Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.2.2018 20:11 - Dukolm
Obrázky se mi líbí. Copy třeba obsahují kovovou výztuž. To už muže být slušné překvapení. Vybavil jsem si tuhle scénu.
28.2.2018 20:45 - Jarik
Ten korzet mi koženej nepřijde.
Jeden a půlručka mi přijde jen jako poklad. Jsou na něm pavučiny, apod.
Opasek (včetně kordu) mi přijde nasazen honem-honem. Protože není využito oko na protažení řemenu. Tak možná proto je i protočený ten kord. Pokud není (kord) dokonce jen opřený o sarkofág.
Jediným zdrojem světla ve scéně je asi ten meč.

Obr.2
Pokud sebou slečna trhla (dle náhrdelníku v pohybu), tak mne překvapuje, že nemá ještě na rukojeti meče druhou ruku.
28.2.2018 21:10 - sirien
Loki: tim, že přeceňuješ význam výtek. Když řeknu, že džíny, zimní kabát a polobotky nejsou ideální vohoz na boj tyčí, tak to je pravda - lepší sou určitě sportovní tepláky, volná mikina a tenisky. To je ale daleko od toho tvrdit, že v džínech, kabátu a polobotkách bude nějakej problém vzít tyč a urazit s ní někomu hlavu. Samozřejmě, nebude to tak pohodlné a teoreticky tam bude nějaká opruznost z toho vohozu vyplývající, ale prakticky ten vliv bude naprosto zanedbatelná položka proti všemu ostatnímu.

Tady to je podobně - ty holky prostě zhodnotily, že to není ideální vohoz do souboje nebo na prolejzání kobek. Což neni, o tom žádná. Nicméně to neznamená, že by byl nějakej zvlášť problém tyto aktivity v tomto vohozu vykonávat.


Btw. o tom korzetu dvě holky napsaly přímo samy od sebe že ho od pohledu hodnotěj jako "nejspíš pružnej" a "poměrně volnej" a tudíž bez problému.
28.2.2018 21:15 - Aegnor
Jarik píše:
Pokud sebou slečna trhla (dle náhrdelníku v pohybu), tak mne překvapuje, že nemá ještě na rukojeti meče druhou ruku.

Nezkušený nováček, který ještě netuší, jak cenná paranoia vlastně je. :-)

Neboli - uslyšela nějaký hluk, tak se rychle ohlédla. Nepředpokládá nebezpečí, tak není její první reakcí tasit meč, ale jenom se podívat, co se vlastně děje.
28.2.2018 21:33 - wlkeR
Napadlo někdy někoho se prostě vyfláknout na ilustrace a prostě nafotit šermíře? Ušetřilo by to čas, peníze a mnoho klávesnic.
28.2.2018 22:52 - Log 1=0
sirien píše:
Objevily se asi dva komentáře směrem k tomu jestli má kalhoty nebo sukni, což tam není moc vidět. V jednom případě k tomu bylo dodáno, že ale vlastně i ta sukně by byla vpohodě za předpokladu, že by k ní měla vysoký pevný boty.

Nikdy jsem nebyl holka, a popravdě ani pobuřovací náladu jsem neměl nějak často, ale za sebe říkám, že rozdíl v praktičnosti je v tomhle ohromný. Volná sukně strašně plandá, zvláště je li delší, těsné a úzké zase omezují pohyblivost a to tak, že hodně. Upřímně, pokud dotyčnou napadlo, že by mohla potřebovat rapír, tak by byla dle mého pitomost brát si sukni. Ale co má nevidíme, takže dle presumpce nevinny předpokládám kalhoty.
28.2.2018 22:57 - Aegnor
Log 1=0 píše:
Volná sukně strašně plandá, zvláště je li delší

Na jednom larpu jsem měl sukni a ... kdyby byla o pár cenťáků kratší, tak by s ní nebyl vůbec žádný problém. Jak šerm, tak pohyb v lese naprosto v pohodě. Stejně tak když jsem měl jednou tuniku až někam do půli lýtek, žádný problém (na týdenní akci se spoustou šermu).
1.3.2018 02:19 - Colombo
Teda, log, ty nejsi jen sexista, ale naprosto historicky nevzdělaný. To jako bylo skotsko, řím a mesoamerika plná buzniček a transek, když tam normálně bojovali v sukních






1.3.2018 09:12 - Tarfill
wlkeR píše:
Napadlo někdy někoho se prostě vyfláknout na ilustrace a prostě nafotit šermíře? Ušetřilo by to čas, peníze a mnoho klávesnic.

