Produkty

ShadoWWW
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou čerstvým projektem nakladatelství Mytago, jedná se o fantasy hru na hrdiny postavenou na systému nejhranějšího stolního rpg na světě - Dungeons & Dragons. Hru s udatnými bojovníky, chytrými mágy, mazanými tuláky a dalšími ikonickými postavami zasazenými do světa draků, čar a kouzel.

Srdce Jeskyní a draků tvoří SRD 5. edice D&D, což jsou vynikající pravidla prověřená několika sty tisíci hráči po celém světě. Nejde však o pouhý překlad pravidel - česká hra přinese pravidla ve srozumitelné a kompaktní podobě, přesto plně kompatibilní s původní hrou. Díky tomu získají hráči přístup k nepřebernému množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, které k páté edici D&D vznikly.

Paralelně s pravidly pracujeme na rozšířeních, které chceme pravidelně vydávat jak v elektronické tak v tištěné formě - nová dobrodružství, rasy, schopnosti, nestvůry, magické předměty, povolání atd. Chceme, aby hráči Jeskyní a draků byli dostatečně zásobeni užitečnými materiály, které jim zpříjemní jak přípravu hry, tak hru samotnou.

Vydání hry je plánováno na rok 2017, další podrobnosti budeme zveřejňovat na webu http://www.jeskyneadraci.cz a na FB (http://www.facebook.com/Jeskyně-a-Draci-285072668251981)

Název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného.

Viz oznámení na RPG F.

Hlasování o překladu povolání "rogue": zloděj, tulák, nebo zvěd?

Mělo by JaD zahrnout do pravidel i Theater of the Mind?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body16
Nekladné body3
9.3.2016 21:28 - Colombo
Vzhledem k tomu, co všechno má rogue představovat, tak nejvýstižnějši je "ostatní"
9.3.2016 23:05 - Dungo
a nebo bych to vubec nepřekládal a nechal to prostě jako rogue :) stejně tomu bude podle WoWka většina říkat Roguna podle mě ;)
10.3.2016 14:02 - Mildar
Colombo píše:
Vzhledem k tomu, co všechno má rogue představovat, tak nejvýstižnějši je "ostatní"

+ 1 Plne souhlasim. Dava mi to smysl ve vsech pripadech co me napadaji. Udelejte to oficialni.
10.3.2016 14:16 - Vojtěch
Rošťák pořád funguje :D
10.3.2016 22:51 - Colombo
Mildar: Bracha? Si to ty?
18.3.2016 09:34 - Ebon Hand
ShadoWWW: Moc to tu nesleduji, ale velmi ti a celému kolektivu tvůrců, držím palce, aby se vám projekt podařilo dotáhnout do konce, aby splnil očekávání a tužby co největší části RPG komunity a přitáhl řadu nováčku RPG nezasaženou, místo splnění tužeb a ambicí několik jedinců, jako bylo v předchozích projektech. Nenechte se svést ze své cesty a dotlačte to do cíle. Odpovědnost je na vašich berdrech, ne na bedrech kverulantů. Jsem moc rád, že opět vidím rozumně investovaný čas a invenvci ve zdejší komunitě!
18.5.2016 08:06 - PetrH
Tak tvůrčí týme, nějaké novinky?
10.7.2016 23:17 - Skaven
PetrH píše:
Tak tvůrčí týme, nějaké novinky?

Aktuálně máme betaverzi příručky pro hráče, ladíme ale ještě překladový klíč a také se testují nové archetypy. Pomalu chystáme témata na ilustrace a také už máme nějaké nové fluffové texty - tady prozradím, že jsme oslovili české autory fantasy, aby nám přispěli krátkými textíky, které budou uvozovat kupříkladu jednotlivé rasy či povolání...
11.7.2016 06:52 - PetrH
Tak uz aby byla beta verejna, nemuzeme se ji dockat:)
8.12.2016 14:24 - ShadoWWW
Našel by se v místní komunitě někdo, kdo by byl ochoten podílet se na spolutvorbě fluffu (popisných textů) k nestvůrám?

Šlo by o brainstorming, vymýšlení a sepisování fluffu k nestvůrám. Ideálně tak, aby byl propracovaný a vzájemně provázaný nitkami vztahů. Aby nestvůry tvořily jistý ucelený rámec.
8.12.2016 14:51 - sirien
Jo, proč ne, to zní docela fun :)
8.12.2016 14:58 - ShadoWWW
Sirien: Cool, píšu si tě do bločku. :)
8.12.2016 15:04 - Naoki
a brainstorming se rád přihlásím, jen ta sepisovací část je u mě trochu slabší :-)
8.12.2016 15:23 - Vojtěch
Klidně taky přispěju, ale zázraky nečekejte :)
8.12.2016 16:08 - Xyel
Hlásím se do služby :)
8.12.2016 16:43 - wlkeR
o/ (jak čas dovolí)
8.12.2016 16:57 - LokiB
ShadoWWW: jasně, když to nebude v angličtině ;)
9.12.2016 10:14 - Merlin
Klidně..nějaké to střevo mám
9.12.2016 21:09 - chrochta
Taky rád pomůžu (nebo to alespoň zkusím).
10.12.2016 12:01 - ShadoWWW
Děkuji moc za zájem. Mile mě překvapil. Popravdě, Skaven měl spíš obavu, že se nenajde nikdo další, kdo by byl ochotný psát fluff k nestvůrám. Proberu to teď s ním a s Gurneym a pak bysme udělali nějaký první brainstorming. Oslovím rád všechny, co projevili zájem.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30284214019775 secREMOTE_IP: 54.172.234.236