Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.12.2021 22:03 - Gergon
aspoň bude kratší než 3 hodiny :D
7.12.2021 22:03 - Pan Bača
A několikrát už jsem přemýšlel, jestli se to dalo s dostupnými prostředky udělat lépe, a pokaždé mi vyšlo, že ne :-D

Zajímalo by mě, když odhlednes od vizualu těch tabulek, jak se ti v nich orientuje? Snažil jsem se to odstupnovat tak, aby to mělo jasný řád: tučně -》kurzívou -》 obyčejně
7.12.2021 22:13 - ShadoWWW
Mně ty tabulky přijdou přehlednější než v lecjaké OSR hře. I když je fakt, že ty původní 5E tabulky statistik jsou přehlednější. Ale zabírají holt místo, které nebylo, to chápu.
7.12.2021 22:33 - Jezus
sirien píše:
EDIT: ...jinak PDF bude za Pay what you want a pokud si ho někdo stáhne zadarmo, tak to je úplně v pořádku ;)


Půjde nějak rozlišit, že si to stahuju k zakoupeným pravidlům? Protože pak logicky za pdfko moc nedám - ale bude to vypadat, že lidi jsou lakomý :-D
7.12.2021 22:38 - Pan Bača
ShadoWWW píše:
je fakt, že ty původní 5E tabulky statistik jsou přehlednější

Taky by se mi líbily velké statbloky jako v 5E, ale mám je narvat?
7.12.2021 22:43 - sirien
Jezus:
Píše:
...a pokud si ho někdo stáhne zadarmo, tak to je úplně v pořádku
Píše:
...bude to vypadat, že lidi jsou lakomý

7.12.2021 22:57 - LokiB
sirien: no, ale tvoje předchozí reakce

Píše:
jinak PDF bude za Pay what you want a pokud si ho někdo stáhne zadarmo, tak to je úplně v pořádku ;)


dávala tušit, že to nemyslíš úplně vážně. naopak, že máš za to, že to není úplně v pořádku ... aspoň tak říká diskusní tradice k použitým stylům a emotikonům ;)

Ale tedy měl jsem za PDFko v plánu dát vzhledem k zakoupeným 2 výtiskům 0 Kč a neměl jsem v plánu se, narozdíl od Jezuse, stydět :D
Plán zatím drží!
7.12.2021 23:01 - ShadoWWW
Ve výsledku ti, co si zadarmo stáhnou PDFko, přečtou si ho, založí nové herní skupiny a budou si hraní užívat a časem se třeba stanou novými autory, ti ve výsledku přinesou víc, než sběratelé, co si koupí knížku, založí do knihovny a už na ni nikdy nešáhnou.
7.12.2021 23:14 - Jarik
Udělá někdo z Vás karty příšer? Když už má být free to play pdf?
7.12.2021 23:16 - Jarik
Kde všude budeš Siriene tento týden natáčet?
7.12.2021 23:21 - sirien
Loki: můžeš mi říct, jak z věty "je to úplně v pořádku" se vstřícně mrkajícím smajlíkem vyvodíš, že to nen-
Radši nic.


Jarik: netuším, budu na online scifi conu a nejspíš u Tebe, ale možná by někde mohl natáčet třeba (i) Log nebo (i) někdo další, ať nejsem všude pořád jen já, už mi to přijde trochu trapný :)
7.12.2021 23:28 - Jarik
U mne? Ufff. Já se zeptal, ale nedoufal. Jestli dohodíš z týmu náhradu... To je na tobě.
Ty jsi vedoucí..., ty jsi partner k jednání. :)
7.12.2021 23:31 - Jerson
(Jsem si to nakonec koupil taky, no.)
7.12.2021 23:45 - LokiB
sirien: ale to víš, že mohu :)
Tím, že jsi dal danou část textu do kurzívy, jsi ji oddělil od zbytku textu, což naznačuje, za narozdíl od předchozí části textu, která je myšlena vážně, tato není.
markající smajlík, narozdíl od běžného smajlíka, ten význam jen podtrhl "jasně, že je to v pořádku, mrk mrk mkr, rozumíme si, mrk mrk

Chudák Jezus z toho měl chvilku slušňákovo trauma. Je mi to dost líto ;)

Nic, to jen tak žertuju, když se dneska slaví. 1000 předobjednávek je fakt super výsledek a doufám, že se nenajde nikdo, kdo by myslel, že to celé zbývající koupil Jerson ;)
8.12.2021 00:10 - Log 1=0
sirien píše:
možná by někde mohl natáčet třeba (i) Log nebo (i) někdo další, ať nejsem všude pořád jen já,

Já ti to nabízel už v době, kdy běžela ta série rozhovorů u Gergona, pamatuješ?
Jen prostě nemám kontakty na to takovou věc zorganizovat.
8.12.2021 01:13 - Jezus
Já z toho trauma nemám, když zaplatím fyzickou kopii, pdf beru zdarma. (Možná něco přisypu, čistě kvůli pokračování projetu, ale to uvidím, až jak se mi to bude líbit ;-) ).

