Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.3.2018 10:07 - ShadoWWW
A když jsme u těch překladů... ještě jedna věc mě už delší dobu trápí. Překlad lesser/greater restoration jsem překládal dle místního klíče jako nižší/mocné navrácení. Ale je to IMHO hodně neintuitivní. Rád bych změnil překlad na nižší/vyšší navrácení, nebo slabé/mocné navrácení (osobně jsem spíš pro první možnost). Co myslíte?

U neviditelnosti je to podobné, i když tam ta "nižší" varianta se jmenuje jen "neviditelnost".
18.3.2018 10:57 - PanOndrej
A co pojmenovat "nižší" variantu jen Navrácení?
18.3.2018 11:58 - Šaman
Navrácení? Když jsem ještě hrál DnD, říkalo se tomu obnova. Tuším že menší a větší.
18.3.2018 16:00 - Haplo
Já to myslím znám pod pojmem nižší/vyšší obnova/obnovení z těch dob, kdy jsem ještě hrával Neverwinter Nights v češtině.
18.3.2018 23:22 - sirien
jak se z "restoration" stalo "navrácení" by mě fakt zajímalo :)
18.3.2018 23:31 - Colombo
sirien: z "navrácení do původního stavu"

seznam slovník mi plive: obnovení, ozdravení

Různé slovníky synonym pak ještě: zotavení, (vy)léčení, uzdravení, zhojení
18.3.2018 23:50 - LKarpianus
ShadoWWW píše:
y jim řekneš o definici upíra, tak Twilight vypnou a přejdou na Drakulu a Interview). Na druhou stranu mezi případy kdy taková změna proběhla bych zmínil nejspíš Sapka a jeh


Koukám, že Skaven už dostal i moje poznámky... :-D Přejmenovat kouzlo je podle mě dobrá cesta... Mimochodem, ty překlady určitý věcí vám nezávidím, řešili jsme je se Skavenem taky během mých poznámek a občas je to docela dost zapeklitý. Pokud budu mít čas, zkusím nahodit nějaké svoje vlastní nápady do překladového klíče....
18.3.2018 23:59 - sirien
ShadoWWW, sirien, SEB, Sihája, Sethi, Syntax, Sathel, Stáňa, shari... to je jedno, všichni sou na S ;)
19.3.2018 06:44 - ShadoWWW
K zavedení překladu restoration jako navrácení došlo nejspíš ještě někde na CzechDnD. Našel jsem o tom jedinou zmínku od Rytíře v archivu na RPG F (na té stránce viz příspěvek "od Rytíř » 22 říj 2002 15:52"), ve svém souhrnu.
21.3.2018 19:07 - wlkeR
Zrovna na mě na fejsbuku vyskočil půlork-rytíř od Ralpha Horsley. Jaká to shoda okolností.
22.3.2018 14:09 - Sorcerer




Nepaci sa mi ork ani polo ork v rytierskej zbroji. Zrusil som to, nechcem podporovat tento DnD 5 trend.

Nove veci pre JaD
22.3.2018 14:23 - Sorcerer
22.3.2018 14:24 - Sorcerer
22.3.2018 14:31 - LokiB
Přepadání zezadu bude zřejmě running joke napříč JaD :) Ok, to beru.
I když tedy se asi vyskytnou hlasy ohledně ... no nic. Mně to neva :)
22.3.2018 15:00 - Quentin
Tohle všechno se mi docela líbí :)

(omlouvám se za nekonstruktivní příspěvek :D )
22.3.2018 16:21 - wlkeR
Možná by se k těm obrázkům hodil i nějaký kontext, ideálně zadání. Např: "Ilustrace k povolání paladina. Zobrazuje postavu v plátové zbroji (ideálně ženskou), působí mocně a majestátně i když zrovna podává ruku umírajícímu žebrákovi na ulici."
22.3.2018 16:46 - Čindi
Taky přidám jeden nekonstruktivní příspěvek. Jsem příjemně překvapen kvalitou připravovaných ilustrací.
22.3.2018 18:29 - Merlin
Proč nahý anděl..., slepý...a musí mít vlasy zakrývající jen bradavky...a to, že vlasy z prsou padají jak vodopády...doporučuji se kouknout na nahou dlouhovlasou ženu :) vlasy takhle po těle nepadají :)
22.3.2018 19:11 - Tarfill
Jo, ten obrázek #1053 se mi fakt líbí, takhle si představuju správné ilustrace. Dostatečně sexy, ale ne příliš okatě jako ten anděl, dostatečně fantasy, dostatečně hororově, dostateně reálně i uměle, prostě bezva!
Ten anděl je mimo, ale ten vodník...
Ačkoliv je to jakožto konstruktivní příspěvek do této diskuze vlastně úplně jedno... ;-)
22.3.2018 20:03 - Merlin
Ale abych posoudil všechny obrázky: Vodník se mi hodně líbí, Anděl vůbec (je laciný), ork se mi taky nelíbí...nenajedl by se :), v lepším případě....
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066641092300415 secREMOTE_IP: 54.173.214.79