Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.12.2021 19:17 - sirien
jj, je to drsný. Rád bych poděkoval všem fanouškům za tu důvěru a doufám, že nikdo z těch tisíci lidí nebude zklamaný :)
7.12.2021 19:28 - Jezus
Taky doufám, protože jsem jeden z nich :-D

Jinak gratulace všem autorům, nejen k tomu, že to konečně vychází (tuk-ťuk), ale že to zatím i hezky vychází :-)

A přeji, aby trend vydržel i nadále.
7.12.2021 19:50 - silik
A kdy bude vycházet pdf verze? Říkalo se, že brzo po vydání, tak se chci zeptat, zda se to nějak měnilo, případně jak dlouho znamená “brzo”.

(Aby nedošlo k omylu, já koupeno mám, ale čím víc kopií… Tím víc kopií)
7.12.2021 20:02 - RoVan
Já si taky dovolím malý výlev.

Pro mě má vydání JaD zvláštní symboliku, protože jsem se skrz JaD Facebook (který byl tenkrát ještě v plenkách, ne-li v děloze) dozvěděl o existenci kostky jako takové. Odtud pak posledních pár let čerpám tak 60-80% vědomostí o RPG (mimo samotné příručky).

Pak v r.2019 pro mě přišla docela rána:
FB JaD píše:
...Děkujeme tímto všem přispěvatelům a fanouškům za podporu. Vydání Jeskyní a draků byl velký ambiciozní projekt, riziko, že si na něm vylámeme zuby, zde bylo od počátku, nikterak proto netruchlíme nad stovkami hodin, které jsme Jeskyním věnovali. Byla to skvělá práce a pokud Jeskyně definitivně pohřbíme, její fragmenty se jistojistě objeví v jiných našich projektech, dáme je také k dispozici komunitě...

Mávnul jsem nad zprávou rukou a řekl si, že se česká kotlina hold na nic než DrD nezmůže a byl rád, že mě neomezuje čeština. Přesto, tam bylo to zklamání.

Když pak záhy Skaven oznámil přesun projektu do rukou Siriena, potažmo komunity Kostky, byl jsem si jistý, že JaD vyjdou. Za mě, celému týmu, který se podílel na JaD - od původních překladů které to nakoply, až po finální korekce a zahlazení - gratulace a díky, že to dotáhli do konce.

Jsem zvědav jaká to dopadlo :)
7.12.2021 20:20 - Gergon
Myslím, že zklamán nikdo nebude, mám přečtené asi 2/3 příručky a přestože tam jsou nějaké věci co se mi nelíbí nebo nesedí, tak to jsou drobnosti a detaily a celkově to je naprostá pecka a za mě rozhodně nejlepší RPG co kdy v čechách vyšlo.
Nemůže se srovnávat s věcmi jako Příběhy Impéria například, protože se jedná o jiný systém, ale co se týká DnD like systému a stylizace (DrD 1.6, DrD + DrD 2 DH, Stín meče, zapovězené země, Lone wolf...) tak všechny nechává za sebou. Některé z toho hodně daleko =)
Co se týká samotného materiálu, tak se mi kupa věcí v původním DnD líbí víc. Ale to co je tam nového a navíc, tak to je naprostá bomba a je to pro mě stejně luxusní rozšíření jako třeba Xanathar nebo Tasha, které mám obojí skutečně rád.
7.12.2021 20:23 - Aegnor
RoVan: dopadlo to skvěle. Tisíc předobjednávek, takže Sirienem slíbená dovolená na La Grace proběhne, už se na ni těším. :D
7.12.2021 20:27 - RoVan
Gergon: Sice těžko srovnávat, ty máš ty žebříčky jinak postavené, mně se třeba Tasha nelíbí a Xanathara, ač mám rád, za sebou nechává dobrou míli Volo (a to ani nezmiňuju ne-DnD věci). Ale můžeš nakousnout, co se ti nelíbí/nesedí? (Oni ani kluci z Majstrou svetou nezmínili nic co by mi vyloženě vadilo.)

