Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
22.11.2021 19:41 - VedúciZávozu
Úprimne sa teším, že je Petrov "dark soulovský" art v knihe, vyzerá super a nejako tak si predstavujem také "temnejšie DnD". Obálka sa mi (asi aj ako neznalcovi strelných zbraní) umelecky veľmi páči, farebne a kompozične je rozložená IMO super. Celkovo sa na tento projekt teším, najmä ako nehráč 5E, ktorého to oslovilo. Že to bude evidentne už na Vianoce palec hore!
23.11.2021 09:57 - sirien
ShadoWWW píše:
Když vyjdou errata, tak link ke stažení původní verze pak automaticky odkazuje na erratovanou verzi.

Ověřeno u Skavena, přesně tak by to mělo fungovat.
29.11.2021 22:03 - sirien
Já sem tak jako odložim další díl blogu...

Tvorba postavy hrou

Píše:
Tvorba postavy je nutnou, avšak zejména pro pravidla neznající nováčky často poněkud nudnou a zdlouhavou úvodní částí hraní RPG. Ne však v JaD! V JaD je samotná tvorba postav součástí probíhající hry a i úplný nováček si během chvíle zvládne bez pomoci udělat svou vlastní postavu na míru, která bude co do “optimalizace” srovnatelná s postavami zkušených hráčů! Jak taková tvorba probíhá?
1.12.2021 13:23 - ShadoWWW
1.12.2021 21:05 - Šaman
Takže místo klasického setkání neznámých dobrodruhů v hostinci a úkolu od tajemného chlápka v kápi je to v páté edici setkání neznámých dobrodruhů před hostincem s úkolem od tajemného patrona :)
1.12.2021 22:30 - Jarik
Pokud jde o "Sebranku" :D
2.12.2021 11:40 - malkav
Šaman: A nadužívání řešení konfliktů bojem je tu řešeno nejprve pokusem o útěk a až následně bojem :)

Ne, konec rýpání. Hezky udělaná propagace ... jen na úvodní stránce mi ty texty kolem postavy přijdou tak nějak nehotové.
3.12.2021 11:29 - Eidi
Proč elfka místo transu normálně spí?

Jinak dobrá práce. Rychlé a jednoduché vysvětlení základních pravidel.
3.12.2021 16:00 - crowen
Je ten komix aj sucastou knihy, alebo je to extra promo? Jo, a ako uz bolo spomenute, tie dialogy by mohli byt lepsie, nie ako z mexickej telenovely :-)
3.12.2021 16:13 - sirien
crowen: Komiks je součástí knihy.

Vznik komiksu bohužel provázely kruté problémy a málem nebyl vůbec - doslova na poslední moment ho zachránila až Štěpánka (ilustrátorka a nakonec i spoluatorka). Šamanovu, malkavovu i Tvojí kritiku plně uznávám, ale musím říct, že osobně jsem rád, že komiks vůbec vznikl.
3.12.2021 16:43 - Pan Bača
můžu potvrdit, že scénář je mnohem propracovanější, než to nakonec vyšlo
3.12.2021 17:04 - Jezus
Hmm, takže "všechno připraveno na vydání v září, ale tiskárna nemá papír" byla sice pravda, ale i tak se ještě doháněli některé věci...

Ok, beru to tak, že komiks byl prostě věc navíc, bonus za zpožděné vydání způsobené vnějšími faktory (taky by mě nenapadlo, že místo shromažďování toaleťáku se měl člověk předzásobit tiskařským papírem :-D ).

Za mě by to bylo milé promo, ale jako součást pravidel... No, ten scénář je vážně amatérský, je prostě vidět, že to vznikalo rychle/jen tak. Do pravidel bych ho spíš nedával - za mě snižuje profesionální úroveň celku, ale zase obecně je asi lepší mít tam něco navíc (byť s nedokonalou kvalitou) než to tam nemít vůbec.

Ale stejně bych radši ušetřil ten papír :-P
3.12.2021 17:45 - Pan Bača
Jezus: tak to pak vytrhni :-D

Scénář nevznikal na poslední chvíli, jako spíš byl upraven/zjednodušen (soudě podle toho, co psal sirien)
3.12.2021 18:31 - Jezus
Jo, byl zjednodušen, aby se to stihlo nakreslit - takže hotový komiks právě nebyl a doháněl se.

Ale abych jen nehaněl, kresba a celkové provedení se mi líbí. Výhrady mám v zásadě právě jen ke scénáři, zejména pak k takovým těm křečovitým dialogům, které jsou pro podobné "ukázkové hry" typické (samozřejmě rozumím proč, je to nějaká funkční zkratka, ale...).
3.12.2021 18:36 - LokiB
No tak pro mě není kresba JaD komiksu můj šálek čaje, ale tak já jsem odkojen na Kájovi Soudkovi a Adolfu Bornovi :)
3.12.2021 18:50 - Pan Bača
LokiB: nezapomněl jsi na Františka Kobíka?
3.12.2021 19:06 - Gergon
A kdo už máte JaD předobjednané, ještě stihnete přihodit k objednávce kelímek na kostky =)
PJ craft kelímek
A do něj nejlépe ještě sadu kostek přímo pro JaD, mají je ve 4 elementech. Vypadá to moc pěkně.
3.12.2021 19:23 - MarkyParky
Jezus píše:

Do pravidel bych ho spíš nedával - za mě snižuje profesionální úroveň celku, ale zase obecně je asi lepší mít tam něco navíc (byť s nedokonalou kvalitou) než to tam nemít vůbec.

Nesnižuje, zvyšuje.

:)
3.12.2021 19:40 - sirien
Jezus: komiks nebyl součástí původního rozsahu, přidali jsme ho až dodatečně když nastaly odklady vydání. Problémy s jeho tvorbou byly mimoběžné a nemá smysl je pitvat.
3.12.2021 21:26 - LokiB
Pan Bača: Příběhy Malého boha, Vzpoura mozků? no jistě ... a taky jsem dost sjížděl Krteček a kalhotky ;)

Jezus: bych ten komiks nehjtil, nejsme zjevně cílovka a pro cílovku to funguje jinak než pro nás, takže naše rozpaky nehrají roli.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13152599334717 secREMOTE_IP: 44.199.212.254