Nemyslim, že by to vyšlo lépe. Pokud by nějakého šermíře nafotili a poupravili pouze lehce nějakým filtrem, pořád by to mohlo působit příliš reálně a ne jako fantasy. Pokud bys pak chtěl tyto fotky upravit nějak více a zkombinovat s dalšími obrázky aby to vypadalo jako fantasy, tak by to mohlo stát nakonec stejně času a peněz, jako když někdo něco nakreslí. A když vyřešíš takto šermíře, stejně budeš řešit i jiná povolání...?
1.3.2018 10:00 - Šaman
wlkeR píše:
Napadlo někdy někoho se prostě vyfláknout na ilustrace a prostě nafotit šermíře? Ušetřilo by to čas, peníze a mnoho klávesnic.


Napadlo. RPG portrétní kartičky jakožto galerie českých larpových exotů. :)
1.3.2018 10:14 - LokiB
sirien píše:
Tady to je podobně - ty holky prostě zhodnotily, že to není ideální vohoz do souboje nebo na prolejzání kobek. Což neni, o tom žádná. Nicméně to neznamená, že by byl nějakej zvlášť problém tyto aktivity v tomto vohozu vykonávat.


Což by vlastně platilo i v případě, kdyby měla na sobě jen noční košilku nebo zimní kožich. Inu, sofistika ti jde :)

Taková Kate Beckinsale ve Van Helsingovi měla trochu víc rozumu a i když má podobnej korzet, tak si nahoru zvolila vhodnější (netrvdím že ideální, jistě by se našlo dost praktičtějších úborů) část oděvu ... nebo ne? zeptáme se děvčat ;)
1.3.2018 10:57 - Vojtěch
Šaman píše:
Napadlo. RPG portrétní kartičky jakožto galerie českých larpových exotů. :)


... nelituji ani koruny vydané na obrázky v RPG příručkách! :D
1.3.2018 11:48 - sirien
Loki: Takže začneš tim, že prohlásíš, že to oblečení je "nepatřičné" a "nevhodné" pro boj nebo lezení do kobek.

Když řeknu, že mi přijde vpohodě "patřičné" a dostatečně "praktické", tak skepticky odvětíš, že se mám jít nějakejch holek zeptat.

A když to udělám a ukáže se, že sem měl pravdu a ten vohoz je vcelku vpohodě (což se shoduje i se zjištěními Aegnora i s přímou výpovědí přítomné slečny) tak kolem toho začneš tančit, posílat to do ad absurdum extrémů nočních košilek a následně obviníš ze sofistiky?

Co kdybys radši prostě přiznal, že ses v hodnocení praktičnosti toho oblečení splet? :p
1.3.2018 15:13 - Log1=0
Colombo píše:
eda, log, ty nejsi jen sexista, ale naprosto historicky nevzdělaný. To jako bylo skotsko, řím a mesoamerika plná buzniček a transek, když tam normálně bojovali v sukních

Sexista určitě nejsem, protože na rozdíl od tebe nepředpokládám, že sukně nosí buzničky a transky. Pouze konstatuji, že je to mnohem méně praktické. Čemuž odpovídá to, že se od nošení sukní do boje s a) vynálezem kalhot b) zlevněním jejich výroby vesměs upustilo.
1.3.2018 15:57 - sirien
Přechod na kalhoty byl ve skutečnosti co vim mnohem víc módní než funkční záležitost. Jako ne, že by kalhoty nebyly v mnoha směrech praktičtější, ale móda je divná. Každopádně zrovna v boji ty sukně moc velkej problém nejsou (oproti např. lezení, šplhání atp.) - za předpokladu nějaké pro boj vhodné sukně, samozřejmě.
1.3.2018 17:09 - LokiB
sirien píše:
Když řeknu, že mi přijde vpohodě "patřičné" a dostatečně "praktické", tak skepticky odvětíš, že se mám jít nějakejch holek zeptat.