Spíš jsem si tak říkal, že by se tím dala vést trochu statistika - kolik lidí si koupí jen pdf a kolik si ho stáhne k fyzické knížce. Ale asi moc přemýšlím (občas se mi to stává :-D ).

ShadoWWW píše:
co si zadarmo stáhnou PDFko, přečtou si ho, založí nové herní skupiny a budou si hraní užívat a časem se třeba stanou novými autory, ti ve výsledku přinesou víc, než sběratelé, co si koupí knížku, založí do knihovny


To je tak krásně naivní ekonomický model, že ti ho snad ani nebudu brát, když se tu tak slaví :-)
8.12.2021 02:29 - York
Jezus píše:
To je tak krásně naivní ekonomický model


Proč naivní? Pokud si chce někdo koupit JaD do sbírky, pdfko mu nestačí, protože se blbě dává do knihovny. Když si někdo koupí pravidla, nezaujmou ho a prodá je někomu dalšímu, je to pro tebe finančně stejný, jako kdyby si stáhnul zadarmo pdfko, nezaujalo ho to a nic dalšího si nekoupil. Pokud si zdarma stáhne pdfko a pak si koupí hru, prodal jsi hru. Tj. ztrátu máš pouze v případě, že by si zákazník býval koupil pdfko, i kdyby nebylo zadarmo, a pak už si od tebe nic dalšího nekoupí on ani případní spoluhráči, který na tvoji hru naláká, nebo kdyby si koupil knihu, nezaujala ho, ale nechal by si ji ležet v knihovně.

A hlavně i kdybys na tom jednom kusu finančně prodělal, pomáháš tím budovat hráčskou základnu, což je pro RPGčko zatraceně důležitá věc, protože network effect a síla brandu.
8.12.2021 09:39 - Jezus
Jasně, ale já reagoval na ShadoWWWa, který říkal úplně něco jiného ;-)

Prodaná knížka v knihovně, na kterou padá prach, je imho nezanedbatelná část prodaných fyzických kopii pro DnD.

PDFko, které přitáhne hráče - vytvoří skupinu, kde si pak někdo (nebo více), fyzickou knížku koupí, nebo alespoň pošle třeba dodatečně nějakou tu kačku, protože jim to poskytuje hodiny zábavy, je už jiná věc, rád věřím, že funkční. Proti tomu nic.
8.12.2021 10:37 - Šaman
V tomhle případě (malý český rybník, již rozšířené DnD5e, relativně malé množství výtisků) si myslím, že PDF zdarma bude mít pro rozšíření JaD nezanedbatelný efekt. Když se bude zakládat nová DnD5e skupina, nebo začínat nová kampaň, mohou to hráči zkusit podle JaD (s tím, že je to stále stejná hra). A pokud je chytne, tak narozdíl od DnD mají možnost si (českou) knížku fyzicky koupit, což je myslím důležitá konkurenční výhoda.

A druhá věc je, že za poslední rok je to třetí česká hra. O jedné se hádá jestli je dobrá (Není dobrá! Je dobrá! Ale není čerstvá!) druhá je dost specifická, protože v ní jdou nejlépe survivalové kampaně a optimální je hrát v knize popsaném světě… kdo chce zkusit třetí, ale nechce do začátku kupovat další knížku tak má díky PDF možnost. (A vlastně kdo neví jak si vybrat, tak PDF zdarma přímo od vydavatele je také pádny argument.)

P.S. A čistě realisticky - pokud se JaD ujmou, PDF vznikne tak jako tak. I kdyby to byly jen naskenované stránky. Nebo kdyby ho někdo koupil a pak zkopíroval kamarádovi, ten to pošle dalšímu, ten to hodí na uložto. Takže PDF zdarma (resp. za kolik chceš) podle mě zvedne hře kredit aniž by reálně moc tratila ekonomicky.

Resumé: za mě je to dobré rozhodnutí. A to mám knížku už čtvrt roku objednanou, přestože pochybuju, že podle ní budu hrát :)
8.12.2021 10:40 - mrkew
Budeme na skoro-Hrdinech dělat stream. Nechci to nazvat recenzi (zatím), ale spíše věci co nás nejvíce zaujali, všeobecně pohled na JaD a diskuzi. Ocenil bych kdyby tam byl někdo z autorského týmu (a je mi jedno kdo :)), protože věřím, že padne spousta otázek na které bych neznal odpověď a nebo to budou věci ze zákulisí.

Termín příští týden nejdříve od 20:00. Možné dny út, čt, pá, so, ne. Když tak se mi můžete ozvat do zpráv nebo na Discord Mrkew#3758
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095274925231934 secREMOTE_IP: 54.227.104.229