jako ten gnóm. V DnD lore by šlo nejspíš o kouzelníka se Śkolou magie Nekromancie, ale héj, ta atmosféra pracovny na mě úplně dýchá alchymií.
1.11.2017 10:05 - Ebon Hand
Gnom dost dobrý. Stíny mříží mi nevadí, zřejmě na nebi bouchla supernova. Plamínek je divný. Ale na přebalu ADnD, co mám doma má týpek taky přetočené zápěsti a viditelně mu to vůbec nevadí. :-)

Elfka se mi nelíbí, skoro bych řekl, že je od někoho jiného. Je to jen squaterka s přehnaně dlohými holeněmi. :-)
1.11.2017 15:23 - LokiB
Marlin: elfka má dost krátkou levou ručičku, chudinka :) stěží si dosáhne ... no, aby mohla provádět intimní hygienu :D
ne, vážně ... oba obrázky jsou fajn a líbí se mi.
1.11.2017 17:51 - Kosťa
Na gnómovi mi trochu vadí, že není malý, není poznat že je to gnóm, mohl by to být i člověk s pinokiovským nosem. Jinak ale obrázek super atmosférickej.
1.11.2017 18:03 - Quentin
Gnóm mi přijde jako kvalitní AAA ilustrace. Rimbo se zlepšuje jak sviň.

Elfka je oukej, akorát mě irituje ten strom. Rozmazané pozadí chápu, ale předměty takhle v popředí by asi měly být rozkreslené jako postava.
1.11.2017 18:34 - sirien
docela souhlasim s Quentinem. Ta elfka na mě působí trochu... jako "nepovedeně", ve smyslu že ten obrázek je relativně dobrej, ale nějak z něj cítim že by moh bejt lepší - jakoby to byl rychlej draft zamýšlenýho obrázku nebo tak něco (s tím rozmaáním to nesouvisí, hodnmám teď namysli přímo tu postavu té elfky)
1.11.2017 18:50 - Šaman
Je to veverka - ty nemají být hezký, z nich má jít chladný strach.
(A přidávám se k pochvale gnóma - ten má super atmosféru.)
5.2.2018 15:40 - Skaven
Stručný výcuc pravidel: https://paper.dropbox.com/doc/Jeskyne-a-draci-v-kostce-85vMjVS5pzL9POAq7PU9f?_tk=share_copylink - text v první verzi, prosím o shovívavost. Budu moc rád za vaše komentáře a postřehy, zejména od znalců pravidel D&D 5e.
5.2.2018 16:32 - exi
Hned první věta "Pokud je součet hodu a oprav vyšší než OČ cíle, útok byl úspěšný." Proč není vyšší nebo rovný jako v DnD 5e? To je schválně nebo překlep?
5.2.2018 16:35 - Zerana
Asi už jdu s křížkem po funuse, ale co přeložit slovo Rogue jako Raubíř? Je to nejpodobněji znějící a stejně všeobjímající. Všechny tři navržené překlady jsou značně směrodatné.
5.2.2018 17:10 - sirien
Protože se Skavenovi nelíbil Tulák, protože to neni dost DrD, a tak tam narval zloděje (nebo tak něco, možná lupiče, pro mě za mě třeba pašeráka...). Což je svym způsobem menší zlo, než ten jeho a ShadoWWWův Pán Jeskyně, na druhou stranu právě tim že to neni až tak významný to je skoro o to víc iritující.

(Jinak Raubíř je taky dost mimo - to slovo evokuje nějakýho násilnýho lapku co přepadává na cestách popř. plení odlehlé osady, někoho kdo dělá bordel a strhává pozornost. Což s Rogue nijak moc nekoresponduje.)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074461936950684 secREMOTE_IP: 3.83.87.94