Aegnor: počkat, nemá dovolenou platit spíš Skaven? :D
7.12.2021 20:35 - Gergon
Proto říkám že to je můj názor, neboť většina lidí co sleduje moje videa tak zná můj vkus a tedy může odhadnout jestli se to jim bude nebo nebude líbit.
nelíbí se mi obálka, nelíbí se mi některé podobory povolání, nelíbí se mi zpracování bestiáře, nesedí mi některé věci co zavánějí fate stylem hry. (Například když hned v úvodním komiksu útočící postava hodí dostatečně vysoké číslo na zásah a bránící se hráč to začne vysvětlovat tím, že vlastně seknutí mečem uhnul, ale praštil se u toho do hlavy... už vidím jak se hráči u některých stolů začnou dohadovat, že v tom případě se vlastně nepočítá jedové zranění které dává meč, protože on se zranil o zed a že místo sečného zranění je to vlastně drtivé zranění a na to má hráč čirou náhodou odolnost, takže dostane jen za polovinu ...) je to příklad dotažený do extrémmu, tak mě neberte za slovo =) ale pár věcí je tam laděných tímhle způsobem, nebo tak na mě působí.
A pak mi nesedí úplně systém naložení formou řádků. Ale to je hlavně proto, že při hře nepočítám libry, takže pro mě klasický naložení v DnD není zbytečné účetnictví. Ale to jsou zase věci co ještě nemám vyzkoušené v praxi a možná při hře budou fungovat a bavit hráče víc, než se mi zdá pouze při čtení.
7.12.2021 20:36 - York
DnD v češtině je tady na Kostce pro hodně hráčů sen už spoustu let, takže je super, že se to konečně povedlo. Gratuloval jsem už při oznámení dokončení práce, ale release date je release date, takže grauluju ještě jednou ;)
7.12.2021 20:38 - Gergon
nesedí mi některá terminologie jak je zvolená a další drobnosti a detaily.
ale jak říkám - jsou to věci co člověk nemusí řešit.
Na druhou stranu jsou tam i nové skvělé podobory, nové skvělé povolání, nové zajímavé mechaniky manévrů, výpravy, body pohybu a mnoho dalších rozšíření. nové možnosti metamagie pro čaroděje, nová kouzla, atd ....

kdybych to shrnul na procenta, tak 3% věcí mi vyloženě vadí 10% věcí mi nesedí 30% věcí jsou super novinky a zbytek je prostě starý klasický DnD tak jak ho mám rád akorát v češtině a se skvělou grafikou =)
7.12.2021 20:49 - Jezus
My taky naložení řešíme klasicky jako v DnD, říkáme tomu "pytel beztíže" :-D
7.12.2021 20:54 - CyberAlex
Velká gratulace a zároveň poděkování všem, kteří se na vzniku JaD podíleli. Přes tisíc předobědnávek je opravdu obrovský úspěch. Doufám, že po vydání budou mít JaD úspěch ještě větší a nám fanouškům tak vzroste naděje na nějaké rozšiřující příručky.
7.12.2021 20:57 - ShadoWWW
Já se těším na ty výtisky. PDF je dobrý pro rychlý dohledávání. Ale pro čtení je lepší kniha. A toto bude jako celek umělecké dílo. A za tu cenu v předobjednávce je to krádež. Pamatuju se, jak jsem dával do tisku překlady a jedna knížka překadu 5E vycházela kolem 3 500 Kč. A toto bude mít ještě lepší kvalitu.
7.12.2021 20:59 - RoVan
Gergon: no, jak říkám, jsem zvědav, to co jsi jmenoval mně přijde v pohodě a kritizuješ věci, které jsem od tebe čekal, takže se výsledku nebojím.
Jinak to zranění si myslím vykládáš špatně (i pro účely krajní situace) - ten útok určí kolik a jaké zranění utrpíš a hráč si jen fikčně interpretuje, jak k němu výsledkem toho útoku přišel, mechanicky to nemá vliv.
7.12.2021 21:22 - Aegnor
RoVan píše:
Aegnor: počkat, nemá dovolenou platit spíš Skaven? :D

Tak kdo to platí, to mně už nezajímá. To ať si pořeší Sirien se Skavenem. :D
7.12.2021 21:25 - Jarik
To zas bude v alejích nablito.
Gratuluji.
7.12.2021 21:41 - Pan Bača
No jo, Bestiář si vytáhl krátkou sirku. Snažili jsme se ho udělat o v té velké kompromaci co nejpřehlednéjší alespoň odlišením fontů, ale pořád je to notepad vedle indesignu
7.12.2021 21:54 - Gergon
To jo no =) na druhou stranu jste ukázali lidem, kteří pořád tvrdí jak by stačila jedna kniha a jak wizardi mají tři jen proto že chtějí rejžovat prachy, že to není pravda a že když to má vypadat dobře, tak jedna kniha je málo =)
7.12.2021 21:59 - Pan Bača
Noooo... čistě teoreticky, kdyby se sirien nebál nějakých 1000 stránek
7.12.2021 22:01 - sirien
silik píše:
A kdy bude vycházet pdf verze?

na 95% ještě tenhle týden.

EDIT: ...jinak PDF bude za Pay what you want a pokud si ho někdo stáhne zadarmo, tak to je úplně v pořádku ;)


Gergon: spoiluješ si recenzi, nezbyde Ti v ní žádný překvapení :D

York, CyberAlex: díky
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072405099868774 secREMOTE_IP: 54.196.27.171