Co na tom bylo skeptické? Naopak, věř mi, že dopředu jsem tak trochu tušil, jaký bude výsledek, protože jsem tu názory tebou dodaných dívek četl již vícekrát. :)

Hele, já tě v téhle debatě nechci porazit. Fakt. Jestli vám to přijde ok, proč ne.
Stále si myslím, že ten oblek je nepraktický skoro na všechno, s výjmkou situací, kdy si chceš opálit pouze ramena a nebo chceš zaujmout chlapy kolem. A na lezení do kobek je vysloveně nevhodný. Nemá jediný atribut, který bys při lezení do kobek ocenil.

Ad kalhoty ... je také o dost složitější vyrobit. někde byly nejdřív nohavice, nespojené, na každou nohu jedna. a to spojení a uzavření dost oceňujou lidi v zimě.

Log1=0 píše:
Pouze konstatuji, že je to mnohem méně praktické

No, mnoha lidem v teplém prostředí přijdou sukně naopak proaktické. Lehké, vzdušné, snadno vyrobitelné, jsou méně náročné na látku.


a nebyl by i komentář k tomu, co je ten symbol, co mají ty ženské na krku/meči zač? je nějaký významný pro JaD. nebo je to jen náhoda, že to vypadá podobně?
1.3.2018 17:53 - Šaman
LokiB píše:
Nemá jediný atribut, který bys při lezení do kobek ocenil.

Má. Když ti spadne na hlavu zelený sliz, nerozleptá ti drahé oblečení :D
1.3.2018 19:47 - Merlin
Vzhledem k tomu, že v sukních se hrál úspěšně tenis...a to nemluvím o těch mini co mají tenistky dnes...ale o dlouhých sukních až po kotníky
1.3.2018 22:37 - Log 1=0
LokiB píše:
No, mnoha lidem v teplém prostředí přijdou sukně naopak proaktické. Lehké, vzdušné, snadno vyrobitelné, jsou méně náročné na látku.

Víš, Loki, lidi co píšou do nějaké diskuse, často předpokládají, že čtenáři a ostatní diskutéři čtou celou diskusi, a z jejího kontextu si dovedou domyslet určitá zúžení či rozšíření použitých pojmů, aniž by je explicitně zmiňovali. Urychluje to komunikaci.
Praktický jsem myslel z hlediska lezení do dungeonů a boje chladnými zbraněmi, nikoli z hlediska výroby či poklidného nošení v parném létě.

Merlin:
To v obleku taky. Od obojího se z nějakého důvodu upustilo. Jistě, může to být jen móda...
1.3.2018 23:25 - LokiB
Log 1=0 píše:
Víš, Loki, lidi co píšou do nějaké diskuse, často předpokládají, že čtenáři a ostatní diskutéři čtou celou diskusi, a z jejího kontextu si dovedou domyslet určitá zúžení či rozšíření použitých pojmů, aniž by je explicitně zmiňovali. Urychluje to komunikaci.


Že sis z těch lidí, ktěří tě nepochopili, a bylo jich celkem dost, vybral zrovna mě :)
+ když už chceš opravdu takhle poučovat, pak připomínám, že jsem reagoval na post:

"Sexista určitě nejsem, protože na rozdíl od tebe nepředpokládám, že sukně nosí buzničky a transky. Pouze konstatuji, že je to mnohem méně praktické. Čemuž odpovídá to, že se od nošení sukní do boje s a) vynálezem kalhot b) zlevněním jejich výroby vesměs upustilo."

O lezení do kobek řeč nebyla.
A já k tomu dodal, že sukně jsou praktické (myšleno PRO BOJ, ne jen na parádu ... to sis mohl přeci domyslet, o tom je celou dobu v diskusi řeč) zejména v teplém prostředí, a pak taky proto, že se daleko snáz vyrábějí, a tedy když si je v boji poškodíš, není to taková ztráta, jako u pracně vyráběných kalhot.
Bojovat v sukni v mrazu či větru, ve studené a vlhké kobce moc zábavní není. Ale leckde v Africe či okolí Středozemního moře to je ok.

Mě tvoje poučování ve stylu "víš, loki, lidi co píšou ...", zas tak moc neirituje ... ale už jsme o tom mluvili, že se pak nemůžeš divit některým reakcím :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072741031646729 secREMOTE_IP: 3.137.171.121